Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Смакота В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Смакота В.  
Цінності сучасної української молоді / В. Смакота // Соціокультурні чинники розвитку інтелектуального потенціалу українського суспільства і молодь: Наук. пр. та матеріали конф. - К., 2001. - Вип. 1. - С. 366-369. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.1 + С5*423.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344958/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Смакота В. В. 
Етос економічної поведінки в православ'ї та юдаїзмі: порівняльний аналіз : Автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.04 / В. В. Смакота; НАН України. Ін-т соціології. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Розглянуто релігію та економіку як соціальні інститути, виявлено механізм впливу релігії на економічну поведінку, який базується на превалюючій ролі цінностей неекономічного характеру - діючі релігійно-психологічні винагороди забезпечують усвідомленість та цілеспрямованість людського існування та впливають таким чином на життєву поведінку індивіда в цілому та на його економічну діяльність зокрема. Зроблено узагальнюючий аналіз соціальних функцій релігії з точки зору соціології, соціальної психології та богослов'я. Проаналізовано безпосередній вплив релігійних цінностей на модель соціально-економічної поведінки, яка залежить від ставлення релігії до різних видів праці, до багатства, бідності, підприємницької діяльності, власності, від визначення нею статусу окремих професій, ступеня практицизму, індивідуалізму та раціоналізму, вихованих релігією. З'ясовано, що ці елементи можуть впливати на спрямованість економічної активності та встановлення соціального визнання чи соціального неприйняття окремих видів економічної діяльності. На засадах їх розгляду та порівняння виявлено відмінності в етосі економічної поведінки та визначено потенційні можливості різних релігій (юдаїзму та православ'я) до її регламентації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 + Э372-112 + Э36-112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рабочий класс современной Украины : [монография] / А. Г. Арсеєнко, Т. О. Петрушина, А. М. Малюк, Н. В. Толстих, В. О. Буткалюк, В. В. Смакота, О. А. Бєлєнок, Л. Г. Ніколаєнко; ред.: А. Г. Арсеєнко; Национальная академия наук Украины, Институт социологии. - Киев : Институт социологии НАН Украины, 2017. - 317 c. - Бібліогр.: с. 300-317 - рус.

Освещено исследование трансформации социально-трудовых отношений, положение и перспективы промышленного рабочего класса в Украине в результате неолиберальных рыночных реформ. Особое внимание обращено на изменение положения рабочего класса в социально-экономической структуре украинского общества, обострение проблем отчуждения, эксплуатации, содержания и ценности труда в условиях капиталистического способа производства. Проанализировано коллективно-договорное регулирование заработной платы и других условий труда в стране, роль профсоюзов в этом процессе и влияние названных институтов на уровень и качество жизни украинских рабочих, а также процесс формирования классового и политического сознания в рабочей среде. Изложено трансформацию труда и социально-трудовых отношений на рубеже двух веков. Рассмотрено реалии и мифы промышленного пролетариата в XXI веке. Обосновано вопросы труда и занятости в условиях глобализации мировой экономики, а также коллективно-договорное регулирование социально-трудовых отношений. Систематизировано классовую самоидентификацию рабочих современной Украины. Очерчено аспекты отчуждения и эксплуатации рабочего класса: теоретические аспекты отчуждения и угнетения рабочих, социальные индикаторы отчуждения и эксплуатации рабочих. Предложено основные пути преодоления отчуждения труда.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Українське суспільство в умовах війни 2022 : [колект. моногр.] / Л. Бевзенко , О. Бєлєнок, Н. Бойко, В. Бурлачук, О. Бурова, Є. Головаха, А. Горбачик, С. Дембіцький, О. Жулєньова, О. Злобіна, О. Іваненко, О. Іващенко, М. Касянчук, Н. Костенко, Т. Любива, С. Макеєв, О. Максименко, Л. Малиш, І. Мацко-Демиденко, Н. Отрешко, М. Паращевін, О. Рахманов, В. Резнік, О. Резнік, О. Симончук, Л. Скокова, В. Смакота, А. Соболєв, Н. Соболєва, І. Соколовський, С. Солодько, О. Стегній , В. Степаненко, Н. Толстих, Г. Чепурко, С. Шевченко, М. Шульга, Р. Шульга; ред.: Є. Головаха, С. Макеєв; Національна академія наук України, Інститут соціології. - Київ : Ін-т соціології НАН України, 2022. - 408, [1] c. - укp. - англ.

Наведено результати соціологічних спостережень за змінами в українському суспільстві та його підсистемах унаслідок агресії РФ. Розглянуто глобальні та локальні аспекти війни, трансформації інституціональної та соціально-групової структури, зсуви в настроях, очікуваннях, ціннісних орієнтаціях громадян, соціально-психологічному стані населення. Зазначено, що емпіричну базу становлять дані моніторингу Інституту соціології НАН України за роки, що передували 2022-му, окремих порівняльних міжнародних досліджень, ініціативні опитування у мережі та інтерв'ю, що їх виконали співробітники Інституту соціології, дані Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), соціологічної групи "Рейтинг".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666.4*333.735 + С5*622

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Українське суспільство в умовах війни. Рік 2023 : [колект. монографія] / В. Бакіров, Є. Головаха, С. Дембіцький, О. Злобіна, О. Клименко, Н. Костенко, М. Паращевін, В. Резнік, О. Резнік, І. Рущенко, О. Симончук, Л. Скокова, В. Смакота, І. Соколовський, О. Стегній , Н. Толстих, О. Трофименко, Г. Чепурко; ред.: Є. Головаха, С. Макеєв; Національна академія наук України, Інститут соціології. - Київ : Ін-т соціології НАН України, 2023. - 342 c. - укp.

Зазначено, що неоголошена війна РФ проти України призвела до масштабних і суперечливих змін у станах і соціальних процесах, у оцінках, настроях, прагненнях, політичних уподобаннях і пріоритетах громадян. Зауважено, що упродовж 2023 р. члени дослідницької спільноти, об'єднані у Соціологічну асоціацію України, аналізували й інтерпретували емпіричні дані, отримані в перший рік війни, обговорювали встановлені факти та залежності на наукових конференціях, планували та проводили ініціативні обстеження. Невелика складова їхніх спостережень представлена на сторінках книги, а основну її частину становлять узагальнення та висновки, які зроблені у структурних підрозділах Інституту соціології НАН України та грунтуються переважно на емпіричних матеріалах моніторингу за змінами у структурах і повсякденному житті населення країни у 2022 - 2023 рр. і проведених інтерв'ю в рамках виконання планових науково-дослідних робіт. Розкрито особливості громадської думки та її вивчення в Україні під час війни. Увагу приділено політичній свідомості суспільства, що воює. Розглянуто соціальну нерівність в оцінках українців до і під час війни. Висвітлено проблеми психоемоційного стану населення на тлі війни: від мобілізації ресурсів до поляризації оцінок. Проаналізовано екологічний контекст сучасної війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666.4*333.735 + С5*46*332.1-723.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869270 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського