Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Ходаковський О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Ходаковський О. В. 
Значення імуногенетичних маркерів крові для відбору донорів антистафілококової плазми : автореф. дис... канд. мед. наук / О. В. Ходаковський; Держ. установа "Ін-т гематології та трансфузіології АМН України". - К., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Молчанов А. О. 
Історія стародавнього мореплавства : навч. посіб. / А. О. Молчанов, В. Ф. Ходаковський, Л. Б. Кулікова, А. К. Казанчан, О. В. Ходаковський; Херсон. держ. мор. акад. - Херсон : ХДМА, 2014. - 303 c. - Бібліогр.: с. 282-285 - укp.

Висвітлено загальні питання зародження й історії розвитку стародавнього мореплавства. Подано інформацію про стародавні кораблі. Розглянуто історію появи, структуру, та зміст "Книги користей", а також вислови Ахмеда Ібн Маджіда повчального, етичного та виховного характеру. Охарактеризовано розвиток стародавньої навігації. Приділено увагу важливим напрямкам в дослідженні історії античного мореплавства у сучасній науці.


Індекс рубрикатора НБУВ: О47 г я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС58811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ходаковський О. В. 
Моделі і методи підвищення ефективності системи управління технологією магнітної обробки палива : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / О. В. Ходаковський; Херсон. нац. техн. ун-т. - Херсон, 2015. - 24 c. - укp.

На основі гіпотези про нестаціонарну цільову функцію як причину неефективності застосування технології магнітної обробки палива в практиці розроблено модель комплексу "система магнітної обробки палива - двигун внутрішнього згоряння", для якої запропоновано процедуру безпошукової ідентифікації, збіжність якої за наявності шумів, які є результатом недостатньої точності вимірів, забезпечується за рахунок процедури ідентифікації із оберненням матриці спостережень, що дозволяє ідентифікувати матриці об'єкта та управління. Обгрунтовано застосування модифікації модального ПІ-регулятора з мінімальними витратами в контурі управління, що забезпечує задану динаміку системи. Зазначено, що особливості синтезу цього регулятора забезпечують задану динаміку не лише об'єкта, але і регулятора. Наведено процедуру на основі модифікованого симплекс методу, яка має значно кращу завадостійкість і швидкість збіжності.


Індекс рубрикатора НБУВ: О12-082-325.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Левченко Л. О. 
Застосування моделювання поширення електромагнітних полів для зниження їх впливу на людей і довкілля / Л. О. Левченко, О. В. Ходаковський, В. П. Колумбет // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2016. - Вип. 2. - С. 129-132. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто практичне застосування моделювання просторових розподілів електромагнітних полів найбільш поширених джерел. Встановлено засоби і заходи зниження впливу електромагнітних полів на людей і довкілля, розроблення і впровадження яких можливе тільки за рахунок моделювання, що значно пришвидшує впроваджувальні роботи та знижує їх вартість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ходаковський О. В. 
Дослідження фізико-механічних властивостей модифікованих парааміноазобензолом епоксидних композитів для ремонту засобів транспорту / О. В. Ходаковський, Н. М. Букетова, О. О. Сапронов, В. М. Яцюк, М. Ю. Амелін // Наук. вісн. ХДМА. - 2017. - № 1. - С. 113-120. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2 + О12-083-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73742 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Ходаковський О. В. 
Теплофізичні властивості модифікованих парааміноазобензолом епоксидних матриць для захисних покриттів деталей транспортної галузі / О. В. Ходаковський, М. Ю. Амелін, Н. М. Букетова, В. М. Яцюк // Наук. вісн. ХДМА. - 2017. - № 1. - С. 216-225. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На основі проведених випробувань теплофізичних властивостей епоксикомпозитів, наповнених модифікатором парааміноазобензолом, з використанням сучасних методів дослідження встановлено допустимі межі температури, при яких можливо використовувати розроблені матеріали. Досліджено термічний коефіцієнт лінійного розширення, теплостійкість (Т) та термостійкість епоксикомпозитів. Встановлено абсолютні значення термічного коефіцієнта лінійного розширення матеріалів, які можливо використовувати у різних температурних діапазонах. Методом диференціально-термічного й термогравіметричного аналізу проведено дослідження термостійкості і структурних особливостей матеріалів при зростанні температури. Встановлено, що для формування композитних матеріалів з підвищеними показниками теплофізичних властивостей, доцільно використовувати модифікатор у кількості q = 1,0 мас.ч. Такий матеріал характеризуються найбільшою енергією активації, стійкістю до структурних перетворень при максимальних температурах та інтенсивною взаємодією функціональних груп наповнювача та епоксидного олігомеру під час структуроутворення на молекулярному рівні серед усіх досліджуваних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ходаковський О. В. 
Захисні покриття з двокомпонентною добавкою для транспортної техніки / О. В. Ходаковський, М. Ю. Амелін, В. М. Гусєв, С. В. Якущенко, М. В. Браїло // Наук. вісн. ХДМА. - 2017. - № 2. - С. 218-229. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73742 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Рєзнік Д. В. 
Організаційно-технічні заходи з мінімізації рівнів низькочастотних електромагнітних полів у виробничих умовах / Д. В. Рєзнік, С. В. Сукач, Ю. В. Зачепа, О. В. Ходаковський // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2018. - № 1. - С. 69-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити ефективність дії різноманітних захисних екранів і розробити комплекс "пасивних" організаційно-технічних заходів з нормалізації електромагнітного обстановки у виробничих приміщеннях різного призначення, розглянути використання екранування захисними поверхнями різного складу та конструкцій задля зниження рівнів низькочастотних магнітних полів у виробничих приміщеннях різного призначення. Методика проведених досліджень заснована на фундаментальних принципах теорії комп'ютеризованих вимірювальних систем, теорії планування наукового експерименту, комп'ютерному та імітаційному моделюванні. Експериментальні дані одержано за лабораторних умов Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського кафедри систем автоматичного управління та електроприводу з використанням метрологічних сертифікованих вимірювальних приладів. Моделювання розробленої системи здійснювалося в сучасних програмних пакетах: Mathcad, Microsoft Excel, StatGraphics. Виконано експериментальні дослідження й одержано залежності індукції магнітного поля (ІМП) від відстані до асинхронних двигунів (АД). Розраховано залежність коефіцієнта екранування від потужності зазначених двигунів та відстані встановлення екранів сіткової структури, та залежність ІМП після встановлення екрану для різних режимів. Для аналізу одержаних результатів і з метою мінімізації досліджень в роботі було використано методику математичного планування експерименту за схемою ротатабельного центрального композиційного планування (РЦКП). У результаті розрахунків одержано математичну модель залежності ІМП АД. Наведена залежність надає змогу підібрати екран з відповідним поглинаючим ефектом залежно від виробничих умов технологічного процесу. Запропоновано алгоритм застосування "пасивних" організаційно-технічних заходів з мінімізації рівнів електромагнітних полів промислової частоти асинхронних машин у робочому простору виробничих приміщень. Перевагою запропонованого комплексу "пасивних" організаційно-технічних заходів з нормалізації електромагнітного обстановки у виробничих приміщеннях різного призначення є концептуальний науково-інженерний підхід щодо визначення пріоритетності виконання робіт з охорони праці, прогнозування розподілу та мінімізація рівнів електромагнітних полів у робочої зоні з використанням технічних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З26-012 + З26 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Глива В. А. 
Методологія проектування неоднорідних електромагнітних екранів / В. А. Глива, О. М. Тихенко, О. В. Ходаковський // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 4. - С. 122-125. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

У інженерній практиці у якості технологічних та функціональних отворів у захисних конструкціях використовуються отвори круглої та прямокутної форми, тому предметом дослідження було визначення впливу таких отворів на коефіцієнт екранування. Мета роботи - розробити методологічні засади проектування електромагнітних екранів з неоднорідностями різного характеру та надати прийнятний за припущеннями та зручний у практичній діяльності розрахунковий апарат для прогнозування ефективності екранування. Розроблено розрахунковий апарат для прогнозування захисних властивостей електромагнітних екранів та методологію його застосування для проектування екрануючих поверхонь. Запропонований підхід для визначення коефіцієнтів екранування електромагнітних екранів з неоднорідностями у вигляді круглих та лінійних отворів, що дозволяє спроектувати екран з необхідними захисними властивостями та з потрібною або достатньою кількістю отворів. Запропонована методологія дозволяє проектувати неоднорідні екрани з максимально прийнятною кількістю отворів для забезпечення потрібної вентиляції екранованих високочастотних джерел електромагнітних полів у апаратних аеродромів, лікувальних закладів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-049.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Панова О. В. 
Дослідження захисних властивостей металевих електромагнітних екранів та визначення умов їх максимальної ефективності / О. В. Панова, О. М. Тихенко, К. Д. Ніколаєв, О. В. Ходаковський, О. Ю. Сапельнікова // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 5. - С. 103-107. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Захисні властивості сплавів у різних частотних діапазонах екрануючих матеріалів мають складний характер. Предмет дослідження даної роботи - визначення амплітудно-частотних залежностей коефіцієнта екранування електромагнітних полів сучасними металевими сплавами. Досліджено: традиційні матеріали; електротехнічні сталі різного класу та алюмінієвого сплаву, які мають різну ширину захисного екрану; металовмісні шнури різного (двошарового та тришарового) сплетіння. Досліджено залежності захисних екранувальних властивостей магнітного поля за рахунок відбиття для електротехнічної сталі класу 121 та сплаву з дюралюмінію та електротехнічної сталі. Мета роботи - визначення коефіцієнтів екранування у низькочастотній та середньочастотній областях електромагнітного спектра на основі вимірювання коефіцієнтів екранування найбільш поширених металевих захисних матеріалів та надати обгрунтовані рекомендації щодо їх найбільш ефективного використання у робітничих умовах для захисту від електромагнітних полів та випромінювань працюючих та сумісності електричного та електронного технічного обладнання. Розроблено амплітудно-частотні залежності коефіцієнта екранування електромагнітних полів сучасними стандартними металевими сплавами для захисту людей і для забезпечення електромагнітної сумісності електричного та електронного технологічного обладнання. Запропоновано захисні заходи захисту від впливу від електромагнітних полів та випромінювань, що засновані на принципах розумної достатності, з урахуванням мінімальних витрат. Доведено експериментально та економічно обгрунтовано, що найбільш ефективним засобом захисту від електромагнітної безпеки на підприємствах в умовах складної дії різноманітних електромагнітних полів, є електротехнічні сталі. В результаті одержаних співвідношень захисних властивостей (за рахунок електромагнітної енергії та відбиття електромагнітних хвиль) раціоналізовано захисні модифікаційні конструкції з мінімальним коефіцієнтом відбиття електромагнітних хвиль у небажаному напрямку в різному частотному діапазоні. Такі висновки надали змогу запропонувати методологію розрахунку щодо необхідної оптимальної товщини захисного магнітного екрана найбільш сприятливої ефективності у даних умовах. Це дозволяє мінімізувати обсяг довідникових та експериментальних даних та однозначно визначити товщину екрана необхідної ефективності, а також зменшує загальну вартість захисної конструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Глива В. А. 
Методологія проектування неоднорідних електромагнітних екранів / В. А. Глива, О. М. Тихенко, О. В. Ходаковський // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 4. - С. 122-125. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

У інженерній практиці у якості технологічних та функціональних отворів у захисних конструкціях використовуються отвори круглої та прямокутної форми, тому предметом дослідження було визначення впливу таких отворів на коефіцієнт екранування. Мета роботи - розробити методологічні засади проектування електромагнітних екранів з неоднорідностями різного характеру та надати прийнятний за припущеннями та зручний у практичній діяльності розрахунковий апарат для прогнозування ефективності екранування. Розроблено розрахунковий апарат для прогнозування захисних властивостей електромагнітних екранів та методологію його застосування для проектування екрануючих поверхонь. Запропонований підхід для визначення коефіцієнтів екранування електромагнітних екранів з неоднорідностями у вигляді круглих та лінійних отворів, що дозволяє спроектувати екран з необхідними захисними властивостями та з потрібною або достатньою кількістю отворів. Запропонована методологія дозволяє проектувати неоднорідні екрани з максимально прийнятною кількістю отворів для забезпечення потрібної вентиляції екранованих високочастотних джерел електромагнітних полів у апаратних аеродромів, лікувальних закладів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-049.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Панова О. В. 
Дослідження захисних властивостей металевих електромагнітних екранів та визначення умов їх максимальної ефективності / О. В. Панова, О. М. Тихенко, К. Д. Ніколаєв, О. В. Ходаковський, О. Ю. Сапельнікова // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 5. - С. 103-107. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Захисні властивості сплавів у різних частотних діапазонах екрануючих матеріалів мають складний характер. Предмет дослідження даної роботи - визначення амплітудно-частотних залежностей коефіцієнта екранування електромагнітних полів сучасними металевими сплавами. Досліджено: традиційні матеріали; електротехнічні сталі різного класу та алюмінієвого сплаву, які мають різну ширину захисного екрану; металовмісні шнури різного (двошарового та тришарового) сплетіння. Досліджено залежності захисних екранувальних властивостей магнітного поля за рахунок відбиття для електротехнічної сталі класу 121 та сплаву з дюралюмінію та електротехнічної сталі. Мета роботи - визначення коефіцієнтів екранування у низькочастотній та середньочастотній областях електромагнітного спектра на основі вимірювання коефіцієнтів екранування найбільш поширених металевих захисних матеріалів та надати обгрунтовані рекомендації щодо їх найбільш ефективного використання у робітничих умовах для захисту від електромагнітних полів та випромінювань працюючих та сумісності електричного та електронного технічного обладнання. Розроблено амплітудно-частотні залежності коефіцієнта екранування електромагнітних полів сучасними стандартними металевими сплавами для захисту людей і для забезпечення електромагнітної сумісності електричного та електронного технологічного обладнання. Запропоновано захисні заходи захисту від впливу від електромагнітних полів та випромінювань, що засновані на принципах розумної достатності, з урахуванням мінімальних витрат. Доведено експериментально та економічно обгрунтовано, що найбільш ефективним засобом захисту від електромагнітної безпеки на підприємствах в умовах складної дії різноманітних електромагнітних полів, є електротехнічні сталі. В результаті одержаних співвідношень захисних властивостей (за рахунок електромагнітної енергії та відбиття електромагнітних хвиль) раціоналізовано захисні модифікаційні конструкції з мінімальним коефіцієнтом відбиття електромагнітних хвиль у небажаному напрямку в різному частотному діапазоні. Такі висновки надали змогу запропонувати методологію розрахунку щодо необхідної оптимальної товщини захисного магнітного екрана найбільш сприятливої ефективності у даних умовах. Це дозволяє мінімізувати обсяг довідникових та експериментальних даних та однозначно визначити товщину екрана необхідної ефективності, а також зменшує загальну вартість захисної конструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Козловський В. В. 
Дослідження електромагнітної обстановки на аеродромах цивільної авіації та формування заходів з її нормалізації / В. В. Козловський, О. В. Ходаковський, О. М. Тихенко, А. С. Куцак // Наукоєм. технології. - 2019. - № 3. - С. 289-294. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що одним із фізичних факторів техногенного походження, що генеруються стаціонарними об'єктами аеродромів, є електромагнітні поля широкого частотного спектра. Вони створюються внаслідок експлуатації застарілого радіотехнічного обладнання, призначеного для обслуговування повітряних суден, великі терміни його експлуатації, відсутності сучасних засобів навігації. Мета роботи - на основі натурних вимірювань рівнів електромагнітних полів, на території аеродромів цивільної авіації, розробити рекомендації щодо визначення санітарно-захисних зон та підтримання їх на нормативному рівні. Проведено аналіз натурних вимірювань рівнів електромагнітних полів на території аеродрому міжнародного аеропорту "Одеса", вимірювання здійснювалося каліброваним вимірювачем напруженості електричного та магнітного полів П3-31, відповідно до інструкції з експлуатації. Максимальна похибка вимірювань не перевищувала 2,7 дБ. Виявлені розбіжності термінологічного та навіть методологічного характеру у чинних нормативах з електромагнітної безпеки України. Встановлено, що потребують уточнення методики розрахунку інтегрального електромагнітного навантаження за умови впливу різнорідних джерел на електромагнітну обстановку. Потребують уточнення одиниці вимірювання параметрів електричних, магнітних та електромагнітних полів з урахуванням наявного та перспективного переліку вимірювального обладнання. Розроблено рекомендації щодо встановлення санітарно-захисних зон. Доведено, що існуюча житлова забудова знаходиться за межею санітарно-захисних зон та зон обмеження забудови для джерел випромінювання електромагнітної енергії на території аеродрому "Одеса". Надано обгрунтовані загальні рекомендації щодо нормалізації електромагнітної обстановки на територіях аеродромів цивільної авіації та підтримання її на нормативному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: О513н6 + Б1в2:о

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Глива В. А. 
Засади проектування облицювальних матеріалів градієнтного типу для екранування електромагнітних полів / В. А. Глива, О. В. Ходаковський, Л. О. Левченко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2020. - Вип. 3. - С. 111-114. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто основні принципи проектування та вироблення матеріалів для екранування електромагнітних полів широко частотного діапазону. Призначення таких матеріалів - облицювання поверхонь великих площ. Сформульовано головні вимоги до таких матеріалів. Головними з них є: лицьова поверхня повинна мати електрофізичні властивості (діелектричну та магнітну проникності), мінімально можливі для забезпечення низьких коефіцієнтів відбиття електромагнітних хвиль. При цьому обов'язковим є одночасне забезпечення міцнісних характеристик, вогнестійкості, нетоксичності тощо. Вміст радіопоглинальної субстанції у прошарку шарової структури й закономірності зростання ефективної діелектричної (магнітної) проникності у бік підкладинки повинні забезпечувати широкосмуговість та ефективність матеріалу. Дисперсійна залежність повинна забезпечити рівномірне у заданому діапазоні частот поглинання електромагнітної енергії та її проходження від вхідної поверхні до підкладинки. Надано розрахунок необхідної товщини градієнтного матеріалу за заданого коефіцієнта відбиття, виходячи з максимальної та мінімальної довжин хвиль екранованого поля, магнітних проникності та товщин окремих шарів. Показано можливість виготовлення монолітного металополімерного екрана з поверхневим шаром з малою діелектричною проникністю за рахунок термооброблення поверхні матеріалу під час виготовлення. Показано можливість та надано технологічні рішення щодо створення монолітного металополімерного екрана з керованим градієнтом феромагнітної дрібнодисперсної субстанції у напрямку від лицьової поверхні до нижньої. Такий матеріал можливо застосовувати для керування співвідношень коефіцієнтів екранування високочастотних електромагнітних полів, електричних та магнітних полів наднизьких частот і супутнього екранування природного магнітного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307 + Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Левченко Л. О. 
Методологічні підходи до автоматизації проектування електромагнітних екранів / Л. О. Левченко, О. В. Ходаковський, В. П. Колумбет // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2021. - Вип. 2. - С. 81-83. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено можливості автоматизації процесів проектування матеріалів та конструкцій для екранування електричних, магнітних та електромагнітних полів широкого частотного діапазону. Показано, що необхідність автоматизації процесів проектування обумовлена залежністю захисних властивостей (коефіцієнтів екранування) матеріалів від кількох параметрів - магнітної та діелектричної проникностей, електропровідності, товщини матеріалу. Для композиційних матеріалів необхідно враховувати об'ємний вміст і дисперсність екрануючого наповнювача у діелектричній матриці. Вихідними даними є необхідні коефіцієнти екранування (з урахуванням коефіцієнтів відбиття електромагнітних хвиль у діапазоні ультрависоких частот). Спираючись на фундаментальні співвідношення електродинаміки суцільних середовищ, надано співвідношення для послідовного визначення коефіцієнтів заломлення та екстинкції матеріалів, що надає можливість розрахувати значення дійсної та уявної складових комплексної діелектричної проникності. На основі цих значень визначається питома електрична провідність матеріалів. Це, у свою чергу, дозволяє визначити еквівалентну глибину проникнення високочастотного електромагнітного поля у матеріал. Показано, що для розрахування відносних магнітної та діелектричної проникностей з прийнятними похибками доцільно використовувати співвідношення Лорентца та Максвелла-Гарнетта. Для цього достатньо мати відомості про діелектричні та магнітні проникності компонентів (які є довідковими величинами) та об'ємний вміст екрануючої субстанції у діелектричній матриці. Це надає можливість однозначно визначити захисні властивості композиції у широкому частотному діапазоні. Враховуючи залежність ефективності матеріалів від багатьох факторів, автоматизація процесів проектування дозволить оптимізувати співвідношення критичних параметрів з урахуванням магнітних властивостей і вартості кінцевого продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: З23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського