Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Томенко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Абетка української політики : Довід. Вип. 3 / уклад.: М. Томенко. - К. : Смолоскип, 2000. - 268 с. - рус.

Наведено детальну інформацію про інститути державної влади та місцевого самоврядування в Україні, політичні партії та громадські організації, міжнародні структури. Подано статистичну інформацію (на 1 січня 1999 р.) про соціально-економічні відносини і стан галузей освіти, науки та культури в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0я2 + Т3(4УКР)64 + Х809(4УКР)я2 + Х915.2я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Томенко М.  
Самоозначення України: від історії до політики / М. Томенко. - К. : Заповіт, 1998. - 271 c. - Бібліогр.: 271 назв. - укp.

Розглядається проблема визначення оптимальної державної стратегії сучасної України. До складових державної стратегії віднесено: світоглядні засади суспільства, конституційний принцип організації державної влади, принципи етнонаціональної та партійної політики в державі. За контекст дослідження даної теми взято історичні традиції та світовий досвід. Окремий розділ присвячений дослідженню історичних традицій як фактора політичного самоозначення України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037 + Т3(4УКР)0-5 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Томенко М. В. 
Самоозначення України: від історії до політики / М. В. Томенко. - К. : Заповіт, 1998. - 271 c. - укp.

Розглядається проблема визначення оптимальної державної стратегії сучасної України. Висвітлюються історичні традиції як фактор політичного самоозначення України, світоглядні засади сучасного українського суспільства, конституційні основи організації державної влади, політологічні підстави етнонаціональних принципів державної стратегії, державна партійна політика України в інтер'єрі світових та історичних традицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037 + Т3(4УКР)0-5 + Т3(4УКР)64-5 + Ф1(4УКР) + Х2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Томенко М. В. 
Історія української Конституції : навч. посіб. / М. В. Томенко. - К. : Освіта, 2009. - 464 c. - укp.

Проаналізовано конституційно-державні акти України з найдавніших часів до сьогодення. Доведено, що "Пакти конституції..." Пилипа Орлика (1710 р.), "Начерки Конституції Республіки" Г. Андрузького (1850 р.), Основний закон "Самостійної України" (1905 р.), Конституцію УНР (1918 р.), "Проект Конституції основ державних законів УНР" Отто Ейхельмана (1920 - 1921 рр.), Конституцію України (прийняту 28 червня 1996 р.) єднає ідея побудови демократичної незалежної України.

Проанализированы конституционно-государственные акты Украины с древнейших времен до настоящего времени. Доказано, что "Пакты конституции..." Филиппа Орлика (1710 г.), "Наброски Конституции Республики" Г. Андрузского (1850 г.), Основной закон "Самостоятельной Украины" (1905 г.), Конституцию УНР (1918 г.), "Проект Конституции основ государственных законов УНР" Отто Эйхельмана (1920 - 1921 гг.), Конституцию Украины (принятая 28 июня 1996 г.) объединяет идея построения демократической независимой Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)1-1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Томенко М. В. 
Конституційний процес як пошук стратегічних пріоритетів України : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / М. В. Томенко; Нац. акад. наук України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса . - К., 2010. - 30 c. - укp.

Вперше в українській історіографії здійснено комплексне політологічне дослідження конституціоналізму. Розглянуто етапи українського конституційного процесу у співвідношенні з політичною історією й історією політико-правової думки в Україні. Вдосконалено категоріальний апарат і методичні підходи, які ефективні під час проведення політологічних досліджень конституційних процесів: політичний режим, форми державного правління й устрою. Проведено аналіз і запропоновано інтерпретацію новітнього конституціоналізму з виокремленням його уроків і можливих перспектив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/6 + Х809(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Томенко М. В. 
Конституційний процес як пошук стратегічних пріоритетів України : монографія / М. В. Томенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 299 c. - укp.

Висвітлено актуальні питання сучасного політичного конституціоналізму. Розкрито основні категорії та складові політологічного аналізу конституційних процесів. Розглянуто етапи становлення конституціоналізму в контексті пошуку стратегічних пріоритетів України. Запропоновано цілісну політологічну концепцію конституціоналізму, яка базується на інституційній ефективності та пояснює кризові явища, наявні у сучасній українській політиці.

Освещены актуальные вопросы современного политического конституционализма. Раскрыты основные категории и слагаемые политологического анализа конституционных процессов. Рассмотрены этапы становления конституционализма в контексте поиска стратегических приоритетов Украины. Предложена целостная политологическая концепция конституционализма, базирующаяся на институционной эффективности и объясняющая кризисные явления, имеющиеся в современной украинской политике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР),0 + Ф50(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС48960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бевз Т. А. 
Український парламентаризм: проблеми історії та сучасної політичної практики (до 145-річчя від дня народження Михайла Грушевського) : зб. наук. ст. / Т. А. Бевз, Л. І. Буряк, І. В. Верба, Л. А. Ведмідь, Д. В. Вєдєнєєв; ред.: В. М. Литвин, М. В. Томенко, В. Ф. Солдатенко; ВР України, Укр. ін-т нац. пам'яті. - К., 2012. - 454 c. - укp.

Розглянуто парламентаризм в Україні як історичне явище та наукову проблему. Висвітлено еволюцію політичної влади в Україні. Розкрито роль і місце М. С. Грушевського в історії України загалом та історії українського парламентаризму зокрема. Підкреслено важливість його постаті для українського державотворення, наголошено на потребі подальшого осмислення першого парламентського досвіду України в період революції 1917 - 1920 рр. для сьогоднішньої оптимізації роботи парламенту. Визначено вплив становлення багатопартійності на долю Центральної Ради, проблеми міжнародно-дипломатичного визнання УНР за її доби. Надано відомості про зародження парламентської діяльності на Наддніпрянщині (1906 - 1907 рр.), українського військового руху в російській армії в 1917 р., а також про розвиток українського парламентаризму на Буковині (1848 - 1918 рр.). Висвітлено роль сільськогосподарської кооперації як ключового чинника підтримання народогосподарського життя в Україні в добу революційних подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-5 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Томенко М. В. 
Конституційний процес в оцінках суспільства, експертів і політиків / М. В. Томенко // Сучас. укр. політика. Політики і політологи про неї. - 2009. - Вип. 17. - С. 10-14. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У доповіді розглянуто місце та роль різних груп у процесі змін до Основного закону. Проаналізовано наявні тенденції розгляду конституційних змін у середовищі політиків та експертів, а також дані досліджень громадської думки. Обгрунтовано висновок про необхідність конструктивної співпраці політиків, експертів і громадськості на шляху до розробки та прийняття нової редакції Конституції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 в2:Х + Х809(4УКР)102.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Томенко М.  
Михайло Драй-Хмара / М. Томенко // Вісн. Черкас. ун-ту. Cер. Філол. науки. - 2009. - Вип. 167. - С. 6. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Томенко М.  
Пошук власної моделі політичної системи в новітньому українському конституціоналізмі / М. Томенко // Сучас. укр. політика. Політики і політологи про неї. - 2009. - Вип. 18. - С. 18-28. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано процеси конституціоналізму в його українській специфіці, а також розвиток політико-конституційної думки часів набуття незалежності в Україні. Розглянуто умови вдосконалення Основного закону як державної стратегії України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Томенко М. Г. 
Ідеї української народної педагогіки у творчій спадщині Ф. К. Вовка (1847 - 1918 рр.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / М. Г. Томенко; НАПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Охарактеризовано творчу спадщину Ф. Вовка в контексті становлення і розвитку української народної педагогіки кінця XIX - початку XX ст. Показано, що еволюція науково-педагогічної і просвітницької діяльності вченого відбувалася під впливом західноєвропейського антропологічного вчення, філософії позитивізму, теорії соціального конфлікту, європейського раціоналізму, німецької політичної історіографії, а також зазнала змін завдяки ідеям народників та активної участі у громадівському русі. Обгрунтовано періодизацію життєвого шляху Ф. Вовка, ідейно-соціальні і культурницькі засади його науково-педагогічної і просвітницької діяльності. Характеристику кожного з періодів подано з урахуванням надбань вченого і тих утруднень, що виникали у процесі його життєдіяльності. Проаналізовано особистий підхід Ф. Вовка до культурно-антропологічної історії української народної педагогіки. Акцентовано увагу на матеріалах з української народної педагогіки, де просвітником розкрито ідеї розумового виховання молодого покоління, його підготовки до подружнього життя у весільній обрядовості та народних іграх, а також звичаях і традиціях українського народу щодо вшанування пам'яті предків. Визначено шляхи творчого використання прогресивних ідей Ф. Вовка за сучасних умов відродження національної виховної традиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313.3(4УКР)5-8 Вовк Ф. К.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Томенко М. В. 
Формування політичного режиму сучасної України (1990 - 2004 р.р.) / М. В. Томенко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2015. - № 1/2. - С. 122-126. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано формування політичного режиму в Україні в період 1990 - 2004 рр. Зроблено висновок, що в цей період у суспільстві домінуючими були дві протилежні тенденції: одна - в сторону демократизації суспільства, а інша - обгрунтування необхідності авторитарного режиму з метою наступного економічного розвитку. Разом із тим, сьогодні будь-які спроби запровадити такий режим за сучасних умов виглядатимуть штучно і протиприродно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + Х809(4УКР)325.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Етноботанічні традиції в агрономії, фармації та садовому дизайні : матеріали IV міжнар. наук. конф., присвяч. 30-й річниці незалежності України (5-7 лип. 2021 р.) / ред.: І. С. Косенко, В. А. Кунах, С. В. Клименко, М. В. Томенко, А. Ф. Балабак, О. А. Балабак, В. М. Грабовий, І. П. Діденко, Г. І. Музика, А. І. Опалко, В. В. Поліщук, Т. С. Седельникова, М. І. Федорчук, Т. А. Швець, А. О. Яценко, В. М. Оксантюк; Національна академія наук України, Рада ботанічних садів та дендропарків України, Національний дендрологічний парк "Софіївка", Уманський національний університет садівництва, Українське товариство генетиків і селекціонерів імені М. І. Вавилова. - Умань : Сочінський М. М., 2021. - 319 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - рус.

Розглянуто етноботаніку як складову етнокультурних традицій, що визначають культурну ідентичність цивілізованих народів. Розкрито значення народних назв для ботанічної систематики судинних рослин. Охарактеризовано автохтонні та інтродуковані рослини в традиційній і народній медицині, косметиці, кулінарії та садовому дизайні. Викладено питання збереження біотичного різноманіття in situ та ex situ, розкрито роль ботанічних установ у вихованні екологічно-зорієнтованої ментальності, обгрунтовано ефективність запобіжних заходів убезпечення від інвазій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Етноботанічні традиції в агрономії, фармації та садовому дизайні : матеріали V міжнар. наук. конф., присвяч. 20-й річниці проголошення Всесвіт. дня культур. різноманіття в ім'я діалогу та розвитку (5-8 лип. 2022 р.) / ред.: І. С. Косенко, В. А. Кунах, С. В. Клименко, А. Ф. Балабак, О. А. Балабак, В. М. Грабовий, І. П. Діденко, Г. І. Музика, А. І. Опалко, О. А. Опалко, В. В. Поліщук, В. І. Січкар, М. В. Томенко, М. І. Федорчук, Н. В. Цибровська, Ш. В. С. Чаухан, Т. А. Швець, А. О. Яценко; Національна академія наук України, Рада ботанічних садів та дендропарків України, "Софіївка", національний дендрологічний парк, Уманський національний університет садівництва, Українське товариство генетиків і селекціонерів імені М. І. Вавилова, "Етноботанічні традиції в агрономії, фармації та садовому дизайні", міжнародна наукова конференція, присвячена 20-й річниці проголошення Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку. - Умань : Сочінський М. М., 2022. - 323 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Представлено збірник матеріалів V Міжнародної наукової конференції "Етноботанічні традиції в агрономії, фармації та садовому дизайні", присвяченої 20-й річниці проголошення Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку, який включає статті науковців "Софіївки", а також різних наукових установ та університетів Азербайджану, Молдови та України. Зазначено, що безпрецедентна агресія Російської Федерації проти України набула ознак спрямованого геноциду вже впродовж перших тижнів війни, що зумовило необхідність згуртування всього прогресивного людства задля її негайного припинення. Акцентовано увагу на необхідності збереження, у нових реаліях, культурного різноманіття, до якого належать вікові етнокультурні традиції в усіх їхніх проявах, а також захисту надзвичайно вразливого загального фіторізноманіття, що потерпає від вандалізму та постійних атак з ракетно-бомбовими ударами на ботанічні установи, заповідники та дендропарки. Висловлено сподівання, що збірник продовжить тенденції попередніх конференцій, сприятиме усвідомленню та донесенню до широкого загалу цінності етноботанічних традицій як контроверсії концепціям неомесіанізму неоімперіалізму та неомарксизму, що маскуються під декларативне збереження православних цінностей та ідеалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857624 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського