Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Степова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Степова О. В. 
Оцінка залишкового ресурсу згинальних залізобетонних конструкцій при корозії арматури в нормальних тріщинах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О. В. Степова; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава, 2010. - 23 c. - укp.

Виявлено особливості міцності та деформативності розтягнутої арматури з локальними корозійними ураженнями. Розроблено методику оцінки залишкового ресурсу балкових залізобетонних конструкцій із використанням детермінованих та ймовірнісних параметрів. Запасом перерізу розтягнутої арматури на корозію вважається різниця між площею перерізу арматури в тріщині на момент обстеження та площею перерізу. Методику розраховано на одержання необхідних корозійних характеристик неруйнівним методом безпосередньо за обстеження конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н530.1-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Степова О.В. 
Аналіз стану поверхневих вод Полтавської області в контрольних створах / О.В. Степова, Р.В. Булавенко, В.В. Рома // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 1. - С. 181-184. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Виконано екологічну оцінку стану річкових вод Полтавської області в районах розташування очисних споруд стічних вод промислових підприємств, господарсько-побутових стоків. Це надало змогу оцінити ситуацію, що склалася в досліджуваних водних об'єктах, і класифікувати їх за ступенем придатності для основних видів водоспоживання. Оцінка якості поверхневих вод здійснювалася на основі аналізу інформації стосовно величин гідрохімічних показників у порівнянні з відповідними значеннями їх гранично допустимих концентрацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Булавенко Р. В. 
Доочищення стічних вод підприємств харчової промисловості за допомогою споруд біоплато / Р. В. Булавенко, О. В. Степова, В. В. Рома // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 145-148. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На основі вивчення існуючих методик фітотехнологій, зокрема застосування вищих водних рослин у конструкціях біоплато та інших новітніх методик, розроблено ефективну, екологічну технологію доочищення стічних вод підприємств із переробки молочної продукції з метою повторного використання їх на підприємстві. Запропоновано двоступінчасту конструкцію біоплато з вищими водними рослинами (очерет звичайний, комиш озерний, рогіз вузьколистий, рогіз широколистий, аїр болотний). Розроблено конструкцію біоплато з вищими водними рослинами для доочищення стічних вод молокозаводу, з наступним використанням їх для потреб підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л800.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Степова О. В. 
Аналіз стану корозійної безпеки газопроводів Полтавської області / О. В. Степова, В. І. Галькевич, Я. В. Гудзь // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 132-135. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Виконано оцінку грунтових умов експлуатації лінійної частини газотранспортної системи Полтавщини за показником pH середовища, електропровідністю грунту й вмістом сульфат-іонів, що надало змогу оцінити можливість створення умов для розвитку корозійних процесів на ділянках газопроводів. Наведено залежність для оцінювання швидкості корозійних процесів на поверхні ділянки газопроводу. Рекомендовано використання комплексного методу досліджень впливу зовнішнього середовшца на протікання корозійних процесів на ділянках газопроводів з застосуванням математичного моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Байдик В. 
Соціально-психологічна підтримка жінок, які виховують дитину з особливими потребами / В. Байдик, О. Степова // Освіта на Луганщині. - 2015. - № 2. - С. 40-43. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено досвід роботи Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Сєвєродонецької міської ради щодо соціально-психологічної підтримки жінок, які виховують дитину з особливими потребами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч430.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Степова О. В. 
Оцінка біогенного забруднення поверхневих водойм Полтавської області / О. В. Степова, В. В. Рома // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2016. - № 1/2. - С. 93-97. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Виконано екологічну оцінку стану річкових вод та проведено аналіз останніх досліджень і публікацій щодо екологічного стану річкових систем у Полтавській області. Досліджено динаміку вмісту біогенних елементів у поверхневих об'єктах Полтавської області. Проведено аналіз проблем евтрофікації поверхневих водойм на регіональному рівні. Запропоновано основні заходи щодо обмеження використання миючих засобів, своєчасного контролю за очисним обладнанням, його модернізацією і орієнтування на Європейські норми якості, що надасть змогу регулювати та контролювати потрапляння фосфатів зі стічними водами до поверхневих водойм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Степова О. В. 
Моделювання процесу корозії сталевих нафтопроводів з метою підвищення екологічної безпеки / О. В. Степова, І. М. Паращієнко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 2/1. - С. 15-20. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто фактори, що впливають на екологічну безпеку експлуатації нафтопроводів. Розв'язано задачу моделювання електрохімічної корозії трубопроводу в тріщині ізоляційного покриття за дії агресивного по відношенню до металу трубопроводу електролітичного середовища, яку зведено до визначення стаціонарного електричного поля, що виникає під час роботи гальванопари. Перевагою даної моделі є можливість прогнозування розвитку корозії сталі за часом, що є важливим під час визначення залишкового ресурсу трубопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Степова О. В. 
Аналіз впливу змін кліматичних умов на кисневий режим річки Псел / О. В. Степова, В. В. Рома // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 2. - С. 113-119. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Актуальність теми обумовлена необхідністю визначення змін гідрологічного, гідрохімічного та гідроекологічного стану водних об'єктів України за умов антропогенного впливу та глобального потепління з метою оптимізації управління водними ресурсами. Мета дослідження - вивчення впливу змін клімату на якість водних ресурсів річки Псел залежно від температурного режиму і кількості опадів у Полтавській області. Розглянуто вплив глобального потепління, а саме зміни температурного режиму повітря та кількості опадів на якісні та кількісні характеристики річки Псел на території Полтавської області. За допомогою статистичних методів доведено існування кореляційного зв'язку між параметрами клімату та якісними характеристиками водойми. Результати досліджень доцільно враховувати під час розробки схем адаптації регіону до умов глобального потепління та у процесі керування водоохоронною діяльністю в басейні річки Псел. Практичне значення результатів полягає в наданні оцінок змін характеристик водних ресурсів річки Псел, виявленні наслідків змін клімату на гідрологічний, гідрохімічний та гідроекологічний режими річки, встановленні взаємозв'язків між підвищенням середньорічної температури води та кисневим режимом водойми. Результати роботи у подальшому будуть використані під час розроблення регіональних екологічних програм та схем оптимізації поводження з водними ресурсами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.12 + Д247.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гомеля М. 
Розробка інгібіторів корозії металів у водних середовищах із різним рівнем мінералізації / М. Гомеля, О. Степова, В. Камаєв // Техн. науки та технології. - 2019. - № 3. - С. 275-283. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Актуальність теми дослідження зумовлена гостротою проблеми захисту трубопроводів та обладнання від корозії при контакті з природними та стічними водами, включаючи високомінералізовані шахтні та пластові води. Нині застосування високоефективних інгібіторів для захисту трубопроводів та обладнання від корозії та відкладень в енергетиці, промисловості, видобувній галузі є економічно вигідним та доцільним у плані захисту довкілля від шкідливих впливів при виливі або скиді забруднених вод із високою мінералізацією. Досліджено застосування пасиваційних інгібіторів, таких як оксиетилендефосфонова кислота. Цей реагент забезпечував високу стабільність води щодо осадко відкладень. Високу ефективність при боротьбі з корозією забезпечували й інші композиції на основі фосфонових кислот. Ефективні інгібітори є досить дорогими, а сировина для їх виготовлення є важкодоступною на Україні. Створення ефективних інгібіторів корозії на основі похідних фосфористої та диметилолфосфінової кислот, перспективних стабілізаторів накипеутворення. Розроблено новий метод синтезу диметилсульфонатфосфінату натрію із гіпофосфіту натрію, пара форму та сульфіту натрію, а також створено новий інгібітор - нітрилоксиетиледиметилфосфонову кислоту шляхом конденсації фосфористої кислоти з етанол аміном в присутності формальдегіду. Одержані реагенти використовували як інгібітори корозії металів у водних середовищах. Показано, що вони не поступаються за ефективністю іншім інгібіторам пасиваційного типу у прісних водах. У мінералізованих водах ефективними були інгібітори адсорбційного типу. Висновки: створено нові методи синтезу диметилсульфонатфосфінату натрію та нітрилоксиетиледиметилфосфонової кислоти з доступних реагентів. Досліджено інгібітори корозії металів на основі диметилсульфонатфосфінату натрію та нітрилоксиетилдиметилфосфонової кислоти. Показано, що вони, наряду з іншими фосфонатами є ефективними інгібіторами корозії металів у прісних водах. Їх ефективність зростає в присутності іонів цинку. Показано, що інгібітори пасиваційного типу неефективні при захисті від корозії металів у високо мінералізованих водах. Захист металів від корозії забезпечують інгібітори адсорбційного типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К662 + О71-082.041

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ефективні конструктивно-технологічні рішення об'єктів транспортування нафти і нафтопродуктів у складних інженерно-геологічних умовах = Effective constructive-technological solutions of oil and oil products transportation facilities in complicated geotechnical conditions : монографія / В. О. Онищенко, Ю. Л. Винников, М. Л. Зоценко, С. Ф. Пічугін, М. О. Харченко, О. В. Степова, В. М. Савик, П. О. Молчанов, П. Ю. Винников, О. М. Ганошенко; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава : Пусан А.Ф., 2018. - 258 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан питання безпеки та причини відмов магістральних нафтопроводів. Запропоновано методику оцінювання ймовірності безвідмовної роботи трубопроводу у грунтах без особливих властивостей та в лесових просадочних грунтах за параметром поздовжніх і кільцевих напружень. Значну увагу приділено моделюванню методом скінченних елементів поздовжніх напружень у трубопроводі від просадочних деформацій основи. Розглянуто вплив магнітного поля на асфальто-смоло-парафінові відкладення під час транспортування нафти та нафтопродуктів, розроблено конструкцію трубного магнітотеплового депарафінізатора. Визначено залежність, що дає змогу розрахувати глибину корозії на ділянці трубопроводу в тріщині ізоляційного покриття під час роботи макрогальванічних корозійних пар і сталого перебування агресивного розчину в тріщині.


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гомеля М. 
Розробка інгібіторів корозії металів у водних середовищах із різним рівнем мінералізації / М. Гомеля, О. Степова, В. Камаєв // Техн. науки та технології. - 2019. - № 3. - С. 275-283. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Актуальність теми дослідження зумовлена гостротою проблеми захисту трубопроводів та обладнання від корозії при контакті з природними та стічними водами, включаючи високомінералізовані шахтні та пластові води. Нині застосування високоефективних інгібіторів для захисту трубопроводів та обладнання від корозії та відкладень в енергетиці, промисловості, видобувній галузі є економічно вигідним та доцільним у плані захисту довкілля від шкідливих впливів при виливі або скиді забруднених вод із високою мінералізацією. Досліджено застосування пасиваційних інгібіторів, таких як оксиетилендефосфонова кислота. Цей реагент забезпечував високу стабільність води щодо осадко відкладень. Високу ефективність при боротьбі з корозією забезпечували й інші композиції на основі фосфонових кислот. Ефективні інгібітори є досить дорогими, а сировина для їх виготовлення є важкодоступною на Україні. Створення ефективних інгібіторів корозії на основі похідних фосфористої та диметилолфосфінової кислот, перспективних стабілізаторів накипеутворення. Розроблено новий метод синтезу диметилсульфонатфосфінату натрію із гіпофосфіту натрію, пара форму та сульфіту натрію, а також створено новий інгібітор - нітрилоксиетиледиметилфосфонову кислоту шляхом конденсації фосфористої кислоти з етанол аміном в присутності формальдегіду. Одержані реагенти використовували як інгібітори корозії металів у водних середовищах. Показано, що вони не поступаються за ефективністю іншім інгібіторам пасиваційного типу у прісних водах. У мінералізованих водах ефективними були інгібітори адсорбційного типу. Висновки: створено нові методи синтезу диметилсульфонатфосфінату натрію та нітрилоксиетиледиметилфосфонової кислоти з доступних реагентів. Досліджено інгібітори корозії металів на основі диметилсульфонатфосфінату натрію та нітрилоксиетилдиметилфосфонової кислоти. Показано, що вони, наряду з іншими фосфонатами є ефективними інгібіторами корозії металів у прісних водах. Їх ефективність зростає в присутності іонів цинку. Показано, що інгібітори пасиваційного типу неефективні при захисті від корозії металів у високо мінералізованих водах. Захист металів від корозії забезпечують інгібітори адсорбційного типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К662 + О71-082.041

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Степова О. В. 
Наукові основи запобігання забрудненню довкілля внаслідок внутрішньої та зовнішньої корозії сталевих нафтопроводів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / О. В. Степова; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ, 2020. - 40 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.04 + К222.234.770.6 + К66-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444504 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Будівництво   
13.

Степова О. В. 
Дослідження шумового навантаження центральної частини міста Полтава від автомобільного транспорту / О. В. Степова, А. В. Корнішина // Укр. гідрометеорол. журн. - 2021. - № 28. - С. 100-110. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Дані дослідження проведено відповідно до вимог, викладених у Декларації Європейського Союзу "Про оцінку шуму в навколишньому середовищі", й тісно пов'язані з вирішенням задач, які наведено в Законі України "Про забезпечення санітарного благополуччя на селення". В роботі проведено експериментально-розрахункові дослідження щодо оцінювання шумового забруднення центральної частини міста Полтава. Результати досліджень підтвердили гіпотезу про перевищення нормативних значень рівнів шуму на окремих ділянках вулиць і безпосередньо в районах перехресть. З'ясовано, що основними причинами шумового навантаження є значна інтенсивність руху громадського та легковантажного транспорту, велика кількість перехресть - зупинок, неякісне дорожнє покриття, а також відсутність засобів акустичного захисту, в тому числі й озеленення придорожньої території. Візуально охарактеризовано та досліджено межі поширення ділянок акустичного забруднення. Перевищення нормативних значень шумового забруднення поширюється на відстань до 150 м від точок експериментального дослідження. Встановлено кількість мешканців району, які потрапляють в зони підвищеного шумового навантаження, проведено розрахунок величини ризиків для здоров'я населення, яке мешкає в зонах підвищеного шуму. В результаті експериментальних досліджень встановлено зв'язок між негативним впливом зовнішнього шуму, який створюється міським автотранспортом, і станом здоров'я міських мешканців, що вимагає проведення гігієнічних досліджень, із застосуванням рекомендованим ВООЗ методології аналізу ризику. Встановлено, що майже 5000 осіб з досліджуваної території більшу частину свого життя мешкають на території, де рівень шуму перевищує допустиме значення в 55 дБА. З них майже 2000 осіб мешкають в будинках, де проникаючий шум перевищує значення в 40 дБА. За результатами теоретичних положень та висновків розроблено практичні рекомендації щодо управління ризиками при наявному шумовому забрудненні міської території.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н934 + Р121(4УКР-4ПОЛ-2П)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Екологія. Довкілля. Енергозбереження. 2023 : колект. монографія / ред.: О. Степова, Н. Смоляр, Ю. Голік, О. Ілляш, О. Ганошенко, В. Бредун, Н. Внукова, А. Некос, В. Петрук, Г. Трохименко, А. Чугай, В. Шмандій; Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка", . - Полтава : Астрая, 2023. - 246 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Викладено у представленій колективній монографії з позицій забезпечення екологічної безпеки результати екологічних досліджень навколишнього середовища із акцентуванням на технологіях захисту навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів, напрацюваннях у галузі відновлювальної енергетики, проблемах збереження біорізноманітгя та реалізації сучасних природоохоронних концепцій і стратегій. Наведено деякі розвідки щодо наслідків для довкілля воєнних дій, повꞌязаних із вторгненням Російської Федерації в Україну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Степова О. В. 
Оцінка стану водогосподарського комплексу Полтавської області / О. В. Степова, Т. О. Гах, Л. М. Тягній // Проблеми охорони праці в Україні : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 37(4). - С. 44-49. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського