Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Чернишов А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Чернишов А. В. 
Субпопуляції лімфоцитів і дія на організм іонізуючого випромінювання / А. В. Чернишов // Укр. мед. часоп. - 2004. - № 5. - С. 120-123. - Бібліогр.: с. 122-123. - укp.


Ключ. слова: лімфоцити, субпопуляції імунокомпетентних клітин, іонізуюче випромінювання, аварія на Чорнобильській АЕС, лімфоцитопенія, CD4"+-лімфоцитопенія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Чернишов А. В. 
Дискусійні питання виникнення антифосфоліпідного синдрому в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС / А. В. Чернишов, В. В. Талько, О. М. Коваленко, С. В. Андрійченко // Укр. мед. часоп. - 2008. - № 2. - С. 144-149. - Бібліогр.: с. 147-148. - укp.

Виявлено, що в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) через 20 років після аварії антифосфоліпідні антитіла (АФЛА) визначають значно частіше, ніж у нормі. Низка симптомів, які відзначають в УЛНА на ЧАЕС, які мають АФЛА, може свідчити про наявність у них антифосфоліпідного синдрому. Виявлено, що доза опромінення, одержана УЛНА на ЧАЕС, які мають АФЛА класу IgG, достовірно вища за дозу опромінення УЛНА на ЧАЕС, які мають АФЛА класу IgM. Показано, що підвищення рівня АФЛА в УЛНА на ЧАЕС найчастіше відбувається у межах одного ізотипу імуноглобулінів, причому зазвичай підвищуються як антикардіоліпінові, так і антифосфатидилсеринові антитіла одного ізотипу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернишова Л. І. 
Фактори вродженого та адаптивного місцевого імунітету у дітей з повторними респіраторними інфекціями / Л. І. Чернишова, С. А. Якимович, А. В. Чернишов, Б. В. Донськой, Л. В. Галазюк // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 151-152. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-25 + Р252.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Чернишова Л. І. 
Фактори вродженого та адаптивного місцевого імунітету у дітей з частими респіраторними захворюваннями та вплив на них бактеріальних лізатів / Л. І. Чернишова, С. А. Якимович, А. В. Чернишов, Б. В. Донський, Л. В. Галазюк // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 1. - С. 78-80. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Клепко А. В. 
Роль іонних АТФаз в забезпеченні рухливості сперматозоїдів щурів за умов локального опромінення тварин рентгенівськими променями / А. В. Клепко, О. А. Мотрина, А. В. Чернишов, С. В. Андрейченко // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 17. - С. 393-400. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень щодо впливу локального опромінення щурів у дозах 0,1 - 10 Гр на зміни функціональних характеристик їх сперматозоїдів у різні терміни після опромінення. Виявлені кореляції сприяють поглибленню розуміння особливостей перебігу біохімічних та фізіологічних процесів у радіаційно пошкоджених сперматозоїдах на підготовчому до фертилізації етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.31-638 + Р361.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Клепко А. В. 
Вивчення динаміки змін фізіологічних показників сперми кролів після опромінення тварин рентгенівськими променями = Variation of rabbit sperm physiologic parameters after the X-ray exposure / А. В. Клепко, Л. В. Горбань, О. А. Мотрина, Ю. А. Кондратова, А. В. Чернишов, С. В. Андрейченко // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 18. - С. 338-348. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11-638.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Мельник М. О. 
Створення вдосконаленого модуля захисту інформації для Інтернет-проекту на платформі datalife engine / М. О. Мельник, А. І. Чернишов, Н. В. Шейкіна // Системи оброб. інформації. - 2016. - Вип. 5. - С. 94-96. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Шляхом аналізу найбільш використовуваних платформ для створення Інтернет-проектів оибрано одну з найпоширеніших. Аналіз проведено за наступними факторами: популярність, розмір співтовариства користувачів і розробників, зручність адміністрування, технічна підтримка. На підставі аналізу існуючих засобів для організації захисту інформації даних були знайдені недоліки. Завдяки проведеному аналізу ухвалено рішення розробити скомпільований програмний модуль для захисту даних в Інтернет-магазинах і не тільки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Клепко А. В. 
Аналіз активності антиоксидантної системи сперми за умов тотального рентгенівського опромінення тварин = Analysis of the antioxidantive qualities of sperm after total body X-irradiation of animals / А. В. Клепко, О. А. Мотрина, В. М. Булавицька, Ю. А. Кондратова, О. С. Ватліцова, А. В. Чернишов, С. В. Андрейченко // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 19. - С. 407-418. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.4 + Е60*736.31-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Чернишова Л. І. 
Порівняльна характеристика вакцин проти COVID-19 / Л. І. Чернишова, А. В. Чернишов // Актуал. інфектологія. - 2021. - 9, № 2. - С. 5-9. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Спалах хвороби, викликаний новим коронавірусом SARS-CoV-2, розпочався в середині грудня 2019 року в Китаї. Ця інфекція швидко поширилася по всьому світу і перетворилася на глобальну пандемію, спричинивши "найбільший карантин в історії людства". Незважаючи на це, пандемія триває, а в деяких країнах реєструються повторні хвилі підйому захворюваності. Менше ніж через 12 місяців після початку пандемії COVID-19 кілька дослідницьких груп прийняли виклик і розробили вакцини, що захищають від SARS-CoV-2. Мета роботи - провести порівняння основних вакцин проти COVID-19. Використано існуючі інструкції до вакцин, проміжні результати досліджень ефективності вакцин, а також рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я, Європейського агентства з лікарських засобів, Американського центру з контролю та профілактики захворювань та ін. Проводився порівняльний аналіз існуючих даних про вакцини проти COVID-19. Наведена порівняльна характеристика щодо складу вакцин та механізму їх дії, температурного режиму зберігання, показань та протипоказань до вакцинації, схем вакцинації та способів введення вакцин, ефективності вакцинації, побічної дії, профілактики у контактних осіб та в осіб, які перехворіли. Висновки: виявлені особливості складу вакцин та їх застосування можуть бути використані при проведенні імунопрофілактики проти COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.31-395 + Р514.31covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Чернишова Л. І. 
Динаміка частоти госпіталізацій дітей віком до 5 років із ротавірусною інфекцією в умовах відсутності універсальної вакцинації проти ротавірусу (15-річне спостереження) / Л. І. Чернишова, Н. М. Радіонова, І. В. Демчишина, О. І. Касьян, М. Ю. Тесленко, А. В. Чернишов // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 6. - С. 8-15. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - простежити в динаміці за 15 років частоту госпіталізації дітей до 5-річного віку з ротавірусною інфекцією (РВІ) в умовах відсутності універсальної вакцинації; визначити тягар РВІ та доцільність введення ротавірусної вакцини до Національного календаря щеплень. Активне дозорне спостереження за РВІ серед госпіталізованих дітей віком до 5 років здійснено за стандартним протоколом, який підготовлено Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) для глобальної мережі нагляду за РВІ. Проведено порівняння частоти госпіталізації дітей до 5-річного віку з ротавірусним гострим гастроентеритом (ГГЕ) за дозорними роками. Забезпечено збір зразків випорожнень протягом 2 діб після госпіталізації; потім ці зразки відправлено для дослідження до вірусологічної лабораторії. Виявлення ротавірусу проведено за допомогою імуноферментного аналізу. Генотипування ротавірусів виконано в лабораторіях ВООЗ методом мультиплексної RT-PCR. За 15 (2007 - 2021) років спостереження під наглядом перебувала 7821 дитина до 5-річного віку, госпіталізовану у зв'язку з гострою кишковою інфекцією до Київського дозорного центру. З них РВІ визначалась у 3387 (43,3 %) дітей. Спостерігалася стабільно висока частота госпіталізацій із ротавірусним ГГЕ з незначною тенденцією до зниження з роками (з 50 - 75 % у перші роки до 33 - 39 % у 2018 - 2019 рр.). У 2021 р. (на 15-й рік спостереження) середньорічна частота ротавірусних ГГЕ знизилася ще істотніше та становила 21 % (зниження на 61 % у порівнянні з першими роками спостереження). Несподіване зниження частоти ротавірусних діарей серед госпіталізованих дітей на 15-му році спостереження в умовах відсутності універсальної вакцинації проти ротавірусу складно пояснити. Вищезазначеному зниженню могла сприяти низка факторів, з яких найбільш вірогідним міг бути збіг у часі з епідемією COVID-19, за якої протиепідемічні заходи схожі з такими за кишкових інфекцій. У разі зниження середньорічної частоти госпіталізацій із РВІ залишалася високою частота госпіталізацій в окремі місяці, починаючи з січня до червня, що збільшувало навантаження на стаціонари в окремі, переважно холодні, місяці року. Для остаточного вирішення питання, чи є зниження частоти РВІ на 15-й рік тимчасовим або природним перебігом епідемічного процесу, який відбуватиметься і надалі, слід провести подальше активне спостереження за РВІ. Встановлено, що в Україні, в умовах відсутності універсальної вакцинації проти ротавірусу, протягом 15-річного (2007 - 2021) періоду спостереження відмічалася стабільно висока частота РВІ серед госпіталізованих дітей до 5-річного віку з ГГЕ із незначною тенденцією до зниження за роками. На 15-й рік спостереження (2021 р.) відбувалося незвичайне зниження частки РВІ серед госпіталізованих дітей, якому могла сприяти низка факторів, з яких найбільш вірогідним міг бути збіг у часі з епідемією COVID-19, за якого протиепідемічні заходи схожі з такими у разі кишкових інфекцій. Навіть у разі зниження середньорічної частоти ротавірусних ГГЕ на 15-му році спостереження зберігається стабільно високим показник госпіталізації з ротавірусним ГГЕ в окремі місяці, що підвищує навантаження на стаціонари. Значний тягар РВІ серед дітей віком до 5 років обумовлює доцільність внесення ротавірусної вакцини до Національного календаря щеплень України. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом усіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.



Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського