Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Уривкова А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Уривкова А. О. 
Порушення верхнього мотонейрона у пацієнтів після інсульту в практиці фізичного терапевта / А. О. Уривкова, Н. П. Пономаренко, Ю. Л. Майдіков, А. А. Демченко // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 2. - С. 92-95. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - проаналізувати та узагальнити клінічні особливості синдрому порушення верхнього мотонейрону у осіб після інсульту, основні специфічні тести в практиці фізичного терапевта при даній патології. Матеріали та методи: аналіз та синтез наукової літератури, власних клінічних спостережень. Результати. Клінічні особливості синдрому UMN можна розділити на дві великі групи - негативні (втрата селективності, слабкість, реологічні зміни в спастичному м'язі, втрата еластичності м'язу, контрактура, фіброз, атрофія) та позитивні явища (спастичність, підвищеній м'язовий тонус, пожвавлення сухожильних рефлексів, клонуси). Основна шкала, яка показує рівень спастичності на рівні структури - шкала Ашфорта. Виміряти порушення на рівні функції та участі нам допоможуть інші шкали. Але спочатку потрібно вияснити, що впливає на нормальне функціонування кінцівки і наскільки сильно це порушення впливає на ступінь участі пацієнта. Такими критеріями можуть бути: швидкість ходи, можливість самообслуговування, біль, частота спазмів, мобільність, контрактури, активна діяльність рукою. Висновки: відновлення пацієнтів після інсульту з підвищеним м'язовим тонусом і больовими синдромами займає важливе місце в комплексному лікуванні даної категорії хворих і вимагає дотримання певних принципів і правил. Одна з найважливіших умов підвищення ефективності реабілітації - зменшення болю та спастичності після інсульту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського