Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Харковенко Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Харковенко Р. В. 
Структура сітківки та зорового нерва щурів у нормі, при гіпергомоцистеїнемії та за умов корекції (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Р. В. Харковенко; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено структуру сітківки та зорового нерва на метіоніновій і гіповітамінозно-метіоніновій моделях гіпергомоцистеїнемії у щурів. Встановлено, що гіпергомоцистеїнемія обумовлює дегенерацію фотосенсорних нейронів, зменшення кількості гангліонарних нейронів, гіперхромію амакринових нейронів з їх відростками, активацію гліальних елементів сітківки та зорового нерва та порушення мієлінізації його нервових волокон. Вперше в експерименті досліджено тромбогенні ефекти гіпергомоцистеїнемії в судинах зорового нерва та сітківки. Встановлено, що пристосувально-компенсаторним явищем у сітківці за гіпергомоцистеїнемії є гіпертрофія уцілілих гангліонарних нейронів. Доведено, що гіпогомоцистеїнемічна активність та здатність нормалізувати порушення, індуковані гіпергомоцистеїнемією в сітківці та зоровому нерві, вищі у вітамінно-мікроелементного комплексу, ніж у бетаїну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.222.41 + Р673.9-29 + Р674.15-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Харковенко Р. В. 
Розробка магістерських програм у контексті інтеграції медичної освіти в європейський простір / Р. В. Харковенко // Запорож. мед. журн.. - 2013. - № 3. - С. 118-120. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проанализирована эффективность внедрения и использования европейских подходов к подготовке врачей в Украине. Выявлены основные преграды к внедрению магистерских программ европейского уровня в высших медицинских учреждениях Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Харковенко Р. В. 
Формування та систематизація державного обліку пам'яток культурної спадщини в Україні (1991-2017 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / Р. В. Харковенко; Національна академія наук України, Українське товариство охорони пам'яток історії та культури. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Проаналізовано формування процесу державного обліку пам’яток культурної спадщини в період з 1991 до 2017 рр. У представленому комплексному дослідженні на основі аналізу нормативно-правових актів у сфері охорони культурної спадщини, матеріалів діловодства і докладного вивчення історіографії проблеми подано аналіз основних напрямів обліку об'єктів культурної спадщини в Україні. Запропоновано рекомендації щодо ведення обліку об'єктів культурної спадщини та формування облікової документації на пам'ятки. Поглиблено розуміння обліку пам'яток культурної спадщини як передумови їх збереження та ефективного використання: сформульовано функції, які суспільство може виконувати у сфері охорони культурної спадщини, визначено специфіку підходів до формування процесу обліку пам'яток, окреслено можливі напрями роботи фахівців-пам'яткоохоронців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Харковенко Р. 
З історії пам'яткоохоронної справи в Україні: питання культурної політики та збереження національної спадщини / Р. Харковенко, О. Рішняк // Укр. іст. журн. - 2021. - № 4. - С. 187-201. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - висвітлити історію й особливості формування сфери охорони культурної спадщини України. Методологія полягає у застосуванні методів історизму, системності, загальнонаукових методів логіки, компаративного аналізу, спеціально-історичних методів (історіографічного аналізу, ретроспективного аналізу, хронології, історико-системного, історико-генетичного, порівняльно-історичного). З'ясовано історичні витоки й чинники формування пам'яткоохоронної галузі України, питання культурної політики і збереження національної спадщини. Висновки: питання формування дієвої та ефективної системи охорони культурної спадщини, яка становить основу й запоруку обліку, охорони, збереження її об'єктів і пам'яток, нагальне. Необхідно спрямувати спільні зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, науковців, громадськості на його вирішення. Держава зобов'язана розглядати національну культурну спадщину в контексті культурної політики як стратегічний ресурс країни. Вирішення наявних проблем слід розпочинати з розробки виразної стратегії та розв'язання пріоритетних завдань. Адже на сьогодні надзвичайно актуальне питання щодо необхідності створення результативної й ефективної системи органів державної влади у сфері охорони культурної спадщини з чітко визначеними повноваженнями, як це передбачено законом України "Про охорону культурної спадщини" (2000 р.). Україна є країною з високим рівнем духовності громадян, який визначається їх ставленням до культурних надбань минувшини. Залишені у спадок від попередніх поколінь історичні релікти - підвалина розвитку культури нашої держави й людства загалом. За всієї самобутності українська культурна спадщина становить собою невід'ємну складову світового культурного надбання, яка викликає широкий інтерес у міжнародної спільноти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) л6 + Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Збереження історико-культурної спадщини України та її вплив на розвиток регіонів : матеріали III Всеукр. наук.-практ. конф., 15 верес. 2021 р., м. Святогірськ / Д. В. Баєва, Г. О. Воротинцева, Б. Г. Гончаров, Л. Я. Зандер, Я. Д. Дєдова, В. Б. Довгалюк, Л. І. Клочко, Е. З. Коваль, Ю. Г. Коваль, Г. М. Ковальова, Н. В. Костюк, А. А. Кулішова, Т. І. Митківська, Т. Г. Митрофанова, Р. В. Нагнибіда, Н. Б. Овсяннікова, В. В. Пагор, О. В. Плахов, А. О. Погрібний , Л. Й. Поух, Н. М. Сенченко, Л. І. Свінціцька, С. В. Сурченко, С. А. Тетеря, Р. В. Харковенко, Н. В. Чорна, С. С. Шарабан; ред.: С. М. Швидкий, Я. Д. Дєдова, О. В. Губанов, С. В. Омельник, В. І. Романько, О. М. Сошнікова, С. С. Шарабан; Донецька обласна державна адміністрація, Комунальний заклад "Адміністрація державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську Донецької області", "Збереження історико-культурної спадщини України та її вплив на розвиток регіонів", всеукраїнська науково-практична конференція. - Харків : Контраст, 2021. - 159 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Досліджено проблеми реставрації та використання об'єктів історико-культурного надбання. Увагу приділено особливості мікроклімату Софійського собору Національного заповідника "Софія Київська". Розглянуто питання впровадження конвенцій ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини в національне законодавство пострадянських країн. Висвітлено взаємодії держави та церкви в збереженні історико-культурної спадщини. Досліджено садово-паркові комплекси м. Кам'янця-Подільського на прикладі садів де Вітте. Висвітлено вплив історико-культурної спадщини на розвиток туристичної діяльності та економіку регіонів України. Розглянуто перспективи створення нового туристичного об'єкту історико-культурного комплексу "Багатопрофільний козацький зимівник" на території Національного заповідника "Хортиця". Увагу приділено розвитку Святогірського державного історико-архітектурного заповідника як туристичного магніту Донецької області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) л60 я431 + Ч111.154 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Харковенко Р. 
Порівняльний аналіз пам'яткоохоронного законодавства Польщі та України / Р. Харковенко // Укр. іст. журн. - 2022. - № 3. - С. 205-218. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - висвітлити та порівняти особливості пам'яткоохоронного законодавства Польщі та України. Методологія полягає у застосуванні методів історизму, системності, загальнонаукових методів логіки, компаративного аналізу, спеціально-історичних методів (історіографічного аналізу, ретроспективного аналізу, хронології, історико-системний, історико-генетичний, порівняльно-історичний). З'ясовано історичні витоки та чинники формування пам'яткоохоронного законодавства Польщі та України, питання культурної політики та збереження національної спадщини. Висновки: проаналізовано польський пам'яткоохоронний досвід, який слід узяти до уваги в Україні для оптимізація організаційноуправлінської структури, але за умови врахування власних національних та ментальних особливостей: перетворення Державної служби охорони культурної спадщини України та Державної інспекції культурної спадщини України у функціональний підрозділ Міністерства культури та інформаційної політики України, який матиме вертикальноінтегровану структуру зі структурними підрозділами на рівні обласних і районних адміністрацій; подальша інтеграція на адміністративному рівні державного управління у сфері охорони культурної спадщини; розробка системи і методології підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для наукової, проектної й виробничої діяльності в пам'яткоохоронній галузі; створення Міжнародного центру з підвищення кваліфікації та обміну досвіду у сфері охорони культурної спадщини; реалізація навчальних та інформаційних програм для зазначеної галузі. З'ясовано, що у сфері охорони культурної спадщини України накопичилося достатньо питань, які необхідно вирішувати. Це потребує політичної волі керівництва держави, побудови чіткої вертикалі органів управління пам'яткоохоронною галуззю, компетентності державних службовців у вказаній сфері та пам'яткоохоронців, а також збалансування законодавчої бази (врегулювання всіх нормативноправових актів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ПОЛ)134.2 + Х819(4УКР)134.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського