Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Удод О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Удод О. А. 
Кость Гуслистий - історик України / О. А. Удод. - К. : Генеза, 1998. - 176 c. - укp.

Досліджується життєвий і творчий шлях одного з найвідоміших істориків України К.Г.Гуслистого (1902-1973). На основі багатої джерельної бази висвітлюються основні етапи біографії, дослідницька проблематика, місце Гуслистого у вітчизняному історіографічному процесі. Розкривається актуальна проблема - учений-гуманітарій у системі радянського тоталітаризму. Підкреслюється, що в умовах постійного ідеологічного тиску на українську історичну науку Гуслистий не зміг повністю реалізувати свої потенційні можливості в галузі наукових досліджень історії України. В історичній концепції К.Г.Гуслистого автор виділяє як найвизначальніші позитивні риси такі: глибокі національні патріотичні мотиви, зв'язок важливих висновків тільки на основі документально підтверджених фактів. Автор аргументовано довів, що після робіт М.С.Грушевського праці К.Г.Гуслистого були найважливішим історіографічним явищем у розвитку української історичної науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Гуслистий

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мороз В. М. 
Організація програми автоматизованих їжодобувних рухів у щурів / В. М. Мороз, Н. В. Братусь, О. В. Власенко, П. Т. Дацишин, М. В. Йолтухівський, О. В. Мацюк, К. В. Супрунов, О. Д. Удод // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 429-431. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

За допомогою методів відео- та фотореєстрації, локальної деструкції структур мозку та реєстрації імпульсних реакцій нейронів у щурів в умовах вільної поведінки вивчалася роль надсегментарних структур мозку в організації і контролі автоматизованих їжодобувних рухів. Показано, що в префронтальній корі існують популяції нейронів, причетних до програмування, запуску та безпосереднього контролю успішності виконання їжодобувних рухів. Латеральний гіпоталамус розглядається як мотиваційна ділянка, котра слугує джерелом підвищення збудливості, а потім і забезпечення збудження структур, що є ланками системи керування їжодобувними рухами; він залучений також до системи, яка забезпечує формування та завершення моторної програми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бубир І. Г. 
Політична наука у категоріях, поняттях, схемах та діаграмах : Навч. посіб. / І. Г. Бубир, В. Ю. Пушкін, В. А. Токар, О. А. Удод; Упр. освіти Дніпропетр. держадмін. - К. : Генеза, 1998. - 191 c. - укp.

Розглядаються основні поняття, категорії, предмет і методи науки про політику, схеми та діаграми цієї галузі гуманітарного знання. Характеризуються політичні конфлікти, політична система суспільства, політичні партії, партійні системи, суспільно-політичні рухи в політичній системі. Описуються основні політичні течії сучасності та їх доктрини, елементи ринкової інфраструктури та їхні функції. Аналізується сутність зовнішньої політики, принципи міжнародних відносин, сучасна футурологія, політична прогностика, прикладна політологія тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Удод О. Д. 
Роль мигдалеподібного комплексу в програмуванні швидких автоматизованих рухів у щурів / О. Д. Удод // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 502-503. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На білих щурах досліджено вплив одно- та двобічного електролітичного руйнування базолатеральних ядер мигдалеподібного комплексу на основні параметри швидких їжодобувних рухів у процесі перебудови рухових програм; зміни досліджуваних параметрів простежено як в межах всього експерименту, так і протягом кожного експериментального дня. Значних змін зазнавала точність рухів, про що свідчить збільшення кількості рухів, необхідних для успішного захоплення корму. Спостерігалися також зростання тривалості та зменшення частоти їжодобувних рухів. Повного відновлення досліджуваних параметрів не відбувалося навіть на десятий експериментальний день. Отже, базолатеральні ядра мигдалеподібного комплексу займають істотне місце в системі, яка відповідає за процес перебудови мотиваційно зумовлених автоматизованих рухів; в разі пошкодження цих ядер їх функція не може бути цілком скомпенсована іншими мозковими структурами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Удод О. А. 
Історія в дзеркалі аксіології. Роль історичної науки та освіти у формуванні духовних цінностей українського народу в 1920 - 1930-х роках / О. А. Удод. - К. : Генеза, 2000. - 292 c. - укp.

Висвітлено політику тоталітарної держави у сфері ідеології та духовного життя. Досліджено методи пропаганди історичних знань як органічної частини системи ідеологічного перевиховання з метою руйнування традицій народу та нав'язування нової суспільної свідомості на основі класової теорії. Розкрито механізми дискредитації української історіографічної спадщини, міфологізації історичної свідомості, протиборства народної історичної пам'яті з фальсифікованою історичною наукою. Проаналізовано виховний ідеал тоталітарного суспільства, механізм деформування гуманістичних цінностей засобами офіційної історії, моральну деградацію, що мали соціально-психологічні причини у комуністичному суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.3 + Т3(4УКР)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Удод О. А. 
Історія і духовність / О. А. Удод. - К. : Генеза, 1999. - 145 c. - Бібліогр.: с. 144. - укp.

Розповідається про особливості історичної освіти в Україні за доби українізації у 1920-30-ті рр. ХХ ст. Висвітлюється питання щодо викладання історії в школі, зв'язок науки зі шкільництвом. Досліджується вплив політичної кон'юнктури на освітній процес, зокрема, розглядаються особливості історичної освіти та виховання особистості у тоталітарному суспільстві 1920-30-х рр., традиційні духовні цінності українського народу у цей період. Зроблений соціально-психологічний портрет вчителя історії української школи 30-х рр. Аналізується місце і роль українознавства в змісті сучасної шкільної історичної освіти, а також пропонується нова концепція історичної освіти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Т.р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Удод О. А. 
Історія: осягнення духовності / О. А. Удод. - К. : Генеза, 2001. - 192 c. - укp.

Досліджено сучасні методологічні підходи до оновлення історичної науки й освіти в Україні. Переосмислено традиційне розуміння предмета та функцій історичної науки. Висвітлено зарубіжний досвід методологічної перебудови історичної освіти. Проаналізовано документи нетрадиційного характеру: анекдоти, чутки, щоденники, неопубліковані листи, фольклор та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Болебрух А. Г. 
Дніпропетровськ: віхи історії / А. Г. Болебрух, І. Ф. Ковальова, І. С. Стороженко, М. Е. Кавун, В. І. Лазебник, В. Я. Яценко, В. В. Іваненко, О. А. Удод, О. В. Касьянов; ред.: С. А. Квітка. - Д. : Грані, 2001. - 256 c. - укp.

Досліджено історію заснування та розвитку Дніпропетровська з давніх часів до сьогодення. Детально проаналізовано діяльність О.Поля, О.Терпигорева, Л.Писаржевського, Д.Яворницького, Я.Новицького щодо економічного поступу, розвитку освіти та культури рідного краю, спрямовану на поліпшення благоустрою міста та добробуту його мешканців .


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ-2ДН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Удод О.  
Деформація національно-історичної пам'яті українського народу: 1920 - 1930-ті роки / О. Удод // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Міжвід. зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 7 (спец.). - С. 198-204. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Удод О.  
Житло і побут в структурі повсякденного життя українців ( 30-ті роки ХХ ст.) / О. Удод // Пробл. історії України: факти, судження, пошук: Міжвід. зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 8. - С. 311-321. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.27 + Т3(4Укр)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Удод О.  
Сучасні українські підручники з історії в оцінці польських і німецьких істориків / О. Удод // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Міжвід. зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 9. - С. 427-434. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0,02 + Т.р(4Укр) + Т1(4)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Історико-географічні дослідження в Україні : зб. наук. пр. Чис. 10 / ред.: О. А. Удод; НАН України. Ін-т історії України . - К., 2007. - 438 с. - укp.

Висвітлено проблеми історичної географії, картографії, топографії, нумізматики, етнічної історії України. Розглянуто етапи становлення й концептуалізації географії, хорографії та хорології. Описано періоди формування та розвитку географії ринку цінних паперів (облігацій) на Буковині в 1790 - 1870 рр. та 1914 - 1918 рр. Проаналізовано роль Наддніпрянської України у зовнішніх торгово-економічних та культурних взаємозв'язках Російської імперії у ХІХ - початку ХХ ст., культурно-історичну діяльність грецьких громад в Одесі у даний період.

Освещены проблемы исторической географии, картографии, топографии, нумизматики, этнической истории Украины. Рассмотрены этапы становления и концептуализации географии, хорографии и хорологии. Описаны периоды формирования и развития рынка ценных бумаг (облигаций) на Буковине в 1790 - 1870 гг. и 1914 - 1918 гг. Проанализированы роль Надднепрянской Украины во внешних торгово-экономических и культурных взаимосвязях Российской империи в ХІХ - начале ХХ ст., культурно-историческая деятельность греческих обществ в Одессе в данный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР) + Д8я54(4УКР)2 + У049(4УКР)682.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Історіографічні дослідження в Україні : зб. ст. та матеріалів. Вип. 18 / ред.: О. А. Удод; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2008. - 487 с. - укp.

Висвітлено питання української історіографії, зокрема, теорії й історії історичної науки, біоісторіографії, проблемної історіографії. Проаналізовано роль українофільської течії галицької історіографії ХІХ ст. в контексті концептуалізації історично-цивілізаційної ідентичності, наукову спадщину відомих учених: М.Бережкова, В.Голобуцького, М.Грушевського, Я.Дашкевича, М.Костомарова, О.Лазаревського, І.Линниченка, О.Оглоблина, О.Шахматова. Розкрито генезу польсько-українських взаємовідносин у працях польських істориків Львова 1890 - 1914 рр., аграрні аспекти нової економічної політики у публіцистичних і наукових творах 1920-х рр. Визначено суспільно-політичну роль українських ВНЗ в радянській публіцистиці 1920 - початку 1930-х рр.

Освещены вопросы украинской историографии, в частности, теории и истории исторической науки, биоисториографии, проблемной историографии. Проанализированы роль украинофильского течения галицкой историографии ХІХ ст. в контексте концептуализации историческо-цивилизационной идентичности, научное наследие известных учёных: М.Бережкова, В.Голобуцкого, М.Грушевского, Я.Дашкевича, Н.Костомарова, А.Лазаревского, И.Линниченко, А.Оглоблина, А.Шахматова. Раскрыты генезис польско-украинских взаимоотношений в трудах польских историков Львова 1890 - 1914 гг., аграрные аспекты новой экономической политики в публицистических и научных произведениях 1920-х гг. Определена общественно-политическая роль украинских ВУЗ в советской публицистике 1920 - начала 1930-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Марія Дмитрієнко: історик, журналіст, громадська діячка : біобібліографія / ред.: О. Удод; уклад.: І. Войцехівська, О. Ясь; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2007. - 168 c. - укp.

Висвітлено основні етапи життя, наукової, організаційної та громадської діяльності відомого українського ученого-історика, заслуженого діяча науки та техніки України, лауреата Державної премії України, доктора історичних наук, професора М.Ф. Дмитрієнко. Викладено бібліографічний покажчик наукових праць М.Ф. Дмитрієнко та публікацій про неї.

Освещены основные этапы жизненного пути, научной, организационной и общественной деятельности известного украинского ученого-историка, заслуженного деятеля науки и техники Украины, лауреата Государственной премии Украины, доктора исторических наук, профессора М.Ф. Дмитриенко. Приведен библиографический указатель научных трудов М.Ф. Дмитриенко и публикаций о ней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Дмитрієнко М. + Т3(4УКР)63-8 Дмитрієнко

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА702781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Удод О.  
Повсякденне життя киян в умовах окупації (вересень 1941 - листопад 1943): питання методології та історіографії / О. Удод // Пробл. історії України: факти, судження, пошук: Міжвід. зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 15. - С. 384-391. - Бібліогр.: с. 390-391. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)628

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Спеціальні історичні дисципліни: питання теорії та методики : зб. наук. пр. Чис. 14 / ред.: О. А. Удод; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2007. - 455 с. - укp.

Висвітлено проблеми архівознавства, біографістики, вексилології, генеалогії, геральдики, джерело- та документознавства, епіграфіки, епістолології, зброєзнавства, іконографії, музеєзнавства, нумізматики, сфрагістики. Проаналізовано структуру документальних комплексів архіву Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга, які зберігаються в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління в Києві. Описано півчі знаменні старообрядницькі рукописи з фондів Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, каталог печаток Галичини та Буковини ХІХ ст. з тек А.Шнейдера у державному архіві в Кракові, західноєвропейські паломницькі медальйони ХІХ - початку ХХ ст. у нумізматичному зібранні Національного музею історії України. Розглянуто питання розвитку польської родової геральдики в аспекті українських назв родових гербів, історії українського козацтва, українсько-німецьких відносин 1918 - 1933 рр. Розкрито значення музеїв як скарбниць історичних пам'яток для дослідників.

Освещены проблемы архивоведения, биографистики, вексилологии, генеалогии, геральдики, источнико- и документоведения, эпиграфики, эпистолологии, оружиеведения, иконографии, музееведения, нумизматики, сфрагистики. Проанализирована структура документальных комплексов архива Оперативного штаба рейхсляйтера Розенберга, которые хранятся в Центральном государственном архиве высших органов власти и управления в Киеве. Описаны певческие знаменательные старообрядческие рукописи из фондов Национальной библиотеки Украины им. В.И.Вернадского, каталог печатей Галиции и Буковины ХІХ ст. из тэк А.Шнейдера в государственном архиве в Кракове, западноевропейские паломнические медальйоны ХІХ - начала ХХ ст. в нумизматическом собрании Национального музея истории Украины. Рассмотрены вопросы развития польской родовой геральдики в аспекте украинских названий родовых гербов, истории украинского казачества, украинско-немецких отношений 1918 - 1933 гг. Раскрыто значение музеев как сокровищ исторических памяток для исследователей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т2с

Шифр НБУВ: Ж70468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Історіографічні дослідження в Україні : зб. ст. та матеріалів. Вип. 19 / ред.: О. А. Удод; НАН України, Ін-т історії України, Держ. ком. арх. України. - К., 2008. - 432 с. - укp.

Проаналізовано суспільні закони та закономірності в історичній науці другої половини ХІХ - початку ХХ ст. в Україні. Висвітлено науково-творчу спадщину видатного історика, громадсько-політичного та культурного діяча, письменника, публіциста, етнографа та фольклориста М.І. Костомарова (1817 - 1885) в контексті історичної фемінології. Наведено результати історіографічних досліджень визначного українського історика, громадського діяча, бібліотекаря та члена Наукового товариства ім. Т.Шевченка у Львові, директора Інституту історії України у Києві М. Андрусяка (1902 - 1985) - дослідника історії української церкви, козаччини, національно-визвольного руху в Галичині у ХІХ - початку ХХ ст., а також з питань генеалогії та геральдики, історичного краєзнавства та бібліографії, історіографії та джерелознавства. Висвітлено історію Закарпаття напередодні Другої світової війни у працях сучасних українських істориків.

Проанализированы общественные законы и закономерности в исторической науке второй половины ХІХ - начала ХХ ст. в Украине. Освещено научно-творческое наследие выдающегося историка, общественно-политического и культурного деятеля, писателя, публициста, этнографа и фольклориста Н.И. Костомарова (1817 - 1885) в контексте исторической феминологии. Приведены результаты историографических исследований известного украинского историка, общественного деятеля, библиотекаря и члена Научного общества им. Т.Шевченко во Львове, директора Института истории Украины в Киеве Н. Андрусяка (1902 - 1985) - исследователя истории украинской церкви, казачества, национально-освободительного движения в Галиции в ХІХ - начале ХХ ст., а также по вопросам генеалогии и геральдики, исторического краеведения и библиографии, историографии и источниковедения. Освещена история Закарпатья накануне Второй мировой войны в трудах современных украинских историков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1 я54(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Удод О. А. 
Клінічні аспекти викладання патологічної фізіології студентам-стоматологам / О. А. Удод, О. О. Гонтар // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 4. - С. 135-136. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252р(4Укр)3-3

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Удод О. А. 
Дидактика історії: яким має бути універсальний підручник з української історії / О. А. Удод // Укр. іст. журн. - 2005. - № 4. - С. 199-209. - укp.

Розглянуто історіографічні та дидактичні міркування щодо універсального підручника з української історії, основою якого стали шість монографічних оглядів академіка В. Литвина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Удод О. А. 
Українсько-російські взаємини: історіографічні міркування й роздуми / О. А. Удод // Укр. іст. журн. - 2005. - № 2. - С. 167-177. - укp.

Наведено міркування щодо тритомного проекту Інституту історії України НАНУ "Україна і Росія в історичній ретроспективі" як історіографічного факту, оцінено внесок авторів у становлення сучасної історичної науки в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР) + Т1(2РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського