Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Фізер І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Фізер І.  
Про історію в літературі та історію літератури / І. Фізер // Слово і час. - 2004. - № 10. - С. 3-9. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)г + Ш5(0)-3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Фізер І.  
Чи таки смерть автора? (Ретроспективний погляд на тему, що не хоче зникнути) / І. Фізер // Слово і час. - 2003. - № 10. - С. 50-55. - Библиогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.15 + Ю3(4Фра)6-667

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Фізер І. М. 
Американське літературознавство : Іст.-крит. нарис / І. М. Фізер. - К. : Вид. дім "Києво-Могилян. акад.", 2006. - 108 c. - Бібліогр.: с. 104-105. - укp.

Подано стислий огляд американського літературознавства XX ст. Розглянуто основні парадигми новітньої американської критики, зокрема, фемінізм, неомарксизм, постмодернізм. Досліджено участь іноземних учених в американському літературознавстві та впливи на нього європейської критичної думки.

Представлен краткий обзор американского литературоведения XX в. Рассмотрены основные парадигмы новейшей американской критики, в частности, феминизм, неомарксизм, постмодернизм. Исследованы участие иностранных ученых в американском литературоведении и влияние на него европейской критической мысли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(7СПО)

Шифр НБУВ: ВА677451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фізер І.  
Зустрічі чи зіткнення української філології із західними методологічними стратегіями / І. Фізер // Слово і час. - 2006. - № 4. - С. 3-9. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.в601

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Фізер І. В. 
Колір в інтер'єрі житлових приміщень : Метод. вказівки до вивч. курсу "Кольорознавство" / І. В. Фізер; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. - Черкаси, 2005. - 36 c. - Бібліогр.: с. 35. - укp.

Наведено загальні відомості про гармонію кольорів, взаємодію кольору світла та простору та їх вплив на людину, її почуття та здоров'я. Розглянуто проблеми кольору в науковому кольорознавстві, охарактеризовано вплив барв на відстані. Висвітлено місце кольору в інтер'єрах промислових і громадських споруд (шкіл, лікарень, ресторанів, готелів).

Приведены общие сведения о гармонии цветов, взаимодействии цвета света и пространства и их влиянии на человека, его чувства и здоровье. Рассмотрены проблемы цвета в научном цветоведении, охарактеризовано влияние красок на расстоянии. Освещено место цвета в интерьерах промышленных и общественных (школ, больниц, ресторанов, гостиниц) сооружений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ128.05 р3 + Щ100.57 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р106114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фізер І. В. 
Українська витинанка : метод. вказівки / І. В. Фізер, В. М. Співак; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. - Черкаси, 2007. - 48 c. - Бібліогр.: с. 26-27. - укp.

Висвітлено історико-етнографічні та художньо-композиційні особливості витинанки у творчості народних майстрів, запропоновано шляхи трансформації народного мистецтва у художньо-образні структури сучасного професійного декоративно-прикладного мистецтва. Охарактеризовано інструменти та матеріали для виготовлення витинанки.

Освещены историко-этнографические и художественно-композиционные особенности вишивки в творчестве народных мастеров, предложены пути трансформации народного искусства в художественно-образные структуры современного профессионального декоративно-прикладного искусства. Охарактеризованы инструменты и материалы для вышивания.


Індекс рубрикатора НБУВ: М482 р(4УКР)3-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р110051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фізер І.  
Про гадане гегельянство Дмитра Чижевського в його "Історії української літератури" / І. Фізер // Магістеріум. - 2005. - Вип. 21. - С. 54-56. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Автор статті, полемізуючи з Г. Грабовичем щодо методології "Історії української літератури" Д. Чижевського, пропонує дослідникам відмовитися від введення наукового доробку вченого в межі гегельянства, відродженого у першій половині ХХ ст. в західноєвропейській культурі. Наголошено на тому, що "Iсторія української літератури", що й нині зберігає своє наукове та евристичне значення, є оригінальною за концепцією та масштабністю змістового матеріалу, вона залишається працею автора-ерудита, методологія якого сформувалася в контексті гуманітарної європейської, переважно німецької, думки першої половини ХХ ст.


Ключ. слова: гегельянство, методологія, евристичне значення, концепція
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фізер І. М. 
Про який час ідеться в літературному творі? / І. М. Фізер // Магістеріум. - 2007. - Вип. 29. - С. 5-7. - укp.

Представлено фундаментальні філософсько-естетичні уявлення та його специфіку у відношенні до фізичної категорії часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.132 + Ш401.16

Рубрики:
 Час 

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фізер І.  
Філософія літератури / І. Фізер; ред.: В. Моренець. - К. : НаУКМА; Аграр Медіа Груп, 2012. - 217 c. - укp.

Висвітлено питання філософського осмислення мови літературних творів. Акцентовано увагу на проблемах філософії мови взагалі та поетичної зокрема. Охарактеризовано феноменологічний структуралізм Романа Інгардена, "крититику свідомості" Жоржа Пуле, феноменологію Моріса Мерло-Понті, погляди на мистецтво та еволюцію філософського мислення Мартина Гайдеггера. Проаналізовано погляди на літературну творчість, літературу, зокрема на поезію та прозу, всесвітньо відомого філософа-екзистенціаліста, письменника та психолога Жан-Поля Сартра. Розглянуто постмодернізм як радикальну опозицію до феноменологічної естетики, місця невизначеності у сюжетних конструкціях наративних текстів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.04:Ю2 + Ю252:Ш4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750120 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського