Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Соломянний Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Соломянний Р. М. 
8-(Метилсульфоніл)-2,6-дигідроімідазо[1,2-с]піримідин-5(3H)-они - нові гетероциклічні похідні сульфонів з противірусною активністю / Р. М. Соломянний, В. С. Броварець, О. В. Шабликіна, В. С. Москвіна, В. П. Хиля // Доп. НАН України. - 2019. - № 5. - С. 75-81. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Внаслідок взаємодії 3-(R-аміно)-2-(метилсульфоніл)акрилонітрилів з 1-ізоціанато-2-хлоретаном отримано нові сульфонові аналоги цитозину - 8-(метилсульфоніл)-6-R-2,6-дигідроімідазо[1,2-с]піримідин-5(3H)-они. Встановлено противірусну активність 8-(метилсульфоніл)-6-бензил-2,6-дигідроімідазо[1,2-с]піримідин-5(3H)-ону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.1 + Р281.811.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Могільнікова І. В. 
Скринінг рістстимулювальної активності синтетичних сполук - похідних піримідину / І. В. Могільнікова, В. А. Циганкова, Р. М. Соломянний, В. С. Броварець, Н. М. Білько, А. І. Ємець // Доп. НАН України. - 2020. - № 10. - С. 62-70. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено скринінг нових синтетичних сполук - похідних піримідину - з метою відбору найбільш ефективних із них, які виявляють рістрегулювальну активність у рослин, та порівняння їх дії з дією фітогормонів класу ауксинів. Досліджено вплив сполук на проростання насіння, ріст і розвиток рослин томата (Solanum lycopersicum L.) сорту Лагідний в умовах in vivo та in vitro. Встановлено, що деякі з досліджуваних сполук позитивно впливають на морфометричні та біохімічні показники 30-добових рослин: сполуки D1 - D5 підвищували проростання насіння на 9 - 27 %, найбільш ефективною серед них була сполука D1. Під дією сполук D1 і D2 збільшувалася висота пагонів до 29 %. Усі досліджувані сполуки ефективно впливали на коренеутворення рослин, збільшуючи або довжину коренів (до 8 %), або їх кількість (до 25 %), найефективнішою серед них виявилася сполука D2. Вперше досліджено вплив цих сполук на морфогенетичний потенціал експлантів томатів в умовах in vitro і встановлено, що для прямої регенерації рослин найбільш ефективними є сполуки D1 і D2, які в подальшому можуть бути рекомендовані для використання в різних біотехнологічних програмах із генетичного вдосконалення томатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253 + Г264.11 + П146.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соломянний Р. М. 
$E bold {alpha ( beta )}-Сульфоніл(фосфорил)акрилонітрили та енаміни в синтезі біоактивних гетероциклів / Р. М. Соломянний, О. В. Шабликіна, В. С. Москвіна, В. С. Броварець // Журн. орган. та фармацевт. хімії. - 2020. - 18, вип. 3. - С. 3-24. - Бібліогр.: 71 назв. - укp.

Функціоналізація гетероциклічних систем фармакофорними сульфуро- та фосфоровмісними угрупуваннями давно зарекомендувала себе як ефективний метод створення нових лікарських засобів. Разом із тим, деякі з типів структур представлено лише поодинокими прикладами, що не надає можливість оцінити внесок певних структурних елементів у прояв біологічної дії досліджуваних сульфоніл- і фосфорилзаміщених гетероциклічних сполук (ГЦС). Тому розробка нових методів синтезу ГЦС із сульфонільними та фосфорильними групами, а також встановлення біологічної активності таких продуктів досі залишаються актуальним завданням для органічної та медичної хімії. Широку варіативність у синтезі сульфоніл- і фосфорилзаміщених гетероциклів можуть забезпечити низькомолекулярні поліфункціональні речовини з сульфонільними та фосфорильними групами. В огляді висвітлено наявну інформацію щодо біологічно активних ГЦС, які синтезовано на основі акрилонітрилів та енамінів ряду сульфонів, фосфіноксидів і фосфонатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г247.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соломянний Р. М. 
Синтез біоактивних гетероциклічних сполук з сірко- та фосфоровмісними групами на основі функціоналізованих енамінів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / Р. М. Соломянний; Національна академія наук України, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії імені В. П. Кухаря. - Київ, 2019. - 21 c. - укp.

Запропоновано нові біологічно активні гетероциклічні похідні ряду піримідинів, піролопіримідинів та азолів на основі функціоналізованих енамінів із сульфонільними, фосфорильними та фосфонатними групами. Отримано внаслідок взаємодії З-етокси-2-метилсульфонілакрилонітрилу з амідинами, S-арилізотіосечовинами і а-аміноазолами, через проміжні енаміни, ряд 4-аміно-5-метилсульфонілпіримідинів. Одержано шляхом заміщення ЕtO-групи З-етокси-2-метилсульфонілакрилонітрилів первинними амінами масив нових 3-аміно-2-метил(феніл)сульфоніл-акрилонітрилів, та інше. Встановлено, що прискорення росту рослин, викликане синтезованими нами сполуками, не супроводжується зниженням вмісту корисних речовин, що є однією із переваг майбутнього застосування таких препаратів. Виявлено сполуки з високою противірусною активністю і ефективні стимулятори росту рослин та виявлено, при порівнянні вмісту хлорофілів і каротиноїдів у рослинах гороху, вирощених на контрольних розчинах та розчинах досліджуваних сполук, що відомі ауксини інколи трохи знижують вміст пігментів, але під впливом більшості синтезованих нами речовин спостерігалось, навпаки, збільшення вмісту хлорофілів та каротиноїдів. Зазначено, що кожен розділ дисертації завершується експериментальною частиною, в якій наведено опис методик експериментів, фізичні та спектральні характеристики синтезованих речовин тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.11 + Г262.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443928 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського