Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Чернова М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Яворський В. М. 
Пружно-деформований стан муфтового з'єднання обсадних труб з герметизуючим елементом у високотемпературних свердловинах / В. М. Яворський, М. Є. Чернова, Б. О. Чернов // Нафтогаз. енергетика. - 2009. - № 1. - С. 41-44. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано конструкцію муфтового з'єднання обсадних та теплонагнітальних труб з герметизуючим елементом для забезпечення герметичності обсадних та теплонагнітальних колон за високих параметрів тиску і температур. Одержано аналітичні залежності для визначення контактних тисків і деформацій, що виникають на конічних ущільнюючих ділянках герметизуючого елемента і муфти під дією контактного внутрішнього тиску і температури. Визначено граничнодопустимі значення контактних тисків в герметизуючому вузлі з'єднання. Надано результати експериментальних досліджень натурних зразків обсадних труб на герметичність, які підтвердили високі експлуатаційні характеристики з'єднань з різьбою ОТТПГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чернов Б. О. 
Підвищення експлуатаційних характеристик обсадних колон шляхом удосконалення конструкцій різьбових з'єднань / Б. О. Чернов, В. Б. Чернов, М. Є. Чернова, В. Д. Яцишин // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2011. - № 1. - С. 91-95. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано вплив конструктивних параметрів на витривалість і герметичність різьбових з'єднань бурильних та обсадних труб. Науково обгрунтовано пружно-деформований стан з'єднання труб зі вставним спіральним елементом. Розроблено конструкції високогерметичних з'єднань тонкостінних труб зі вставним спіральним елементом. Аналітично досліджено герметичність за високих значень тиску та температури. Визначено оптимальні параметри.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-51-041.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Спіріна І. Д. 
Профілактика психосоматичної дезадаптації у родичів хворих із первинним психотичним епізодом / І. Д. Спіріна, С. Ф. Леонов, М. М. Чернова, Т. Й. Шустерман, А. Є. Ніколенко, А. М. Дячук, І. В. Баранова, В. В. Бакеркіна // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2009. - 12, № 4. - С. 194-198. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Изучено клинико-психопатологические, психологические особенности психической дезадаптации и качество жизни 88 родственников 55 больных с первичным психотическим эпизодом. Разработана системная, комплексная, дифференцированная, последовательная программа профилактики психосоматической дезадаптации у родственников психически больных. Выделены пять направлений первичной профилактической работы. Показана ее достаточная эффективность и возможность применения для родственников как на стационарном, так и амбулаторном этапах лечения больных с первичным психотическим эпизодом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-5 + Р11(4УКР)286.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чернова М. Є. 
Удосконалена методика розрахунку матеріального балансу вуглеводнів з використанням новітніх досягнень у галузі математичного моделювання фазової рівноваги / М. Є. Чернова, В. І. Коваль // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2010. - № 3. - С. 88-90. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто спосіб проведення аналітичних досліджень та вдосконалення уніфікації методики оцінки початкових запасів вуглеводнів на підставі новітніх досягнень у галузі використання рівнянь стану речовини з врахуванням компонентовіддачі покладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чернова М. Є. 
Удосконалення технології буріння похило-скерованих і горизонтальних свердловин у нестійких породах / М. Є. Чернова, Я. В. Кунцяк, Р. Я. Кунцяк // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2010. - № 3. - С. 15-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто новий спосіб вирішення проблеми побудови похило-скерованих та горизонтальних свердловин у нестійких продуктивних горизонтах, що супроводжується осипанням стінок свердловини та прихопленням бурового інструменту. На основі теорії пружно-деформованого стану твердих дисипативних систем виведено аналітичну залежність для встановлення межово-припустимих значень кута нахилу між віссю свердловини та вертикаллю.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чернова М. Є. 
Дослідження впливу зенітного кута на стійкість стінок стовбурів, що знаходяться в пружнодеформованому стані в процесі буріння горизонтальних свердловин / М. Є. Чернова, Я. В. Кунцяк // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2011. - № 3. - С. 37-41. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблему стійкості стінок стовбура свердловини в процесі буріння, що супроводжується осипанням та обвалюванням породи в нестійких продуктивних горизонтах та прихопленням породоруйнівного інструменту, з точки зору пружнодеформованого стану твердого тіла та механіки руйнування гірських порід. З врахуванням теорії механіки матеріалів та фізико-механічних властивостей гірських порід надано оцінку впливу азимутального кута на тимчасовий опір руйнуванню породи, яка складає стінки свердловини, зокрема на Південно-Панасівському, Бугруватівському та Качанівському родовищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.121.6-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чернов Б. О. 
Дослідження геологічних і експлуатаційних характеристик Битків-Бабчинського родовища та застосування сучасних методів інтенсифікації / Б. О. Чернов, М. М. Западнюк, М. Є. Чернова, І. М. Ільків // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2011. - № 3. - С. 85-89. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено геологічну характеристику Битків-Бабчинського родовища, окремих експлуатаційних об'єктів та свердловин. Встановлено причини ускладнень у свердловині Бухтівець-20, обгрунтовано технологію та метод дії на ПЗП. Описано хід запланованих робіт із інтенсифікації та охарактеризовано доцільність розробки Вигодського покладу. Змодельовано два шляхи вирішення проблем промислових ускладнень видобування газу та показано їх практичне впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чернова М. Є. 
Прогнозування довговічності елементів бурильної колони з врахуванням законів нелінійної деформації / М. Є. Чернова // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2012. - № 1. - С. 124-134. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто проблему прогнозування за допомогою числового методу поведінки конструкцій обважнених бурильних труб змінної жорсткості, замкових різьбових з'єднань "галтельного типу" та компоновки низу бурильної колони в процесі їх навантажування за умов експлуатації за межами законів лінійної деформації, з врахуванням існуючих методів математичного моделювання. Враховуючи прикладені зусилля до елементів бурильної колони, величина яких супроводжує поведінку останніх за нелінійними законами, розглянуто також проблему визначення міцнісних характеристик конструкцій, в яких на межі пластичності та нелінійної деформації матеріалу виникають тріщини, та проблема прогнозування їх роботоздатності. Проведено аналіз математичних моделей. Надано рекомендацію щодо застосування певних моделей до конкретних фізико-технічних задач у вузькому спрямуванні, оскільки методи математичного моделювання, які за певних умов задовольняють вимогам конкретних задач одного напрямку і дають більш точний результат у порівнянні з експериментальними даними, для іншого випадку є непридатними через ті краєві задачі та граничні умови, які вони можуть описати в певному конкретному випадку з більшою точністю. Надано схематичні рисунки обважнених бурильних труб змінної жорсткості та замкового різьбового з'єднання "галтельного типу", для яких, як приклад, проводився пошук тих математичних моделей, які в аспекті сучасних комп'ютерних технологій дали б найбільш реальні результати для оцінки прогнозування довговічності та роботоздатності елементів бурильної колони. Наведено порівняльні графічні залежності в динаміці, одержані в процесі експериментальних досліджень натурних зраз

зків та із застосуванням комп'ютерних програм, розроблених з використанням найбільш придатних до даного випадку математичних моделей. Проведено літературний огляд вищезгаданої проблеми, за яким стає зрозуміло, що нелінійна деформація, навіть на сучасному етапі розвитку науки, краще описується за допомогою варіаційного методу математичного моделювання, ніж іншими.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чернова М. Є. 
Генерація віброколивань у процесі буріння свердловин / М. Є. Чернова // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2012. - № 3. - С. 112-121. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

На даний час частка активних запасів нафти в балансі більшості нафтових компаній складає близько 45 % і продовжує знижуватися. Частково це пов'язано з переходом основної групи родовищ на заключну стадію розробки. Тому одним з головних напрямків підвищення ефективності видобування нафти є вдосконалення технології нафтовидобування, що забезпечує інтенсифікацію притоків, підвищення продуктивності енерго- та ресурсозбереження у процесі експлуатації нафтових родовищ. Чималу роль тут відіграє відновлення та ремонт малодебітних свердловин, як наслідок супутніх техногенних процесів, що відбуваються в привибійній зоні та стовбурі свердловини. Коливна механіка - достатньо новий розділ механіки та теорії нелінійних коливань, що інтенсивно розвивається в сучасній науці як в Україні, так і за її межами. Розвиток цього напрямку лежить в основі вібраційно-коливної техніки та технологій. Ще не так давно коливання та вібрація розглядалися з точки зору небажаних явищ, і навіть як шкідливі фактори, що призводили до різного типу руйнувань та аварій. На даний час вібрації та коливання знаходять широке застосування у різноманітних напрямках промисловості. Поштовхом до розвитку коливної механіки ще у 1951 році стала робота відомого науковця П. Л. Капіци "Динамическая устойчивость маятника при колеблющейся точке подвеса", в якій була розв'язана задача про маятник з вібруючою точкою підвісу: по-суті запропоновано достатньо ефективний спосіб розгляду подібних задач. Виявилося, що за наявності вібрацій можливим є стійке вихрове положення маятника. Таке незвично стійке положення завдячує наявності системи сил, зумовлених коливаннями, а саме вібраційних сил.

На сьогоднішньому етапі розвитку науки і техніки підвищення ефективності буріння горизонтально-скерованих свердловин відбувається за рахунок вдосконалення гідродинамічних циркуляційних процесів, що попереджають ускладнення, пов'язані з порушенням стійкості стінок свердловини, утворенням застійних зон, сепарацією шламу за значного зниження енергозатрат. Суть роботи полягає у формуванні стійкості обертово-поступального руху промивальної рідини в кільцевому каналі горизонтальної свердловини безпосередньо енергією потоку, а також обгрунтуванні методів регулювання гідродинамічних параметрів і структури потоку з врахуванням конкретних геолого-технічних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Спиридоненко В. В. 
Применение симетикона при проведении лучевой диагностики урологическим больным / В. В. Спиридоненко, О. В. Беличенко, М. А. Чернова, А. А. Тютюнник, С. И. Коверга // Здоровье мужчины. - 2013. - № 4. - С. 71-74. - Библиогр.: 5 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5-43 + Р364.194

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Чернова М. Є. 
Динаміка гідроакустичних коливань у затопленій струмині затрубного простору бурильної колони / М. Є. Чернова // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2013. - № 1. - С. 82-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Процеси прискорення будівництва нафтогазових свердловин пов'язані зі зниженням енергозатрат на руйнування породоруйнівним інструментом гірської породи на вибої свердловини та покращанням очищення вибою промивальною рідиною, що є нагальними проблемами нафтогазовидобувній промисловості, які потребують свого вирішення. Розглянуто можливість застосування у компоновці низу бурильної колони гідроакустичних генераторів коливань спрямованої дії, які створюють вимушені коливання в затопленій струмині стовбура свердловини. За певної частоти коливань, які випромінює генератор, у промивальній рідині спостерігається процес кавітації, що призводить до виникнення коливань такої частоти, яка забезпечує інтенсифікацію процесу руйнування породи і прискорює очищення вибою свердловини від вибуреної породи. Вибір параметрів гідроакустичного пристрою базується на використанні математичної моделі, яка на стадії розробки надає можливість якомога точніше розрахувати характеристики генерованих коливань від параметрів рідини, в якій коливання збурюватимуться.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чернова М. Є. 
Дослідження гідродинамічних циркуляційних процесів промивальної рідини під час буріння похило-скерованих і горизонтальних свердловин / М. Є. Чернова // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2014. - № 1. - С. 48-52. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Ефективність буріння похило-скерованих (ПС) і горизонтальних свердловин (ГС) залежить від якості очищення вибою та винесення розбуреної породи на денну поверхню. Розглянуто умови формування стійкого обертово-поступального руху промивальної рідини в затрубному просторі ПС та ГС безпосередньо енергією потоку рідини та можливість регулювання гідродинамічних параметрів і структури потоку з врахуванням гірничо-геологічних характеристик родовища. Приведено результати теоретичних досліджень гідродинамічних циркуляційних процесів, що відбуваються в затрубному кільцевому просторі під час буріння ПС і ГС із застосуванням гідроакустичних генераторів, які створюють турбулентний потік рідини значної потужності для якісного очищення вибою та винесення розбуреної породи на денну поверхню. Одержано аналітичні залежності з визначення енергетичних характеристик турбулентного потоку промивальної рідини в кільцевому просторі свердловини. З використанням комп'ютерної програми "MathCAD" проведено розрахунок енергетичних параметрів стійкого обертово-поступального потоку біополімерної промивальної рідини у реальній свердловині.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.03 + И131.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Чернова М. Л. 
Моделі і методи рефлекторної експертної системи оцінки інвестиційних пропозицій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / М. Л. Чернова; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Висвітлено проблеми розробки моделей і методів рефлекторної експертної системи оцінки інвестиційних пропозицій девелоперських проектів. Проаналізовано методи оцінювання інвестиційних пропозицій. Наведено класифікацію впливів на прийняття рішення експертом під час оцінки інвестиційної пропозиції в девелопменті. Побудовано математично модель впливу параметрів інвестиційної пропозиції на оцінку експерта. Розроблено рефлекторний експертний метод оцінки інвестиційних пропозицій. Охарактеризовано засоби оцінювання інвестиційних пропозицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-571.1-56 ф121

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чернова М. О. 
Методи аналітичної механіки в задачах нелінійної динаміки краплі : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.01 / М. О. Чернова; НАН України, Ін-т математики. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Базуючись на варіаційних принципах типу Гамільтона - Остроградського, узагальнено та удосконалено методи теоретичної механіки для задачі про нелінійну динаміку краплі. Акцентовано увагу на нелінійних модальних методах, що зводять аналіз до систем звичайних диференціальних рівнянь відносно узагальнених координат такої механічної системи, а також на методах теорії усереднення. Узагальнено варіаційний формалізм Гамільтона - Остроградського з функціоналами дії в формі Бейтмена - Люка, побудовано нелінійні модальні рівняння типу Луковського - Майлса, доведено існування аналогу принципу мінімуму потенціальної енергії для капілярно-звукових форм рівноваги краплі. Під час виводу модальних рівнянь показано, що умова збереження об'єму грає роль геометричної (голономної) в'язі, від якої можна позбавитися, використовуючи сферичні функції за введення узагальнених координат системи. Побудовано слабконелінійну третього порядку модальну теорію осесиметричних коливань краплі, а також її скінченновимірні частинні випадки, коли крапля коливається з частотою, близькою до однієї з двох перших власних частот. Асимптотичний розв'язок цих систем перебуває у хорошій якісній і кількісній відповідності з експериментами та числовими результатами інших авторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.2,022 + В365.312 в72,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Луковский И. А. 
Нелинейная модальная теория колебаний капли / И. А. Луковский, М. А. Чернова // Акуст. вісн.. - 2011. - 14, № 3. - С. 23-45. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

На основании вариационного метода Луковского - Майлса выведены общие нелинейные модальные уравнения движения капли в невесомости. С использованием этих уравнений и нелинейной алгебры преобразований полиномов Лежандра построена асимптотическая нелинейная модальная теория третьего порядка для осесимметричных колебаний капли, в которой величины гидродинамических коэффициентов вычисляются аналитически через так называемые коэффициенты Клебша - Гордана, возникающие в квантовой механике. Рассмотрены нелинейные свободные колебания капли с частотой, близкой к основной собственной частоте. Проведено сравнение результатов с экспериментальными и численными данными.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.2 в641 + В213.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чернова М. Є. 
Розвиток наукових основ підвищення ефективності буріння глибоких похило-скерованих свердловин (для умов нафтогазових родовищ України) : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.10 / М. Є. Чернова; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2019. - 43 c. - укp.

Розвинуто наукові основи та розроблено комплекс високоефективних технологій і пристроїв для підвищення швидкості й ефективності буріння глибоких похило-скерованих ділянок стовбура свердловини у складних геологічних умовах покладів гірських порід, притаманних родовищам України. За результатами аналітичних, експериментальних і промислових досліджень установлено вплив коливних явищ на ефективність буріння глибоких похило-скерованих свердловин. Обґрунтовано та розроблено методологію конструювань і серію конструкцій генераторів гідроколивань дипольно-прецесійного типу залежно від необхідних частотно-амплітудних характеристик коливних процесів для буріння глибоких похило-скерованих свердловин, їх промислове впровадження засвідчило підвищення механічної швидкості буріння до 35 %. Створено методику розрахунку додаткового розміщення генераторів гідроколивань по довжині бурильної колони для запобігання явищ прихоплення. Розроблено конструкцію породоруйнівного інструменту з генератором гідроколивань, що забезпечує ефективніше доведення осьового навантаження у вибій свердловини, а також підвищує швидкість буріння. Встановлено вплив полімерного покриття зовнішньої поверхні елементів бурильної колони на зменшення сил тертя між стінками стовбура свердловини та бурильною колоною, розроблено методику та технологію її полімерного покриття. Вдосконалено теоретичні основи використання в компонуванні низу бурильної колони (КНБК) обважненої бурильної труби (ОБТ) змінного моменту інерції для плавного переходу в жорсткості між елементами конструкції. Обґрунтовано серпоподібну геометрію концентратора генератора енергії спрямованої дії для зміцнення поверхні різьб замкових різьбових з'єднань (ЗРЗ) методом ультразвукової обробки. Розроблено високогерметичне муфтове з'єднання для обсадних і насосно-компресорних труб за умов експлуатації у глибоких свердловинах за високих тисків і температур. Проведено стендові та промислові дослідження й упровадження розроблених технологій, пристроїв і методик.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-5 + И131,7(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського