Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Хаврона О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Хаврона О. П. 
Зміни окисно-відновних процесів і жирнокислотного складу ліпідів печінки щурів за умов стрептозотоцинового діабету / О. П. Хаврона, Н. В. Фартушок, Ю. М. Федевич, Я. Сольські, О. Я. Скляров // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 6. - С. 55-61. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено активність процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), окиснювальну модифікацію білків, стан ензимів системи антиоксидантного захисту та жирнокислотний склад ліпідів печінки щурів за умов стрептозотоцинового діабету. Розвиток діабету супроводжувався окиснювальним стресом, в результаті якого активувалися процеси ПОЛ, зростав вміст оксиду азоту та змінювалася активність ензимів системи антиоксидантного захисту. Виявлено підвищення вмісту насичених і зниження вмісту ненасичених жирних кислот. Встановлено посилення процесів окиснення внутрішньоклітинних білків печінки, що може призвести до втрати їх біологічної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-9 + Р415.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевага В. М. 
Вплив нейропротекторної терапії кортексином на обмін оксиду азоту в пацієнтів у гострому періоді черепно-мозкової травми / В. М. Шевага, О. Я. Кухленко, Н. В. Фартушок, Ю. М. Федевич, О. П. Хаврона // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 4. - С. 112-114. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Установлено, що розвиток травматичного пошкодження тканин головного мозку в осіб у гострому періоді черепно-мозкової травми (ЧМТ) середнього ступеня тяжкості характеризується суттєвими змінами в балансі компонентів системи оксиду азоту: зростанням сумарної активності NO-синтази, зниженням концентрації вільного L-аргініну та підвищенням вмісту метаболітів оксиду азоту в крові. Курсове лікування кортексином є значно ефективнішим, у порівнянні зі стандартною терапією, покращувало загальний клінічний стан пацієнтів із ЧМТ і знижувало рівень системної гіперпродукції оксиду азоту, нормалізуючи активність ферментативної ланки його синтезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хаврона О. П. 
Вплив подвійного інгібітору ЦОГ-2/5-ЛОГ на функціонування системи L-аргінін/NO у сироватці крові щурів при експериментальній виразці шлунка / О. П. Хаврона // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 2. - С. 249-251. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Значне поширення виразкової хвороби шлунка зумовлює пошук нових ефективних гастропротективних засобів, які б володіли антиоксидантними властивостями. Встановлено, що розвиток захворювання супроводжується дисбалансом у системі L-аргінін-NO, що проявляється активацією NO-синтазного шляху метаболізму L-аргініну і супроводжується надмірним утворенням оксиду азоту. Доведено, що застосування подвійного інгібітору ЦОГ-2/5-ЛОГ нормалізує порушення в системі L-аргінін/NO, що вказує на антиоксидантні та цитопротекторні властивості дослідженої речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хаврона О. П. 
Порівняльна характеристика впливу інгібіторів прозапальних ензимів на функціонування антиоксидантної системи за умов експериментального коліту / О. П. Хаврона, Л. П. Білецька // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2013. - № 1. - С. 26-30. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Показано, что при экспериментальном уксусном колите в печени крыс наблюдается угнетение функционирования ферментативного и неферментативного звеньев системы антиоксидантной защиты. Выявлено, что использование ингибиторов провоспалительных энзимов сопровождается повышением активности антиоксидантных ферментов и увеличением содержания природных антиоксидантов, что способствует нормализации показателей окислительно-антиокислительного гомеостаза и свидетельствует об угнетении патологического процесса. Показано, что ингибитор ЦОГ-2 оказался более эффективным, чем двойной ингибитор ЦОГ-2/5-ЛОГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Білецька Л. П. 
Вплив хлориду кадмію на активність ензимів енергетичного обміну в нейтрофільних гранулоцитах білих щурів / Л. П. Білецька, О. П. Хаврона // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2015. - № 4. - С. 38-41. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723*711.2-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Хаврона О. П. 
Вплив інгібіторів прозапальних ензимів на функціонування системи L-аргінін/NO та імунологічні показники у крові щурів за умов експериментального коліту / О. П. Хаврона, Л. П. Білецька // Біол. студії. - 2016. - 10, № 1. - С. 45-52. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Встановлено, що у крові щурів за умов експериментального оцтового коліту відбуваються значні зміни у функціонуванні системи L-аргінін/NO та імунологічні порушення. Корекцію виявлених порушень проводили за допомогою інгібіторів прозапальних ензимів: селективного інгібітора COX-2 та подвійного селективного блокатора COX-2/5-LOX. У сироватці крові тварин визначали активність NO-синтаз і аргінази, вміст L-аргініну та NO за допомогою Stat Fax і концентрацію ЦIК, IL-1beta та TNF-alpha імуноферментним аналізом. Встановлено, що при експериментальному коліті активується NO-синтазний шлях перетворення L-аргініну (це призводить до надмірного утворення нітрогену оксиду) та знижується використання L-аргініну по аргіназному шляху (на це вказує зниження активності аргінази). Виявлено значне підвищення рівня ЦІК, а також IL-1beta та TNF-alpha, що може вказувати на посилення судинного тонусу, погіршення мікроциркуляції, гіпоксії та розвиток оксидативного стресу. За умови використання інгібіторів прозапальних ензимів знижується гіперпродукція NO і нормалізуються імунологічні показники крові, що доводить пригнічення патологічного процесу. Більш виражений ефект тут спостерігається у разі застосування подвійного інгібітора СОХ-2/5-LOX.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хаврона О. П. 
Порушення функціонування глутатіонової ланки антиоксидантного захисту в слизовій оболонці шлунка, печінці та еритроцитах щурів при експериментальній виразковій хворобі / О. П. Хаврона // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2015. - № 1. - С. 26-31. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Развитие язвенной болезни желудка у крыс сопровождается нарушением функции системы антиоксидантной защиты, а также изменением уровня восстановленного глутатиона за счет накопления в клетках свободных радикалов. Показано, что в слизистой оболочке желудка и эритроцитах в таких условиях наблюдаются одинаковые изменения: снижение содержания восстановленного глутатиона и активности глутатионредуктазы, что указывает на дефицит энергетических субстратов и может влиять на защитные силы организма. В печени выявлено компенсаторное увеличение содержания восстановленного глутатиона и активности глутатионредуктазы. В гомогенатах всех исследуемых тканей активность глутатионпероксидазы увеличивалась. Полученные данные свидетельствуют о том, что в исследуемый патологический процесс, кроме желудка, вовлекаются другие органы и ткани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хаврона О. 
Вплив різних доз диклофенаку натрію за умов одноразового введення на стан анти-прооксидантного статусу в гепатоцитах щурів / О. Хаврона, Л. Білецька // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 325-328. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У гепатоцитах щурів визначали вміст проміжних і кінцевих продуктів ліпопероксидації, ступінь ендогенної інтоксикації й активності ферментів антиоксидантного захисту - супероксиддисмутази та каталази. Показано, що за умов одноразового введення різні дози диклофенаку натрію по-різному впливають на прооксидантно-антиоксидантний баланс і ступінь ендогенної інтоксикації в гепатоцитах щурів. Виявлено, що диклофенак натрію у дозі 10 мг/кг найкраще впливає на стан печінки дослідних тварин, оскільки суттєво знижує рівень гідропероксидів ліпідів і ТБК-активних продуктів, таким чином пригнічуючи оксидативний стрес, а також найменше пригнічує активність антиоксидантних ферментів. З'ясовано, що доза 40 мг/кг є найменш ефективною, оскільки призводить до зростання оксидативних процесів і пригнічення антиоксидантного захисту в гепатоцитах щурів. Показано, що ступінь ендогенної інтоксикації у гепатоцитах щурів у разі застосування всіх досліджуваних доз диклофенаку натрію суттєво знижувався, що підтверджує потужні протизапальні властивості цього лікарського засобу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Білецька Л. П. 
Характеристика про- та антиоксидантних процесів у плазмі крові хворих на хронічну ниркову недостатність до та після гемодіалізу / Л. П. Білецька, О. П. Хаврона, М. М. Вороновська, Р. Б. Іваночко // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 3. - С. 3-7. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського