Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Федурко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кононенко В. І. 
Предикат у структурі речення : монографія / В. І. Кононенко, Н. М. Магас, І. С. Тимофєєва, О. А. Семенюк, Я. В. Мудрак, І. В. Кононенко, О. М. Федурко, З. З. Коржак, В. І. Пітель, М. І. Ковбанюк; НАПН України, Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника, Варшав. ун-т. - К.; Івано-Франківськ; Варшава, 2010. - 407 c. - Бібліогр.: с. 367-399 - укp.

Висвітлено теоретичні проблеми семантичної організації речення, визначення функцій предиката як його центрального компонента. Проаналізовано особливості семантичних типів предикатів, семантичної структури речень (ССР) з предикатами різних форм вираження, ускладнення предикативної семантики речення та особливості семантичної категорійності предикатного ядра. Увагу приділено ментальним предикатам в системі семантичних компонентів речення, реченням з предикатами фізичного стану особи, предикатам емоційного стану та фактивним предикатам в ССР. Розкрито семантично-граматичну структуру предикатів з ад'єктивним компонентом, семантико-синтаксичну специфіку прислівника, предикативні функції компонентів номінативного речення, семантичні особливості незакінчених речень, а також вторинні предикатні значення дієприслівника, модифіковані синтаксичні структури з інфінітивом мети, семантику інтервалу у структурі категорії темпоральності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.21 + Ш141.14-221

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федурко О. М. 
Відприкметникові прислівники в семантико-синтаксичній структурі речення (на матеріалі української та англійської мов) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / О. М. Федурко; Міжнар. гуманітар. ун-т. - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Відприкметникові прислівники української й англійської мов на -о (-е) // -ly проаналізовано в семантико-синтаксичному аспекті. З’ясовано, що в прислівникових системах обох мов зазначені одиниці формують продуктивні й активно вживані в мовленні підкласи зі специфічними лексико-семантичними й морфолого-синтаксичними ознаками. У склад реченнєвих побудов вони входять у основному як елементи з атрибутивною функцією дієслівно-прислівникових, ад'єктивно-адвербіальних та адвербіально-адвербіальних підрядних словосполучень, як компоненти сурядних словосполучень, а також як парцельовані та відокремлені структури. Виявлено, що в конкретних висловленнях обох мов прислівники -о (-е) // -ly функціонують не лише як факультативні, але і як облігаторні поширювачі. Досліджено моделі взаємодії цих прислівників із семантико-синтаксичною структурою українських та англійських речень і встановлено, що не всі лексико-семантичні підрозряди обстежуваних одиниць характеризуються однаковою семантико-синтаксичною сполучуваністю, зазначено внутрішньомовні і міжмовні розбіжності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-221 + Ш143.21-221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зіставно-типологічні студії: українська мова на тлі споріднених мов : [монографія] / В. І. Кононенко, Я. В. Остапчук, Н. М. Магас, Н. Ю. Куравська, О. М. Федурко; ред.: В. І. Кононенко; НАПН України, Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника, Варшав. ун-т. - Київ : Вид-во Прикарпат. нац. ун-ту ім. В. Стефаника, 2015. - 315 c. - (У колі мови, літ. і культури / Каф. україністики Варшав. ун-ту та Прикарпат. нац. ун-ту ім. В. Стефаника; т. 11). - Бібліогр.: с. 267-299 - укp.

Висвітлено категорійні властивості сучасної української мови у зіставно-типологічному аспекті. Порівняно з явищами англійської, німецької, французької, польської мов визначено структуру, семантичну та функціональну специфіку сучасної української мови, її місце в типологічній класифікації споріднених мов. Увагу приділено морфологічним, словотвірним категоріям і синтаксичній будові української мови на основі інших європейських мов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-05 + Ш100.751

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803285 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського