Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Фортуна І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Фортуна І. О. 
Особливості розродження жінок з гіпоталамічним синдромом / І. О. Фортуна // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 3. - С. 97-101. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

При анализе течения беременности и родов у женщин с гипоталамическим синдромом установлена значительная частота акушерских осложнений. Наиболее частыми формами патологии беременности являются преэклампсия и фетоплацентарная недостаточность, а в родах - аномалии родовой деятельности, что приводит к высокому уровню неблагоприятных исходов у новорожденных. Основной патологией раннего неонатального периода являются поражения центральной нервной системы как гипоксического, так и смешанного генеза. Отмечен высокий процент макросомий у новорожденных с низкой массой тела. У большинства женщин в послеродовом периоде течение гипоталамического синдрома ухудшается, в основном, за счет артериальной гипертензии и прогрессирующего ожирения. Профилактика акушерских и перинатальных осложнений, которая проводится по общепринятым схемам, является малоэффективной, что диктует необходимость разработки нового лечебно-профилактического и реабилитационного комплекса для женщин с гипоталамическим синдромом.


Ключ. слова: гипоталамический синдром, осложнения, беременность, роды
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.10-3 + Р716.226.415.10-3

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фортуна І. О. 
Кореляційні зв'язки гормональних, метаболічних та імунологічних показників у жінок з гіпоталамічним синдромом / І. О. Фортуна // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 4. - С. 98-100. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

При проведении корреляционного анализа был установлен характер взаимодействия основных регуляторных систем у женщин репродуктивного возраста с гипоталамическим синдромом и различными вариантами овариальных нарушений, что, наряду с данными дескриптивной статистики, позволяет судить о патогенетической значимости выявленных изменений и механизмах адаптации при развитии гипоталамического синдрома с репродуктивными нарушениями.


Ключ. слова: гипоталамический синдром, гормоны, иммунология, метаболизм, корреляция
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.10-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фортуна І. О. 
Вплив гіпоталамічного синдрому у жінок репродуктивного віку на зміни системного імунітету / І. О. Фортуна // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 6. - С. 87-89. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Результаты исследований показали, что наличие гипоталамического синдрома у женщин репродуктивного возраста оказывает негативное воздействие на основные параметры системного иммунитета, причем в зависимости от особенностей эндокринологического статуса. Полученные результаты необходимо учитывать при разработке комплекса лечебно-профилактических и диагностических мероприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-3 + Р627.7-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фортуна І. О. 
Прогнозування й діагностика гіпоталамічного синдрому та його репродуктивних порушень у дівчат та жінок / І. О. Фортуна // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 5. - С. 91-93. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Как показали результаты проведенных исследований, методику логистической регрессии необходимо применять для прогнозирования и ранней диагностики гипоталамического синдрома и его репродуктивных осложнений в любые возрастные периоды. Полученные результаты возможно использовать в практическом здравоохранении при наличии современных информационных технологий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фортуна І. О. 
Перебіг та лікування клімактеричних порушень у жінок, які працюють на водному транспорті : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / І. О. Фортуна; Укр. наук.-практ. об-ня "Медицина трансп". - О., 1998. - 20 c. - укp. - рус.

На підставі епідеміологічної характеристики особливостей перебігу клімактеричних порушень у жінок, які працюють на водному транспорті, встановлено, що пременопауза настає раніш і тривалість її збільшується, відрізняється порушеннями оварільно-менструальної функції, зокрема, дисфункціональними матковими кровотечами. На фоні більш ранньої менопаузи частіше зустрічається клімактеричний синдром, більш важкі його форми, атипові і сполучені форми з одночасним припиненням менструальної реакції і перевагою вегето-судинних і емоційно-психічних проявів. У жінок, які працюють в умовах плавскаду, переважає олігоменорея, а в судноремонті - клімактерична дисфункція. Визначені супутні та сприятливі фактори ризику цієї патології. Досліджено стан гормональної системи і паритет процесів ПОЛ-АОС (перекисного окислення ліпідів - антиоксидантної системи). Запропонований терапевтичний комплекс позитивно впливає на загальний стан хворих, зменшує клінічні прояви, коригує порушення гормонального балансу, паритету ПОЛ - АОС, відновлює працездатність, покращує якість життя в клімактеричному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.524-4 + Р712.59-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фортуна І. О. 
Репродуктивне здоровТя жінок з гіпоталамічним синдромом : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / І. О. Фортуна; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2010. - 34 c. - укp.

Встановлено причини, частоту та структуру порушень репродуктивного здоров'я, акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з гіпоталамічними синдромами (ГС) в пубертатному та репродуктивному періоді. Показано роль ГС у розвитку порушень менструальної та репродуктивної функції у пацієнток у пубертатному та репродуктивному періоді. Висвітлено порівняльні аспекти порушень ендокринологічного статусу й оваріальної дисфункції за гіпоталамічного синдрому у різні періоди становлення репродуктивної системи. Визначено нові аспекти патогенезу ГС, порушень менструальної та репродуктивної функції. Надано порівняльні аспекти клінічного перебігу вагітності, пологів і перинатальних результатів розродження жінок з ГС. Розроблено методику прогнозування ГС у пубертатному та репродуктивному періоді. Визначено та впроваджено алгоритм лікувально-профілактичних і прогностичних заходів у разі гіпоталамічного синдрома пубертатного та репродуктивного періодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10 + Р415.10 + Р11(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371971 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського