Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>A=Скиба Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Фаріон І.  
Правопис-корсет мови? Український правопис як культурно-політичний вибір / І. Фаріон. - 2-е вид., виправл. і доповн. - Л. : Свічадо, 2005. - 120 c. - укp.

Висвітлено орфографічну проблему сучасного мовознавства. Проаналізовано особливості правопису у лінгвістичному, історичному та політичному аспектах. Розкрито питання культурно-політичного навантаження правописних норм і вагому роль у цьому позамовних чинників.

Освещены ортографические проблемы современного языкознания. Проанализированы особенности правописания в лингвистическом, историческом и политическом аспектах. Раскрыты вопросы культурно-политической нагрузки правописных норм и весомой роли в этом внеязыковых факторов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-85

Шифр НБУВ: ВА664778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ткач М. М. 
Система управління процесом неперервного сортування малогабаритних об'єктів із застосуванням оптичного тривимірного сканування / М. М. Ткач, Д. О. Гуменний, М. В. Маленко, Ю. О. Юзюк, Р. С. Скиба // Адапт. системи автомат. упр.. - 2015. - № 2. - С. 132-138. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано метод тривимірного сканування, зчитування й аналізу малогабаритних фізичних об'єктів з метою їх подальшого сортування. В основу цього методу покладено принцип генерації вільних носіїв заряду під впливом квантів випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скиба Р. 
Двосмугова структура фотолюмінесценції поліського бурштину / Р. Скиба, І. Мисюра, О. Калантар'ян, В. Журенко, С. Кононенко // East Europ. J. of Physics. - 2018. - № 4. - С. 93-97. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено результати експериментального дослідження люмінесценції поліського бурштину, яку було збуджено вузькою смугою УФ випромінюванням (7 нм) в діапазоні довжин хвиль 310 - 410 нм з кроком в 10 нм. Мета досліджень - визначення зв'язків між збудженням двох центрів світіння, встановлених авторами раніше під час математичної обробки спектрів, одержаних в ході циклу експериментів з фото- і рентгенолюмінесценції бурштину з поліського родовища. Показано, що для різних зразків спектри світіння, викликаного УФ опроміненням, мають широку смугу світіння з деякими відмінностями як за формою, так і за положенням максимуму. Було встановлено, що зі збільшенням довжини хвилі збуджувального випромінення відбувається монотонне зміщення положення максимуму спектру (з 2,62 до 2,5 еВ) і зменшення його ширини на піввисоті (з 0,92 до 0,62 еВ). Для аналізу спектрів використовували процедуру математичної обробки, яку вже успішно застосовували раніше, і яка полягає у фітуванні експериментальних кривих функціями Гаусса. Було продемонстровано, що форму даних спектрів з високою достовірністю можна представити у вигляді суми двох піків з центрами 2,5 та 2,95 еВ, які описують функції Гауса. Відмінності у формі спектрів можна пояснити змінами амплітуд двох знайдених піків з центрами у 2,5 та 2,95 еВ. Експерименти з фотолюмінесценції, що була збуджена вузькою смугою УФ випромінювання, показали, що ефективність генерації світла на довжинах хвиль, які відповідають цим центрам, суттєво відрізняються у разі зміни довжини хвилі первісного УФ випромінювання. Найбільш інтенсивному збудженню смуги 2,5 еВ (496 нм) відповідає довжина хвилі УФ випромінювання 384 нм (3,23 еВ), а для смуги 2,95 еВ (420 нм) - 287,5 нм (4,32 еВ). Це надало змогу зробити висновок про незалежний характер збудження цих центрів. Зміни в спектрах можна пояснити різною ефективністю збудження обох центрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.8-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського