Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Томашевський О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Томашевський О. В. 
Комп'ютерні технології статистичної обробки даних : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / О. В. Томашевський, В. П. Рисіков; Запоріз. нац. техн. ун-т. - Запоріжжя, 2006. - 174 c. - Бібліогр.: с. 171-173. - укp.

Викладено теоретичні відомості та розглянуто комп'ютерні технології (КТ) для основних методів статистичної обробки даних (СОД). Проведено кореляційний, регресійний і дисперсійний аналіз існуючих програм і пакетів СОД. Запропоновано класифікацію пакетів СОД. Розкрито зміст понять про генеральну сукупність і вибірку, розподіл випадкових величин, повний факторний експеримент, центральне композиційне планування. Висвітлено особливості перевірки статистичних гіпотез, підготовки даних у пакеті STATISTICA. На прикладах вирішення конкретних задач з різних галузей науки та техніки показано використання КТ.

Изложены теоретические сведения и рассмотрены компьютерные технологии (КТ) для основных методов статистической обработки данных (СОД). Проведен корреляционный, регрессионный и дисперсионный анализ существующих программ и пакетов СОД. Предложена классификация пакетов СОД. Раскрыто содержание понятий о генеральной совокупности и выборке, распределении случайных величин, полном факторном эксперименте, центральном композиционном планировании. Освещены особенности проверки статистических гипотез, подготовки данных в пакете STATISTICA. На примерах решения конкретных задач из различных отраслей науки и техники показано применение КТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.122 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА699632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Томашевський О. М. 
Захист інформації: основні задачі та нові принципи розв'язання / О. М. Томашевський // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2002. - № 12. - С. 163-169. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Зазначено, що проблеми захисту інформації набувають все більшої актуальності з розвитком і поширенням складних систем керування об'єктами технічних, технологічних, організаційних й економічних інституцій. Рівень розвитку сучасної обчислювальної техніки для зберігання, відбору й обміну інформації призвів до збільшення кількості спроб неправомірного втручання в функціонування автоматизованих систем, наслідком яких є випадкове або цілеспрямоване спотворення, знищення, перехоплення та поява надлишкової інформації в каналах зв'язку. Тому забезпечення захисту інформації в обчислювальних системах та мережах є надзвичайно важливою проблемою. Методи нейроматематики та високопродуктивні штучні нейромережеві технології, що ефективно застосовуються в задачах передбачення, класифікації та фільтрації даних, дозволяють підвищити захищеність інформації від спотворень, успішно виправляють помилки, які утворюються під час передачі інформації каналами зв'язку із завадами шляхом вилучення шумів з спотвореного сигналу. Поєднання класичних та новітніх досягнень в галузі обробки інформації дозволяє створити новий метод, що може функціонувати на якісно новому рівні, розширювати можливості захисту інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Томашевський О. В. 
Використання статистичних методів при сертифікаційних випробуваннях інтегрованих мікросхем / О. В. Томашевський, В. В. Погосов, Г. В. Сніжной // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2009. - № 1. - С. 38-41. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проанализированы виды испытаний интегральных микросхем и существующих планов их контроля. Выбраны планы и показатели качества для включения в программу сертификационных испытаний. Предложены адекватные процедуры статистической обработки результатов испытаний.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Томашевський О. В. 
Про критерії ефективності управління якістю інтегрованих мікросхем на етапі виробництва / О. В. Томашевський, В. В. Погосов // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2009. - № 1. - С. 35-38. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

На этапе производства качество интегральных микросхем во многом определяется стабильностью технологических процессов. Для исследования эффективности обнаружения разладок технологических процессов предложено использовать теорию случайного блуждания броуновской частицы. Получены интегральные уравнения Фредгольма 2-го рода для оценки средних длин серий выборок налаженного или разлаженного процессов и вероятности первого выхода траекторий за нижнюю границу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Томашевський О. М. 
Методи та алгоритми системи захисту інформації на основі нейромережевих технологій : Автореф. дис. канд... техн. наук : 05.13.23 / О. М. Томашевський; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

Розроблено методи та алгоритми для систем захисту інформації засобами нейромережевих технологій. Наведено метод декодування, який грунтується на принципах нейромережевої класифікації та використовує аналогії між геометричним представленням кодів і просторовою інтерпретацією процесів навчання та функціонування нейромереж прямого поширення, що спрощує процес декодування та підвищує його швидкодію у порівнянні з відомими методами цього класу. Запропоновано методи та алгоритми підтримки конфіденційності інформації за принципом неітераційного навчання нейромережі на базі моделі "Функціонал на множині табличних функцій". Висвітлено концептуальний підхід до формування ключової матриці для ефективного функціонування програмної реалізації розробленого алгоритму в режимах блокового/потокового шифрування з забезпеченням високих показників стійкості. З використанням розроблених методів створено систему захисту інформації на базі нейромережевих технологій з забезпеченням комплексної підтримки цілісності та конфіденційності інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Томашевський О. М. 
Інформаційні технології та моделювання бізнес-процесів : навч. посіб. для студ. ВНЗ / О. М. Томашевський, Г. Г. Цегелик, М. Б. Вітер, В. І. Дубук. - К. : Центр уч. л-ри, 2012. - 295 c. - Бібліогр.: с. 291-292. - укp.

Проаналізовано інформаційні технології, подані як сукупність процесів, що оперують первинною інформацією для одержання інформаційного продукту. Розглянуто експертні технології, що дозволяють з більшою ефективністю одержати знання та прийняти оптимальне у певній ситуації рішення. Досліджено галузь математичного моделювання бізнес-процесів і методів прийняття рішення з оптимізацією за даним критерієм. Наведено відомості про базові мережеві технології, протоколи та сервіси, механізми пошуку, електронні платіжні системи. Розглянуто види інформаційних і програмних продуктів, а також можливі загрози для них. Досліджено питання захисту персональної інформації та протидії програмним продуктам шкідливого характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.ф12 я73 + З970.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Томашевський О. М. 
Криптографічний захист інформаційних систем на базі штучної нейронної мережі / О. М. Томашевський // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2001. - Вип. 4. - С. 74-77. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано метод криптографічного захисту конфіденційної інформації, що базується на застосуванні нейромережевих технологій. Приведено базові параметри і принципи шифрування симетричних криптосистем. Розглянуто принципи навчання і функціонування штучної нейромережі прямого поширення. Проведено аналіз властивостей запропонованої нейромережевої системи криптографічного захисту з таємним ключем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бабіч А. В. 
Тунельний струм відкритої квантової точки - молекулярного транзистора на металевому кластері-диску / А. В. Бабіч, Г. Г. Кравцова, В. В. Погосов, О. В. Томашевський // Фізика і хімія твердого тіла. - 2009. - 10, № 4. - С. 763-767. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив уширення рівнів електрода-кластера на характер вольтамперної характеристики триелектродної структури. Оцінка уширення електронних рівнів у дископодібних золотих кластерах базується на тунельному ефекті локалізованих електронів за наявності напруги зсуву та кулонівської блокади. За низьких температур ефект уширення призводить до сильного згладжування вольтамперної характеристики навіть у структурах на кластерах, які складаються з десятків атомів, що й спостережено в експериментах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8 + З852.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Томашевський О. 
Інтерактивні Web-тести для проведення модульного контролю / О. Томашевський // Педагогіка і психологія проф. освіти. - 2008. - № 3. - С. 148-156. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто процеси автоматизації модульного тестування у ВНЗ як засобу контролю знань студентів. Висвітлено етапи вдосконалення засобів обчислювальної техніки (інтеграція інформації, введення пошукових механізмів, мультімедіа, розробка електронних систем контролю знань) та становлення інтелектуалізації навчальних систем, коли система навчання і тестування перетворюється у повноцінний навчальний процес на рівні "студент - викладач", дозволяє покращити якість дистанційного навчання (ДН). Визначено вимоги, що висуває до викладача створення навчальних матеріалів для ДН у Web. Описано елементи управління для програми тестування (форми, поля вводу тексту, перемикачі, списки, кнопка незалежної фіксації), процес їх побудови та алгоритм функціонування програми, що реалізується у 10 етапів.

Рассмотрены процессы автоматизации модульного тестирования в ВУЗ как средства контроля знаний студентов. Освещены этапы усовершенствования средств вычислительной техники (интеграция информации, введение поисковых механизмов, мультимедиа, разработка электронных систем контроля знаний) и становление интеллектуализации учебных систем, когда система обучения и тестирования превращается в полноценный учебный процесс на уровне "студент - преподаватель", позволяет улучшить качество дистационного обучения (ДО). Определены требования, предъявляемые к преподавателю созданием учебных материалов для ДО в Web. Описаны элементы управления для программы тестирования (формы, поля ввода текста, переключатели, списки, кнопка независимой фиксации), процесс их построения и алгоритм функционирования программы, реализуемой в 10 этапов.

A question of the module testing process automation at higher educational institution is considered. The modern state of the problem and methods of it possible solving is analyzed. The description of the basic components and stages of the interactive testing program design is suggested.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.288.1 + З970.826

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сніжной Г. В. 
Сертифікація і система якості авіаційного підприємства / Г. В. Сніжной, О. В. Томашевський, В. С. Терьошина // Авиац.-косм. техника и технология. - 2013. - № 7. - С. 247-250. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано місце сертифікації продукції у системі управління якістю продукції на авіаційному підприємстві. Визначено послідовність основних етапів сертифікації, що проводиться для новостворюваних зразків авіаційної техніки. Наведено програму і методику проведення сертифікаційних робіт для визначення можливості технічного обслуговування на авіаційному підприємстві певних зразків авіаційної техніки. Зроблено структуризацію системи управління якістю авіаційного підприємства. Запропоновано напрями удосконалення національної нормативно-правової бази з питань регулювання авіаційної діяльності в Україні для гармонізації з міжнародними стандартами.


Індекс рубрикатора НБУВ: О52/56 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грицик В. В. 
Нейромережний підхід до забезпечення захисту інформації з високими показниками завадостійкості при передачі / В. В. Грицик, О. М. Томашевський // Доп. НАН України. - 2003. - № 3. - С. 64-68. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

A method of supporting the integrity and reliability of information with predefined high noise stability of data transmission and processing in telecommunication systems is proposed. The problem of reliable data transmission with substantiation of the principles of a noise-stabile receiver-classifier on the basis of a spatial representation of codes is considered. The main aspects of the application of neural networks as a generalized classifier are analyzed. The method and algorithm of the designed neural network classifier-decoder and the illustration of operation processes are presented.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ігнаткін В. У. 
Моделі процесів метрологічного обслуговування засобів вимірювальної техніки / В. У. Ігнаткін, В. А. Литвиненко, Л. В. Олійник, О. В. Томашевський, О. Ю. Шпаковський // Радіоелектроніка. Інф-ка. Управління. - 2014. - № 1. - С. 21-27. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зроблено формалізацію процесів експлуатації і метрологічного обслуговування засобів вимірювальної техніки на промислових підприємствах. Для оптимізації параметрів систем метрологічного обслуговування використано метод ненаправленого випадкового пошуку Монте-Карло. Проведено оптимізацію сумарних витрат на метрологічне обслуговування на основі дискретно-безперервної моделі експлуатації засобів вимірювальної техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж106 + К97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Томашевський О. В. 
Вплив сертифікації на конкурентоспроможність продукції авіаційного підприємства / О. В. Томашевський, Г. В. Сніжной, В. В. Туліс // Вестн. двигателестроения. - 2014. - № 2. - С. 248-251. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Визначено поняття і кількісні оцінки конкурентоспроможності продукції на основі її групових показників за технічними і економічними характеристиками. Зроблено порівняння конкурентоспроможності турбогвинтового двигуна ТВ3-117ВМА-СБМ1 (ПАТ "МОТОР СІЧ") з зарубіжними аналогами. Розглянуто вплив системи сертифікації продукції на її конкурентоспроможність. Запропоновано для забезпечення конкурентоспроможності продукції авіаційної галузі на зовнішніх ринках підвищити ефективність системи сертифікації. Показано недоліки існуючої системи сертифікації в авіаційній галузі і запропоновано шляхи їх усунення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.412,0 + У9(4УКР)305.851.527.51-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ігнаткін В. У. 
Коректування тривалості міжповірочних інтервалів засобів вимірювальної техніки за їх поточним технічним станом / В. У. Ігнаткін, О. В. Томашевський // Авиац.-косм. техника и технология. - 2015. - № 8. - С. 119-122. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано методичний апарат, який надає можливість на підставі введення операції контрольних перевірок (КП) на додаток до періодичних перевірок і калібрувань засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) збільшити метрологічну надійність ЗВТ. Визначено вимоги для знаходження оптимального значення міжповірочного інтервалу (МПІ). Одержано вирази, які надають можливість визначити значення коректувань МПІ в процесі експлуатації ЗВТ за їх поточним станом за певних значень імовірності безвідмовної роботи ЗВТ по метрологічних відмовах та заданим значенням коефіцієнта готовності та за умови проведення додаткових КП.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-06-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Томашевський О. В. 
Впровадження стандарту ISO 9001:2015 в систему менеджменту якості виробництва авіаційних двигунів / О. В. Томашевський, Г. В. Сніжной, А. А. Оліфір // Авиац.-косм. техника и технология. - 2016. - № 7. - С. 29-32. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано оновлену версію стандарту ISO 9001:2015 "Системи менеджменту якості - Вимоги". Визначено роль стандарту в удосконалення систем менеджменту якості. Показано відмінності стандартів ISO 9001:2009 і ISO 9001:2015. Перелічено переваги використання нової версії стандарту ISO 9001. Визначено кроки впровадження стандарту ISO 9001:2015 2015 у систему менеджменту якості виробництва авіаційних двигунів, наведено характеристику кожного кроку. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення системи менеджменту якості виробництва авіаційних двигунів на основі впровадження оновленої версії стандарту ISO 9001.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551 я86 + У9(4УКР)305.851.527.51 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Письменний С. В. 
Моделювання стійкої форми очисної камери при розробці магнетитових кварцитів Криворізького залізорудного басейну / С. В. Письменний, О. Б. Томашевський // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 40. - С. 98-103. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

За результатами виконаного аналізу існуючих запасів Криворізького залізорудного басейну встановлено, що розвіданих запасів залізних руд нараховується понад 23,5 млрд т, з них перспективних до розробки підземним способом близько 13,5 млрд т. В умовах діючих підприємств з підземним видобутком залізних руд нараховується понад 5,0 млрд т магнетитових кварцитів. З метою збереження денної поверхні, а також головних розкривних виробок встановлено, що розробка магнетитових кварцитів в умовах діючих підприємств з підземним способом видобутку доцільна системами з закладкою виробленого простору. При застосуванні даного класу систем розробки виникає проблема стійкості очисних камер у період від початку її відробки до повної їх закладання твердючими сумішами. За лабораторних умов на моделях з використанням еквівалентного матеріалу досліджено як впливає термін існування на стійкість очисних камер прямокутної, шатрової та склепистої форм. За результатами лабораторних досліджень встановлено, що раціональна форма очисної камери з умови її стійкості та терміну існування є склепінна у верхній її частині. Достовірність результатів моделювання підтверджується високою збіжністю отриманих значень.


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Томашевський О. В. 
Дослідження впливу на надійність засобів вимірювальної техніки параметрів системи метрологічного обслуговування / О. В. Томашевський, В. У. Ігнаткін, Г. В. Сніжной // Авиац.-косм. техника и технология. - 2018. - № 8. - С. 118-122. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто організацію виробництва і модель системи метрологічного обслуговування засобів вимірювальної техніки (МО ЗВТ) на промислових підприємствах з складними технологічними процесами. Визначені показники технічної й метрологічної надійності. Показано вплив оптимального вибору значень параметрів системи метрологічного обслуговування на зменшення втрат від виробництва бракованої продукції. Одержані залежності показників надійності засобів вимірювальної техніки від основних параметрів МО ЗВТ. Запропоновані рекомендації практичного використання результатів дослідження для підприємств, де виготовляється складна продукція, зокрема при виробництві авіаційно-космічної техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Томашевський О. В. 
Визначення функції надійності невідновлюваних технічних систем при неповних даних / О. В. Томашевський, Г. В. Сніжной // Авиац.-косм. техника и технология. - 2019. - № 8. - С. 129-132. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Вивчення надійності технічних систем особливо важливо для систем, відмова в роботі яких пов'язана з небезпекою для життя людей (наприклад, літальних апаратів). Питання визначення показників надійності технічних систем на основі повної інформації про їх роботу вивчено досить добре, але на практиці часто маємо справу з неповними даними. Це пов'язано з тим, що час від початку експлуатації (випробувань) до появи відмови не завжди відомо і дані про відмову можуть бути неповними (цензурованими). Використання цензурування даних при визначенні показників надійності дозволить отримати більш точні оцінки. Технічні системи в залежності від особливостей відмови можна вважатися відновлюваними або невідновлюваними в залежності від особливостей виникнення відмови. Основними показниками надійності невідновлювальних систем є ймовірність безвідмовної роботи (функція надійності), щільність ймовірності появи відмови, середнє напрацювання до відмови, інтенсивність відмов. Визначення функції надійності при неповних даних можна зробити за допомогою модуля Survival Analysis програми STATISTICA. Цей модуль знайшов широке застосування в медичних дослідженнях для оцінки функції виживання, і його можна застосувати при оцінці функції надійності технічних систем. Модуль Survival Analysis містить процедури для визначення аналітичного виду функції надійності (виживання) на основі оцінки відповідності емпіричного розподілу, отриманого за експериментальними даними, з заданим теоретичном розподілом. При проведенні дослідження послідовно перевіряється відповідність наступним розподілам: експоненціальний, Вейбулла, Гомпертца. Параметри розподілу, найбільш близького до емпіричного, визначаються за допомогою методу найменших квадратів. Оцінка відповідності проводиться за допомогою критерію Пірсона. Як приклад, визначення функції надійності при неповних даних розглянуті результати випробувань основного елемента блоків авіоніки - інтегральної мікросхеми. Отримано, що найбільш близьким до емпіричного розподілу часу роботи до відмови буде розподіл Гомпертца.


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-021.1 + Ж14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ігнаткін В. У. 
Основи метрології : навч. посіб. [для студентів спец. "Автоматизація приладобудування] / В. У. Ігнаткін, О. В. Томашевський, В. М. Матюшин; Запоріз. нац. техн. ун-т. - Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. - 1 с. - укp.

Викладено основні поняття та положення теоретичної, прикладної та законодавчої метрології. Узагальнено результати наукових досліджень і практичного досвіду у зазначеній галузі за останні роки в Україні та світі. Розглянуто етапи розвитку та еволюцію метрології, викладено основні поняття метрології, види та методи вимірювань. Особливу увагу приділено міжнародним метрологічним організаціям і державній метрологічній службі України. Як приклад вимірювань, розглянуто методи вимірювань параметрів напівровідникових кристалів та мікроструктур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж10 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: DVD811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Метрологічне забезпечення контролю якості продукції : монографія / В. У. Ігнаткін, Ю. М. Туз, К. М. Левківський, О. В. Томашевський; ред.: В. У. Ігнаткін; Запоріз. нац. техн. ун-т. - Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. - 1 с. - укp.

Викладено наукові основи метрологічного забезпечення (МЗ) теорії контролю якості продукції (ЯП). Висвітлено метрологічні аспекти забезпечення якості роботи пристроїв і систем, комп'ютерні технології статистичної обробки результатів контролю та питання метрологічної експертизи технічної документації. Детально розглянуто розвиток наукових підходів до забезпечення контролю ЯП, достовірності результатів вимірювального процесу. Визначено основні напрями для вирішення проблем в області МЗ ЯП. Наведено приклади застосування статистичних методів для розв'язання конкретних задач МЗ контролю ЯП із використанням комп'ютерних технологій, показано практичне застосування програмного пакету STATISTICA. Викладено методики оцінки достовірності результатів контролю для нормальних законів розподілу контрольованих параметрів і похибок вимірювання. Розроблено докладну методику розрахунків за довільних законів розподілу, а також спосіб обліку кореляційних зв'язків окремих параметрів у випадку багатопараметричного контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж10 + Ж607

Рубрики:

Шифр НБУВ: DVD896 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського