Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Сєрікова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Сєрікова О. А. 
Вдосконалення методів діагностування та прогнозування технічного стану двигуна внутрішнього згоряння автомобіля : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / О. А. Сєрікова; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Запропоновано адаптивний метод непрямого оцінювання технічного стану ДВЗ за параметрами, що допускають контроль в процесі функціонування двигуна, з використанням штучних нейронних мереж і систем нечіткого виводу під час обробки інформації. Розроблено автоматизований програмно-апаратний комплекс оцінювання технічного стану та прогнозування залишкового ресурсу ДВЗ. Виготовлено його макетний зразок, а також розроблено та відлагоджено необхідне програмне забезпечення. Наведено структурні схеми програмно-апаратного комплексу для реалізації у вигляді бортового автомобільного пристрою й автономного вимірювального комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бороденко Ю. М. 
Програмно-апаратний комплекс для дослідження характеристик системи керування інжекторним ДВЗ / Ю. М. Бороденко, О. А. Сєрікова // Автомоб. трансп. : сб. науч. тр. - 2009. - Вып. 25. - С. 9-12. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто етапи створення та апробації програмно-апаратного забезпечення лабораторного практикуму для підвищення ефективності практичної підготовки фахівців у галузі автомобільної електроніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О3 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сєрікова О. І. 
Особливості копінг-стратегій та алекситимії у хворих на хронічний соматоформний больовий розлад як лікувально-діагностичні мішені когнітивно-поведінкової психотерапії / О. І. Сєрікова // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 4. - С. 114-116. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Исследованы копинг-поведение и алекситимия у 65-ти больных с хроническим соматоформным болевым расстройством с целью определения факторов и психологических механизмов его формирования. Разработаны адекватные методы когнитивно-бихевиориальной психотерапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сєрікова О. М. 
Прогнозування і управління рівнем грунтових вод для підвищення екологічної безпеки забудованих територій України : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. М. Сєрікова; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2019. - 23 c. - укp.

Увагу приділено підвищенню рівня екологічної безпеки урбанізованих територій, що зазнають підтоплення грунтовими водами (ГВ), за рахунок наукового обгрунтування методів і засобів прогнозування й управління підтопленням. Підтоплення територій не тільки негативно впливає на життєдіяльність населення, а й може призвести до виникнення екологічних катастроф і значних матеріальних збитків. Уперше розроблено крайові умови математичної моделі зміни рівня ГВ, що враховують вплив штучних покриттів поверхні грунту й евапотранспірацію для вдосконалення прогнозів та управління рівнем ГВ забудованих територій. Здійснено прогноз максимально високого рівня ГВ в умовах природно-техногенних геосистем великих міст на прикладі Харкова. Для підвищення рівня екологічної безпеки міст України обгрунтовано заходи оптимізації водного балансу ГВ шляхом регулювання основних режимоутворюючих факторів: зменшення втрат із водних комунікацій; збільшення водовідбору з водоносних горизонтів, гідравлічно зв'язаних із ГВ; штучного відтоку ГВ за рахунок дренажів, що створюються при новому будівництві. Науково обгрунтовано й експериментально встановлено період із найменшим проявом природних факторів для виявлення величини техногенного додаткового живлення ГВ. Запропоновано інженерний захід для захисту дорожнього полотна автодоріг від шкідливої дії ГВ, що передбачає встановлення протифільтраційної завіси вздовж автошляху. Удосконалено теоретико-методологічні підходи до управління рівнем ГВ, що включають типову схему функцій органів управління та завдань попередження і ліквідації наслідків підтоплення, алгоритм дій у ході моніторингу за рівнем ГВ на підтоплених і потенційно підтоплених територіях і Проєкт комплексу заходів із попередження розвитку підтоплення міської території великих міст України з урахуванням європейського досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1 + Д466.1 с18 + Д59(45УКР)471

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сєрікова О. М. 
Підвищення рівня екологічної безпеки забудованих територій України, схильних до підтоплення : [монографія] / О. М. Сєрікова, О. О. Стрельнікова, В. Ю. Колосков; Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національний університет цивільного захисту України. - Харків : Бровін О. В., 2020. - 140 c. - Бібліогр.: с. 120-132 - укp.

Визначено вплив різних чинників на величину додаткового живлення у межах селітебних і промислових міських територій. Досліджено та встановлено, що втрати з водних комунікацій є ключовим чинником додаткового живлення, яке призводить до підтоплення міст. Вперше визначено крайові умови математичної моделі зміни рівня грунтових вод, що враховують вплив штучних покриттів поверхні грунту і евапотранспірацію для вдосконалення прогнозів та управління рівнем грунтових вод забудованих територій. Зроблено прогноз максимально високого рівня грунтових вод в умовах природно-техногенних геосистем великих міст на прикладі м. Харків. Для підвищення рівня екологічної безпеки міст України, обгрунтовано заходи оптимізації водного балансу грунтових вод шляхом регулювання основних режимоутворюючих факторів. Науково обгрунтовано та експериментально встановлено період з найменшим проявом природних факторів для виявлення величини техногенного додаткового живлення грунтових вод. Удосконалено теоретико-методологічні основи управління рівнем грунтових вод, які включають типову схему функцій органів управління та завдань попередження і ліквідації наслідків підтоплення, алгоритм дій у ході моніторингу за рівнем грунтових вод на підтоплених і потенційно підтоплених територіях та Проект комплексу заходів з попередження розвитку підтоплення міської території великих міст України з урахуванням європейського досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1 + Ч466.1 с18 + Д59(45УКР)471

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864716 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського