Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Цюпа М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Цюпа М. А. 
Фонографічні та орфографічні особливості акронімів сучасної французької мови : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.05 / М. А. Цюпа; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено фонографічні й орфографічні особливості акронімів сучасної французької мови, наведено їх опис, визначення та класифікацію. Розглянуто лексичні особливості акронімів і встановлено, що абсолютна лексикалізація акронімів відбувається тоді, коли акронім починає розглядатися незалежно від свого прототипу, характеризується цільністю, називає певні предмети, процеси та явища та має фонетичні, орфографічні, граматичні та лексико-семантичні ознаки, властиві слову. З'ясовано, що акронімам притаманна омонімія. З урахуванням даного факту розроблено схему класифікації акронімів-омонімів у французькій мові. На підставі результатів фонографічного аналізу виявлено, що для акронімів характерними є прості монограми. Зроблено висовок, що орфографія акроніма базується на фонетичному принципі. Розглянуто графічні засоби, які використовуються у складі акронімів французької мови. Зроблено порівняльний аналіз орфограм, характерних для орфографії акронімів. На підставі вивчення графічних засобів оформлення акронімів доведено функціональну значимість літерних і нелітерних знаків. Виявлено, що дані знаки іноді виконують функцію розрізнення лексичних одиниць. Досліджено особливості орфографії акронімів французької мови та зроблено висновок про суперечливість процесів, які в ній відбуваються: прагнення до спрощення й ускладнення графічного зображення акронімів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-20

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Диба Ю. Р. 
Герб Львова XVII століття: реставрація пам'ятки / Ю. Р. Диба, М. С. Цюпа // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 836. - С. 176-180. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Герб Львова було знайдено під час археологічних досліджень території костелу Св. Духа у 1987 р. Герб міста вирізьблено з каменю у XVII ст. у стилі Ренесансу. Відомо, що його виконано для Єзуїтської хвіртки і припускають, що він був розміщений над входом. На гербі зображено браму з левом, яка обрамлена лавровим вінком зі стрічкою, та латинський надпис. Проведено стилістичний аналіз пам'ятки, досліджено різьбу поліхромію та історію пам'ятки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Цюпа М. С. 
Міські герби в оздобленні фасадів будівель міста Львова / М. С. Цюпа // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 856. - С. 205-214. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано геральдичний декор, що зображає герб міста на фасадах будівель Львова. На підставі емпіричних досліджень і фотофіксації збережених у Львові зразків геральдичного декору проаналізовано історичний аспект формування та застосування гербів в архітектурі. Описано стильові особливості розвитку геральдичного декору та проведено класифікацію геральдичного декору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.188

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського