Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Стаценко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Мишуніна Т. М. 
Мітохондріальні та постмітохондріальні механізми апоптозу у тканині щитоподібної залози з ознаками лімфоїдної інфільтрації чи хронічного тиреоїдиту / Т. М. Мишуніна, О. В. Калініченко, М. Д. Тронько, Л. Ю. Зурнаджи, О. А. Стаценко // Ендокринологія. - 2009. - 14, № 1. - С. 48-56. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Ключ. слова: лімфоїдна інфільтрація, хронічний тироїдит, неспецифічна проникливість мітохондрій, каспаза-3, апоптоз, іони кальцію
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Стаценко О. С. 
Партії і партійні системи у сучасному демократичному процесі : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. С. Стаценко; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2004. - 17 c. - укp.

Визначено місце та роль політичних партій і партійних систем на різних етапах їх функціонування. Показано, що реальна модель демократичної політичної системи містить ліберальний і соціальний компоненти, які існують заради підтримки життєздатності системи. Зазначено, що політичні партії є механізмом прийому-передачі сигналів про задоволення потреб населення до влади і навпаки, тому метою партійної системи є досягнення нею та утримання стійкого стану. На базі теоретичних моделей Д.Істона, Є.Сєдова, теорії потреб А.Маслоу та теорії соціальної мобільності П.Сорокіна встановлено, що політичний процес розгортається на трьох рівнях: стратегічному, тактичному та технологічному, на кожному з яких набір функцій політичних партій та конфігурації партійних систем є різними. З'ясовано, що на стратегічному рівні політичного процесу в Україні має місце модернізаційний синдром: задоволення індивідуальних і суспільних потреб не є оптимальним. На тактичному рівні політична система України знаходиться поблизу початкової точки циклу Є.Сєдова та внаслідок ресурсної недостатності громадянського суспільства багатопартійна система не має особливого впливу ні в суспільстві, ні на державну владу, а самі партії мають переважно кадровий характер. Запропоновано комплекс заходів, необхідних для стабілізації політичної системи в Україні та встановлення партійної системи, що самопідтримується, на базі подолання модернізаційної кризи, створення конкурентного середовища на політичній арені правих і лівих сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стаценко О. А. 
Особливості будови селезінки при впливі на організм підвищеного рівня глюкокортикоїдів та їх інгібітора на різних етапах постнатального онтогенезу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. А. Стаценко; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2010. - 20 c. - укp.

Вперше на експериментальному матеріалі виявлено морфологічні зміни селезінки щурів усіх вікових груп за дії на їх організм підвищеного рівня гідрокортизону, а також дексаметазону на організм статевозрілих тварин. Виявлено морфологічні зміни селезінки щурів усіх вікових груп за дії на їх організм бісфосфонату "Зомета". Встановлено, що під впливом глюкокортикоїдів відбуваються морфологічні зміни селезінки на всіх рівнях структурної організації. Підвищений рівень гідрокортизону в поєднанні з бісфосфонатом "Зомета" призводить до зменшення негативної дії гідрокортизону в усіх вікових групах тварин. Вперше описано ультрамікроскопічні зміни селезінки за всіх видів дії. Доведено доцільність використання бісфосфонату "Зомета" з метою нівеляції негативного впливу підвищеного рівня гідрокортизону на селезінку тварин і людини. Визначено статистичну достовірність одержаних результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.32-64 + Р281.7/9-29 "Зомета"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пушкарьов В. В. 
Дія паклітакселу на стійку до препарату лінію клітин анапластичного раку щитоподібної залози КТС-3 / В. В. Пушкарьов, О. І. Ковзун, В. М. Пушкарьов, О. А. Стаценко, М. Д. Тронько // Доп. НАН України. - 2012. - № 7. - С. 176-179. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено дію протипухлинного засобу паклітакселу на клітини стійкішої до препарату у порівнянні з іншими лінії раку щитоподібної залози КТС-3. Показано, що за присутності паклітакселу в пухлинних клітинах активація апоптозних процесів виявляється через 18 год після початку інкубації. Можливим механізмом ініціації апоптозу є активація транскрипційного чинника ATF-2 і фосфорилювання Bcl-2 за умов зупинки клітинного циклу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стаценко О. В. 
Електромеханічні системи з підвищеним співвідношенням "момент-струм" при частотно-струмовому керуванні : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / О. В. Стаценко; НАН України, Ін-т електродинаміки. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано структури моделей асинхронних двигунів, які доцільно використовувати для аналізу процесів регулювання моменту та швидкості в системі "перетворювач частоти - двигун" за чотирипровідного підключення, за даних умов цьому встановлено, що за амплітуди напруги статора меншій за напругу ланки постійного струму перетворювача його слід представляти регульованим джерелом струму, а протилежному випадку - джерелом імпульсної напруги. Запропоновано новий метод обмеження струму в колі намагнічування й амплітуди напруги статора асинхронного двигуна, який полягає в регулюванні абсолютного ковзання з використанням зворотного зв'язку по напрузі та визначенні співвідношень, відповідно до яких необхідно змінювати струм статора для регулювання моменту за критерієм максимуму співвідношення "момент-струм". Одержано нові залежності, відповідно до яких необхідно змінювати струм статора й абсолютне ковзання для підвищення співвідношення "момент-струм" в діапазоні частот від нульової до номінальної за врахування насичення магнітної системи асинхронного двигуна. Доведено, що за використання запропонованої підсистеми керування моментом, система регулювання швидкості з типовим пропорційно-інтегральним регулятором має локальну асимптотичну стійкість.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Воскобойник Л. Г. 
Наявність C-клітин у папілярних карциномах щитовидної залози дітей з різних регіонів України, що народилися до і після Чорнобильської катастрофи / Л. Г. Воскобойник, Т. І. Богданова, Л. Ю. Зурнаджи, С. В. Бурко, О. А. Стаценко // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2010. - 12, № 1. - С. 98-102. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

За допомогою імуногістохімічної реакції з антитілами до кальцитоніну проведено порівняльний аналіз наявності парафолікулярних нейросекреторних C-клітин у папілярних карциномах дітей, які мешкали в найбільш і найменш забруднених внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) регіонах України та народились до чи після Чорнобильської катастрофи. З'ясовано, що C-клітинну гіперплазію виявляли лише в неінкапсульованих пухлинах і відзначали в ділянках солідної та фолікулярно-солідної будови безпосередньо в пухлині чи в зонах інвазійного росту. Така C-клітинна гіперплазія виявлялася в середньому в 32 % випадків і, за одержаними даними, вірогідно не відрізнялася в означених 4-х групах, тобто не була пов'язана з радіаційним опроміненням хворих внаслідок аварії на ЧАЕС у дитячому віці. Між тим, присутність C-клітин у пухлинній тканині папілярних карцином щитовидної залози дітей була асоційована з більш агресивною біологічною поведінкою зазначених карцином, оскільки саме у таких випадках частіше відзначали ознаки екстра- та інтратиреоїдного розповсюдження пухлини, судинної інвазії, метастази у лімфатичних вузлах шиї та віддалені метастази у легенях, що очевидно свідчить про можливе залучення паракринних механізмів до прогресування пухлинного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фодчук І. М. 
Деформаційний стан кристалів синтетичного алмазу за даними методу дифракції зворотно розсіяних електронів / І. М. Фодчук, М. Д. Борча, В. Ю. Хоменко, С. В. Баловсяк, В. М. Ткач, О. О. Стаценко // Сверхтвердые материалы. - 2016. - № 4. - С. 67-73. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано спосіб визначення компонент тензора деформацій з аналізу розподілів інтенсивності зворотно розсіяних електронів на картинах Кікучі. Досліджено деформаційний стан локальних ділянок кристала синтетичного алмазу, одержаного методом температурного градієнта в системі Fe - Al - C нарощуванням на монокристал алмазу, синтезованого у системі Ni - Mn - C. Побудовано характеристичні поверхні тензорів та еліпсоїди деформацій, проаналізовано особливості їх розподілу по кристалу. Діагональні компоненти тензора визначали зі змін розподілів інтенсивності окремих смуг, інші компоненти - зі зміщення осей зон відносно їх положень на еталонній картині Кікучі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фодчук И. М. 
Распределение локальных деформаций в окрестности трещин в сварном шве Ni - Cr - Fe по данным дифракции обратно рассеянных электронов / И. М. Фодчук, М. Д. Борча, В. Ю. Хоменко, В. М. Ткач, О. О. Стаценко, К. А. Ющенко, А. В. Звягинцева, Н. О. Червяков // Металлофизика и новейшие технологии. - 2016. - 38, № 10. - С. 1321-1333. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Исследовано деформационное состояние локальных областей в окрестности трещин в сварном шве никелевого сплава. Предложена методика определения компонент тензора локальных деформаций в отдельных зернах поликристаллических образцов. Диагональные компоненты тензора определялись по изменениям распределений интенсивности отдельных полос, другие компоненты - из смещения осей зон относительно их положений на эталонной картине Кикучи. Построены характеристические поверхности тензоров деформаций, а также проанализированы особенности их планарного распределения в окрестностях трещин сварных швов.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.207.5 + К641-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Пересада С. М. 
Стійкість двоконтурних систем керування напругою DC-DC перетворювача / С. М. Пересада, Є. О. Ніконенко, С. М. Ковбаса, О. В. Стаценко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2021. - № 6. - С. 51-57. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуті питання розробки та дослідження двоконтурних систем керування напругою ланки постійного струму підвищувальних DC-DC перетворювачів, які мають суттєво нелінійну і немінімально-фазову математичну модель. Обгрунтовано метод аналізу класичних систем керування підвищувальними DC-DC перетворювачами, які є аналогічними до систем векторно-керованих електроприводів, в яких регулятор швидкості замінюється на регулятор напруги ланки постійного струму. Показано, що за умови розділення у часі процесів керування вхідним струмом і напругою ланки постійного струму DC-DC перетворювача можна розглядати динаміку системи керування зниженого порядку на основі теорії сингулярно-вироджених систем. Водночас доведено, що динаміка системи зниженого порядку за умови дії підпорядкованого алгоритму керування є локально (асимптотично) стійкою. Визначено, що умови розділення процесів регулювання у часі є аналогічними для систем підпорядкованого лінеаризуючого керування з пропорційним або пропорційно-інтегральним регулятором напруги. Розділення процесів керування у часі досягається, коли внутрішній контур регулювання струму є набагато швидшим за зовнішній контур регулювання напруги. Проведене методом математичного моделювання дослідження свідчить, що за умови розділення процесів регулювання вхідного струму і напруги ланки постійного струму у часі динаміка системи керування вихідною напругою DC-DC перетворювача повного порядку наближається до динаміки системи керування зниженого порядку. Алгоритм керування має типову структуру сучасних керованих перетворювачів, які застосовуються для керування напругою в гібридних джерелах живлення електричних транспортних засобів. Аналіз результатів математичного моделювання показав, що в досліджуваному підвищувальному DC-DC перетворювачі вплив опору індуктивності вхідного кола на стійкість та показники якості регулювання напругою ланки постійного струму є несуттєвим.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Клець О. О. 
Упровадження інноваційних технологій на уроках мовно-літературної освітньої галузі як засіб реалізації концепції "Нова українська школа" / О. О. Клець, О. В. Стаценко // Теорет. й приклад. проблеми сучас. філології : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 12. - С. 72-86. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В умовах упровадження в середній та старшій школі закладів загальної середньої освіти Концепції "Нової української школи" перед учителями постає ряд проблем. Висвітлено проблему формування методологічної бази викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі в умовах Нової української школи. Зазначено імена науковців, які працюють над розв'язанням даної проблеми, окреслено напрями їх досліджень. Обгрунтовано необхідність модернізації методів навчання в умовах Нової української школи. Наведено приклади власних прийомів, які спрямовані на формування основних компетентностей учнів та відповідають вимогам Нової української школи щодо формування розвиненої, пристосованої до життя, творчої особистості, що здатна критично мислити. Означені прийми можна використовувати як на уроках мови, та і на уроках літератури. Серед них є ті, що здебільшого розвивають аналітичні здібності учнів, вміння критично мислити, висловлювати обгрунтовані твердження, доводити свої думки. інші прийоми спрямовані на розвиток асоціативного мислення, творчого підходу до розв'язання поставленої учителем задачі. У статті зазначено переваги інтегрування предметів мовно-літературної освітньої галузі та предметів інших освітніх галузей задля вирішення проблеми, що потребує всебічного розгляду. Запропоновані прийоми та вправи не є шаблонними, не передбачають дію учня за певним, чітко окресленим алгоритмом. Запропоновані шляхи подальшого дослідження означеної проблеми. Наразі автори статті вважають необхідним створення певного переліку та розгорнутого опису тих методів та прийомів, які доцільно використовувати в умовах Нової української школи. Увагу необхідно звернути на ретельний відбір методів дистанційного навчання. Критеріями цього відбору мають бути доцільність, ефективність, доступність, зворотний зв'язок з учителем. Зазначено, що ще одним напрямом подальших досліджень має стати формування окремих переліків найбільш ефективних методів роботи з обдарованими учнями та з дітьми з особливими потребами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.р20-2

Шифр НБУВ: Ж74512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стаценко О. С. 
Набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. С. Стаценко; Національний університет "Одеська юридична академія" . - Одеса, 2019. - 20 c. - укp.

Розглянуто становлення та розвиток законодавства про набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю. Визначено поняття, підстави та особливості набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, а також правову природу нерухомого майна, право власності на яке набувається. З’ясовано співвідношення набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю із суміжними правовими категоріями. Визначено порядок набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю. Досліджено правові наслідки набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю за законодавством України. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного цивільного законодавства України у сфері набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112 + Х839(4УКР)110.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440220 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського