Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Соболева І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Соболева І. А. 
Стан вільнорадикального окиснення у хворих на ускладнену міопію в динаміці лікування / І. А. Соболева, І. І. Лапкіна, В. О. Малахов // Клініч. фармація. - 2007. - 11, № 2. - С. 42-43. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З урахуванням патогенетичної ролі оксидантних реакцій у механізмах розвитку ускладненої короткозорості досліджено рівень карбонільованих білків (КБ) і хемілюмінесценції (ХЛ). Під спостереженням знаходився 121 пацієнт (224 око) віком від 18-ти до 59-ти років з ускладненою короткозорістю різного ступеня. Встановлено, що для даних пацієнтів характерна активація вільнорадикального окиснення. Під впливом озонотерапії не спостерігалося підвищення активності вільнорадикального окиснення. Активація оксидантних реакцій, спостережена у хворих на ускладнену короткозорість, перебігає менш інтенсивно та схильна до більшого лікувального впливу на початковій і розвиненій стадіях дистрофічних змін на очному дні у хворих на ускладнену міопію. Парабульбарне введення озонованого фізіологічного розчину не призводить до патобіохімічно значущих змін у порівнянні з внутрішньовенним введенням, що може свідчити про локальну дію парабульбарного введення медичного озону без дії на організм.

Под наблюдением находился 121 пациент (224 глаза) в возрасте от 18-ти до 59-ти лет с осложненной близорукостью разной степени. Учитывая патогенетическую роль оксидантных реакций в механизмах развития осложненной близорукости, исследован уровень карбонилированных белков (КБ), хемилюминесценции (ХЛ). Установлено, что для пациентов с осложненной близорукостью характерна активация свободнорадикального окисления. Под влиянием озонотерапии не наблюдалось повышение активности свободнорадикального окисления. Активация оксидантных реакций, имеющая место у больных с осложненной близорукостью, протекает менее интенсивно и подвержена большему лечебному влиянию при начальной и развитой стадиях дистрофических изменений на глазном дне у больных с осложненной миопией. Парабульбарное введение озонированного физиологического раствора (ОФР) не приводило к патобиохимически значимым изменениям в сравнении с внутривенным введением, что может судить о локальном действии парабульбарно вводимого медицинского озона без воздействия на организм.

121 patients (224 eyes) in the age from 18 to 59 years old with the complicated myopia of different degree were examined. Taking into account a pathogenetic role of oxidant reactions in the mechanisms of the complicated myopia development we researched the level of carbonylated proteins (CP), chemiluminescence (CL). It has been found that the activation of free radical oxidization is characteristic for patients with the complicated myopia. Under the influence of ozonotherapy there was no rise of the free radical oxidization activity. Activation of oxidant reactions occurring in patients with the complicated myopia passes less intensively and is subjected to the greater therapeutic influence at the initial and developed stages of dystrophic changes on the eye bottom in patients with the complicated myopia. The parabulbar introduction of ozonizated saline solution (OSS) did not lead to the pathobiochemically significant changes comparing to the intravenous introduction. It testifies to the local action of the medical ozone introduced parabulbarly without the effect on the organism.


Ключ. слова: вільнорадикальне окиснення, міопія, карбонільовані білки, хемілюмінесценція
Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Соболева І. А. 
Етіопатогенетичне обгрунтування дистрофічних змін сітчастої оболонки і зорового нерва у хворих на системну артеріальну гіпотензію та їх корекція : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.18 / І. А. Соболева; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. - О., 2002. - 29 c. - укp.

Особливу увагу приділено характеру глаукоми з нормальним внутрішньоочним тиском та вивченню патогенетичних факторів ризику її розвитку у хворих на артеріальну гіпотензію (АГ). У клінічних дослідженнях встановлено, що порушення загального кровообігу, які характерні для АГ, призводить до дефіциту кровопостачання ока, зниження перфузійного тиску та толерантності зорового нерва, а також є патогенетичним критерієм ризику дистрофічних порушень сітківки та глаукоми з нормальним внутрішньоочним тиском. Запропоновано схеми медикаментозного лікування хворих на АГ з порушеннями сітківки та зорового нерва, що враховують зміни загального та регіонального кровообігу. Розроблено методи хірургічного лікування хворих з глаукомою нормального внутрішньоочного тиску та прогресуючої екскавації зорового нерва: транссклеральний трабекулоспазис і радіарну склеротомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-5 + Р674.15-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гнатенко Є. П. 
Економічні студії : навч. посіб. / Є. П. Гнатенко, І. В. Соболева; Миколаїв. нац. ун-т ім. В.О. Сухомлинського. - Миколаїв : Швець В. М., 2017. - 352 c. - Бібліогр.: с. 343-352 - укp.

Розкрито закономірності функціонування мікроекономіки. Надано інформацію щодо кардиналістської та ординалістської теорії поведінки споживача на ринку товарів. Запропоновано модель досягнення рівноваги споживачем та механізм формування попиту та пропозиції, а також механізм формування рівноваги виробника. Розкрито особливості поведінки виробника на ринках чистої конкуренції, чистої монополії, олігоцолії та монополістичної конкуренції. Висвітлено механізм формування цін на працю, капітал, землю та інші ресурси на відповідних ринках. Подано механізм досягнення загальної рівноваги, зовнішні та трансформаційні ефекти в ринковій економіці. Охарактеризовано основні принципи функціонування економіки на макрорівні, висвітлено передумови та закономірності формування рівноваги на товарному, фінансовому ринках і ринку факторів виробництва. Розкрито умови запровадження макроекономічної політики держави, засади формування, реалізації та стимулювання економічного зростання відповідено до концепцій шкіл макроекономіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бурова Т. А. 
Обліково-контрольні основи звітності в контексті реформування / Т. А. Бурова, А. М. Ужва, Є. П. Гнатенко, І. В. Соболева // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 3. - С. 70-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що розробка дієвої методики контролю звітності підприємства, що включає повний обсяг інформаційних джерел, об'єктів і оптимальних етапів перевірки, розробку моделей робочих документів аудитора, є запорукою підтвердження показників фінансової, податкової та інших видів звітності. Для підвищення ефективності управління підприємством запропоновано шляхи вдосконалення повної і своєчасної облікової інформації про його діяльність та вирішення таких питань: поєднання централізованого і децентралізованого підходів в організації облікового апарату; взаємозв'язок між фінансовим, управлінським і податковим видами обліку на основі принципів оперативності, наступності, інформаційності, багаторазового використання типових форм первинних і зведених документів для ухвалення управлінських рішень, складанні звітності; делегування повноважень і відповідальності щодо організації обліку та контролю керівникам структурних підрозділів, головним спеціалістам; взаємозв'язок функцій обліку з центрами ухвалення управлінських рішень, наприклад, планування, контролю, аналізу, проведення моніторингу та діагностики ефективності діяльності підприємства. У ході проведення моніторингу та діагностики діяльності підприємства запропоновано застосувати комплекс показників ефективності та результативності всіх стадій кругообігу засобів і джерел шляхом безперервного спостереження, які своєчасно виявляють негативні тенденції в розвитку підприємства. За цих умов актуального значення набуває проведення незалежного аудиторського контролю. Підгрунтям для проведення експрес-аудиту фінансової звітності є використання сучасних методів і прийомів згідно з організаційно-технологічними характеристиками об'єкта дослідження, перевірки матеріалів інвентаризації активів, капіталу та зобов'язань, підготовчої роботи до складання звітності, дебіторсько-кредиторської заборгованості, особливо нарахування своєчасної сплати податків до бюджету, контроль оцінки показників звітності: активів, капіталу та зобов'язань, аудит правил складання звітності, камеральна перевірка відповідності реквізитів усіх форм звітності, проведення оперативного аналізу в динаміці показників фінансового стану підприємств, установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соболева І. В. 
Інструментальне забезпечення реалізації державної антимонопольної політики / І. В. Соболева // Актуал. проблеми економіки. - 2019. - № 12. - С. 53-60. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Визначено роль і значення державної антимонопольної політики (ДАМП) у системі державного регулювання економіки. Узагальнено характеристики та встановлено можливості використання інструментів реалізації ДАМП. Розглянуто принципи розробки та реалізації ДАМП. Запропоновано підходи щодо обгрунтування вибору інструментарію забезпечення реалізації ДАМП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.359 + У9(4УКР)0-13-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Прогнозування впливу цифрових активів на соціально-економічний розвиток підприємства : метод. посіб. / А. А. Кудь, М. А. Мащенко, І. С. Пипенко, І. В. Соболева; Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця. - Харків : ХОГОКЗ, 2020. - 75 c. - Бібліогр.: с. 69-75 - укp.

Розглянуто явище соціально-економічного розвитку. Обґрунтовано особливості соціокультурного контексту, які формують розуміння сутності соціально-економічного розвитку. Визначено вплив сучасних інформаційних технологій, які істотно змінюють моделі та способи ведення бізнесу. Досліджено сутність поняття "цифровий актив" на підставі етимологічного аналізу та прогнозування соціально-економічного розвитку від впливу цифрового активу в умовах антимонополізації економіки. Визначено принципи побудови антимонопольного регулювання економіки в умовах цифровізації економіки. Дослідження погоджено та затверджено як науково-дослідну роботу ХНЕУ ім. С. Кузнеця (договір № 649-56 від 13.12.2019 p.).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-96 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852973 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського