Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>A=Сич Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Орлатий М. К. 
Розвиток галузей соціально-побутового призначення в сільській місцевості / М. К. Орлатий, В. М. Вакуленко, О. С. Ігнатенко, О. Ю. Лебединська, Н. А. Сич; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України, Укр. НДІ продуктивності АПК. - К., 2003. - 75 c. - (Б-ка сіл. голови). - укp.

Проаналізовано стан, динаміку, темпи та загальні тенденції розвитку основних галузей соціально-побутового призначення в сільській місцевості, зокрема, житлово-комунальне господарство, побут, торгівлю, громадське харчування, зв'язок і транспорт.

Проанализированы состояние, динамика, темпы и общие тенденции развития основных отраслей социально-бытового назначения в сельской местности, в частности, жилищно-коммунальное хозяйство, быт, торговля, общественное питание, связь и транспорт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х839(4УКР)014.179-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сич Н. В. 
Вдосконалення технологій одержання вуглецевих сорбентів з антрациту Донецького басейну : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.01 / Н. В. Сич; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2004. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3 + Л525

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сич Н. С. 
Когнітивні порушення у хворих в гострому періоді інфаркту мозку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Н. С. Сич; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Вивченно особливості когнітивних та емоційних порушень у 123-х хворих у гострому періоді інфаркту мозку (ІМ), серед яких переважали хворі з дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ) судинного генезу І-ІІ стадії в преморбіді. Встановлено, що в перші три доби когнітивні порушення (КП) виявляються у більшості хворих - у 64,78 % хворих за шкалою ММSЕ, емоційні розлади - у 56,34 % хворих. Більш виражені КП спостерігаються у хворих, у яких ІМ виник на фоні ДЕ. Доведено, що на вираженість КП у гострому періоді ІМ має вплив вік хворого (а саме більше 60-ти років), рівень освіти, етіологічний чинник (поєднання АГ, ЦА, ЦД та ожиріння), локалізація вогнища ІМ і наявність ДЕ в преморбіді та не впливає стать хворого. Доведено, що КП прямолінійно пов'язані з порушенням церебральної гемодинаміки. Під час дослідження нейроамінокислот (ПАК) встановлено, що у разі збільшення рівня збуджувальних НАК і зменшення гальмівних, а також гістидину, цистіну погіршуються когнітивні функції. Під час дослідження перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи доведено достовірне збільшення показників дієнових кон'югатів і малонового діальдегіду, зменшення супероксиддисмутази у хворих з помірними КП у порівнянні з хворими без КП. Дослідження рівня білка 8-100 та нейроспецифічної енолази показало, що їх можна розглядати як додатковий біохімічний показник когнітивної дисфункції у даної категорії хворих. У хворих у гострому періоді ІМ з наявністю КП за даними МРТ виявлено атрофічні зміни переважно кори скроневої, лобної долей, зменшення площини гіпокампу (у хворих похилого віку), лейкоареозис, переважно передній, що вказує на наявність нейродегенеративного процесу та можливий змішаний характер КП. Доведено доцільність застосування препарату корвітин у хворих у гострому періоді ІМ з КП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р645-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зозуля І. С. 
Когнітивні та емоційні порушення у хворих у гострий період інфаркту мозку / І. С. Зозуля, Н. С. Сич, В. І. Боброва // Укр. неврол. журн. - 2010. - № 2. - С. 36-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості когнітивних порушень та емоційних розладів у хворих в гострий період інфаркту мозку (ІМ). У 71 хворого в гострий період ІМ (середній вік - 50 років) досліджено когнітивні функції за шкалою Mini-Mental State Examination (MMSE), батареєю тестів для оцінки лобної дисфункції, тестом малювання годинника, шкалою Бека, шкалою Спілбергера - Ханіна. Групу контролю становили 20 осіб з дисциркуляторною енцефалопатією судинного генезу (I - II стадії) без гострого порушення мозкового кровообігу в анамнезі, які мали вікові порушення когнітивних функцій (середній вік - 50 років). Встановлено, що в перші 3 дні гострого періоду когнітивні порушення за шкалою MMSE мали місце у 64,78 % хворих. Рівень депресії та тривожності був вищим у хворих в гострий період ІМ у порівнянні з групою контролю. Висновки: результати дослідження засвідчили, що когнітивні порушення зумовлені синдромом "роз'єднання", в основі якого лежать порушення зв'язків між кірковими та підкірковими утвореннями головного мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сич Н. С. 
Особливості когнітивних порушень у хворих в гострий період інфаркту мозку / Н. С. Сич, В. І. Боброва, І. С. Зозуля // Укр. мед. часоп. - 2010. - № 3. - С. 101-103. - Бібліогр.: с. 103. - укp.

З метою вивчення когнітивних порушень у 71 хворого (середній вік - 50 років) в гострий період інфаркту мозку досліджено когнітивні функції за шкалою Mini-Mental State Examination (MMSE), батареєю тестів для оцінки лобної дисфункції та тестом малювання годинника. Групу контролю становили 20 осіб з дисциркуляторною енцефалопатією судинного генезу (I - II стадії) без гострого порушення мозкового кровообігу в анамнезі, які мали вікові розлади когнітивної функції. У перші 3 дні інфаркту мозку когнітивні порушення відзначали у 64,78 % хворих за шкалою MMSE. Результати дослідження свідчать, що когнітивні порушення зумовлено симптомом "роз'єднання", в основі якого лежать порушення зв'язків між кірковими та підкірковими утвореннями головного мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Берданова О. В. 
Інструменти регіонального розвитку в Україні : навч. посіб. / О. В. Берданова, Г. А. Борщ, В. М. Вакуленко, Н. М. Гринчук, О. С. Ігнатенко, І. М. Петренко, Н. А. Сич; ред.: В. М. Вакуленко, О. В. Берданова. - К. : К.І.С., 2013. - 285 c. - укp.

Розкрито теоретичні та практичні аспекти, нормативно-правове забезпечення формування та реалізації державної політики регіонального розвитку в Україні. Розглянуто особливості стратегічного планування розвитку регіонів, підходи до розроблення маркетингових стратегій територій. Розкрито проблематику публічно-приватного партнерства як інструменту регіонального розвитку. Значну увагу приділено теоретичним і практичним питанням запровадження проектного підходу до управління регіональним розвитком. Визначено основи логістики регіонального розвитку та розглянуто зарубіжний досвід формування відповідної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сич Н. С. 
Чинники ризику та характер когнітивних порушень в осіб з різними підтипами інфаркту мозку в гострому періоді / Н. С. Сич, В. І. Боброва, І. С. Зозуля // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 4. - С. 247-249. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто загальну характеристику та чинники ризику виникнення когнітивних порушень (КП), їх характер в осіб у гострому періоді інфаркту мозку (ІМ). У гострому періоді (1 - 3-я доба) ІМ, за даними шкали MMSE КП (27 балів і менше) виявлено у 92,9 % із обстежених осіб, зниження показників за батареєю тестів лобної дисфункції (менше 16 балів) - у 80,2 % осіб. Виявлено, що вираженість КП залежить від віку, рівня освіти, індексу маси тіла та не залежить від статі. Більший ступінь КП виявлено за атеротромботичного та лакунарного ІМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сич Н. С. 
Патогенетичні аспекти розсіяного склерозу / Н. С. Сич // Укр. мед. часоп.. - 2012. - № 2. - С. 130-131. - Бібліогр.: 131 назв. - укp.

Наведено патогенетичні аспекти розсіяного склерозу, проаналізовано причини його виникнення. Показано, що ключовим компонентом патогенезу розсіяного склерозу є аутоімунне запалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Купчик Л. А. 
Кислотні каталізатори на основі сульфованих вуглецевих матеріалів для реакції гідролізу сахаридів / Л. А. Купчик, В. В. Стрелко, Н. В. Сич // Укр. хим. журн.. - 2016. - 82, № 3/4. - С. 27-31. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Вивчено умови одержання вуглецевих каталізаторів за допомогою методу попереднього активування лігніно-целюлозних природних матеріалів із наступним сульфуванням сірчаною кислотою для реакції гідролізу сахаридів. Досліджено реакцію каталітичного гідролізу сахаридів (крохмалю та сахарози) за використання як каталізаторів сульфованих вуглецевих матеріалів. Визначено константи швидкості та енергію активації реакції гідролізу сахарози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.322 + Л292

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сич Н. В. 
Сорбція холестерину на вуглецевих сорбційних матеріалах / Н. В. Сич, Л. Й. Котинська, М. М. Циба, В. М. Вікарчук // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2021. - 12, № 3. - С. 168-174. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.762 + Г583.2 + Е60*725.136.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
11.

Сич Н. В. 
Вивчення впливу параметрів гідротермальної карбонізації кавового шламу на порувату структуру та сорбційні властивості гідровугілля / Н. В. Сич, М. М. Циба, В. М. Вікарчук, Л. А. Купчик, О. С. Федоришин, М. В. Кравченко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2022. - 20, вип. 1. - С. 207-219. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л984.09

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
12.

Сич Н. В. 
Хімічна активація шкаралупи волоського горіху ацетатом кальцію. Мезопорувата структура та ефективність поглинання яєчного альбуміну / Н. В. Сич, В. М. Вікарчук, Л. Й. Котинська, М. М. Циба, Л. А. Купчик, А. О. Лисенко // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2022. - 13, № 3. - С. 330-337. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П,9 + Л293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Відновлення природно-ресурсного потенціалу та стійкості екосистем : колект. монографія / Н. І. Адамчук-Чала, М. О. Багорка, О. А. Барсукова, І. В. Бацуровська, О. В. Вольвач, О. О. Галенко, Л. М. Грановська, Г. П. Грищук, К. В. Гончар, В. А. Грубань, Н. В. Данілова, І. О. Домбовська, І. Ф. Дудар, Я. І. Дудар, Л. Г. Євтух, О. Л. Жигайло, Т. С. Жигайло, О. В. Жилко, О. Г. Жукова, С. О. Заєць, В. М. Зайцева, С. Б. Заремблюк, В. І. Іванов, Д. І. Іванов, А. О. Ільїна, М. В. Капустян, О. М. Кобилинська, Ю. О. Кобиренко, П. В. Ковальов, Л. О. Ковальова, І. Б. Кордуба, Є. О. Косенко, Т. К. Костюкєвич, Н. В. Кирнасівська, І. В. Короткова, Г. М. Корпіта, Н. В. Кузьмишина, А. В. Лебеденко, А. С. Лімонт, З. А. Лімонт, Н. М. Музафаров, Л. В. Недострелова, Н. В. Негода, В. Л. Носко, Д. М. Палій, Д. В. Подолюк, А. М. Польовий, Н. Д. Резніченко, С. С. Рой, Г. В. Сиротюк, С. В. Сиротюк, Н. Г. Сич, О. В. Тітаренко, С. М. Цвілий, Т. О. Чайка, Є. Чала, Г. В. Черевко, І. В. Черевко, Ю. А. Чередниченко, А. О. Шевченко, А. М. Шувар, Б. І. Шувар, І. А. Шувар, С. М. Юзюк, К. С. Янковська; Академія наук технологічної кібернетики України. - Полтава : Астрая, 2023. - 308 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

З позицій міждисциплінарного підходу викладено результати досліджень щодо місця та розвитку природно-ресурсного потенціалу в забезпеченні стійкості екосистем. Розглянуто питання щодо сучасного стану та напрямів забезпечення відновлення природньо-ресурсного потенціалу територій. Розкрито напрямки вдосконалення заходів і технологій відновлення природно-ресурсного потенціалу регіонів. Наведено питання ефективного моніторингу та управління відновленням природно-ресурсного потенціалу. Досліджено напрями відновлення природно-ресурсного потенціалу заради стійкості екосистем в Україні у післявоєнний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського