Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Чейлях О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Чейлях О. П. 
Розвиток наукових основ створення і зміцнення економнолегованих метастабільних сплавів : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.16.01 / О. П. Чейлях; Запоріз. нац. техн. ун-т. - Запоріжжя, 2003. - 36 c. - укp.

Встановлено загальні закономірності та принципи формування метастабільних станів і цілеспрямованого використання керованих деформаційних фазових перетворень (мартенситних, динамічного деформаційного та термо-деформаційного старіння та ін.) у керуванні механічними й експлуатаційними властивостями сталей і чавунів різного функціонального призначення. На базі наукових положень, проведених системних досліджень впливу хімічного складу та різноманітних обробок на структуру, фазові перетворення та властивості, розроблено економічні (які не містять дефіцитних компонентів Ni, Mo, V, Nb) метастабільні сплави: високоміцні, корозійно-, жаро- та зносостійкі сталі та чавуни з підвищеними фізико-механічними й експлуатаційними властивостями. З використанням обгрунтованого принципу гетерогенізації аустеніту та інших положень розроблено способи та технології термічної, термо-деформаційної, хіміко-термічної обробок для керування фазовими перетвореннями та властивостями розроблених і низки стандартних конструкційних, інструментальних і зносостійких сталей і чавунів, поверхневих шарів, що дають змогу істотно підвищувати їх механічні та експлуатаційні характеристики. Показано можливості створення деформаційної метастабільності в проектованих та у стандартних сталях і чавунах, які широко застосовуються за рахунок використання під час термообробки систематизованих фізико-хімічних чинників і механізмів стабілізації та дестабілізації аустеніту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К222.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чейлях Я. О. 
Способи формування метастабільних модифікацій сплавів з ефектом самозміцнення при зношуванні / Я. О. Чейлях, О. П. Чейлях // Металознавство та оброб. металів. - 2016. - № 4. - С. 43-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Узагальнено розроблені способи та технології об'ємно-поверхневого зміцнення різноманітних зносостійких матеріалів, спрямовані на створення поверхневих метастабільних фазово-структурних модифікацій, що забезпечують реалізацію ефекту поверхневого самозміцнення під час експлуатації та підвищення зносостійкості виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К25/29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чейлях О. П. 
Реалізація фізичних ефектів при експлуатації інтелектуальних матеріалів задля формування їхніх властивостей / О. П. Чейлях, Я. О. Чейлях // Progress in Physics of Metals. - 2020. - 21, № 3. - С. 363-463. - Бібліогр.: 174 назв. - укp.

Узагальнено закономірності реалізації фізичних явищ і фазово-структурних перетворень, що розвиваються під час експлуатації інтелектуальних матеріалів різної фізичної природи, складу та функціонального застосування, які забезпечують формування їх фізико-механічних і експлуатаційних властивостей. Запропоновано класифікаційну схему фізико-хімічних явищ, що охоплює фазові та структурні перетворення в металевих стопах, атомно-наноструктурні, електричні, магнітні, механічні, оптичні, хімічні та біохімічні явища, на яких засновано формування властивостей інтелектуальних матеріалів (металевих і неметалевих, твердих і рідких) у процесі їх експлуатації. Сформульовано основні ознаки цих явищ і перетворень, які зумовлюють одержання очікуваного позитивного ефекту, який проявляється у виникненні або поліпшенні окремих властивостей або їх комплексу. Виконано оглядовий аналіз різних за фізичною природою та функціональним призначенням груп інтелектуальних матеріалів, фізичних явищ, перетворень і ефектів, що реалізуються в них у процесі експлуатації та призводять до формування зумовлених властивостей. Розглянуто особливості інтелектуальних матеріалів різноманітної фізичної природи та явища (перетворення), що реалізуються в них під час експлуатації. Запропоновано моделі фазово-структурної еволюції традиційних (стабільних) та інтелектуальних (метастабільних) матеріалів, що самоорганізуються у процесі експлуатації завдяки реалізації фізичних явищ, перетворень і ефектів протягом їх життєвого циклу. Показано необхідність управління цими процесами задля формування поліпшених властивостей, стійкого та тривалого їх життєвого циклу. На основі проведеного аналізу й оглядового узагальнення сформульовано принципи проектування інтелектуальних (метастабільних) матеріалів, що мають унікальні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж370.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чейлях Я. О. 
Вплив температури гартування на структуру, метастабільність аустеніту та властивості наплавлених Fe - Cr - Mn сталей / Я. О. Чейлях, О. П. Чейлях // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2020. - № 1. - С. 13-20. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.51-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Чейлях О. П. 
Швидкісне термоциклічне азотування цементованих сталей / О. П. Чейлях, Н. Є. Мак-Мак, Я. О. Чейлях // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 91. - С. 7-14. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано використання швидкісного термоциклічного азотування цементованих конструкційних сталей для формування градієнтних метастабільних фазовоструктурних модифікацій у насічених шарах, що забезпечує додаткове зміцнення з ефектом самозміцнення в процесі випробувань на зношування (або експлуатації) та підвищення відносної зносостійкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.661 + К651.61,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чейлях О. П. 
Фізико-математичне моделювання процесу формування градієнтних метастабільних модифікацій навуглецьованих шарів конструкційних сталей / О. П. Чейлях, Н. Є. Мак-Мак, Я. О. Чейлях, М. А. Рябікіна, К. Шимізу // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 5. - С. 629-653. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Рябікіна М. А. 
Вплив цементації та загартування СВЧ на характеристики дифузійного шару сталі 25ХГТ / М. А. Рябікіна, О. П. Чейлях, О. С. Максимишина // Вісн. Приазов. держ. техн. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2021. - Вип. 43. - С. 31-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З840.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69254:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського