Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Телегуз І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Борисенко В. Й. 
Національна освіта і формування української модерної нації у 1921 - 1934 роках: європейські тенденції та радянські реалії : [навч. посіб.] / В. Й. Борисенко, І. О. Телегуз; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова, Ін-т іст. освіти. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2012. - 156 c. - Бібліогр.: с. 137-152 - укp.

Проаналізовано розвиток національної освіти в контексті формування української модерної нації у 1921 - 1934 рр. Розкрито проблему неписьменності українського народу як складову націотворення. Висвітлено ставлення української інтелігенції до питань освіченості народу та створення національних підручників, яке виявлялося у втіленні національної ідеї в суспільну свідомість через освіту. Розглянуто неоднозначний вплив радянської масової освіти на процес українського націотворення. З'ясовано роль радянської влади у визначенні змісту підручників і забезпеченні освітніх закладів навчальною літературою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Телегуз І. О. 
Дослідження проблем формування української нації у науковій спадщині Микити Шаповала / І. О. Телегуз // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 38. - С. 321-323. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано праці відомого українського політика, соціолога Микити Шаповала. Увагу зосереджено на проблемі українського націотворення початку XX ст. і взаємозв'язок з державотворенням. Представлено аналіз таких характеристик українського суспільства, як національний склад населення українських земель, професійна зайнятість різних етносів, освіченість, урбанізація. М. Шаповал наголошував, що позитивні зміни у творенні української нації та держави залежать від вище перерахованих чинників. Ці процеси мають бути організованими елітою і суспільством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 + Ф5 в + Ф1(4УКР)508

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Телегуз І. О. 
Українці в освітньо-державному просторі Російської імперії першої третини XIX ст. / І. О. Телегуз // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 51. - С. 209-212. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто зміни в освітній сфері на території українських губерній Російської імперії першої третини XIX ст. Україна під владою Російської імперії на початку XIX ст. поділялася на три відмінні історико-географічні території з різним політичним досвідом і культурними впливами: по-перше, Лівобережжя і Слобожанщина, по-друге, Правобережжя, по-третє, Південна Україна. Спільний освітній простір в 30-х роках XIX ст. тільки формувався як в межах всієї імперії, так і окремих регіонах, приєднаних до її складу в різний час. Можна виокремити декілька рівнів цього простору: по-перше - загальноєвропейський; по-друге - імперський, по-третє - регіональний, який в масштабах імперії певною мірою міг бути і національним, по-четверте - особистісний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)570-7 + Ч33(4УКР-8)51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського