Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Чепелюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чепелюк О. О. 
Бродильне виробництво. Фармацевтичне та мікробіологічне виробництва : Конспект лекцій / О. О. Чепелюк, С. О. Удодов; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2005. - 32 c. - Бібліогр.: с. 32. - укp.

Розглянуто історію виробництва спиртних напоїв, давні способи та обладнання для їх одержання. Описано сучасну технологічну схему виробництва спирту, зокрема, підготовку зерна та картоплі до розварювання, оцукрювання крохмалевмісної сировини, культивування дріжджів, вилучення спирту та його очищення, комплексне використання сировини та утилізацію відходів. Висвітлено історію розвитку та сучасний стан фармацевтичної справи. Наведено класифікацію лікарських форм та апаратурну схему виробництва таблеток.

Рассмотрена история производства спиртных напитков, старинные способы для их получения. Описана современная технологическая схема производства спирта, в частности, подготовка зерна и картофеля к развариванию, осахаривание крохмалосодержащего сырья, культивирование дрожжей, извлечение спирта и его очистка, комплексное использование сырья и утилизация отходов. Освещена история развития и современное состояние фармацевтического дела. Приведена классификация лекарственных форм, представлена аппаратурная схема производства таблеток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л66я73-2 + Л87я73-2 + Р28г.я73-2

Шифр НБУВ: Р106966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гнилоквас В. П. 
Зміна еквівалентних дотичних напружень у формувальному каналі та зміна швидкостей при екструдуванні дріжджового тіста / В. П. Гнилоквас, В. І. Теличкун, О. О. Чепелюк, Ю. С. Теличкун // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 25, ч. 2. - С. 78-81. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено процес екструзії дріжджового тіста. Досліджено зміну еквівалентних дотичних напружень у формувальному каналі та зміну швидкостей у процесі екструдування дріжджового тіста. Встановлено, що збільшення еквівалентних дотичних напружень призводить до зменшення швидкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Губеня О. О. 
Зміна структурно-механічних властивостей хліба при витримуванні / О. О. Губеня, В. І. Теличкун, О. О. Чепелюк, Ю. С. Теличкун // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 25, ч. 2. - С. 72-74. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Створено експериментальну установку та визначено зміну структурно-механічних властивостей м'якуша та скоринки хліба у процесі витримування. Результати одержано у вигляді діаграм "деформація - напруження"; встановлено вплив структурно-механічних властивостей хліба на процес його різання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-106.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Теличкун Ю. С. 
Особливості екструдування виброженого тіста / Ю. С. Теличкун, В. І. Теличкун, О. О. Чепелюк, О. О. Губеня // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 25, ч. 2. - С. 70-74. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Досліджено вплив на процес екструзії виброженого тіста вмісту вуглекислого газу, тиску формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чепелюк О. В. 
Амністія та помилування в Україні (кримінально-правове та кримінологічне дослідження) : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Чепелюк; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2009. - 16 c. - укp.

Наведено результати комплексного кримінально-правового та кримінологічного дослідження застосування амністії та здійснення помилування в історико-правовому, порівняльно-правовому та формально-правовому аспектах. Розглянуто місце та роль кримінально-правової політики у сфері застосування амністії та здійснення помилування в системі державної кримінально-правової політики. Розкрито суть і ознаки інститутів амністії та помилування. Висвітлено питання щодо нормативного врегулювання цих інститутів за трьома основними рівнями, а саме: конституційним, законодавчим, підзаконним. Визначено засадничі принципи застосування амністії та здійснення помилування на території України. На підставі результатів дослідження різних наукових концепцій щодо визначення та характеристики інститутів амністії та помилування запропоновано визначення понять "амністія", "помилування", "акт про амністію", "акт про помилування", "інститут амністії", "інститут помилування". Проаналізовано соціальне та кримінологічне призначення інститутів амністії та помилування. Проведено кримінопенологічний аналіз амністії та помилування у контексті особистості особи амністованого від покарання на підставі закону про амністію та акта про помилування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення норм чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)-39

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чепелюк О. В. 
Розробка технології проектування структури тканини та умов заправлення ниток основи на ткацьких верстатах : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.03 / О. В. Чепелюк; Херсон. держ. техн. ун-т. - Херсон, 2002. - 20 c. - укp.

Розроблено теоретичні положення технології проектування структури тканини за заданим рельєфом лицьової поверхні без попереднього виготовлення зразків. Одержано математичні залежності для визначення рівня мінімально необхідного заправного натягу ниток основи з урахуванням умов запобігання провисанню нитки під дією ваги ламелі та відсутності небезпеки залипання зіву, а також для визначення залежності тиску ниток основи на утокову нитку, що прибивається, від величини натягу та кута охоплення уточини основними нитками. Знайдено залежності для розрахунку відхилення уточин від середнього рівня тканини та розривного навантаження тканин і основних ниток від величини різнодовжинності ниток основи верхньої площини задньої частини зіву для різних переплетень. Визначено інтегральну напруженість ниток основи у процесі формування рапорту переплетення тканини як площу між ламаними лініями, що відображають зміну значень натягу кожної нитки основи рапорту переплетення у разі крайнього переднього положення берда та перед контактом берда з опушкою тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М304-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чепелюк О. О. 
Удосконалення електромагнітів постійного струму з поперечним рухом якоря для контакторів змінного струму поворотного типу : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. О. Чепелюк; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2005. - 20 c. - укp.

Визначено параметри приводних електромагнітів постійного струму з поперечним рухом якоря для контакторів змінного струму серії КМ26 з метою зниження енергоспоживання і витрат активних матеріалів (обмотувального проводу та постійного магніту - в електромагнітах з магнітним залипанням), що призводить до зменшення маси і габаритів електромагніта. Розроблено нові технічні рішення приводних електромагнітів постійного струму з поперечним рухом якоря, зокрема, з феромагнітними шунтами у робочих зазорах, з магнітним залипанням, системи управління змінним струмом електромагнітами з магнітним залипанням. Наведено рекомендації щодо вибору раціональних параметрів магнітних систем та обмоткових даних електромагнітів з поперечним рухом якоря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.324 + З264.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чепелюк О. М. 
Підвищення ефективності гідромеханічних і теплових процесів при приготуванні сусла в умовах міні-пивзаводів : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О. М. Чепелюк; Нац. ун-т харчов. технологій. - К., 2009. - 22 c. - укp.

Досліджено підвищення ефективності гідромеханічних і теплових процесів під час приготування сусла за умов міні-пивзаводів і удосконалення установки для виробництва пива з ячмінно-солодового екстракту (ЯСЕ). Розроблено комбінований сусловарильний апарат, призначений для кип'ятіння сусла з хмелем і освітлення сусла. Використано ЯСЕ як основну сировину для виробництва пива. Розглянуто процеси тепловіддачі та відділення хмелевої дробини та гарячого білкового осаду. Проаналізовано вплив конфігурації днища, частоти обертання та розміщення перемішуючого пристрою по висоті апарата на якість відділення осаду. Створено адекватну математичну модель процесу відділення осаду. Визначено раціональні конструктивні та режимні параметри роботи комбінованого сусловарильного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чепелюк О. В. 
Розвиток наукових основ будови та умов формування тканини з урахуванням її ергономічних і естетичних характеристик : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.19 / О. В. Чепелюк; Херсон. нац. техн. ун-т. - Херсон, 2010. - 40 c. - укp.

Запропоновано нову концепцію проектування структури та технології тканини із заданими ергономічними й естетичними характеристиками, а також з урахуванням розмірів та умов експлуатації виготовлених з неї виробів. Теоретично обгрунтовано умови формування тканини із заданою фазою будови, пористістю тканини та щільністю розташування ниток. Проведено аналіз напружень кручення уздовж уточини, що прибивається, та визначено вплив напрямів кінців виступальних волокон на напруженість формування тканини. Запропоновано раціональний план технологічного процесу підготовчого відділу ткацького виробництва. Розроблено методологічну базу проектування структур тканин з подовжніми рельєфними смугами та структур тканин для конфекціювання матеріалів під час виробництва одягу з високим рівнем формостійкості й армування одно- і багатошарових композитних виробів різної форми з урахуванням їх розмірів та умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М304-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Матусевич Р. 
Моделювання процесу теплової обробки технічної сировини у вакуумному горизонтальному котлі / Р. Матусевич, О. Терещенко, О. Чепелюк // Ukr. Food J.. - 2013. - 2, № 1. - С. 105-110. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що вдосконалення режимів роботи існуючого обладнання сприяє інтенсифікації технологічних процесів, скороченню тривалості виробничих циклів і зменшенню втрат сировини. В результаті моделювання процесу теплової обробки технічної сировини визначено раціональне значення частоти обертання перемішуючого пристрою, що підвищує економічну ефективність виробництва та поліпшує якісні показники готової продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бабанов І. Г. 
Монтаж, експлуатація, діагностика та ремонт обладнання м'ясопереробних підприємств : підруч. для студентів ВНЗ / І. Г. Бабанов, О. М. Гавва, О. І. Бабанова, О. М. Чепелюк, С. Д. Беседа; Нац. ун-т харч. технологій. - Київ : Сталь, 2015. - 599 c. - Бібліогр.: с. 579-584 - укp.

Розглянуто основні методи ведення монтажу, експлуатації, налагодження, діагностики та ремонту обладнання м'ясопереробних підприємств. Наведено основні напрями взаємодії проектних, будівельних, монтажних, контролюючих та інших організацій, методи та способи проведення монтажних, налагоджувальних та ремонтних робіт основного допоміжного та додаткового обладнання. Розглянуто основні причини неполадок технологічного обладнання та методи їх усунення, причини зношування і корозії деталей, наведено необхідну документацію під час проведення монтажу та ремонту обладнання, описано вимоги до санітарного оброблення технологічного обладнання та охорони навколишнього середовища м'ясопереробних підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л92-5-08 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Особистість митця в культурі : матеріали II Міжнар. наук.-практ. конф., 20 - 22 квіт. 2016 р. / ред.: О. В. Чепелюк, А. А. Білик, О. В. Бойчук; Херсон. нац. техн. ун-т. - Херсон : Грінь Д. С., 2016. - 237 c. - укp. - рус. - англ.

Досліджено вплив світогляду суспільства на особистість митця як творця. Охарактеризовано філософсько-соціологічний аспект ролі особистості в культурі. Розглянуто процес становлення творчої особистості балетмейстера О. Ратманського. Вивчено культорологічну діяльність регента Н. Старостіної у контексті православної хорової культури Китаю. Приділено увагу творчості К. Швіттерса. Проаналізовано політипажні мотиви у творчості В. Юрчишина. Обгрунтовано принципи екологічного дизайну в проектній діяльності британського помислового дизайнера Б. Х'юберта. Обгрунтовано напрями візуалізації часу в дизайні реклами. Визначено вплив кольору та орнаментального принта у дизайнерських виробах під час створення індивідуального стилю споживача.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ14 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА810402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Васильков В. В. 
Обгрунтування конструкції механізму нагнітання і режимів роботи машини для формування котлетних виробів / В. В. Васильков, О. М. Чепелюк, О. О. Чепелюк // Харч. пром-сть. - 2017. - № 21. - С. 147-154. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Для виявлення недоліків процесу формування котлетних виробів на машині барабанного типу проаналізовано джерела технічної інформації та змодельовано процес у програмному комплексі FlowVіsіon з урахуванням реологічних властивостей м'ясного фаршу, визначених на ротаційному віскозиметрі "Реотест-2". З'ясовано, що проблеми, які виникають при формуванні, пов'язані здебільшого з конструктивними особливостями обладнання. Для забезпечення якісного формування котлет необхідно забезпечити рівномірний тиск у нагнітальному каналі. Запропоновано вдосконалити роботу нагнітального вузла за рахунок зміни його конструкції шляхом використання лопатей з горизонтальними ділянками та встановлення додаткових контрлопатей. Раціональна частота обертання нагнітальних лопатей становить 22 об./хв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чепелюк О. О. 
Обгрунтування режиму роботи обладнання для змішування компонентів сумішей для таблетування / О. О. Чепелюк, О. М. Чепелюк, О. О. Губеня // Харч. пром-сть. - 2018. - № 24. - С. 118-124. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Безпека та ефективність лікарських засобів, зокрема у твердій формі, насамперед визначається дозою діючої речовини. У програмному комплексі Flow Vision виконані обчислювальні експерименти із визначення впливу частоти обертання робочого органу на ступінь однорідності суміші для таблетування, енергоспоживання, продуктивність обладнання і, відповідно, фінансові витрати. Оптимальна частота обертання ротора становить 39 об/хв. При цьому досягнення усталеного значення рівномірного розподілу компонентів спостерігається за 24 хв. Дисипація енергії в змішувачі не призводить до суттєвого нагрівання суміші.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.350.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Нескуба О. О. 
Визначення параметрів теплового оброблення ковбаси вареної "Лікарська" в універсальній термокамері / О. О. Нескуба, О. М. Чепелюк, О. О. Чепелюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 2. - С. 146-153. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Васильков В. В. 
Багатокритеріальний вибір обладнання для формування котлетних виробів / В. В. Васильков, О. М. Чепелюк, О. О. Чепелюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 1. - С. 104-115. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Підбір обладнання для компонування технологічних ліній є задачею багатокритеріального вибору, де як критерії виступають техніко-економічні показники роботи альтернативних варіантів обладнання. Оцінювати рівень досконалості обладнання доцільно з використанням кількісних і графічних методів. Суть, можливості та результати застосування трьох методів багатокритеріального вибору - спектрального аналізу, Парето і відстані до мети - продемонстровано на прикладі оцінювання технічного рівня машин для формування котлетних виробів невеликої продуктивності. Розв'язано завдання вибору обладнання, здатного забезпечити випуск продукції з максимально можливою продуктивністю за найменших енергетичних витрат і габаритів. Розглянуто 8 зразків обладнання провідних виробників. Для порівняння було обрано такі показники: продуктивність, споживану потужність, місткість завантажувального бункера, габарити та масу обладнання. Враховано вагомість кожного із перерахованих показників. У ході дослідження встановлено, що результати, одержані за цими методами, однакові: за обраними критеріями перевагу слід надати машині La Minerva C/E 653 1ph італійського виробника. Метод спектрального аналізу, який передбачає порівняння всіх визначених комбінацій ознак, має переваги перед методами Парето і руху до мети, оскільки забезпечує узагальнену математичну оцінку зразків, що розглядаються, і надає змогу комплексно врахувати всі критерії, які характеризують технічний рівень обладнання та ефективність його роботи. Метод не потребує наявності спеціальних навичок роботи з графічною інформацією і є найбільш формалізованим. Правильність рішення насамперед залежить від коректного вибору показників, що порівнюються. До їх складу в подальшому обов'язково необхідно включати показники надійності та безвідмовності роботи, а також якісні показники готової продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Етнодизайн у контексті українського національного відродження та європейської інтеграції : зб. наук. пр. Кн. 3 / ред.: М. І. Степаненко, Є. А. Антонович, В. Я. Даниленко, С. М. Шевчук, К. М. Левківський, В. П. Титаренко, А. В. Чебикін, В. Г. Бутенко, М. П. Вовк, О. М. Дем'янчук, І. Є. Каньковський, М. С. Корець, Н. Д. Креденець, М. С. Курач, В. М. Мадзігон, С. Г. Мельничук, Н. Є. Миропольська, Н. Г. Ничкало, Л. В. Оршанський, О. М. Отич, Г. М. Падалка, Т. В. Паньок, В. О. Радкевич, А. А. Руденченко, Г. М. Сагач, Г. І. Сотська, Л. З. Тархан, В. П. Тименко, Т. П. Усатенко, Г. Г. Філіпчук, С. В. Чирчик, О. Л. Шевнюк, Г. П. Шевченко, О. П. Щолокова, О. Я. Боднар, І. Л. Бермес, В. Г. Дутчак, Р. В. Захарчук-Чугай, Т. В. Кара-Васильєва, Г. В. Карась, Т. Ф. Кротова, І. О. Кузнецова, О. А. Лагутенко, Н. М. Муфтієва, О. І. Никорак, В. А. Овсійчук, Р. В. Одрехівський, О. Ю. Оленіна, М. В. Приймич, С. Б. Рибалко, М. Р. Селівачов, Л. Д. Соколюк, М. Є. Станкевич, Г. Г. Стельмащук, О. А. Тарасенко, Н. О. Урсу, О. В. Школьна, О. Ю. Буров, О. В. Кардаш, О. В. Кащенко, В. І. Корабельський, В. Є. Михайленко, Н. Г. Романенко, К. О. Сазонов, А. Л. Славінська, О. В. Чепелюк, Ю. Л. Афанасьєв, Н. В. Барна, С. Д. Безклубенко, В. А. Бітаєв, Ю. Г. Легенький, В. А. Личковах, Л. Б. Мізіна, І. С. Рижова, В. А. Федь; Нац. акад. пед. наук України, Нац. акад. кер. кадрів культури і мистецтв, Ін-т модернізації змісту освіти М-ва освіти і науки України, НАН України, Ін-т народознавства, Полт. облдержадмін., Полт. нац. пед. ун-т ім. В.Г. Короленка, Полт. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти ім. М.В. Остроградського, Полт. краєзнав. музей ім. В. Кричевського, Полт. худож. музей ім. М. Ярошенка. - Полтава, 2019. - 478 c. - укp. - англ.

Розглянуто етнодизайн як духовний культурно-мистецький феномен, народні традиції в архітектурі та дизайні. Висвітлено проблеми і перспективи реконструкції архітектурно-містобудівного середовища, питання відображення національної культури через етномаркери у дизайні середовища. Викладено особливості становлення екологічної свідомості майбутнього дизайнера у процесі професійної підготовки, критерії підготовки фахівців з дизайну костюма та брендової продукції на основі принципів етнодизайну. Наведено аспекти організації рекреаційно-туристичного простору Прикарпаття, описано новітні геометричні принципи побудови ландшафтних композицій прямокутної форми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357870/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Середюк В. В. 
Обгрунтування режиму роботи обладнання для сушіння міцеліальної біомаси / В. В. Середюк, О. О. Чепелюк, О. М. Чепелюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 6. - С. 122-130. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.601.2-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Шпак М. С. 
Обгрунтування ефективної конструкції робочих органів тістомісильних машин / М. С. Шпак, О. В. Данилейчук, О. І. Литовченко, О. О. Чепелюк // Харч. пром-сть. - 2019. - № 26. - С. 107-115. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Здійснено аналіз конструкцій робочих органів обладнання для замішування тістових напівфабрикатів. Продемонстровано вплив форми перемішувального пристрою на рівномірність розподілу компонентів на стадії їх змішування, а також на в'язкість тіста та його швидкість на стадії пластифікації. Обгрунтовано вибір форми поперечного перерізу робочого органа, при якій область турбулізації продукту найбільша. Доведено, що для замішування тіста середньої вологості з пшеничного борошна доцільно використовувати штифтові робочі органи, які забезпечують необхідний ступінь змішування компонентів вже за 40 с від початку процесу. Завдяки невеликому опору при обтіканні тістом робочих органів такої форми стає можливим інтенсифікувати процес шляхом збільшення частоти обертання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Інноваційні технології виробництва текстильних матеріалів і виробів військового та спеціального призначення : наук. монографія / О. В. Чепелюк, Ю. Г. Сарібєкова, О. Я. Семешко, П. І. Ванкевич, А. Д. Черненко, Н. В. Остапенко, О. В. Колосніченко, А. С. Прохоровський. - Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2021. - 407 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади проектування, виготовлення та впровадження вітчизняних інноваційних текстильних матеріалів і сучасних виробів спеціального та військового призначення для екіпірування, які за технічними і еколого-енергетичними показниками відповідають кращим зарубіжним аналогам та перевершують їх за економічною ефективністю, і є складовими та самостійними одиницями новітніх комплектів захисного та бойового екіпірування бійців спецпідрозділів силових структур та військовослужбовців Збройних Сил України. Запропоновано комплексний системний підхід створення одягу та виробів із текстилю, в основу якого закладено принципи захисту, гігієнічності та ергономічності. Отримано низку фундаментальних закономірностей формування структури тканин, теорії підготовки текстильної сировини, надання текстильним матеріалам зносостійких, вогнезахисних та антибактеріальних властивостей, вибору, випробувань та конструювання виробів спеціального та військового призначення. Розроблено та впроваджено у виробництво інноваційні ресурсозберігаючі екологічно ефективні технології виготовлення текстильних матеріалів і виробів спеціального та військового призначення, які впроваджено у сучасне захисне і бойове екіпірування бійців спецпідрозділів силових структур і військовослужбовців Збройних Сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: М377 + М417

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852096 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського