Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Слободян Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Слободян Р. О. 
Особливості розповсюдження еймеріозу телят у різних зонах України / Р. О. Слободян // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 1. - С. 160-161. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано дані літератури та власні дослідження щодо особливостей розповсюдження еймеріозу молодняку великої рогатої худоби на території України. Встановлено 66 % екстенсивності інвазії у телят віком від 2-х до 3-х місяців, а також субклінічний перебіг інвазії за EІ y 15 % телят 4 - 12-місячного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-911-1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Слободян Р. Р. 
Роль самоосвіти в етногенезі (соціально-філософський аспект) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Р. Р. Слободян; МОНМС України, Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2012. - 16 c. - укp.

Доведено, що самосвідомість є невід'ємною, вирішальною ознакою будь-якого соціального суб'єкта, в тому числі й етносу. Проаналізовано форми та прояви етнічної самосвідомості, їх взаємовідношення та роль у формуванні етнічної ідентичності, вплив на сучасні націотворчі процеси. Встановлено механізми та передумови формування етнічної самосвідомості, її трансформації в національну самосвідомість, основні засоби збереження етнічної та національної ідентичності. Досліджено ключові періоди становлення української етнічної самосвідомості та основні проблеми сучасного націотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425*622

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Слободян Р. О. 
Еймеріоз телят (поширення, діагностика та лікування) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / Р. О. Слободян; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Викладено матеріали із вивчення поширення, методів діагностики та лікування телят у разі еймеріозу за умов господарств північно-західного регіону України. Встановлено сезонну та вікову динаміку еймеріозу телят. Визначено рівень інвазованості телят еймеріями та іншими видами паразитів. Встановлено видовий склад еймерій та інших збудників інвазій, які реєструються у складі кишкових паразитоценозів телят. Вперше в Україні зареєстровано Eimeria canadensis, Е. auburnensis, Е. erasiliensis, Е. wyomingensis і Е. bucidnonensis. Проведено порівняльний аналіз методів лабораторних досліджень. Підтверджено високу ефективність способу зажиттєвої діагностики еймеріозу телят. Встановлено його перевагу у порівнянні з іншими копроскопічними методами досліджень. Визначено ефективність байкоксу 5 % за еймеріозу телят. Проведено порівняльний аналіз ефективності лікарських препаратів у формі розчинів та порошку (байкокс 5 %, бровасептол ін'єкційний та бровасептол порошок) за еймеріозу телят. Досліджено вплив лікарських засобів на морфологічні та біохімічні показники крові телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Слободян Р. В. 
Емулятор лабораторного стенду для дослідження виконавчих асинхронних мікродвигунів СУА / Р. В. Слободян, А. С. Васюра // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2017. - № 1. - С. 5-10. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано математичні моделі асинхронних двигунів та методи управління виконавчими асинхронними мікродвигунами. На основі обчислень обраної математичної моделі розроблено алгоритм та програмний засіб для реалізації емулятора лабораторного стенду з метою вивчення та дослідження виконавчих асинхронних мікродвигунів систем управління та автоматики.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-045.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Слободян Р. О. 
Еймеріоз телят : монографія / Р. О. Слободян. - Київ : Кравченко Я.О., 2018. - 206 c. - Бібліогр.: с. 152-199 - укp.

Наведено сучасні дані щодо поширення еймеріозу великої рогатої худоби у господарствах північно-західного регіону України, а саме у Київській і Житомирській областях. З'ясовано, що у телят екстенсивність інвазії становить 78,7 %. Вперше в Україні зареєстровано збудників - Eimeria canadensis, E. auburnensis, E. brasiliensis, E. wyomingensis і E. bucidnonensis. Встановлено паразитування еймерій у складі змішаних інвазій з двома, трьома видами паразитів (цестодами Moniezia benedeni, нематодами Neoascaris vitulorum, Trichuris bovis, Capillaria bovis, нематодами підряду Strongylata і одноклітинними Balantidium spp.) та як моноінвазії. Показано, що за еймеріозу клінічні ознаки залежать від віку тварин, пори року, інтенсивності інвазії та патогенності збудників. Проаналізовано патоморфологічні та гістологічні зміни в організмі загиблих від еймеріозу телят. Визначено ефективність флотаційних розчинів. Вперше запропоновано "Спосіб зажиттєвої діагностики еймеріозу тварин" і "Спосіб консервування ооцист еймерій і яєць гельмінтів". Встановлено високу ефективність байкоксу 5 % за еймеріозу телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бюджетна система: тенденції розвитку / А. В. Корнилюк, М. В. Кравченко, В. М. Мазярчук, К. В. Мельник, Д. М. Серебрянська, Р. Р. Слободян, М. В. Стадник; ред.: В. М. Мазярчук; Financ. and econ. analysis office in the VRU. - Київ : Лопатіна О.О., 2019. - 382 c. - укp.

Представлено міжнародний досвід середньострокового бюджетного планування та можливості його використання в сучасних умовах розвитку бюджетної системи України. Проаналізовано проблеми, які виникають під час бюджетного планування. Проведено детальний аналіз виконання видатків державного та місцевого бюджетів за 2014 - 2018 рр. Здійснено кількісне і якісне оцінювання основних причин невиконання та перерозподілу видатків бюджетних програм у 2017 - 2018 рр. Окрему увагу приділено особливостям реалізації міжбюджетних відносин в Україні на сучасному етапі розвитку публічних фінансів. Досліджено сучасний стан та основні тренди політики розміщення органами місцевого самоврядування тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитних рахунках у розрізі банків, відсоткових ставок та областей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Бурбело М. Й. 
Матричний метод визначення показників надійності розгалужених розподільних електричних мереж / М. Й. Бурбело, Ю. В. Лобода, Р. О. Слободян, А. Р. Слободян // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2022. - № 3. - С. 17-23. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Надійність розподільчих електричних мереж напругою 10 кВ через значну протяжність та радіальну схему побудови є суттєво низькою. Відповідно до Постанови НКРЕКП N 1175 від 05.10.2018 "Про затвердження Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії" передбачено довгострокові цілі досягнення показників індексу середньої тривалості довгих перерв (SAIDI) 150 хв для міських територій й 300 хв для сільської місцевості та постанови НКРЕКП N 1550 від 12.08.2020 "Порядок забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання", яка регламентує стандарт якості електропостачання і регулює компенсацію споживачеві за недотримання цих стандартів. Для підвищення надійності електропостачання використовують реклоузери, для зменшення кількості знеструмлених споживачів у разі коротких замикань шляхом секціонування повітряної лінії електропередач та можливості резервування її з іншої підстанції, і встановлення індикаторів короткого замикання, які значно зменшують тривалість пошуку пошкодження. Актуальним питанням є вибір місць встановлення реклоузерів, що забезпечить найбільший ефект поліпшення показників надійності електропостачання. Запропоновано матричний метод визначення показників надійності розподільних електричних мереж, що дає змогу спростити розрахунок та частково автоматизувати визначення місць встановлення реклоузерів. В основу методу покладено використання матриці шляхів (коефіцієнтів струморозподілу). Метод дозволяє врахувати належність окремих дільниць ПЛ до магістралі та відгалужень з урахуванням їх диференційованого впливу на показники надійності. Можливість застосування методу перевірено на лінії Ф-11 Хмельницького РЕМ загальною довжиною 44,68 км (довжина магістралі 22,15 км). Показано доцільність розбиття лінії на три секції з установленням двох секціонувальних реклоузерів та одного реклоузера для резервування від сусідньої лінії. Задане значення показника SAIDI (300 хв) досягається після встановлення додатково шести індикаторів КЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Прус М. П. 
Анаплазмозно-бабезіозна інвазія коней в Україні : монографія / М. П. Прус, Н. С. Перегіняк, Р. О. Слободян. - Київ : Кравченко Я. О., 2022. - 127 c. - Бібліогр.: с. 102-127 - укp.

Наведено результати поширення кровопаразитарних захворювань коней на території України. Описано гематологічні та біохімічні зміни крові та патогенез за змішаної інвазії. Проведено цитогенетичні дослідження крові та кісткового мозку, а також експериментально відтворено інвазію з використанням лабораторних тварин. Вперше в Україні зафіксовано існування природних вогнищ анаплазмозу коней з циркуляцією збудників Anaplasma phagocytophilum і доведено роль анаплазм у формуванні інфекційного процесу. Встановлено, що біологічними переносниками збудників анаплазмозу та бабезіозу у північно-західних і північно-східних областях України (регіон Полісся) є кліщі родів Ixodes та Dermacentor (види Dermacentor reticulatus, Dermacentorpictus та Ixodes ricinus). Виявлено, що основними переносниками були кліщі Dermacentor pictus - 46,3 % від загальної кількості досліджених іксодових кліщів. Зазначено, що анаплазмозно-бабезіозна інвазія у коней перебігає з різним ступенем тяжкості, що залежить від вірулентності збудника, реактивності організму тварини та вікових особливостей. За гострого перебігу спостерігали анізоцитоз, виражений пойкілоцитоз (переважали еритроцити каплеподібної, витягнутої та зірчастої форм), клітини-тіні, ядерні форми еритроцитів. Також у крові хворих коней виявлено велику кількість гіпохромних еритроцитів, що пов'язано з розвитком анемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-912 + П873.611.6-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бурбело М. Й. 
Вибір оптимальної конфігурації розподільних електричних мереж / М. Й. Бурбело, Ю. В. Лобода, Р. О. Слободян // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2023. - № 6. - С. 23-29. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто алгоритми оптимізації конфігурації розподільних електричних мереж за критерієм мінімуму втрат активної потужності, і показників надійності, з урахуванням обмежень: максимального допустимого відхилення напруги у вузлах навантаження та максимального допустимого значення струму в лініях електропередачі. Запропоновано алгоритм оптимізації окремого фідера за критерієм мінімуму втрат активної потужності, який оснований на аналізі чутливості зменшення втрат активної потужності або втрат електроенергії. Процедура оптимізації полягає у замиканні хорди і розмиканні вітки дерева і грунтується на виборі для розмикання найвіддаленішої вітки, що входить в такий незалежний контур (хорда і вітка, яка розмикається, знаходяться на суміжних відгалуженнях). Початкова орієнтація у разі вибору віток для розмикання виконується на основі розрахунку замкнутої мережі. Вітки з відносно малими струмами визначаються як потенційно оптимальні для розмикання. Для автоматичного визначення структури дерева фідера використано матрицю контурів, які представлені списком віток, що входять в контури. Обмін вітками здійснюється за належністю хорд і потенційно оптимальних для розмикання віток до тих самих контурів. Оскільки розподільні мережі 10 кВ, зазвичай, функціонують як радіальні мережі зі встановленими розімкненими лінійними роз'єднувачами для резервного зв'язку фідерів між собою, то цей алгоритм можна застосувати для оптимізації групи фідерів. Описано алгоритм оптимізації декількох фідерів на прикладі Хмельницького РЕМ за критерієм мінімуму втрат електроенергії та показниками надійності електропостачання споживачів. Алгоритм оптимізації декількох фідерів основано на алгоритмі оптимізації окремого фідера, доповненого перевіркою обмежень щодо максимальних значень втрат напруги у вузлах навантажень і максимальних струмів навантаження ліній електропередачі.



Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського