Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Телеуця В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Телеуця В. В. 
Поетика української весільної поезії Придунав'я : Автореф. дис... канд. філол. наук / В. В. Телеуця; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Розглянуто обряд весілля, досліджено жанрову структуру та поетику сучасної весільної поезії Придунав'я. У контексті новітніх наукових здобутків у галузі фольклорних досліджень проаналізовано зв'язки ритуалу, обряду та весільного поетичного тексту, зокрема, акцентовано увагу на обрядодіях весільного комплексу Придунав'я. Охарактеризовано жанровий склад, образну систему й особливості побутування обрядових і необрядових пісень у весільному комплексі Придунав'я. У весільних пісенних текстах виявлено архаїчні стереотипи та пізніші змістові нашарування, модифікації та новації. Встановлено регіональні відмінності функціонування весільного обряду Придунав'я. Показано поєднання загальнонаціональних рис і регіональних локальних особливостей. Простежено функціональні зміни в досліджуваному весільному пісенному фольклорі на сучасному етапі. Розкрито особливості художньої символіки весільних пісень Придунав'я у її побутуванні та розвитку (космогонічні, зоо-, антропо-, ботаноморфні образи, колористичну та числову символіку). Проаналізовано символічну функцію образів сонця, місяця, зорі, води та її похідних, світового дерева - дерева роду - дерева (дуба, тополі, берези, вишні, калини), квітів, гарбуза, вінка, рушника, хустки. Розглянуто наслідки асимілятивних процесів у поетиці української весільної пісенності та перспективу відновлення першосмислів обрядово-міфологічного мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(45УКР)-633

Шифр НБУВ: РА348230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Телеуця В. В. 
Народнопоетична творчість Подунав'я: проблеми регіональної специфіки : навч. посіб. для студ. ВНЗ. Ч. 1 / В. В. Телеуця. - Ізмаїл : СМИЛ, 2010. - 223 c. - Библиогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто народну творчість, жанрову структуру та поетику сучасної обрядової та позаобрядової поезії Подунав'я. Проаналізовано зв'язки ритуалу, обряду та весільного поетичного тексту. З'ясовано жанровий склад, образну систему й особливості побутування обрядових і необрядових пісень у весільному комплексі Подунав'я. Виявлено у весільних пісенних текстах архаїчні стереотипи та пізніші змістові нашарування, модифікації та новації. Визначено регіональні особливості функціонування весільного обряду регіону, показано поєднання загальнонаціональних рис і регіональних локальних особливостей. Простежено функціональні зміни в досліджуваному весільному фольклорі на сучасному етапі. Розкрито особливості художньої символіки весільних пісень Подунав'я у її побутуванні та розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-63 я73-1 + Т52(45=УКР3А/Я)-519

Рубрики:

Шифр НБУВ: В352774/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Традиційна культура України як складова культурної політики: сучасний стан, загрози, перспективи : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. з міжнар. участю, 2 листоп. 2017 р. / ред.: В. В. Телеуця; упоряд.: З. О. Босик; Укр. центр культур. дослідж. - Київ : НАКККіМ, 2017. - 134 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання в контексті політики держави щодо підтримки та розвитку традиційної культури (ТК), перспектив збереження та розвитку ТК, дослідження традиції переборного ткацтва Східної та Центральної Європи. Акцентовано увагу на сучасному стані, загрозах, перспективах охорони, збереження, популяризації ТК і передачі кращих практик у збереженні нематеріальної культурної спадщини, а також знань і навичок у сфері культурології, етнології, філології, педагогіки України й інших країн. Подано інформацію про натуральні барвники в традиційних і сучасних практиках українського килимарства. Охарактеризовано типологію тканих кролевецьких рушників. Розкрито питання збереження культурної спадщини в надзвичайних умовах. Описано рослинну символіку в орнаменті килимів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР)-7 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820664 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського