Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Худик М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Лапшин О. Є. 
Ефективність уловлення пилу на збагачувальних фабриках / О. Є. Лапшин, А. А. Немченко, М. В. Худик // Пробл. охорони праці в Україні. - 2009. - № 16. - С. 111-115. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено відомості щодо інтенсивності виділення пилу під час ведення технологічних процесів перевантаження гірської маси на транспортному обладнанні збагачувальних фабрик. Для зменшення виділення пилу з укриття перевантажувального вузла рекомендовано застосування волоконної штори. Наведено відомості щодо ефективності уловлення пилу волоконною шторою.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковтун И. Н. 
Исследование процесса пылеобразования при загрузке дробилок, пути уменьшения его техногенной опасности / И. Н. Ковтун, В. А. Коновалюк, А. А. Лапшин, М. В. Худик // Пробл. охорони праці в Україні. - 2009. - № 17. - С. 106-111. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Описано методику розрахунку оптимізованої аспіраційної системи приймального бункера дробарки крупного дроблення, виходячи з умов безпеки й охорони праці. Запропонована методика дозволяє провести розрахунки аспіраційних систем перевантажувальних вузлів з урахуванням продуктивності та геометричних параметрів приймальних воронок дробарок, сприятиме підвищенню технологічної безпеки та поліпшенню умов охорони праці під час подрібнення та транспортування сипких матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.1-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Худик М. В. 
Підвищення ефективності уловлення залізорудного пилу в аспіраційних укриттях з використанням волоконного фільтру : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / М. В. Худик; Держ. служба України з питань праці, НАН України, ДУ Нац. НДІ пром. безпеки та охорони праці. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено вирішенню актуального науково-технічного завдання, що полягає у підвищенні ефективності знепилення повітря робочих місць дробильно-сортувальних та гірничозбагачувальних комплексів шляхом уловлення пилу волоконним фільтром в аспіраційних укриттях, зменшенні пилових відкладень в аспіраційних трубопроводах, запобіганні втрат залізорудної сировини при її переробці та транспортуванні, зниження навантаження на фільтри АТУ. Експериментально встановлені залежності інтенсивності виносу пилу від відстані встановлення волоконної завіси у жолобі до місця вивантаження гірської маси з верхнього бункера та від відстані встановлення волоконної завіси до місця падіння гірської маси у прийомний бункер. Встановлено залежності ефективності пиловловлення подвійних волоконних завіс від щільності упакування волокон в завісі, величини поверхневого заряду волоконної завіси, відстані між волоконними завісами різного знаку заряду, кількості волоконних завіс, швидкості руху запиленого повітря крізь волоконні завіси. Розроблено нову конструкцію волоконного фільтра для аспіраційних укриттів перевантажувальних вузлів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Глива В. А. 
Дослідження захисних властивостей електромагнітних екранів на основі дрібнодисперсного заліза та його сполук / В. А. Глива, О. Є. Лапшин, В. В. Коваленко, М. В. Худик // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2017. - № 1. - С. 123-127. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Для виготовлення матеріалів, екрануючих електромагнітні поля використано залізорудний пил різної дисперсності. Досліджено залежності коефіцієнтів екранування та відбиття від концентрацій та дисперсності металевої та металовмісної субстанції у полімерній матриці. Встановлено, що за незначного зниження загального коефіцієнта екранування матеріалу, зменшення розмірів металевих частинок знижується коефіцієнт відбиття. При цьому за однакового вагового вмісту дрібнодисперсні частинки більш ефективні поглиначі. Є можливість виготовлення матеріалів великих площ, які не відбивають електромагнітні хвилі у небажаних напрямках. Це сприяє не тільки підвищенню електромагнітної безпеки, а й може бути використано для вирішення задач електромагнітної сумісності технічних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н605.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лапшин О. Є. 
Огляд існуючих конструкцій пилоосаджувальних камер для очищення аспіраційного повітря / О. Є. Лапшин, М. В. Худик // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 103. - С. 154-159. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз існуючих конструктивних рішень при проектуванні пилоосаджувальних камер для знепилення аспіраційного повітря, яке видаляється від джерел виділення пилу. Переробка корисних копалин призводить до утворення та виділення у навколишнє середовище значної кількості промислового пилу. Для попередження поширення пилу у виробничих цехах, джерела виділення пилу обладнують аспіраційними укриттями, з яких запилене повітря видаляється до пилоочисних установок. Незадовільна робота пилоочисних агрегатів призводить до забруднення промислових майданчиків і території гірничо-збагачувальних комбінатів та шахт пилом погіршуючи санітарно-гігієнічні умови праці їх робітників. Використано аналіз та узагальнення літературних джерел, охоронних документів на винаходи та корисні моделі щодо типів та конструктивних рішень пилоосаджувальних камер для очищення аспіраційного повітря від пилу. Розглянуто можливості підвищення ефективності пиловловлення промислового пилу з аспіраційного повітря пилоосаджувальними камерами за рахунок розміщення в них різних перешкод (горизонтальних або похилих полиць, напрямних пластин, вертикальних або горизонтальних перегородок, волоконних завіс та ін.) для подальшої розробки та дослідження нової конструкції пилоосаджувальної камери. Проведений аналіз показав, що на ефективність пиловловлення пилоосаджувальної камери можливо впливати не тільки зміною геометричних розмірів камери (довжини, поперечного перерізу), а і за рахунок зміни параметрів пилових часток (діаметра). За рахунок укрупнення пилових часток можна досягти збільшення швидкості їх витання (осадження) і підвищення ефективності роботи пилоосаджувальної камери при сталих її геометричних розмірах. Проведені дослідження різних конструкцій пилоосаджувальних камер показали доцільність розробки нової конструкції пилоосаджувальної камери підвищеної ефективності з розміщеними в середині камери волоконними завісами з капрону та полівінілхлориду. Така конструкція камери для очищення аспіраційного повітря дозволить поліпшити санітарно-гігієнічні умови праці робітників гірничо-збагачувальних комбінатів та шахт.


Індекс рубрикатора НБУВ: И. н6 + И181.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пищикова О. В. 
Охорона праці рудодобувної галузі (в цифрах і поясненнях). Підземні та відкриті гірничі роботи : навч. посіб. для студентів спец. 184 ''Гірництво'' та 263 ''Цивільна безпека'' / О. В. Пищикова, Л. О. Янова, М. В. Худик. - Кривий Ріг : Чернявський Д.О., 2018. - 141 c. - Бібліогр.: с. 139-141 - укp.

Розглянуто вимоги з охорони праці відповідно до міжнародного та державного законодавства у галузі рудодобувної промисловості для відкритих і підземних гірничих робіт. Висвітлено питання гігієни праці та виробничої санітарії, техніки безпеки, запобігання та ліквідації аварій в гірничих виробках.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.н6 я73-1 + Ц9-523 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Римарчук Б. І. 
Про питання зниження гірничого тиску при випуску руди з обвалених блоків / Б. І. Римарчук, О. Л. Шепель, М. В. Худик // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 50. - С. 82-87. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз досліджень ефективності випуску руди, як основного процесу підземних гірничих робіт при системах розробки підповерхового обвалення руди й вміщувальних порід, які забезпечують покращання параметрів випуску руди. Використано такі методи: детальний аналіз та дослідження вітчизняного досвіду випуску обваленої руди з панелей та блоків, що актуальний на теперішній час; аналітичні дослідження процесу випуску руди по всій площині блоку при горизонтальному контакті між рудою й налягаючими породами й відсутності сильного гірського тиску на підготовчі виробки; експериментальні дослідження випуску руди в лабораторних умовах на моделях максимально приближених до реальних умов; програмні методи для оброблення результатів експериментів. В процесі аналізу випуску руди по всій площині панелі або блоку припущено, що випуск обваленої руди із блоку або панелі викликає перерозподіл тиску в зоні очисних робіт. Встановлено закономірності зміни тиску обвалених порід на днищі блоку при розробці потужних крутоспадних покладів великого простягання. Наведено певні співвідношення між вихідними параметрами, за якими можна регулювати величину тиску обвалених порід у широких межах. Обгрунтовано залежність змінення абсолютної величини тиску зі збільшенням розміру блоку за простяганням (вхрест простягання). Запропоновано ефективний спосіб і порядок підготовки, розташування й перетин виробок. Для практичного застосування на шахтах рекомендовано застосовувати безціликовий спосіб підготовки блоків. Запропоновано оптимальні параметри блоку при системі підповерхового обвалення руди та вміщувальних порід. На підставі виконаних лабораторних досліджень випуску руди в окремому блоці, розташованому довгою стороною вхрест простягання покладу, величина й характер розподілу тиску обвалених порід на днищі в основному залежить від розмірів блоку за простяганням. Зі збільшенням розміру блоку за простяганням зростає не тільки абсолютна величина тиску, але й нерівномірність його розподілу. Приведено напрям подальших досліджень та основні пункти його змісту.


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Інтелектуальний словник термінів з безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту : [навч. посіб.] / Л. О. Янова, О. В. Пищикова, О. Ю. Блізнюкова, М. В. Худик. - Кривий Ріг : Роман Козлов, 2021. - 206, [1] c. - Бібліогр.: с. 206-[207] - укp.

Зазначено, що у словнику зібрано основні сучасні визначення, терміни та поняття з охорони праці та цивільної безпеки в межах програм вивчення дисциплін "Безпека життєдіяльності та охорона праці", "Цивільний захист та охорона праці в галузі", "Управління охороною праці", "Аерологія гірничих підприємств" для закладів вищої освіти. Наведено тлумачення таких понять, як абіотичні чинники, антропометрія, виробничий мікроклімат, ергономіка, коронавіруси людини, оцінка важкості трудового процесу, серцево-легенева реанімація, стратегія нульового травматизму, техногенна безпека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц99 я212 + У9(4УКР)248 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Худик М. В. 
Засоби зниження виробничого шуму компресорних станцій шахт / М. В. Худик, В. А. Шаповалов, О. Л. Шепель // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 52. - С. 169-174. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз існуючих рішень при проектуванні компресорних станцій для зниження шумового навантаження, яке впливає на обслуговуючий компресори персонал. Робота відцентрових компресорів супроводжується утворенням та поширенням підвищеного рівня виробничого шуму високочастотного і тонального характеру. Для попередження поширення виробничого шуму у приміщеннях компресорних станцій, джерела його утворення можуть обладнуватись звукопоглинальними укриттями, які виготовляються з різних матеріалів. Недосконалість монтажу звукопоглинальних укриттів або невірний підбір звукоізолюючого матеріалу призводить до зниження їх звукопоглинальної ефективності погіршуючи санітарно-гігієнічні умови праці працівників. Використовувався аналіз та узагальнення літературних джерел, охоронних документів на винаходи та корисні моделі щодо типів та конструктивних рішень звукоізолюючих пристосувань для зниження рівня шумового навантаження. Розглянуто можливості зниження шумового навантаження на обслуговуючий персонал при роботі відцентрових компресорів за рахунок використання різних звукопоглинальних матеріалів для монтажу звукопоглинальних укриттів та пристосувань. Проведений аналіз показав, що для забезпечення допустимих рівнів шумового наван таження у приміщеннях компресорних станцій і на території оточуючих житлових районів необхідно враховувати розташування житлових районів на стадії проектування компресорних станцій уникаючи розміщення системи скидання повітря у бік цих районів, проникання виробничого шуму із приміщення у приміщення при відкритих вікнах та дверях, додаткове шумове навантаження, яке виникає при роботі вентиляторів вентиляційних систем. Проведені дослідження роботи відцентрових компресорів компресорних станцій шахт показали необхідність застосування вбудованих у привід збуджувальних систем або тиристорних перетворювачів замість окремих електромеханічних збудників, проведення дистанційного контролю вібрації підшипників для скорочення часу знаходження обслуговуючого персоналу біля компресорної установки, обладнання звукопоглинальних укриттів турбін, редукторів і муфт. Ці та інші заходи та засоби дозволять поліпшити санітарно-гігієнічні умови праці обслуговуючого персоналу компресорних станцій шахт.


Індекс рубрикатора НБУВ: И21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лапшин О. Є. 
Підвищення безпеки при проведенні підняттєвих виробок в шахтах / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, М. В. Худик // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2021. - Вип. 109. - С. 51-55. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищення безпеки праці при проведенні гірничих виробок в умовах шахт. Для видобутку корисних копалин (залізна руда, кам'яне вугілля, мідні руди та ін.) при їх підземній розробці, гірничовидобувні підприємства проходять велику кількість гірничих виробок різного призначення (горизонтальні, вертикальні, похилі). Наявність розгалуженої системи гірничих виробок у шахтах створює великі труднощі для створення безпечних та комфортних умов праці за якістю складу шахтної атмосфери. Внаслі док низької ефективності вентиляції у вибоях тупикових виробок можуть відбуватись одиночні та групові гострі професійні отруєння, особливо при проведенні підняттєвих виробок, оскільки отруйні гази легші за повітря і збираються у верхній частині такої виробки. Методи дослідження. На основі аналізу умов проведення підняттєвих гірничих виробок та узагальнення літературних джерел були визначені основні небезпечні і травмуючі фактори, а також описані заходи для зменшення їх негативного впливу на працюючих. Наукова новизна. Надано характеристику небезпечного пилогазового утворення при проведенні підняттєвих виробок буропідривним способом та обгрунтовано метод його знешкодження за допомогою активованої водоповітряної суміші. Практична значимість. Розроблено конструкцію установки для знешкодження і видалення шкідливих пилогазових утворень після підривання шпурів за межі підняттєвої виробки. Застосування технічних засобів, які утворюють водоповітряну суміш, дозволяє нейтралізувати отруйні гази протягом регламентованого проміжку часу. Результати. Наведено кількісні величини і концентрації шкідливих речовин, що утворюються під час підривання шпурів у вибоях виробок, дається аналіз способів і засобів їх неефективного провітрювання. Розроблено пристрій для знешкодження і видалення шкідливих пилогазових утворень з вибою виробки, що дозволяє підвищити безпеку працюючих при проведенні підняттєвих виробок в умовах шахт. Дається організаційний алгоритм виконання робіт для проведення підняттєвої виробки в умовах шахти.


Індекс рубрикатора НБУВ: И15 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Лапшин О. Є. 
Безпека проведення висхідних виробок за допомогою бурильних машин / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, М. В. Худик // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 70-75. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Для підвищення безпеки праці при проведенні висхідних гірничих виробок та зниження ризику отримання травм і отруєнь необхідно дослідити та проаналізувати способи проходження висхідних виробок різного призначення та перерізу, а також умови праці працівників, задіяних на процесах проходки. Надати методи безпечного проведення робіт під час проходки висхідних гірничих виробок за допомогою бурильних машин в умовах залізо-рудних шахт. Дослідження здійснювалися комплексним методом: виконувався аналітичний огляд різних джерел інформації та практичних даних щодо способів проведення висхідних гірничих виробок в умовах залізорудних шахт; проводилося узагальнення літературних джерел з небезпеки проведення висхідних виробок із застосуванням вибухових речовин; надані висновки з підвищення безпеки праці під час проведення висхідних виробок за допомогою бурильних машин. Надано відомості з ефективності знешкодження шкідливих виділень (оксиду вуглецю, оксидів азоту, пилу) в атмосферу під час проведення виробок буровибуховим способом, обгрунтовано безпечний спосіб проведення висхідної виробки за допомогою станків Robbins компанії Epiroc. Рекомендовано застосування модульної звукоізоляційної кабіни для захисту оператора від шумового навантаження під час обслуговування бурильного станка. Розроблено конструкцію модульної звукоізоляційної кабіни і проведено аналіз використання різних матеріалів (алюміній, нержавіюча сталь, пресована деревина) для виготовлення конструктивних елементів кабіни. Приведені дані шкідливих виділень (оксиду вуглецю, оксидів азоту, пилу) при проведенні висхідних гірничих виробок буровибуховим способом. Наведено характеристику небезпечних і шкідливих факторів під час здійснення вибухових робіт. Виконано аналіз рекомендацій та способів пилогазоподавлення при проведенні висхідних виробок буровибуховим способом. Проаналізовано способи проходження висхідних гірничих виробок різного перерізу та призначення (господарчих, рудозвалочних, вентиляційних та ін.). Надані переваги проведення висхідних за допомогою бурильних машин, в тому числі за допомогою станків Robbins компанії Epiroc. Виконано дослідження звукоізолюючих властивостей алюмінію, нержавіючої сталі та пресованої деревини з метою їх використання при виготовленні модульної звукоізоляційної кабіни.


Індекс рубрикатора НБУВ: И183,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Шепель О. Л. 
Дослідження питання зниження гірничого тиску при випуску руди за різних умов, що впливають / О. Л. Шепель, М. В. Худик, А. В. Косенко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 131-137. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз досліджень основного процесу підземних гірничих робіт, такого як випуск руди, від якого залежать показники вилучення руди. Використано такі методи: аналіз та дослідження питань пов'язаних з проблемами зниження гірського тиску на днищі блоків при випуску відбитої руди, що актуальні на теперішній час; дослідження процесу випуску руди та вплив на величину й характер розподілу тиску, що викликане вагою обвалених порід; експериментальні дослідження випуску руди в лабораторних умовах на моделях максимально приближених до реальних умов; методи аналізу та оброблення результатів експериментів. В результаті експериментальних досліджень режимів випуску руди встановлено найбільш сприятливий з погляду величини гірського тиску на днищі та ефективну інтенсивність і порядок випуску руди із блоку. Встановлено закономірності перерозподілу тиску на днищі блоку при випуску руди. Зазначено, що збільшення довжини панелі (блоку) вхрест простягання при незмінних ширині за простяганням, інтенсивності й порядку випуску руди призводить до зростання величини максимального тиску на днищі панелі (блоку). Обгрунтовано залежність між найбільш доцільним режимом випуску руди з погляду зменшення гірського тиску. Запропоновано ефективну технологію підземної розробки системами підповерхового обвалення руди та вміщувальних порід з відбійкою руди віялами глибоких свердловин та доставкою відбитої руди навантажувально-доставочною технікою. На підставі виконаних лабораторних досліджень випуску руди встановлено, що при підвищенні інтенсивності, а, отже, і частоти випуску руди з окремих отворів тиск на виробки днища зменшується. Величина тиску, як мінімального, так і максимального зі збільшенням дози випуску збільшується. За рахунок підвищення інтенсивності відпрацювання підповерху підвищується в цілому ефективність відпрацювання запасів, тому що знижуються строки їх служби. Напрям подальших досліджень полягає у проведенні додаткових лабораторних досліджень випуску руди для більш точного визначення впливу гірничого тиску на нижню частину блоку, що відпрацьовується.


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лапшин О. Є. 
Вентиляція промислових приміщень : підручник / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, М. В. Худик. - Кривий Ріг : Чернявський Д. О., 2022. - 262 c. - Бібліогр.: с. 262 - укp.

Наведено санітарно-гігієнічні умови повітря в промислових приміщеннях, властивості повітря і процеси зміни його стану, насамперед процеси тепло- та вологообміну. Надано рекомендації щодо складання теплового балансу промислових приміщень та розрахунку в них повітрообміну. Окремим розділом подано аеродинамічні основи організації повітрообміну в приміщенні, основи аеродинаміки вентиляційних систем. Окреслено основи всмоктувальної і приточної вентиляції, системи кондиціонування повітря та очищення його від шкідливих забруднень. Запропоновано рекомендації щодо вибору, налагодженню і регулюванню систем вентиляції і кондиціонування повітря у приміщеннях. Визначено санітарно-гігієнічні вимоги до промислових приміщень та загальні вимоги до промислової вентиляції. Розглянуто загальні властивості повітря, шкідливі виділення в приміщеннях та їх вплив на організм працюючих. Увагу приділено параметрам мікроклімату в приміщеннях, тепловому режиму в приміщеннях, тепловому балансу промислових приміщень тощо. Вміщено лабораторний практикум та методику виконання курсової роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.22 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лапшин О. Є. 
Безпека праці в гірництві : підручник / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, М. В. Худик, В. А. Шаповалов. - Кривий Ріг : Чернявський Д. О., 2023. - 304 c. - Бібліогр.: с. 304 - укp.

Наведено відомості про організацію управління безпекою праці в гірництві, а також проблеми умов праці. Надано рекомендації щодо профілактики виробничого травматизму в гірництві за результатами розслідування нещасних випадків та рекомендацій промисловців. Окремим розділом наведено відомості щодо організації пожежної безпеки на гірничих підприємствах. Окреслено основи організації та забезпечення гірничорятувальних робіт. Вміщено методичні вказівки до виконання лабораторних робіт. Висвітлено систему управління охороною праці в гірництві, проблеми виробничої санітарії, описано явища, пов'язані з аваріями, принципи організації пожежної охорони, знання з гірничорятувальної справи і навички надання домедичної допомоги потерпілим під час пожеж та аварій.


Індекс рубрикатора НБУВ: И183 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Лапшин О. Є. 
Підвищення ефективності колективного захисту від виробничого шуму в гірництві / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, М. В. Худик // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 55. - С. 131-137. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - видобування і переробка корисних копалин потребує використання потужних машин, механізмів та приладів, робота яких супроводжується надходженням у виробниче середовище інтенсивного шуму. Під шумом розуміють поєднання звуків різних інтенсивностей, частот та тиску, які негативно впливають на організм людини. Шум може викликати миттєву глухоту або пошкодження органу слуху. Мета роботи - підвищення ефективності захисту працюючих в гірництві від виробничого шуму. Для досягнення мети застосовувався комплексний метод дослідження, який передбачає аналіз існуючих способів зниження впливу шуму на працюючих, лабораторні дослідження ефективності захисту від виробничого шуму шляхом його поглинання в місцях шумоутворення. Надано характеристику шкідливої дії виробничого шуму в гірництві, визначено ефективність звукоізолюючої здатності різних матеріалів, що покладено в основу рекомендацій з підвищення захисту працюючих від дії широкосмугового шуму. Розроблено конструкції абсорбційного глушника для вентиляторів місцевого провітрювання гірничих виробок і шумоізолюючої кабіни для машиністів гірничих машин, в основу яких покладено здатність поглинання широкосмугового шуму в звукопоглинаючих матеріалах. Приведено кількісні величини рівнів шуму, які виникають при роботі перфораторів, вентиляторів місцевого провітрювання, станків глибокого буріння, дробильних установок та млинів на збагачувальних фабриках. Установлено ефективність звукопоглинання різних матеріалів, що дозволило розробити конструкції абсорбційного глушника шуму для осьових вентиляторів та шумоізолюючих кабін для машиністів гірничих машин і персоналу збагачувальних фабрик. Запропоновано в якості колективного захисту працюючих в гірництві від виробничого шуму застосування глушників на виході з вентиляторних установок місцевого провітрювання. В якості звукопоглинаючого матеріалу в глушниках рекомендовано застосування мінеральної вати, що дозволяє знизити рівень шуму на 10 - 15 дБ. При неможливості зниження рівня шуму в місцях його утворення рекомендовано споруджувати звукоізоляційні кабіни з оглядовими вікнами та пультами дистанційного управління. Стіни таких кабін виконують з багатошарового звукопоглинаючого матеріалу, що дозволяє знизити рівень шуму в приміщенні камери нижче допустимих значень.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського