Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Теслер Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Теслер Г. С. 
Новая кибернетика / Г. С. Теслер. - К. : Логос, 2004. - 404 c. - Библиогр.: с. 396-397 - рус.

Раскрыты основные аспекты новой кибернетики, являющейся правоприемницей кибернетики П.Винера, информатики и компьютерной науки на новом этапе их развития. Рассмотрены информационное взаимодействие в живой, неживой и искусственной природе, а также законы эволюционного развития, которые служат базой для прогнозирования процессов и явлений. Описаны особенности эволюционного развития компьютерных средств и интенсификации процесса вычисления.


Індекс рубрикатора НБУВ: З81

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА654047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Теслер Г. С. 
Адаптивные аппроксимации и итеративные процессы / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2004. - № 2. - С. 22-41. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Розглянуто адаптивні апроксимації й ітеративні процеси з точки зору розуміння процесів та явищ, що виникають у природі. Особливу увагу приділено адаптивним апроксимаціям, заснованим на розкладанні функцій по нев'язках та які є джерелом одержання базових ітераційних функцій з довільним порядком збіжності. Показано, що використання нев'язки у вигляді неявної функції дозволяє природним чином узагальнювати відомі методи апроксимації функцій або одержувати принципово нові ітераційні методи з різними нормами похибок та адаптивні до внутрішніх і зовнішніх умов застосування.


Ключ. слова: аппроксимация, адаптация, итерационная формула, невязка
Індекс рубрикатора НБУВ: В192.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Теслер Г. С. 
Информация - феномен природы: роль информации в естественной и искусственной природе / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2003. - № 1. - С. 152-165. - Библиогр.: 35 назв. - рус.

На підставі наведених фактів сформульовано постулат про інформаційну взаємодію та вплив інформації на процеси та явища, які відбуваються в живій, неживій і штучній природі. Показано роль мовних засобів у цьому впливі. На підставі сформульованого постулату запропоновано основні засади багатоосновної науки - посткібернетики, яка є правонаступницею сучасної кібернетики та інформатики. Показано зв'язок постулату про інформаційну взаємодію з теорією В. І. Вернадського про ноосферу, філософсько-семантичним підходом та іншими теоріями, які пов'язані з поняттям інформації. Розглянуто проблеми розподілення живої та неживої природи за показниками вітальності, які включають відношення умовної інформації до енергії, гармонії природних явищ на базі показника динамічного балансу між ентропією та інформацією. Проведено дослідження феномену води та кристалічних структур з інформаційно-семантичних позицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Теслер Г. С. 
Концепция создания вычислительных средств с высоким уровнем отказоустойчивости / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2002. - № 2. - С. 176-183. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Розроблено базові принципи побудови обчислювальних засобів з високим рівнем відмовостійкості, які базуються на аналізі засобів і механізмів забезпечення високого рівня надійності та стійкості біологічних систем з урахуванням узагальненого закону дзеркальної симетрії. Запропоновано мінімаксний багатокритеріальний критерій ефективності засоби обчислювальної техніки (ЗОТ). Показано, що для досягнення високого рівня відмовостійкості ЗОТ використано широкий спектр видів надлишковості, які закладено в елементно-технологічний, організаційний, інформаційний та алгоритмічний базиси.


Індекс рубрикатора НБУВ: З97-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Теслер Г. С. 
Наследие академика В. М. Глушкова / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2003. - № 2. - С. 6-11. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Розглянуто деякі положення, запропоновані академіком В. М. Глушковим, та їх подальший розвиток в роботах. Зокрема, прогнозування розвитку обчислювальних засобів, ЗДАС, критеріїв ефективності та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: З81д(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Теслер Г. С. 
Принцип смешанного экстремума как основа эволюционного развития вычислительных средств / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2002. - № 1. - С. 3-13. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

На підставі принципів змішаного екстремуму, динамічного балансу й узагальненого закону дзеркальної симетрії, які визначають напрямок еволюційного розвитку засобів обчислювальної техніки (ЗОТ), показано, що майбутні ЕОМ за своєю організацією будуть трьох видів: подібні до персональних комп'ютерів для індивідуального використання; "мозкоподібні" для роботи із знаннями та різноманітними образами; комп'ютери з науковою організацією обчислень (з переважанням однієї з цих форм). Сучасний стан процесорів та елементно-технологічної бази, які розробляються та виробляються зараз, показує наявність основ побудови ЗОТ, що прогнозуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Теслер Г. С. 
Системная методология прогнозирования: прогнозирование процессов естественной и искусственной природы / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2004. - № 1. - С. 144-165. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Розглянуто системну методологію передбачення процесів природної та штучної природи. Запропонована методологія базується на системному підході й аналізі, а також на загальних законах розвитку. Як закони використовуються принципи змішаного екстремуму, дзеркальної симетрії В. І. Савченка, інверсної дзеркальної симетрії Г. С. Теслера, збереження інформації Л. Бріллюена, сталого співіснування видів Г. Гаузе, принципи екології Шелфорда, еволюційного розвитку Ч. Дарвіна, гомологічних рядів Н. Вавілова, народонаселення Т. Мальтуса, спіралевидного розвитку тощо. Застосування цієї методології проілюстровано на розвитку комп'ютерних систем, суспільства та інш. Більш докладно розглянуто проблеми глобалізації суспільства та її можливі наслідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: з813.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Теслер Г. С. 
Эволюция развития языков и систем программирования / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2003. - № 3-4. - С. 30-42. - Библиогр.: 48 назв. - рус.

На підставі аналізу існуючих мов і систем програмування, з погляду предметних областей, даних і структур, декомпозиції елементів, статики та динаміки опису програмних модулів, процесів, технології програмування та рівня інтелектуалізації простежено еволюцію програмних засобів, які розглянуто на підставі вивчення еволюційних процесів. Прогнозовано особливості майбутніх мов і систем програмування. Зокрема, майбутні мови програмування, як і деякі існуючі зараз, будуть об'єднувати у собі різні орієнтації, набудуть подальшого розвитку абстрагування даних, знань, структур і засобів керування, міститимуть у собі ядро та спеціалізовані засоби для адаптації та саморозвитку. Зазначено, що на зміну структурно й об'єктно-орієнтованим технологіям програмування прийде семантичне (змістовне) програмування, яке в будь-якій мірі буде використовувати існуючі технології. Майбутні мови та системи програмування будуть мати засоби та механізми підтримки паралельної, паралельно-послідовної роботи, а також забезпечення високого рівня відмовостійкості та гарантоздатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Теслер Г. С. 
Оценки статистических характеристик данных летных испытаний / Г. С. Теслер, Зы Хак Зунг // Мат. машини і системи. - 2004. - № 4. - С. 50-56. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Наведено гістограмні методи для обчислення основних статистичних характеристик даних льотних випробувань у квазіреальному часі та їх програмну реалізацію. Показано можливість їх використання для знаходження квантилів емпіричних розподілів, подано побудову таблиць спряжності ознак, знаходження центра ваги фігур з складною конфігурацією та знаходження адаптивного порога під час розпізнавання образів.


Ключ. слова: статистические характеристики, гистограммно-табличные методы, оценки, частота встречаемости, экспресс-обработка
Індекс рубрикатора НБУВ: О52-016.3-07

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Теслер Г. С. 
Метрики и нормы в иерархии категориальных семантик и функций / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2005. - № 2. - С. 63-75. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Розглянуто значения метрик і норм в ієрархії категоріальних семантик і функцій. Більш детально розглянуті ці поняття у математиці, включаючи теорію наближень функцій, теорію мірності тощо. Для практичних наближень адекватним підходом є використання цих понять у теорії графів взагалі і дерев, зокрема. Зроблено тільки перші кроки у вирішенні цієї важливої для теорії і практики проблеми.


Ключ. слова: метрика, норма, функция, категория, граф, дерево, знаковая система
Індекс рубрикатора НБУВ: В161.4 + В126.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Теслер Г. С. 
Вычисление функции интеграла вероятности и ей обратной / Г. С. Теслер, Зы Хак Зунг // Мат. машини і системи. - 2004. - № 3. - С. 31-40. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Запропоновано алгоритми для ефективного обчислення функції інтеграла ймовірностей та її оберненої, які базуються на розкладі цих функцій у ряд за нев'язками по поліномах Ерміта. Для обчислення квантилей інтеграла ймовірностей одержано розклад функцій у ряд нев'язок на основі обернення розкладу функції інтеграла ймовірностей, що потребує значно менших витрат, ніж розклад у ряд Тейлора. На базі цього розкладу одержано ітераційні формули довільного порядку збіжності. Особливу увагу присвячено початковим наближенням на основі сегментної апроксимації, питанням табулювання функцій та обчислення взаємно-обернених функцій. Представлено матеріали моделювання запропонованих алгоритмів на комп'ютері.


Ключ. слова: интеграл вероятностей, квантиль, аппроксимация, моделирование, погрешность
Індекс рубрикатора НБУВ: В192.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Теслер Г. С. 
Балансные приближения как основа современных информационных технологий / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2005. - № 1. - С. З-12. - Библиогр.: 31 назв. - рус.

Викладено суть і значення балансних наближень у теорії апроксимації функцій та їх роль у сучасних інформаційних технологіях. Ці наближення включають в себе теорію мінімаксних наближень, сплайн-апроксимацію тощо. Особливістю підходу, що розглядається, є збалансування кількості ланцюгів, досягнутої похибки наближень апроксимації, розміщення вузлів, вигляд апроксимуючих виразів, вигляд ядер похибки, а також коефіцієнт балансності. Балансні наближення дозволяють зменшити складність обчислень, підвищити їх стійкість, а також врахувати особливості апроксимуючої функції. Важливою особливістю такого підходу є ефективне використання комп'ютерної алгебри як основи інформаційної технології.


Ключ. слова: аппроксимация, баланс, минимакс, информационная технология, сплайн, ядро, приближения
Індекс рубрикатора НБУВ: В161.49 + В192.142

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Теслер Г. С. 
Концепция построения гарантоспособных вычислительных систем / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2006. - № 1. - С. 134-145. - Библиогр.: 37 назв. - рус.

Рассмотрена концепция построения гарантоспособных вычислительных систем с учетом концептуальных положений, выработанных в последнее время. Наряду с пониманием термина гарантоспособность как системной и функциональной надежности, он интегрирует в себе такие понятия, как простая надежность, живучесть, отказоустойчивость, готовность, безопасность, робастность и т.д. Существующая концепция гарантоспособности дополнена положениями, следующими из кибернетического подхода и синергетики.


Ключ. слова: надежность, живучесть, отказоустойчивость, гарантоспособность, информация, стабильность
Індекс рубрикатора НБУВ: З970.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Теслер Г. С. 
Новая кибернетика - фундаментальная наука об общих законах информационного взаимодействия / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2005. - № 4. - С. 3-14. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Розглянуто нову кібернетику як фундаментальну науку про загальні закони і моделі інформаційної взаємодії та впливу у процесах і явищах живої, неживої та штучної природи. Нова кібернетика базується на загальній теорії систем, законах збереження інформації, ієрархічного балансу, законах еволюційного розвитку та деградації тощо, а також на положеннях семіотики, синергетики й інших наукових дисциплінах. Аналіз одержаних законів і моделей дозволяє проникнути у сутність процесів та явищ, які вивчаються. Спираючись на ці закони та моделі, їх можна використовувати в інтересах практики, а також з метою прогнозу. Нова кібернетика є правонаступницею кібернетики Н. Вінера та В. Глушкова, а також інформатики та комп'ютерної науки.


Ключ. слова: кибернетика, прогнозы, законы, информация
Індекс рубрикатора НБУВ: З81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Теслер Г. С. 
Посткибернетика: смена парадигм / Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2006. - № 3. - С. 60-72. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Прослежена смена парадигм в кибернетике Н. Винера и В. М. Глушкова, а также в пришедшей ей на смену посткибернетике. Основное внимание уделено постулату об информационном влиянии и взаимодействии в процессах и явлениях живой, неживой и искусственной природы, системно-кибернетическому подходу и всеобщим законам информационного развития и трансформации информации.


Ключ. слова: смена парадигм, посткибернетика, живая, неживая и искусственная природа
Індекс рубрикатора НБУВ: З81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Теслер Г. С. 
Розв'язування жорстких диференціальних рівнянь з використанням методу розвинення функцій в ряди нев'язок / Г. С. Теслер, Р. В. Гелемб'юк // Мат. машини і системи. - 2006. - № 4. - С. 90-98. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Запропоновано новий спосіб розв'язування звичайних диференціальних рівнянь (ДР) з використанням методу розвинення функції (МРФ) в ряд нев'язок. Описано алгоритм його практичного застосування. Здійснено порівняльний аналіз досліджуваного методу з існуючими методами числового розв'язування ДР, зокрема, методом рядів Тейлора. Увагу сконцентровано на жорстких ДР та системах. Проаналізовано перспективи подальшого дослідження у сфері застосування МРФ за нев'язками до розв'язування ДР.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Теслер Г. С. 
Системно-кібернетичний підхід до аналізу функцій активних об'єктів для їх реалізації у сучасних технологіях / Г. С. Теслер, В. А. Косс // Мат. машини і системи. - 2006. - № 2. - С. 25-35. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Викладено суть кібернетичного підходу до аналізу функцій активних об'єктів. Аналіз дозволив виділити базові процеси, баланс яких забезпечує стале функціонування об'єктів за призначенням. Знання суті цих процесів та змісту інформації в циклі управління об'єктом дають інформаційну базу для проектування систем інтелектуальної підтримки персоналу цих об'єктів засобами штучного інтелекту та когнітивної графіки.


Ключ. слова: кібернетика, система, об'єкт, цикл управління, функції, інформація, трансформація
Індекс рубрикатора НБУВ: З810

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Теслер Г. С. 
Методика системного аналізу з позиції методології системного підходу для потреб проектування систем управління / Г. С. Теслер, В. А. Косс // Мат. машини і системи. - 2008. - № 1. - С. 139-150. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Приведена методика системного анализа с позиции методологии системного подхода и дана интерпретация его применения для потребностей проектирования систем управления организационными системами и системами типа "человек - машина".


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Морозов А. А. 
Бортовой мобильный аудио- и медиа-комплекс информационно-психологического влияния / А. А. Морозов, Г. С. Теслер // Мат. машини і системи. - 2008. - № 3. - С. 11-22. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Изложены теоретические и практические основы построения бортового интеллектуального отказоустойчивого аудио- и медиацифрового комплекса информационно-психологического влияния для оперативного противодействия вражеской пропаганде, воздействия на противоборствующую сторону, восстановления психического статуса здоровья военнослужащих и гражданского населения, а также обучения личного состава Вооруженных сил. Комплекс предназначен для оперативного решения тактических задач информационно-психологического влияния.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4/8)2 ф.ю + Ц925 ф.с5 + Ю959.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Теслер Г. С. 
Побудова ітераційних формул для розв'язування системи диференціальних рівнянь з використанням розвинення функцій за нев'язками / Г. С. Теслер, Р. В. Гелемб'юк // Мат. машини і системи. - 2009. - № 2. - С. 68-75. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто метод побудови ітераційних формул для наближення систем диференціальних рівнянь. Метод побудовано на базі технології розвинення функцій за нев'язками. Наведено приклади застосування описаного методу до поширених жорстких систем диференціальних рівнянь.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського