Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Старець О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Аряєв М. Л. 
Біоетичні проблеми при веденні дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками / М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 5. - С. 5-9. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В процессе наблюдения 523-х детей, рожденных ВИЧ-инфицированными женщинами, в том числе 125-ти ВИЧ-инфицированных детей, изучены и зарегистрированы возникавшие биоэтические проблемы. Изучено отношение разных категорий людей к этим проблемам. Выявлена достаточно высокая информированность врачей и людей, живущих с ВИЧ, о правах и биоэтических принципах в контексте ВИЧ/СПИДа и недостаточная информированность по этим вопросам у среднего медицинского персонала и неинфицированных людей без медицинского образования. Недостаточная информированность по вопросам ВИЧ/СПИДа является предпосылкой стигматизации и дискриминации ВИЧ-инфицированных людей и жестокого обращения с детьми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.851

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Аряєв М. Л. 
Диференційований підхід до вигодовування на першому році життя ВІЛ-інфікованих дітей / М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець, Л. Є. Капліна, О. П. Зброжек, В. Сергєєва // Соврем. педиатрия. - 2007. - № 1. - С. 147-150. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено порівняльну оцінку антропометричних та лабораторних показників у ВІЛ-інфікованих дітей після трьох місяців вигодовування молочною сумішшю "Детолакт-1 плюс", яка за складом відповідає фізіологічним потребам здорової дитини, та замінником грудного молока "Детолакт-пре", призначеним для вигодовування недоношених дітей і дітей, що народилися з низькою та екстремально низькою масою тіла. Молочна суміш "Детолакт-пре", що має більшу калорійність та більший вміст білка, у ВІЛ-інфікованих дітей сприяє позитивній динаміці показників фізичного розвитку, які досягають показників здорових дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Старець О. О. 
Оцінка нервово-психічного розвитку і ранніх ознак енцефалопатії у дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок / О. О. Старець, Н. В. Котова // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 2. - С. 87-89. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Обстежено 8 дітей з ВІЛ-інфекцією, 12 неінфікованих пацієнтів, народжених ВІЛ-інфікованими жінками і 12 - без перинатальної експозиції ВІЛ. Проведено оцінку нервово-психічного розвитку і ментальних функцій за шкалою адаптивної поведінки Вайнленда. Виявлено статистично достовірні відмінності рівня адаптивної поведінки у обстежених з діагнозом "ВІЛ-інфекція" в I і II клінічній стадії згідно з класифікацією ВООЗ у малюків, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок, а також у пацієнтів без перинатальної експозиції ВІЛ.


Ключ. слова: ВІЛ-інфекція, діти, нервово-психічний розвиток
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514,0-3 + Р733.627.7-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Старець О. О. 
Оцінка стану клітинного імунітету на першому році життя у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками / О. О. Старець, Н. В. Котова // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 3. - С. 113-115. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514,0-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Старець О. О. 
Фактори прогресування ВІЛ-інфекції у дітей / О. О. Старець // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 6. - С. 39-42. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В когорте 207-ми детей проведен анализ факторов, определяющих темпы прогрессирования ВИЧ-инфекции. В исследуемой когорте у 30,43 % детей отмечается быстрое прогрессирование ВИЧ-инфекции. Быстрое прогрессирование заболевания у детей, инфицированных перинатально, ассоциируется со ЗВУР, симптоматической стадией ВИЧ-инфекции во время беременности у матери, употреблением ВИЧ-инфицированной женщиной наркотических веществ и курением во время беременности, хронической плацентарной недостаточностью, низким социально-экономическим статусом семьи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514,0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Котова Н. В. 
Фізичний розвиток дітей першого року життя, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок / Н. В. Котова, О. О. Старець // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 4. - С. 111-116. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У ході дослідження у 443-х дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок, вимірювали масу і довжину тіла, об'єм голови на момент народження, а також у віці 6-ти і 12-ти місяців. Одержані результати оцінено за центільними таблицями антропометричних показників з урахуванням статі дитини. Виявлено, що на фізичний розвиток плода і новонародженого негативно впливають наявність ВІЛ-інфекції у матері у поєднанні із пренатальною експозицією наркотичних речовин. Протягом першого року життя у немовлят зберігаються достовірні відмінності антропометричних показників та гармонійного розвитку як в групах інфікованих й неінфікованих ВІЛ дітей, так і тих, які перенесли або не зазнали внутрішньоутробної експозиції наркотичних речовин. Зазначено, що вживання ВІЛ-інфікованою жінкою наркотичних речовин є одним із основних чинників, що визначають швидке прогресування захворювання в стадію СНІДу у дітей з перинатальною трансмісією ВІЛ-інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.15 + Р733.514,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Аряєв М. Л. 
Медично-соціальні чинники ризику перинатальної трансмісії ВІЛ і прогресування ВІЛ-інфекції у дітей / М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець // Журн. Акад. мед. наук України. - 2008. - 14, № 4. - С. 692-704. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У ході проспективного когортного обсерваційного дослідження 541 дитини ВІЛ-інфікованих матерів вивчено медичні та соціальні чинники ризику, що впливають на рівень перинатальної трансмісії ВІЛ і швидкість прогресування ВІЛ-інфекції у дітей. У результаті моноваріантного, кластерного та факторного аналізів виявлено два комплекси прогностично значущих несприятливих факторів впливу на передачу ВІЛ дитині - соціально-біологічний і медичний. Доведено, що швидке прогресування ВІЛ-інфекції у дітей, інфікованих ВІЛ перинатальним шляхом, пов'язане з біологічними, соціальними та материнськими чинниками. Встановлено, що порушення біоетичних норм з боку батьків створюють перешкоди ефективній медичній допомозі дітям у 31,7 % випадків, більш ніж половина з яких відбувається у сім'ях споживачів ін'єкційних наркотиків, а 43,9 % - у соціально адаптованих сім'ях. Шляхи вирішення психосоціальних проблем полягають у впровадженні мультидисциплінарного ведення та соціального супроводу дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, та у включенні консультативної допомоги до стандарту надання медичних послуг особам, які живуть із ВІЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0 + Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Старець О. О. 
Перебіг, фактори прогресування та лікування ВІЛ-інфекції у дітей : автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.10 / О. О. Старець; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2008. - 40 c. - укp.

Оптимізовано підходи до медичного спостереження та лікування дітей, інфікованих ВІЛ шляхом трансмісії від матері до дитини, з різними темпами прогресування захворювання на підставі вивчення факторів, що впливають на природний перебіг ВІЛ-інфекції, прогнозування темпів прогресування, змін перебігу у разі проведення високоактивної антиретровірусної терапії та первинної профілактики опортуністичних захворювань. У 207-ми дітей, інфікованих ВІЛ перинатальним шляхом, вивчено особливості природного перебігу захворювання. Для клінічних ознак і результатів загальноклінічних лабораторних досліджень вивчено діагностичну чутливість і специфічність з метою прогнозування швидкого прогресування захворювання. Визначено особливості стану клітинної та гуморальної ланок імунітету з урахуванням клінічного варіанта перебігу ВІЛ-інфекції. Шляхом моно- та багатофакторного аналізу вивчено фактори, що впливають на швидкість прогресування ВІЛ-інфекції, ймовірність раннього розвитку ВІЛ-енцефалопатії. Виявлено актуальні біоетичні проблеми, наявні під час медичного спостереження та лікування ВІЛ-інфікованих дітей як фактори, що впливають на природний перебіг захворювання та ймовірність розвитку неефективності лікування. Розроблено комплексний диференціальний підхід до медичного спостереження та лікування дітей, інфікованих ВІЛ перинатальним шляхом, з урахуванням темпу прогресування захворювання, наявності потреби у застосуванні заходів запобігання білково-енергетичній недостатності та у соціальному супроводі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Запорожан В. М. 
Попередження передачі ВІЛ від матері до дитини, діагностика, лікування та соціально-психологічна підтримка ВІЛ-інфікованих : навч. посіб. / В. М. Запорожан, М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець, С. П. Посохова. - К. : Здоров'я, 2010. - 160 c. - укp.

Викладено питання, що включені до типової наскрізної навчальної програми з питань профілактики ВІЛ-інфікування, запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини, діагностики, лікування ВІЛ-інфікованих і соціально-психологічної підтримки людей, що живуть з ВІЛ. Розглянуто загальні питання ВІЛ-інфекції, етичну і правову основи національної стратегії зниження рівня поширення ВІЛ в Україні, а також основи та принципи лікування ВІЛ-інфекції у дорослих і дітей. Висвітлено основні принципи організації заходів та алгоритми надання послуг з запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини. Розглянуто принцип мультидисциплінарного підходу до ведення ВІЛ-інфікованих вагітних і народжених ними дітей.

Изложены вопросы, включенные в типовую сквозную учебную программу по вопросам профилактики ВИЧ-инфицирования, предупреждения передачи ВИЧ от матери к ребенку, диагностики, лечения ВИЧ-инфицированных и социально-психологической поддержки людей, живущих с ВИЧ. Рассмотрены общие вопросы ВИЧ-инфекции, этическуая и правовая основы национальной стратегии снижения уровня распространения ВИЧ в Украине, а также основы и принципы лечения ВИЧ-инфекции у взрослых и детей. Освещены основные принципы организации мероприятий и алгоритмы предоставления услуг по предупреждению передачи ВИЧ от матери к ребенку. Рассмотрен принцип мультидисциплинарного подхода к ведению ВИЧ-инфицированных беременных и рожденных ими детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 я73-1 + Р733.514.0 я73-1 + Р11(4УКР)599.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА732425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Запорожан В. М. 
Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини. Діагностика, лікування та соціально-психологічна підтримка людей, які живуть з ВІЛ : навч. посіб. / В. М. Запорожан, М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець, С. П. Посохова. - К., 2010. - 139 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлено загальні питання ВІЛ-інфікування, основи діагностики та лікування ВІЛ у дорослих і дітей. Проаналізовано роль нетрадиційної терапії за медичного ведення ВІЛ-інфікованих пацієнтів, програм інфекційного контролю в організації роботи акушерського стаціонару для запобігання інфекціям, які передаються через кров. Розкрито особливості консультування (до- і післятестового), зокрема, вагітних жінок. Увагу приділено питанням організації заходів і надання послуг щодо запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини. Наведено мультидисциплінарний підхід до ведення ВІЛ-інфікованих вагітних жінок та дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2я7 + Р733.514.0я7 + Р11(4УКР)599.51я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС50581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Котова Н. В. 
Вплив шкідливих звичок ВІЛ-інфікованих матерів на стан здоров'я їхніх дітей / Н. В. Котова, О. О. Старець // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 56-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З метою оцінки впливу пренатальної дії наркотичних речовин на стан дітей ВІЛ-інфікованих матерів проведено проспективне дослідження стану здоров'я 324 неінфікованих дітей першого року життя та 207 ВІЛ-інфікованих дітей з різними темпами прогресування захворювання. Встановлено, що у дітей ВІЛ-інфікованих матерів-СІН в 2,3 разу вищий ризик інфікування ВІЛ, ніж у дітей ВІЛ-інфікованих матерів-не СІН; у ВІЛ-інфікованих дітей матерів-СІН у 4,2 разу вищий ризик швидкого прогресування захворювання з розвитком III - IV клінічної стадії на першому році життя. Діти ВІЛ-інфікованих матерів-СІН є групою ризику щодо захворюваності на загальні інфекції, анемію, білково-енергетичну недостатність; серед них в 3 рази вищий ризик смертності на першому році життя від різних інфекцій, вроджених вад розвитку, синдрому раптової смерті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Капліна Л. Є. 
Лікувальне харчування ВІЛ-інфікованих дітей з ознаками затримки фізичного розвитку / Л. Є. Капліна, М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець, О. В. Сафонова, Т. А. Калєєва // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 37-38. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено оцінку антропометричних та лабораторних показників у ВІЛ-інфікованих дітей віком від 1,5 до 3-х років на тлі високоактивної антиретровірусної терапії після трьох місяців посиленого харчування із застосуванням у загальному раціоні суміші "Clinutren Junior". Суміш "Clinutren Junior" є повноцінним збалансованим, ізокалорійним джерелом високоякісного білка та незамінних амінокислот і поліненасичених жирних кислот, введення якої до раціону ВІЛ-інфікованих дітей сприяє позитивній динаміці їх фізичного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Старець О. О. 
Особливості перебігу ВІЛ-інфекції у дітей з доведеним антенатальним інфікуванням ВІЛ / О. О. Старець, Н. В. Котова // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 146-147. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р733.514.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Котова Н. В. 
Оцінка ефективності та безпеки високоактивної антиретровірусної терапії у ВІЛ-інфікованих дітей на підставі аналізу динаміки антропометричних показників / Н. В. Котова, О. О. Старець, Ю. Б. Баришнікова, Т. А. Калєєва // Перинатология и педиатрия. - 2010. - № 1. - С. 87-89. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено когортне дослідження 42 ВІЛ-інфікованих дітей, які отримують високоактивну антиретровірусну терапію (ВААРТ). У дітей молодшого віку вивчено фізичний розвиток, рівень CD4-лімфоцитів, вірусне навантаження перед початком ВААРТ, через 6, 12, 18 і 24 міс лікування. Ретроспективно розраховано показник стандартного відхилення антропометричних показників для віку. Встановлено, що розрахунок стандартного відхилення антропометричних показників дозволяє оцінювати ефективність ВААРТ. Схеми антиретровірусної терапії з включенням інгібіторів протеази сприяють швидшому зростанню дітей на першому році лікування, ніж схеми з включенням ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази. Надбавка маси тіла у ВІЛ-інфікованих дітей, які отримують ВААРТ, відбувається швидше, ніж надбавка довжини тіла/росту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Котова Н. В. 
Первинна профілактика пневмоцистної пневмонії у дітей з перинатальним контактом із ВІЛ / Н. В. Котова, О. О. Старець // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 28-31. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У когортному дослідженні 486 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, вивчено ефективність та безпечність методів первинної профілактики пневмоцистної пневмонії. В досліджуваній когорті 37,45 % дітей одержували первинну профілактику пневмоцистної пневмонії за допомогою ТМП/СМК. Одержані дані свідчать, що первинна профілактика пневмоцистної пневмонії знижує ризик захворювання ВІЛ-інфікованих дітей на першому році життя на пневмоцистну пневмонію та інші бактеріальні інфекції (пневмонії, кишкові інфекції, рецидивні отити), знижує на першому році життя ризик смерті дітей з перинатальним контактом із ВІЛ. Первинна профілактика пневмоцистної пневмонії не знижує інфекційну захворюваність на першому році життя у не інфікованих ВІЛ дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Про безпечність первинної профілактики пневмоцистної пневмонії свідчить відсутність тяжких побічних ефектів у дітей, які одержували ТМП/СМК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р733.514.0 + Р733.412.301.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Старець О. О. 
Результати багатофакторного аналізу клініко-параклінічних показників у дітей, хворих на гострий інфекційний міокардит / О. О. Старець, О. В. Федоренко // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 3. - С. 58-59. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено клініко-параклінічні показники у дітей, хворих на гострий інфекційний міокардит. Виявлено, що використання багатофакторного кореляційного аналізу клініко-інструментальних даних гострого інфекційного міокардиту у дітей надає можливість прогнозувати тяжкість перебігу захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.130.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Старець О. О. 
Ефективність та безпечність Ормаксу для лікування гострого простого бронхіту у дітей раннього віку / О. О. Старець, І. М. Федчук, С. А. Стабецька // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 3. - С. 66-68. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані про оцінку з позицій доказової медицини ефективності та безпечності препарату Ормакс для лікування гострого простого бронхіту у дітей раннього віку. За даними проведеного когортного проспективного дослідження, середня тривалість антибактеріальної терапії у процесі лікування Ормаксом достовірно менша, ніж під час застосування антибактеріальних препаратів інших груп, - основні клінічні симптоми захворювання купірувалися у разі застосування 3-денного курсу препарату. Препарат Ормакс продемонстрував також достатню безпечність у проведеному дослідженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Запорожан В. М. 
Особливості нервово-психічного розвитку та слуху в дітей з внутрішньоутробною трансмісією цитомегаловірусу / В. М. Запорожан, О. О. Старець, М. В. Дубковська // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 2. - С. 44-46. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Аряєв М. Л. 
Фактори ризику перинатальної трансмісії ВІЛ і прогресування ВІЛ-інфекції у дітей / М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець // Експерим. і клініч. медицина. - 2008. - № 4. - С. 31-33. - укp.

Обстежено 541-у дитину, народжену ВІЛ-інфікованими жінками. Вивчено фактори ризику, що впливають на рівень трансмісії ВІЛ від матері до дитини та швидкість прогресування захворювання у разі перинатального інфікування ВІЛ, встановлено їх взаємозв'язок. Для виявлення взаємозв'язку між прогностично значущими факторами ризику проведено процедуру кластерного, регресійного та багатофакторного аналізу методом Varimax normalizet.

Наблюдали 541-го ребенка, рожденного ВИЧ-инфицированными женщинами. Изучены факторы риска, которые влияют на уровень трансмиссии ВИЧ от матери к ребенку и быстроту прогрессирования заболевания при перинатальном инфицировании ВИЧ, установлена их взаимосвязь. Для выявления взаимосвязи между прогностически значимыми факторами риска проведена процедура кластерного, регрессивного и многофакторного анализа методом Varimax normalizet.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Котова Н. В. 
Діагностична ефективність визначення кількості $E bold {roman CD3 sup +}- і $E bold roman CD4 sup +-T-лімфоцитів у дітей раннього віку, народжених ВІЛ-інфікованими жінками / Н. В. Котова, О. О. Старець // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 1. - С. 30-33. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514,0-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського