Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Скляров П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Скляров П. М. 
Вплив антибіотиків і середовищ для культивування ооцитів in vitro на якісні показники сперми бугаїв : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / П. М. Скляров; УААН. Ін-т тваринництва. - Х., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

В дисертації приведено дані про порівняльне вивчення виживаності сперми при використанні середовищ та добавок для культивування ооцитів in vitro. Розглянуто питання стосовно виживаності сперміїв в процесі обробки їх перед заплідненням in vitro (капацитації) і впливу цього процесу на результативність кріоконсервації. Розроблено ефективний препарат для санації сперми бугаїв зі вмістом 25 мкг/мл гентаміцину і 100 ОД/мл ампіциліну, який забезпечує підвищення заплідненості сперми на 11 - 18 %. З метою зберігання антимікробних властивостей запропоновано консервувати його в рідкому азоті при температурі -196 °C.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П531,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кошевой В. П. 
Проблеми відтворення овець і кіз та шляхи їх вирішення : [монографія] / В. П. Кошевой, П. М. Скляров, С. В. Науменко; Харк. держ. зоовет. акад., Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Х. : Гамалія, 2011. - 466 c. - Бібліогр.: с. 460-463. - укp.

Висвітлено структурно-функціональні особливості органів регуляції та виконання репродукції у баранів і цапів, оцінки їх відтворної здатності, норм використання, діагностики та профілактики гіпо- та імпотенції. Проаналізовано особливості функції розмноження овець і кіз, причини зниження відтворної здатності та шляхи їх вирішення. Розглянуто структурно-топографічні та функціонально-клінічні паралелі й особливості прояву репродуктивної функції, організаційні особливості та техніку штучного осіменіння. Наведено матеріал стосовно фізіології та патології анте-, інтра- та постнатального періодів у овець і кіз. Увагу акцентовано на проблемах зниження відтворної здатності, питаннях діагностики, способах корекції та заходах профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П66-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скляров П. О. 
Роль гастрину в регуляції виділення біологічно активних речовин у слизовій оболонці товстої кишки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.03 / П. О. Скляров; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2011. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3 + Е60*734.247.2*725.382.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кімакович В. Й. 
Зміни вмісту нітрогену оксиду, активності NO-синтаз та процесів ліпопероксидації за умов блокування ССК-1/2 рецепторів та ЦОГ-2 у слизовій оболонці товстої кишки щурів при гіпергастринемії / В. Й. Кімакович, П. О. Скляров // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2009. - № 4. - С. 12-17. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

В исследованиях, проведенных на крысах, показано, что при гипергастринемии, вызванной введением лансопразола, в слизистой оболочке толстой кишки повышается активность eNOS, СОД и каталазы, содержание оксида азота и снижается активность процессов липопероксидации. При блокировании ССК-2 гастриновых рецепторов проглумидом активность eNOS, СОД, каталазы и содержание оксида азота снижались, процессы липопероксидации повышались, по сравнению с показателями при гипергастринемии. Блокирование ЦОГ-2 на фоне гипергастринемии приводило к уменьшению активности eNOS, а активность iNOS несколько повышалась. Содержание оксида азота имело тенденцию к снижению. Двухнедельная гипергастринемия приводит к повышению содержания оксида азота и повышает активность ЦОГ-2, что может приводить к активации процессов пролиферации эпителиоцитов в слизистой оболочке толстой кишки крыс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кімакович В. Й. 
Морфологічні зміни слизової оболонки товстої кишки при блокуванні $Ebold roman {H sup + , K sup +}-АТФази та ССК-2-гастринових рецепторів / В. Й. Кімакович, П. О. Скляров, В. І. Ковалишин // Фізіол. журн. - 2009. - 55, № 5. - С. 42-48. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.42*715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Скляров П. М. 
Вплив вітаміну А на морфологічний стан плаценти і плода у кіз / П. М. Скляров // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 1. - С. 113-115. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У плацентах тварин із дефіцитом вітаміну А спостерігалися морфологічні та функціональні зміни, порушення її структури, атрофія і руйнування кінцевих ворсин, дистрофія й десквамація епітелію ворсин. Крім цього, була меншою кількість котиледонів (на 8,2 %), нижчими - маса посліду (на 18,6 %), площа ворсинчастого хоріону (на 21,7 %), а також достовірно вищими: маса тіла (на 14,9 %) та органів - серця (на 6,7 %), легень (на 5,6 %), шлунка з кишечником (на 14,4 %), печінки (на 23,9 %), нирок (на 7,8 - 10,1 %), селезінки (на 29,2 %), мозку (на 11,4 %), надниркових залоз (на 17,7 %), щитовидної залози (24,4 %), матки з яєчниками (на 6,4 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.420-632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Скляров П. М. 
Розробка вітамінно-гормональних фітопрепаратів для профілактики перинатальної патології овець та кіз / П. М. Скляров, В. П. Кошевой, С. Я. Федоренко // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 1. - С. 140-147. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Успішне ведення галузі тваринництва пов'язано з необхідністю регулювання та корекції репродуктивної функції тварин, що зумовлює пошук сучасних безпечних методів з використанням гормональних препаратів. З урахуванням цього розроблено й одержано із рослинної сировини вітамінно-гормональні препарати "Кагадін" та "Карафест", що є складовими комплексної програми профілактики перинатальної патології, впровадження якої забезпечує підвищення на 9,1 % кількості тварин із задовільним клінічним станом і високим потенціалом розвитку та зниження на 10,1 % кількості тварин з незадовільним клінічним станом та низьким потенціалом розвитку і, зокрема, серед ягнят і козенят відповідно +11,0 % та +7,2 % і -13,3 % та -6,9 %. Встановлено зниження на 9,1 % захворюваності (на 11,9 % - серед ягнят та 6,4 % - серед козенят) і на 6,2 % летальності тварин (відповідно на 9,6 % та 2,9 % - серед ягнят та козенят), а також скорочення тривалості підготовчого періоду родів на 0,19 год (на 0,23 год - в овець та 0,16 год - у кіз), виведення плода - на 5,47 хв (на 5,70 хв, - в овець та 5,25 хв - у кіз) та виведення послідів - на 4,01 хв (на 5,46 хв - в овець та 2,56 хв - у кіз) і кількості тварин з післяродовими патологіями - на 6,7 % (на 5,6 % - в овець та 7,9 % - у кіз). Розроблена програма з використанням вітамінно-гормональних фітопрепаратів має ефективність на рівні запропонованого авторами раніше способу підвищення життєздатності новонароджених ягнят і козенят і профілактики патологічних родів в овець та кіз, що надає змогу спростити методику перорального застосування препаратів у порівнянні з інтраабдомінальним, а отже, й забезпечує більш широке її практичне використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.51 + П855.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кошевой В. П. 
Імунобіологія лактації у тварин / В. П. Кошевой, С. Я. Федоренко, О. В. Онищенко, А. М. Пастернак, П. М. Скляров; ред.: В. П. Кошевой; Харків. держ. зоовет. акад., Дніпропетр. держ. аграр.-екон. ун-т. - Дніпропетровськ : Герда, 2015. - 131 c. - Бібліогр.: с. 122-131 - укp.

Проведено грунтовний аналіз сучасного стану вивченості питань щодо імунобіології молочної залози тварин. Наведено результати авторських досліджень з визначення стану прооксидантно-антиоксидантної системи, структури і функцій молочної залози та яєчників. Наведено рекомендації з нормалізації морфофункціонального стану молочної залози та запобігання дефіциту колостральних імуноглобулінів, методику проведення мамологічної диспанцеризації тварин з використанням інформаційно-діагностичних приладів і комп'ютерних програм диференційної діагностики патологій молочної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.397 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Скляров П. М. 
Репродуктивна функція у овець і кіз за дефіциту вітаміну А та методи корекції : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.07 / П. М. Скляров; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2013. - 44 c. - укp.

Вивчено питання етіопатогенезу порушень репродуктивної функції в овець і кіз, розроблено способи його діагностики, профілактики та терапії. Розглянуто особливості вияву репродуктивної функції в овець і кіз дослідних господарств, визначено причини її порушення та механізми розвитку. Розроблено комп'ютерні програми діагностики гіпогонадизму та гіполютеолізу у овець і кіз, оцінювання стану плодів в анте- та інтранатальний періоди, прогнозування перебігу родового процесу і визначення клінічного стану новонароджених ягнят та козенят. Доведено терапевтичну ефективність розроблених комплексних програм лікування овець і кіз з гіпогонадизмом та гіполютеолізом, профілактики ембріо-, фето- та гілацентопатій, інтра- та постнатальних патологій, підвищення життєздатності новонароджених ягнят та козенят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.42-931П872.42-932П66-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Скляров П. О. 
Зміни процесів ліпопероксидації та ензимів антиоксидантного захисту в шлунку та крові щурів за умов блокування ССК-2 рецепторів і циклооксигенази-2 на тлі гіпергастринемії / П. О. Скляров // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2015. - № 3. - С. 26-31. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Фоменко І. С. 
Вплив інгібіторів циклооксигенази та ліпооксигенази на процеси ульцерогенезу та цитопротекції в слизовій оболонці шлунка щурів / І. С. Фоменко, П. О. Скляров, Р. Б. Лесик // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2017. - № 2. - С. 24-31. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Скляров П. М. 
Застосування нанобіоматеріялів у ветеринарній репродуктології / П. М. Скляров, С. Я. Федоренко, С. В. Науменко, О. В. Онищенко, М. М. Іванченко, В. К. Клочков, С. Л. Єфімова, В. Г. Прудніков, Ю. В. Малюкін // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2021. - 19, вип. 2. - С. 445-473. - Бібліогр.: 220 назв. - укp.

В останні роки застосування нанотехнологій у гуманній і ветеринарній медицині показало великий прогрес, який міг би стати серйозним проривом у вирішенні певних проблем, у тому числі й у галузі репродукції тварин. Приклади потенційних застосувань надають можливість більш широкого впровадження нанотехнологічних методів регуляції репродуктивної функції у практику для пришвидшення темпів розвитку тваринництва. Вивчення дії наночастинок високодисперсного діоксиду силіцію уможливлює оптимізування методу кріоконсервації сперми, сприяє розумінню механізмів функціонування статевих клітин, оваріальних фолікулів та ембріонів. Розроблено перспективні біоцидні нанопрепарати, використання яких забезпечує підвищення заплідненості тварин, імунобіологічної резистентності, запобігання неплідності й одержання здорового приплоду. Наноаквахелати мають модифікувальний вплив на фізіологічні процеси в організмі тварин, що знаходить відображення в активації біосинтетичних і енергетичних процесів в організмі, стимуляції клітинної ланки імунітету. Запропоновано використання їх для лікування тварин, хворих на мастит, стимуляції їх відтворювальної функції. З метою підвищення терапевтичної ефективності вітамінно-гормональних препаратів використано додавання наночастинок діоксиду церію й ортованадату рідкісноземельних елементів. Застосування їх надає змогу оптимізувати окремі показники гомеостазу та прооксидантно-антиоксидантної системи, нормалізувати структуру та функцію фетоплацентарного комплексу вагітних тварин і підвищити потенціал розвитку новонароджених, ефективність терапії самок з мастодистрофією та гонадопатіями, самців з андрологічними захворюваннями. Однак достеменно механізми впливу наночастинок на організм поки не відомі; постійно дискутуються питання щодо потенційної токсичности наночастинок, що зумовлює необхідність конкретних гіпотез і розумінь певних аспектів досліджень. Отже, оскільки нанотехнології знаходяться на ранніх стадіях розвитку, для одержання значущих результатів може знадобитися певний час, щоб провести необхідні дослідження та клінічні випробування. Цей інструмент, який буде розвиватися протягом наступних декількох десятиліть, матиме серйозні наслідки у ветеринарній науці та репродуктології включно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Теоретичні та практичні питання аграрної науки : колект. монографія / Т. В. Ананьєва, Н. А. Бегма, Л. М. Богадьорова, С. С. Булкін, О. П. Величко, І. І. Вініченко, Н. В. Ворошилова, Г. М. Гришко, В. М Дерев'яко, О. Д. Деркач, В. Ю. Дудін, О. А. Жеманова, І. О. Заболотська, А. С. Завербний, Н. М. Зажарська, О. І. Казакевич, В. С. Калина, Н. В. Кондратьєва, В. С. Кошулько, Д. О. Макаренко, Г. С. Масур, С. Г. Мельниченко, В. В. Микитюк, Р. В. Милостивий, М. М. Назаренко, О. В. Назаренко, С. В. Науменко, М. А. Полегенька, В. Ю. Прокопов, О. В. Родіна, С. А. Ситник, П. М. Скляров, Т. В. Стасюк, Ю. І. Ткаліч, А. В. Ткачук, Толстенко, С. Я. Федоренко, О. І. Цилюрик, О. А. Черній, Н. С. Чернікова, В. І. Чорна, Д. Р. Щепова; ред.: А. С. Кобець, В. Ю. Дудін, Н. М. Зажарська, Ю. І. Ткаліч, Н. С. Чернікова, Д. Р. Щепова; Дніпровський державний аграрно-економічний університет. - Дніпро : Ліра, 2023. - 579 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Висвітлено сучасну українську історіографію розвитку аграрної освіти та науки на Придніпров'ї ХІХ - ХХІ ст. Розглянуто гуманітаристику, гуманітарне знання, гуманітарний дискурс, гуманітарні науки для вдосконалення навчання фахівця-аграрія. Увагу приділено лінгвістичній підготовці фахівців-аграріїв як компоненті сучасної гуманітаристики. Визначено пріоритетні напрями формування стійкості потенціалу беззбиткового розвитку сільськогосподарських підприємств. Висвітлено коротку історію розвитку систем землеробства та сівозмін. Розглянуто історію становлення та сучасний стан основного обробітку ґрунту. Проаналізовано діяльність лісового господарства Дніпропетровської області за індикаторами сталого розвитку тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П0(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Аліментарна неплідність корів та телиць : [колект.] монографія / П. Скляров, С. Федоренко, С. Науменко, В. Стефаник, Є. Костишин, О. Стадницька, О. Онищенко, О. Безалтична; Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Державний біотехнологічний університет, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, Інститут сільського господарства Карпатського регіону, Одеський державний аграрний університет. - Дніпро : Журфонд, 2023. - 164 c. - Бібліогр.: с. 118-164 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-911-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867042 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського