Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Хоменко З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Хоменко З. В. 
Вплив малоінтенсивного іонізуючого випромінювання на паренхіматозні органи собак : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / З. В. Хоменко; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Визначено структурну організацію паренхіматозних органів (серце, легені, печінка, нирки) у клінічно здорових собак, вирощених на умовно чистій та забрудненій радіонуклідами територіях. Виявлено структурні зміни на субклітинному, клітинному, тканинному та органному рівнях, ступінь виразності яких залежить від терміну перебування тварин на забрудненій радіонуклідами території. Вперше встановлено абсолютні та відносні морфометричні показники паренхіматозних органів собак, що відображають дію малоінтенсивного іонізуючого випромінювання на організм тварин у 3-й зоні радіоактивного забруднення. Досліджено розвиток компенсаторно-пристосувальних реакцій в організмі тварин на кумулятивну дію радіонуклідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П866.1 + П872-953-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хоменко З. І. 
Стиль спілкування вчителя як чинник впливу на емоційне самопочуття учнів різного віку : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / З. І. Хоменко; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т психології ім. Г. С. Костюка . - К., 2010. - 20 c. - укp.

Доповнено та поглиблено поняття гуманізації навчально-виховного процесу. Педагогічне спілкування і стиль спілкування вчителя з учнями розглянуто як вагомі складові гуманізації навчання і чинники впливу на емоційне самопочуття учня. Розглянуто характерні особливості педагогічного спілкування, проаналізовано існуючі класифікації стилів спілкування. Розкрито вплив різних стилів спілкування вчителя на емоційне самопочуття учнів різного віку, з'ясовано вікові особливості цих впливів та їх неоднозначний характер. Визначено особливості характеристики учнів, які впливають на їх емоційне самопочуття й особистісні характеристики вчителів, які є підгрунтям для розвитку певного стилю спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-994 + Ч314 + Ю983.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Заїка С. С. 
Гістохімічна характеристика яєчників великої рогатої худоби, вирощеної на радіоактивно забрудненій території / С. С. Заїка, Т. Ф. Кот, С. В. Гуральська, І. М. Сокульський, З. В. Хоменко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 3. - С. 160-166. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Перебування тварин на забрудненій радіонуклідами території, годівля кормами місцевого походження піддає їх організм постійному зовнішньому і внутрішньому опроміненню. Зважаючи на це, надзвичайно важливою проблемою ветеринарної медицини є з?ясування впливу іонізуючої радіації на організм тварин. Мета досліджень - вивчення хімічної статистики й динаміки яєчників: розміщення і характер реакції на вміст нуклеїнових кислот, білків, ліпідів у великої рогатої худоби, яка народилася та постійно утримувалася в зоні малоінтенсивного іонізуючого опромінення. Про стан функціональної активності яєчників тварин як залоз внутрішньої секреції чималу інформацію надає аналіз гістохімічного виявлення ДНК та РНК у гістоструктурі органів. Результати наших гістохімічних досліджень гістопрепаратів, зафарбованих за методом Браше, вказують на суттєву відмінність щодо локалізації та розміщення нуклеїнових кислот у тканинах кіркової речовини яєчників та пухкій волокнистій сполучній тканині. Найбільшу концентрацію нуклеопротеїнів мають стінки кровоносних судин та примордіальні фолікули. Підвищення у клітинах інтенсивності гістохімічних реакцій на вміст РНК збігається з накопиченням у них білкових речовин, тобто чинників, які впливають на характер їх обміну, спричинені змінами в обмінних процесах РНК. Розподіл "загальних" білків у яєчниках не рівномірний. Найбільше їх концентрується у стінках фолікулів та сполучній стромі, де досить щільно прилягають одне до одного колагенові та еластичні волокна. Значний інтерес становить динаміка вмісту ліпідів у клітинах зернистого шару нормальних та атретичних фолікулів яєчників, оскільки існує певна кореляція між рівнем ліпідів та інтенсивністю екскреції стероїдів. У базальному шарі фолікулярного епітелію фолікулів спостерігали надзвичайно виражену суданофілію. Водночас у великих фолікулах, які здатні до овуляції, вона майже відсутня. Характеризуючи функції яєчників як органів репродуктивної системи та залоз внутрішньої секреції можна стверджувати, що вони регулюють та впливають на складні циклічні нейрогуморальні процеси в організмі, які підтверджуються гістохімічними дослідженнями. Водночас гістохімічні зміни, які відбуваються в них, залежать від віку тварин та функціонального стану організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П866.1 + П60-273.98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Махорін Г. Л. 
Історія ветеринарної медицини як науки в Україні : навч. посіб. для студентів освіт. ступеня "бакалавр" і "магістр" галузі знань 21 "Ветеринарна медицина" та спец. 211 "Ветеринарна медицина", 212 "Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза" / Г. Л. Махорін, З. В. Хоменко; Житомир. нац. агроекол. ун-т, Асоц. інтелігенції Житомир. обл. - Житомир : Рута, 2019. - 117, [8] c. - Бібліогр.: с. 75-76 - укp.

Досліджено матеріали про історію становлення та розвитку ветеринарної медицини як науки в Україні. Приділено окрему увагу характеристиці внеску науковців факультету ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету. Проаналізовано діяльність Львівського університету та Львівської ветеринарної школи як осередків розвитку ветеринарної медицини на західноукраїнських землях у XIX ст. Охарактеризовано ветеринарну освіту та науку в радянську добу. Розкрито роль і значення розвитку ветеринарної медицини як науки у 1991 - 2018 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832483 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського