Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Слободін Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Слободін Т. М. 
Клініко-патогенетичні аспекти емоційних та когнітивних порушень при хворобі Паркінсона : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.15 / Т. М. Слободін; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. - Х., 2011. - 44 c. - укp.

Розкрито причину широкої розповсюдженості депресії у разі хвороби Паркінсона (ХП), яка полягає в особливостях її феноменології з високою часткою апатичної симптоматики. Одержано дані щодо патогенетичної та клінічної гетерогенності депресивних і тривожних розладів у хворих на ХП. Методом магнітно-резонансної спектроскопії (MPC) на підставі визначення співвідношень основних метаболітів мозку (NAA, Cho, CR) доведено залучення певних регіонів мозку в патологічний процес за тривожних і депресивних станів у хворих на ХП, що висвітлює патогенетичні особливості депресії будь-якого походження з залученням в патологічний процес певних структур мозку, які створюють так зване "депресивне коло". Використання методу транс краніальної сонографії (ТКС) дозволило підтвердити вірність запропонованої патогенетичної концепції в підходах до розуміння наявності особливого варіанту депресії у разі ХП. Виділено мотиваційні порушення, які в літературі позначаються як апатія, визначено їх коморбідність з іншими нейропсихіатричними проявами та роль в прогресуванні ХП і розвитку деменції. Розкрито патогенетичні особливості мотиваційних порушень у разі ХП, які полягають в наявності когнітивного дефіциту й ангедонії у разі ХП. Доведено існування окремих варіантів ХП, що вимагає диференційного підходу до лікування та визначення прогнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-3 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шкурко М. Г. 
Депресія як самостійний патогенетичний фактор у розвитку церебрального атеросклерозу / М. Г. Шкурко, Т. М. Слободін, Ю. І. Головченко, М. І. Лісяний // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 3. - С. 61-64. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.704.1 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Старовойтова Г. О. 
Когнітивні порушення у пацієнтів з хворобою Паркінсона та їх зв'язок із неврологічними і нейропсихологічними характеристиками / Г. О. Старовойтова, Г. В. Горева, О. Т. Девін'як, Т. М. Слободін, Ю. І. Головченко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 3. - С. 91-99. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-3 + Р64-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Старовойтова Г. О. 
Особливості прогресування рухових порушень при хворобі Паркінсона / Г. О. Старовойтова, О. Т. Девін'як, Т. М. Слободін, Ю. І. Головченко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 2. - С. 284-292. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Горева Г. В. 
Клініко-нейропсихологічне співставлення когнітивного дефіциту із показниками системної та церебральної гемодинаміки при синдромі помірних когнітивних порушень / Г. В. Горева, Т. М. Слободін, Ю. І. Головченко, Т. І. Насонова, О. Ю. Гончар // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 2. - С. 241-248. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Старовойтова Г. О. 
Особливості емоційних порушень при хворобі Паркінсона / Г. О. Старовойтова, Г. В. Горева, Т. М. Слободін, Ю. І. Головченко // Междунар. неврол. журн.. - 2015. - № 3. - С. 178-182. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено емоційні порушення при хворобі Паркінсона, їх зв'язок з іншими проявами хвороби та особистісними рисами хворих на хворобу Паркінсона. Висока поширеність депресивних і тривожних розладів у хворих на хворобу Паркінсона, їх зв'язок із прогресуванням порушень повсякденної активності, з прогресуванням таких моторних розладів, як гіпокінезія та постуральна нестійкість, а також наявністю таких немоторних проявів хвороби, як порушення нюху, сну, синдром неспокійних ніг; зменшення потужності кореляційних зв'язків між депресією та тривогою, депресією та деякими особистісними показниками, зокрема униканням шкоди, дозволяють зробити висновок про біологічні та психогенні основи емоційних розладів при хворобі Паркінсона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Насонова Т. І. 
Патогенетичні аспекти превентивної корекції патологічної втоми в ранньому відновному періоді ішемічного інсульту у хворих з метаболічним синдромом / Т. І. Насонова, О. І. Асауленко, Т. В. Колосова, О. В. Кліменко, Т. М. Слободін, О. Ю. Гончар, Ю. А. Бугайов, О. В. Тишкевич, І. В. Курочкин, Ю. І. Головченко // Междунар. неврол. журн.. - 2016. - № 1. - С. 54-62. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Насонова Т. І. 
Оптимізація лікування моторних і когнітивних розладів при ішемічному інсульті / Т. І. Насонова, О. В. Клименко, Т. В. Колосова, Г. В. Горева, Т. М. Слободін, Ю. І. Головченко, О. В. Тишкевич, Т. М. Рябіченко, І. В. Курочкин, Ю. А. Бугайов // Междунар. неврол. журн.. - 2017. - № 5. - С. 97-104. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Маслова І. Г. 
Фактори впливу на інтенсивність больового синдрому та функціонування хворих з болем в спині різної локалізації / І. Г. Маслова, Н. О. Михайловська, Т. М. Слободін // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2019. - № 5. - С. 35-43. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

З метою виявлення ймовірних факторів впливу на інтенсивність больового синдрому (БС) та параметри функціонування хворих з болем у спині залежно від локалізації БС та супутньої патології, обстежено 139 пацієнтів з неспецифічним болем у спині. Хворі перебували на стаціонарному лікуванні в медико-санітарній частині АТ "Мотор-Січ", де вперше виявлено гострий БС і хронічне загострення. Результати дослідження показали зниження рівня фізичного функціонування, погіршення життєвої активності, стану загального та ментального здоров'я (за шкалою SF-36) у хворих із загостренням хронічного болю. Найнижчі показники життєвої активності, соціального функціонування, рівня ментального здоров'я, високий рівень тривоги та депресії і у хворих з шийно-краніальною локалізацією БС, незважаючи на те, що у пацієнтів із локалізацією болю в нижній частині спини відмічено достовірно вищий рівень болю не тільки за візуальною аналоговою шкалою, але й згідно вісі "інтенсивність болю" шкали SF-36. У пацієнтів із поєднанням артеріальної гіпертензії та цукрового діабету виявлено ризики хронізації БС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418 + Р458.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Слободін Т. М. 
Комплексна корекція метаболізму при когнітивних порушеннях: теоретичні передумови використання цитиколіну та Bacopa monnieri / Т. М. Слободін // Міжнар. неврол. журн. - 2020. - 16, № 7. - С. 48-54. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Маслова І. Г. 
Поліморфізм CYP2C9 у хворих із гострим болем у спині та його вплив на ефективність лікування нестероїдними протизапальними засобами / І. Г. Маслова, Н. О. Михайловська, Т. М. Слободін // Львів. клініч. вісн. - 2020. - № 1. - С. 34-38. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Генетичні чинники можуть формувати різні варіанти фізіологічної відповіді на нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) - від повної неефективності до появи небажаних реакцій. Наявність мутантних алелей гена СYР2С9, що кодує основний фермент біотрансформації НПЗЗ в печінці - цитохрому Р4502С9, зумовлює знижену його активність і уповільнений метаболізм НПЗЗ, підвищення ризику побічних ефектів, передозування ліків. Мета роботи - дослідити поліморфізм CYP2C9 у хворих із гострим болем у спині та його вплив на ефективність лікування НПЗЗ. Для 93 хворих із гострим больовим синдромом і загостренням хронічного больового синдрому визначали алельні варіанти СУР2С9*2 і СУР2С9*3 гена СУР2С9 методом полімеразної ланцюгової реакції. Упродовж 10 днів хворі отримували лікування мелоксикамом (15,0 мг/добу) або целекоксибом (200,0 мг/добу). У 1-й, 10-й дні лікування проведено оцінку за допомогою візуальної аналогової шкали болю із подальшим статистичним опрацюванням результатів. Для маркера CYP2C9(Arg144Cys) генотип Arg/Сys фіксували у 20,4 % випадків, генотипу Cys/Cys не виявлено. Для маркера CYP2C9(Ile369Leu) генотип Ile/Leu траплявся у 12,9 % випадків, генотипу Leu/Leu не виявлено. Гетерозиготи за CYP2C9(Arg144Cys) і CYP2C9(Ile369Leu) демонстрували швидші темпи послаблення болю порівняно з гомозиготами на 10-й день лікування зі статистичною значущістю для групи, що вживали целекоксиб. Висновки: частота генотипів із мутантними алелями CYP2C9(Arg144Cys) і CYP2C9(Ile369Leu) у нашій популяції становить близько 20,0 %. Генотипи CYP2C9(Arg144Cys), CYP2C9(Ile369Leu) зумовлювали достовірно кращу відповідь на 10-й день лікування целекоксибом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського