Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Скиба Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Скиба Г. В. 
Вплив складу суспензії абразиву на зношуваність ультразвукового інструменту / Г. В. Скиба // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Техн. науки. - 1999. - № 9. - С. 325-327. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати досліджень руйнування граніту на різну глибину абразивними суспензіями з різноманітними хімічно активними речовинами як домішками, встановлено залежність зношуваності ультразвукового інструменту від складу суспензії та зроблено висновки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж615-5-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дорохов В. І. 
Біогеохімія : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. І. Дорохов, З. М. Шелест, Г. В. Скиба, О. М. Барабаш; Житомир. держ. технол. ун-т, Держ. агроекол. ун-т. - Житомир : ЖДТУ, 2004. - 270 c. - Бібліогр.: с. 264. - укp.

Розкрито засади біогеохімії, а також суть основних понять про біосферу як вищу природну систему. Визначено типи міграції та біологічного кругообігу. Розглянуто біогеохімічні цикли хімічних елементів і показано їх роль у життєдіяльності рослин і тварин. Проаналізовано сучасний екологічний стан основних компонентів біосфери в цілому та, зокрема, в Україні. Обгрунтовано можливості подолання екологічної кризи.

Раскрыты основы биогеохимии, а также сущность основных понятий о биосфере как высшей природной системе. Определены типы миграции и биологического кругооборота. Рассмотрены биогеохимические циклы химических элементов и показана их роль в жизнедеятельности растений и животных. Проанализировано современное экологическое состояние основных компонентов биосферы в целом и, в частности, в Украине. Обоснованы возможности преодоления экологического кризиса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*807*803.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА653420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скиба Г. Г. 
Державне регулювання інвестиційної та інноваційної діяльності в умовах спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Г. Г. Скиба; Донец. держ. акад. упр. - Донецьк, 2003. - 18 c. - укp.

Запропоновано універсальну економіко-математичну модель для аналізу та прогнозування соціально-економічного ефекту від реалізації інвестиційних проектів у регіоні, сфера пошуку рішення в якій зводиться до порівняння наданих або прогнозованих економічних та соціальних ефектів від реалізації інвестиційного проекту у регіоні з умовами та цілями самого регіону. Удосконалено показники інвестиційної привабливості підприємства, які враховують наявність та ефективність використання чинників виробництва. Розроблено рекомендації щодо застосування методу прискореної амортизації для стимулювання інноваційних процесів, який у даному випадку порівнюється з безвідсотковою позичкою на технічний розвиток підприємства. Наведено пропозиції щодо регулювання системи відносин між центром, регіоном та господарськими суб'єктами на територіях пріоритетного розвитку та спеціальних економічних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21 + У9(4УКР)0-56-21 + У9(4УКР)81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скиба Г. В. 
Обгрунтування параметрів ефективного ультразвукового руйнування граніту з використанням хімічно активних речовин : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.15.11 / Г. В. Скиба; Нац. гірн. акад. України. - Д., 2002. - 17 c. - укp.

Обгрунтовано параметри ефективного ультразвукового руйнування граніту з використанням хімічно активних речовин як домішок до суспензії абразиву (за постійних інших параметрів). На підставі теоретичних та експериментальних досліджень проаналізовано ефективність використання синтетичного миючого засобу як суспензії абразиву. Визначено раціональні параметри даного руйнування граніту (ефективну концентрацію синтетичного миючого засобу в суспензії абразиву та ефективного діапазону температур суспензії) для покращання якості поверхні, підвищення продуктивності руйнування граніту та його стійкості у навколишньому середовищі. Встановлено доцільність застосування сілійорганічних речовин на кінцевому етапі ультразвукової обробки з метою підвищення водостійкості виробів із граніту в навколишньому середовищі. Удосконалено технологію даного руйнування граніту за допомогою використання хімічно активних речовин як домішок до суспензії абразиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.104.42

Шифр НБУВ: РА319532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скрипніченко С. В. 
Зміна водно-фізичних властивостей осушуваних торфових урунтів під впливом антропогенних факторів / С. В. Скрипніченко, Г. В. Скиба // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2016. - № 3. - С. 28-31. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано процес трансформації у динаміці водно-фізичних показників осушуваних торфових грунтів під впливом довготривалого інтенсивного сільськогосподарського використання. Зміна параметрів будови торфового грунту визначає спрямованість еволюційного процесу в динаміці водно-фізичних констант. Найбільш ефективні параметри будови торфового грунту та водно-фізичні властивості формуються у разі впровадження монокультури багаторічних трав, трав'яно-просапних та зерно-трав'янопросапних сівозмін. Складність раціонального використання осушуваних торфових грунтів - в переведенні їх потенційної родючості в ефективну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.134-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Скрипніченко С. В. 
Аналіз мікробіологічних процесів у дерново-підзолистому грунті за екологічно-безпечного землеробства / С. В. Скрипніченко, Г. В. Скиба // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2017. - № 2. - С. 19-23. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати багаторічних досліджень впливу різної інтенсивності сільськогосподарського використання на зміну мікробіологічних процесів в дерново-підзолистому грунті за допомогою елементів біологізації системи ведення землеробства в умовах Західного Полісся України. Мікроорганізми тісно асоційовані між собою і рослинами, за їх реакцією зроблено висновки про екологічний стан грунтового покриву і про потребу сільськогосподарських культур в елементах живлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Митне та логістичне регулювання в системі міжнародних економічних відносин : [монографія] / Д. М. Васильківський, В. М. Нижник, С. А. Матюх, Л. А. Грицина, О. А. Харун, Я. П. Пухальська, О. В. Матвієць, І. Ю. Думанська, В. В. Шарко, Г. В. Скиба, В. В. Пухальський, О. Ф. Яременко, А. В. Савіцький, О. В. Хмелевський, І. В. Нижник, Д. Н. Піскун, О. Є. Громова, Я. А. Мудра, І. М. Лапшин, О. І. Бабчинська; ред.: Д. М. Васильківський; Хмельницький національний університет. - Хмельницький : ХНУ, 2020. - 447 c. - Бібліогр.: с. 418-441 - укp.

Досліджено перспективи розвитку логістичних систем у глобальній економіці та модернізацію митного регулювання за умов поглиблення інтеграційних процесів. Виявлено особливості міжнародних економічних відносин у підвищенні конкурентоздатності, прибутковості й адаптивності експортоорієнтованих підприємств. Виокремлено глобалізаційні детермінанти їх трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0-182-866 + У9(4УКР)371-591

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хоменчук О. В. 
Перспективи використання природнього блочного каменю в якості несучої будівельної конструкції / О. В. Хоменчук, Н. М. Остафійчук, М. А. Колодій, Г. В. Скиба // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2021. - № 2. - С. 60-67. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження способів армування природного блочного каменю та можливостей його застосування як несучої будівельної конструкції. Під час дослідження використовувалися такі загально логічні методи як: узагальнення, аналіз і синтез, аналогія, абстрагування та моделювання. Розглянуто недоліки традиційної технології видобування сировини для виготовлення бетону і чинники, що збільшують кінцеву вартість бетонних конструкцій. Розглянуто переваги та недоліки природнього блочного каменю у порівнянні з залізобетонними будівельними конструкціями на прикладі фундаментних блоків типу ФБС. Для зменшення вартості, підвищення експлуатаційних характеристик і надання виробництву більшої гнучкості, запропоновано виготовляти такі блоки з блочного природнього каменю з низькою декоративною цінністю. Зроблено аналіз відомих способів армування природнього каменю, і розроблено схему армування блоку. З метою вироблення ефективного армування таких блоків запропоновано розташовувати повздовжню арматуру в отворах, що пробурюються у блоці перед його вийманням, і заповнювати їх цементом, що сам розширюється. Розглянуто відомі способи посилення похилих перерізів залізобетонних балок без поперечної арматури. Для підсилення похилих перерізів блоку природнього каменю, запропоновано застосовувати аналогічну систему зовнішнього армування залізобетонних балок стрічками на основі вуглецевого волокна, які наклеюються за допомогою епоксидних смол. Вперше у загальному випадку запропоновано використовувати природній блочний камінь, що армований внутрішньою і зовнішньою арматурою як несучий конструкційний елемент збірного залізо-кам'яного фундаменту. Проведено попередній розрахунок мінімальної допустимої відстані від внутрішньої стінки отворів для розміщення арматурних стрижнів до зовнішньої поверхні блоку без врахування неоднорідностей та дефектів, які можуть зустрічатися у породі, та додаткових навантажень під час експлуатації такого блоку. Одержаний результат зумовлюється тиском цементного розчину, що сам розширюється. За зменшення цієї відстані можливе руйнування стінки отвору. Сформульовано задачі, які необхідно вирішити для обгрунтування запропонованого способу виготовлення фундаментних блоків, який надасть змогу використовувати всі переваги природнього каменю і знизити вартість виготовлення фундаментних блоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Концептуалізація системи сімейно-орієнтованого психолого-педагогічного супроводу родини, яка виховує дитину з особливими потребами : колект. монографія / К. С. Аверіна, М. В. Білецька, Н. А. Божко, Т. А. Братишко, Г. Б. Варіна, А. М. Грись, В. В. Гузь, Н. В. Гузь, С. М. Дубяга, А. Л. Душка, Т. С. Житнік, Т. А. Каткова, О. І. Кононенко, В. Є. Луньов, Л. М. Михайленко, Л. Ю. Москальова, А. В. Немикін, Т. Я. Озерова, М. М. Павлюк, В. В. Пономаренко, О. О. Прокоф'єва, О. А. Прокоф'єва, Л. І. Прохоренко, В. М. Рахманов, Г. О. Скиба, Г. Б. Соколова, Я. В. Сопіна, А. В. Старовойтов, Н. М. Фалько, Я. В. Фесенко, О. А. Філатова, О. В. Царькова, В. В. Чорна; ред.: О. В. Царькова; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. - Мелітополь : Люкс, 2019. - 416 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

У монографії наведено теоретичні та практичні розробки проблеми детермінації впливу сімейного середовища на розвиток дитини з особливими потребами й упровадження системи організації психолого-педагогічного супроводу таких родин. Колективом авторів різнобічно, мультидисциплінарно та комплексно висвітлено сучасні моделі сімейноорієнтованого психолого-педагогічного супроводу Звернено увагу на реалізацію соціальної політики, розробку методів і підходів комплексної реабілітації та соціальної адаптації, що дозволяє розглядати родину дитини з особливими потребами як учасника процесу реабілітації (модель комплексної реабілітації та соціальної адаптації, центрована на дитині), або як специфічний тип сім’ї, члени якої знаходяться в особливому соціальному становищі й самі потребують підтримки та допомоги (модель комплексної реабілітації та соціальної адаптації, центрована на родині, яка виховує дитину з особливими потребами). Колективну монографію створено в межах виконання наукової роботи молодих учених «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими потребами» (номер держреєстрації 011911002003).


Індекс рубрикатора НБУВ: С491(4УКР) + Ю956-994-06-734 + Ю949.246

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865093 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського