Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Ставична Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Максим'юк С. Д. 
Визначення концентрації розривів зшивок макромолекул у процесі фотостаріння полістиролу / С. Д. Максим'юк, Д. Я. Ставична, Дж. Р. Уайт, О. В. Шийчук // Укр. хим. журн. - 2001. - 67, № 1-2. - С. 126-128. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Знайдено концентрації розривів і зшивок для зразків полістиролу, опромінених ультрафіолетовими променями. Показано вплив інтенсивності опромінення та глибини опромінених зразків на характер молекулярно-масових розподілів полістиролу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ставична Д. Я. 
Концентрації розривів та зшивок макромолекул у поліпропілені після фотодеградації / Д. Я. Ставична, О. В. Шийчук, Д. Р. Уайт // Укр. хим. журн. - 2001. - 67, № 5-6. - С. 123-126. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Знайдено концентрації розривів і зшивок у поліпропілені, викликаних дією ультрафіолетових променів за лабораторних умов, максимально наближених до природних умов тропічної зони. Вихідними даними у визначенні концентрації розривів і зшивок були молекулярно-масові розподіли, отримані методом ГПХ. Показано вплив глибини шару опроміненого зразка, механічних навантажень і тривалості опромінення на концентрації розривів і зшивок макромолекул.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.11

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ставична Д. Я. 
Порівняльна характеристика кількісних показників деструкції у полістиролі і поліпропілені / Д. Я. Ставична, Дж. Р. Уайт, О. В. Шийчук // Вопр. химии и хим. технологии. - 2002. - № 3. - С. 123-125. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Молекулярно-масові розподіли, одержані ГПХ методом, були використані для розрахунку ланцюгових розривів та зшивок макромолекул у поліпропіленових (ПП) і полістирольних (ПС) зразках, опромінених ультрафіолетом за лабораторних умов, наближених до природних. Встановлено, що в поліпропілені набагато більше розривів і зшивок ніж у полістиролі. Для зразків опромінених протягом 4-х тижнів на опромінених поверхнях знайдені значення складають для розривів - 0,025 моль/кг (ПП) і 0,005 моль/кг (ПС) і для зшивок - 0,0065 моль/кг (ПП) і 0,0014 моль/кг (ПС).

Молекулярно-массовые распределения, полученные ГПХ методом, были использованы для расчета цепных разрывов и сшивок макромолекул в полипропиленовых (ПП) и полистирольных (ПС) образцах, облученных ультрафиолетом в лабораторных условиях, приближенных к естественных. Найдено, что в полипропилене количество разрывов и сшивок намного больше, чем в полистироле. Для образцов облучаемых на протяжении 4 недель, на облученных поверхностях найденные значения составляют для разрывов 0,025 моль/кг (ПП) и 0,005 моль/кг (ПС), а для сшивок 0,0065 моль/кг (ПП) и 0,0014 моль/кг (ПС).

Molecular-mass distributions obtained by GPX methods have been used for calculation of chain breaks and macromolecular cross-linking in polystyrene (PS) and polypropylene (PP) samples radiated by ultra violet under laboratory conditions close to the natural ones. It has been found that in polypropylene the number of breaks and cross-linkages is far more than in polystyrene.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.1-1 + Г712.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сиротинська І. Д. 
Вплив стабілізатора та пігменту на фотодеградацію поліпропілену / І. Д. Сиротинська, Д. Я. Ставична, О. В. Шийчук, Дж. Р. Уайт // Полімер. журн. - 2004. - 26, № 2. - С. 124-127. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Визначено концентрації розривів і зшивок макромолекул у нестабілізованому, стабілізованому та пігментованому поліпропілені. Дослідження проведено під час УФ-опромінення за умов, максимально наближених до тропічного клімату. Показано вплив стабілізувальних домішок на зміну концентрації розривів і зшивок макромолекул полімерних зразків. Одержані дані дали можливість порівняти ступінь захисту полімеру за присутності стабілізатора та пігменту, а також у випадку одночасної присутності стабілізатора і пігменту протягом фотооксидаційної деградації поліпропілену.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.11 + Л712.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ставична Д. Я. 
Визначення концентрації розривів і зшивок макромолекул за змінами молекулярно-масового розподілу полімеру : Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Д. Я. Ставична; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. - К., 2003. - 18 c. - укp.

Розроблено та апробовано метод кількісного визначення параметрів деградації - розривів і зшивок макромолекул полімеру на базі даних стосовно молекулярно-масових розподілів, одержаних за методом ГПХ. Знайдено концентрації розривів та зшивок у полістиролі, поліпропілені внаслідок дії ультрафіолетових променів за лабораторних умов, а також у полідиметилсилоксані під час термоокиснення. Визначено вплив глибини шару опроміненого зразка, механічного навантаження, тривалості опромінення та температури на концентрацію розривів та зшивок макромолекул. Значну увагу приділено характеру змін кількісних показників деградації у різних шарах фотоокиснених полістиролі та поліпропілені, розраховано співвідношення кількості розривів до зшивок макромолекул. Наведено рекомендації щодо використання запропонованого методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського