Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Тарасевич М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Дубодєлов В. І. 
Енергозберігаюча технологія індукційного перегрівання чавуну під час електромагнітної розливки з застосуванням магнітодинамічного міксера / В. І. Дубодєлов, М. І. Тарасевич, В. К. Погорський, М. С. Горюк, О. І. Рибіцький // Металознавство та оброб. металів. - 2000. - № 4. - С. 39-43. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Методами математичного моделювання вивчено теплові процеси в магнітодинамічному міксері для режимів витримування, перегрівання та розливки чавуну. Розроблено номограму та схему для реалізації нової енергоощадної технології, підтверджено її ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.105

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Богатырева Г. П. 
Исследование каталитических реакций, протекающих на алмазной поверхности в жидких и газовых средах / Г. П. Богатырева, М. А. Маринич, Г. А. Базалий, В. Л. Гвяздовская, Е. В. Ищенко, А. В. Яцимирский, М. Р. Тарасевич, Г. В. Жутаева // Сверхтвердые материалы. - 2001. - № 5. - С. 23-28. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Жутаева Г. В. 
Электрокатализ на электродах на основе промотированного ультрадисперсного алмаза / Г. В. Жутаева, М. А. Маринич, Г. П. Богатырева, Е. В. Иващенко, И. С. Чернышова, М. Р. Тарасевич // Сверхтвердые материалы. - 2002. - № 6. - С. 55-59. - Библиогр.: 5 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Цивадзе А. Ю. 
Многокомпонентные нанокатализаторы и топливные элементы на их основе / А. Ю. Цивадзе, М. Р. Тарасевич, В. А. Богдановская // Теорет. и эксперим. химия. - 2010. - 46, № 6. - С. 378-382. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Рассмотрены результаты оригинальных исследований по созданию и изучению многокомпонентных каталитических наноструктур для основных токогенерирующих реакций в топливных элементах. Уровень активности и селективности синтезированных катализаторов (наносплавов) определяет эффективность преобразования химической энергии в электрическую на современном этапе развития электрохимической энергетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.328 + З252.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тарасевич М. Л. 
Дослідження домішок, що входять до складу речовин, які містять амфетамін та метамфетамін, методом хромато-мас-спектрометрії / М. Л. Тарасевич, С. В. Шкурдода, Б. П. Мінаєв, В. О. Мінаєва // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Хім. науки. - 2012. - Вип. 14. - С. 68-78. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Для дослідження домішок, що входять до складу речовин, які містять амфетамін та метамфетамін, застосовано метод хромато-мас-спектрометрії. Проведено дослідження кустарно виготовлених наркотичних речовин, що містять амфетамін та метамфетамін в суміші з фармацевтичними препаратами "Анальгін" та "Парацетамол". Виконано квантово-хімічні розрахунки геометрії та електронної будови молекул 2-аміно-1-фенілпропану (амфетаміну); 2-аміно-N-метил-1-фенілпропану (метамфетаміну); 1,2-дигідро-1,5-диметил-3-оксо-2-феніл-3Н-піразол-4-метиламіну (анальгіну); 4-гідроксиацетаніліду (парацетамолу) та їх молекулярних іонів з метою встановлення механізму розпаду перелічених молекул у разі електронного удару.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.701

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Квасницька Ю. Г. 
Використання розрахункових методик при створенні нових легуючих комплексів жароміцних сплавів для деталей ГТД / Ю. Г. Квасницька, М. І. Тарасевич, І. І. Максюта, О. О. Токарєва, О. В. Михнян, Г. П. Мяльніца // Процеси лиття. - 2019. - № 2. - С. 79-87. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.208 + З363.3-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Нарівський А. В. 
Особливості переносу парової фази при плазмовій обробці алюмінієвих сплавів / А. В. Нарівський, М. І. Тарасевич, В. І. Дубодєлов, І. М. Тарасевич // Процеси лиття. - 2019. - № 5. - С. 32-36. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Глибинна плазмова обробка сплавів дає можливість об'єднати перемішування розплаву високотемпературним газом з регульованим нагрівом. Використання глибинної обробки сплавів плазмою дозволяє перевести матричний розплав до рівноважного мікрооднорідного стану з подальшим перетворенням його компонентів та добавок у пар, що підвищує інтенсивність фізико-хімічних процесів та міжфазних взаємодій у розплаві з конденсацією пароподібних фаз і створенням значних концентраційних та температурних градієнтів у матричному охолоджувачі. Визначено розподіл температур та напрямок переміщення рідкого алюмінієвого сплаву АК6 в реакційній зоні плазмового струменя. Дослідження проведено з використанням обчислювального експерименту, математичного та комп'ютерного моделювання. В основу математичної моделі покладено фундаментальні рівняння тепломасопереносуз відповідними граничними умовами. Плазмовий нагрів моделювали у вигляді концентрованого джерела, яке має постійну температуру. Джерело розташовано в реакційній зоні зануреного в метал плазмового струменя.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 + К557,331

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Щеглов В. М. 
Тепловий стан і властивості сталевого зливка за умов ендогенної вібраційної обробки розплаву при кристалізації / В. М. Щеглов, М. І. Тарасевич, С. Є. Кондратюк, В. І. Вейс, Ж. В. Пархомчук, О. О. Токарева // Металознавство та оброб. металів. - 2020. - 26, № 2. - С. 21-28. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К327.03-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Нарівський А. В. 
Неметалеві включення у великому ковальському злитку зі сталі 25ХНЗМФА / А. В. Нарівський, О. М. Смірнов, М. І. Тарасевич, С. Є. Кондратюк, В. В. Перехода // Метал та лиття України. - 2020. - 28, № 4. - С. 14-18. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Для енергетичного і важкого машинобудування потрібні унікальні та габаритні вироби зі сталі, які виготовляють з великих (до 600 т) ковальських злитків. За тверднення у великих злитках інтенсивно утворюються хімічна та фізична неоднорідності, зростають розміри та нерівномірність розподілу в сталі неметалевих включень (НВ), що значно знижує експлуатаційні характеристики готових виробів. Вміст і розподіл у злитку НВ залежать від процесів плавлення, розкиснення та модифікування сталі, умов розливання і кристалізації металу. За підвищеного вмісту газів у сталі включення можуть концентруватися на межі розплав - газовий пузир. Небезпечними для властивостей сталевих виробів є легкоплавкі включення оксисульфідів, які виділяються під час кристалізації злитка. Такі включення знижують міцність міжзеренних зв'язків, особливо у разі підвищених температур (червоноламкість). Велику небезпеку представляють також тугоплавкі включення, що плавляться за температури вище, ніж температура рідкої сталі. Ці включення мають гострі грані й створюють концентрації напруг у металі, які є джерелами початку процесів його руйнування. Включення, що мають компактну (сферичну) форму, менш шкідливі для властивостей сталі. Такі включення утворюються у злитках в тому випадку, коли температура їх плавлення невисока і вони погано змочуються металом. У злитках, поряд з розглянутими неметалевими включеннями, можуть виявлятися також оксиди, сульфіди, силікати, сульфісилікати, алюмосилікати та інші. В роботі досліджено вміст, дисперсність і склад неметалевих включень, що утворюються в 142-тонному злитку, який відливали у вакуумі зі сталі 25ХНЗМФА.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.033.3 + К327-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нарівський А. В. 
Хімічна і фізична неоднорідності та гази у великому сталевому зливку / А. В. Нарівський, О. М. Смірнов, М. І. Тарасевич, С. Є. Кондратюк // Металознавство та оброб. металів. - 2020. - 26, № 4. - С. 3-9. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Для створення високотехнологічного обладнання, яке використовують в енергетиці, важкому машинобудуванні, хімії і транспорті, потрібні унікальні великогабаритні сталеві вироби. Для цього використовують великі ковальські зливки масою до 600 тонн. Однак, збільшення маси зливків призводить до утворення хімічної і фізичної неоднорідності, укрупненню і несприятливому розподілу неметалевих включень, розвитку лікваційних дефектів, які знижують міцність і експлуатаційні характеристики металу. У зв'язку з цим якість поковок і готових деталей, виготовлених з таких зливків, не завжди задовольняє вимогам, що пред'являються, а втрати металу, у вигляді технологічних відходів та браку, досягають значних величин. Позацентрова зональналіквація і, особливо найбільш небезпечний її різновид - шнури, суттєво знижують якість і рівень властивостей виробів, виготовлених з великих сталевих зливків. У зв'язку з цим в роботі представлені результати досліджень структури, розподілу газів, фізичної і хімічної неоднорідностей по перетину і висоті зливка масою 140 тонн, який відлитий у вакуумі зі сталі 25ХН3МФА. Показано, що залежно від температурно-часових умов тверднення зливка, серед яких визначальним є інтервал кристалізації (зумовлений хімічним складом сталей), інтенсивність охолодження у різних макрооб'ємах по висоті і перетину зливка, температурний градієнт перед фронтом кристалізації, розчинність ліквуючих елементів і вміст газів в розплаві тощо. Виходячи з цього при розробленні технології виготовлення великих зливків для забезпечення їх якості, оптимальної структури і властивостей слід враховувати не тільки їх габаритні розміри, але й сукупність впливу вказаних термокінетичних параметрів на процеси кристалізації, формування дендритної структури, прояви ліквації в різних макрооб'ємах зливка.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Тарасевич М. І. 
Прогнозування умов формування тонкої смуги з високоміцних алюмінієвих сплавів залежно від швидкісних режимів валкового розливання і технологічних параметрів / М. І. Тарасевич, І. В. Корнієць, О. В. Ноговіцин, О. О. Токарєва // Процеси лиття. - 2020. - № 4. - С. 34-41. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Валкове розливання є одним з прогресивних способів отримання тонкого листа, що знаходить широке застосування в машинобудуванні та інших галузях промисловості. Методами математичного та комп'ютерного моделювання проведено аналіз впливу швидкісних режимів і технологічних параметрів установки валкового розливання в водоохолоджувальному кристалізаторі (кут меніску, радіус валка, температура перегріву розплаву) на умови формування тонкої смуги з високоміцних алюмінієвих сплавів різної товщини (2, 3 і 4 мм). Серії обчислювальних експериментів дозволили побудувати аналітичні залежності для визначення оптимальної швидкості розливання розплаву при заданих параметрах, що забезпечують твердіння смуги різної товщини на рівні виходу з валків. Для високоміцних алюмінієвих сплавів встановлено діапазони швидкостей розливання, які визначають різні умови формування смуги - в міжвалковому просторі та на рівні виходу з валкового кристалізатора. Отримані результати можуть бути в икористані для відпрацювання технології і вибору раціонального співвідношення технологічних параметрів при створенні та удосконаленні валкового обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5,331

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського