Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Терешкін К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Бабак О. Я. 
Динаміка добового моніторування артеріального тиску у хворих на гіпертонічну хворобу з ожирінням під впливом комбінованої антигіпертензивної терапії / О. Я. Бабак, К. І. Терешкін, В. В. Школьник // Запорож. мед. журн.. - 2013. - № 5. - С. 5-8. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено исследование особенностей суточного мониторирования артериального давления у больных гипертонической болезнью и ожирением по сравнению с пациентами с гипертонической болезнью без избыточного веса. У больных гипертонической болезнью с ожирением отмечено сочетание неблагоприятных для прогноза течения заболевания характеристик суточного профиля артериального давления, которое повышает риск возникновения сердечно-сосудистых осложнений. Комбинированная терапия амлодипином и олмесартаном приводит к достоверному снижению среднеинтегральных показателей и улучшению суточного профиля артериального давления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пасієшвілі Л. М. 
Прогредієнтність перебігу остеопенічного синдрому у пацієнтів з коморбідністю остеоартрозу та ожиріння / Л. М. Пасієшвілі, К. І. Терешкін // Укр. терапевт. журн.. - 2018. - № 2. - С. 34-39. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначення впливу гормональної активності жирової тканини та поліморфізму Bsml C.IVS7 G >> A, rs1544410 гена рецепторів вітаміну D (VDR) на формування остеопенічних станів у осіб молодого віку з остеоартрозом (ОА) та ожирінням. Обстежено 96 пацієнтів молодого віку (до 45 років) з сукупним перебігом ОА та ожирінням і 34 особи з ОА без ожиріння. Антропометричними критеріями ожиріння вважався індекс Кетлє або індекс маси тіла (ІМТ). Оцінку функціонального стану опорно-рухового апарату й аналіз показників альгофункціональної активності визначали з використанням тесту-опитувальника WOM АС. Вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини (МТТТКТ) проводили за допомогою двохенергетичної рентгенівської абсорбціометри на апараті HOLOGIC Explorer QDR W Series Bone Densitometer (США). У сироватці крові визначали вміст апеліну-13 (за методом ІФА) з використанням набору реактивів Human (Німеччина). Поліморфізм гена досліджували в геномі людини за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу за допомогою набору VDR (Bsml C. IVS7 G >> A, rs1544410) "Мутація рецептора вітаміну D". Статистичний аналіз даних проводили з використанням комп'ютерного пакета прикладних програм Stata 12.1; статистичну обробку - з використанням W-критерію Шапіро - Уїлка, Пірсона, а однорідність дисперсій - критерію Левена. Визначено збільшення рівня адипокіну апеліну-13 у сироватці крові означених пацієнтів, вміст якого залежав від рентгенологічної стадії захворювання та показників альгофункціональної активності за індексом WOMAC та не мав залежності від ІМТ. Також встановлено, що переважна більшість пацієнтів молодого віку з ОА та надмірною масою тіла або ожирінням мали несприятливий BB-генотип гена VDR, що проявлялося більш тяжкими рентгенологічними стадіями захворювання, розвитком остеопенічних станів і збільшенням вмісту апеліну. Висновки: серед хворих на ОА та ожиріння доволі часто (45,8 %), у порівнянні з групою контролю (11,5 %), зустрічається несприятливий варіант BB-генотипу мутації G63980A гена VDR, що підтверджується у таких пацієнтів рентгенологічним прогресуванням ураження суглобів та формуванням остеопенічних станів (75,9 %). Перебіг ОА в осіб молодого віку з надмірною масою тіла або ожирінням відбувається на тлі підвищення рівня адипоцитокіну апеліну, вміст якого різниться залежно від поліморфних варіантів гена VDR, не залежить від ступеня ожиріння, але має залежність від рентгенологічної стадії захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.11 + Р418.12 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Терешкін К. І. 
Особливості структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих на остеоартроз: аналіз взаємозв'язків з плазматичним вмістом апеліну та поліморфізмом гена фарнезіл-дифосфат синтази / К. І. Терешкін, Л. В. Черкашина, О. С. Коміссарова, Л. О. Смоліна // Сімейна медицина. - 2019. - № 5/6. - С. 121-124. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12 + Р251.254.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Терешкін К. І. 
Особливості структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих на остеоартроз: аналіз взаємозв'язків з плазматичним вмістом апеліну та поліморфізмом гена фарнезіл-дифосфат синтази / К. І. Терешкін, Л. В. Черкашина, О. С. Коміссарова, Л. О. Смоліна // Сімейна медицина. - 2019. - № 5/6. - С. 121-124. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12 + Р251.254.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Пасієшвілі Л. М. 
Поліморфізм гена рецептора вітаміну D як чинник раннього формування остеопенічних станів у разі поєднаного перебігу остеоартриту й ожиріння в осіб молодого віку / Л. М. Пасієшвілі, А. Г. Істомін, К. І. Терешкін, О. І. Терешкіна // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2020. - № 1. - С. 99-105. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р415.202.83 + Р418.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Терешкін К. І. 
Клінічне, діагностичне та прогностичне значення поліморфізму гена фарнезіл-дифосфат синтази у хворих на остеоартроз: зниження щільності кісткової тканини та надмірна маса тіла / К. І. Терешкін, Л. В. Черкашина, О. С. Коміссарова, Л. О. Смоліна, А. С. Шкляр // Сімейна медицина. - 2020. - № 1/2. - С. 93-98. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Терешкін К. І. 
Прогностично-діагностичне значення апеліну-13 та поліморфізму генів LCT, FDPS та VDR в розвитку остеоартроза на тлі ожиріння у осіб молодого віку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / К. І. Терешкін; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2017. - 23 c. - укp.

Подано теоретичне узагальнення результатів і досягнуто рішення актуального наукового завдання на підставі обстеження 96-ти хворих на остеоартроз (ОА) із супутнім ожирінням. Визначена та доведена патогенетична роль поліморфізму генів VDR і LCT, вплив підвищеного вмісту адипоцитокіна апеліну-13, які в комплексі можуть призводити до погіршення тяжкості перебігу ОА на тлі ожиріння та формування остеопенічних станів у цих пацієнтів. На підставі визначення клініко-анамнезтичних даних, показників альго-функціональної активності за WOMAC, рентгенологічної стадії остеоартрозу, ІМТ, рівню адипокіна апеліну-13, а також алельного поліморфізму генів VDR та LCT сформовані стратифікаційні групи пацієнтів молодого віку з ОА з різними ступенями ризику розвитку остеопенічних станів, а також стало можливим як прогнозування перебігу захворювання, так і контроль майбутніх лікувальних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-1 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431473 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського