Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Трепач А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Трепач А. О. 
Особливості фосфорного живлення пшениці озимої за використання i Rhizobium radiobacter/i : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.07 / А. О. Трепач; НААН України, Ін-т с.-г. мікробіології та агропром. вир-ва. - Чернігів, 2012. - 24 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-437 + П040.74 rhizobium radiobacter

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391040 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Токмакова Л. М. 
Ефективність фосфорного живлення рослин кукурудзи за дії Поліміксобактерину / Л. М. Токмакова, А. О. Трепач, Л. А. Шевченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 1. - С. 73-80. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета статті - дослідити вплив різних способів застосування мікробного препарату Поліміксобактерину на фосфорне живлення рослин кукурудзи та обгрунтувати ефективність дії нового агроприйому. У процесі дослідження використано польовий метод, біохімічні (визначення вмісту фосфору у зерні та листо-стебловій масі рослин), агрохімічні (визначення виносу фосфору із зерном та побічною продукцією) та статистичні методи. За результатами проведених досліджень встановлено, що у середньому за три роки було виявлено тенденцію щодо збільшення вмісту фосфору в зерні кукурудзи дослідних варіантів із застосуванням мікробного препарату до 0,50 - 0,55 % порівняно з контрольним варіантом, де цей показник склав 0,47 %. Проведення поверхневої обробки вегетуючих рослин у фазі 7 - 9 листків на фоні бактеризації збільшило загальний винос фосфору з урожаєм зерна на 53,2 %, з побічною продукцією на 36,3 %. Виявлено особливості впливу нового способу застосування Поліміксобактерину, який включає бактеризацію насіння та поверхневу обробку вегетуючих рослин, на інтенсивність фосфорного живлення кукурудзи і винос цього елементу з урожаєм культури. На основі експериментальних досліджень встановлено, що при вирощуванні кукурудзи доцільно використовувати агроприйом, що включає бактеризацію насіння і поверхневу обробку рослин по вегетації Поліміксобактерином, який впливає на підсилення засвоєння фосфору рослинами та сприяє збільшенню його вмісту у листо-стебловій масі і зерні кукурудзи, і, як наслідок, підвищується винос цього елементу з урожаєм культури, що свідчить про підвищення ефективності фосфорного живлення рослин кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Прийоми оптимізації біологічних процесів в агроценозах кукурудзи за участі бактерій Paenibacillus polymyxa - продуцентів фізіологічно активних речовин, біоагенту поліміксобактерину - та в агроценозах кукурудзи і пшениці озимої за участі мікроорганізмів-деструкторів органічної речовини : наук.-метод. рек. / Л. М. Токмакова, А. М. Москаленко, А. О. Трепач, Л. А. Шевченко, І. В. Ларченко, В. В. Мусієнко, І. М. Пищур, В. М. Ковпак, О. П. Лепеха, Ю. М. Халеп; Національна академія аграрних наук України, Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва. - Чернігів : Брагинець О. В., 2020. - 55 c. - Бібліогр.: с. 48-55 - укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки прийомів оптимізації біологічних процесів в агроценозах кукурудзи за участі бактерій Paenibacillus polymyxa - продуцентів фізіологічно активних речовин, біоагенту Поліміксобактерину - та в агроценозах кукурудзи та пшениці озимої за участі мікроорганізмів-деструкторів органічної речовини. Розроблено та впроваджено у виробництво прийоми оптимізації біологічних процесів в агроценозах кукурудзи, що передбачають бактеризацію насіння й обприскування рослин під час вегетації у фазі 3 - 5 листків або 7 - 9 листків за норми витрат 0,5 л/га мікробним препаратом Поліміксобактерином - стимулятором росту рослин, біоагентом якого є фосфатмобілізувальні бактерії Paenibacillus polymyxa КВ. Зазначено, що результати досліджень ступеня рухомості фосфатів у кореневій зоні рослин кукурудзи свідчать про підвищення доступності ґрунтових фосфатів для рослин за використання Поліміксобактерину, водночас спостерігається посилення накопичення фосфору листовою масою і зерном кукурудзи та підвищення виносу фосфору з урожаєм культури на 44,4 % дo контролю. Наголошено, що мікробний препарат впливає на фізіологічний стан рослин: стимулюється ріст і розвиток рослин кукурудзи, збільшується маса сухої речовини, площа листків і активізується процес фотосинтезу в листках і адсорбційна поверхня кореня. Урожайність кукурудзи підвищується до 28,6 %, а вміст білка у зерні - на 1,4 % та крохмалю - на 8,2 %. Зазначено, що розроблений прийом пройшов виробниче випробування на провідних сільськогосподарських підприємствах України, його застосування забезпує високу економічну ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-468.5 + П212.2-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866752 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського