Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Швиденко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Тетерук О. О. 
Перспективи використання олійних культур, вирощених на радіоактивно забруднених територіях / О. О. Тетерук, В. П. Фещенко, В. П. Ландін, І. К. Швиденко // Агроекол. журн.. - 2018. - № 3. - С. 59-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-4 + П127.253.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Чоботько Г. М. 
Радіологічно критичні екосистеми та їх роль у формуванні забруднення сільськогосподарської продукції / Г. М. Чоботько, В. П. Ландін, І. І. Ясковець, Л. А. Райчук, І. К. Швиденко // Агроекол. журн.. - 2018. - № 4. - С. 29-35. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Обгрунтовано, що з'ясування критичних екосистем та закономірностей їх існування є необхідним завданням, що надає змогу визначати дозове навантаження на населення території Українського Полісся, забрудненої радіонуклідами, у віддалений період після аварії на ЧАЕС. Аналіз результатів спостережень за нагромадженням радіонуклідів у різних типах грунтів і надходженням їх у рослини в зоні радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС засвідчив неоднакові темпи зниження їх питомої активності. Зазначено, що неоднорідність динаміки цього зниження зумовлено такими властивостями торфових та торфоболотних грунтів, як високий ступінь зволоження та перезволоження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27 + П127 + Е0*801.1-652.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мельник В. В. 
Накопичення sup137/supCs у рослинах трав'яно-чагарничкового ярусу в умовах вологих суборів Українського Полісся / В. В. Мельник, Т. В. Курбет, І. К. Швиденко // Агроекол. журн.. - 2019. - № 1. - С. 42-49. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-273.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Чоботько Г. М. 
Математична модель міграції 137Cs в агроландшафтах Українського Полісся у віддалений період після аварії на ЧАЕС / Г. М. Чоботько, Л. А. Райчук, І. К. Швиденко, М. Д. Кучма // Агроекол. журн.. - 2020. - № 1. - С. 12-18. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015.5 + П032.27 + П127.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Василенко М. Г. 
Застосування біологічного стимулятора росту рослин "Екостим" у сільськогосподарському виробництві / М. Г. Василенко, Ю. В. Терновий, І. К. Швиденко, П. М. Душко // Агроекол. журн.. - 2020. - № 3. - С. 96-101. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Актуальним питанням сьогодення є розробка ефективних способів підвищення врожайності сільськогосподарських культур та поліпшення якості отриманого насіннєвого матеріалу за допомогою сучасних вітчизняних регуляторів росту рослин як у передпосівній обробці насіння, так із засобами захисту у разі обробки під час вегетації. Біологічні стимулятори росту підвищують стійкість рослин проти хвороб та шкідників, збільшують урожайність, зменшують вміст у рослинах пестицидів, нітратів, важких металів, знижують втрати під час збирання та зберігання продукції. Науковцями Інституту агроекології і природокористування НААН експериментально доведено, що нові досліджувані біологічні стимулятори росту рослин за ефективністю відповідають кращим світовим вимогам, переважають їх за технологічними показниками, за санітарно-гігієнічною класифікацією відносяться до нетоксичних речовин, а за вартістю на порядок дешевші. Застосування біостимулятора "Екостим" покращує схожість і енергію проростання насіння, фотосинтез рослин, стимулює коренеутворення, ріст і розвиток рослин, підвищує імунітет до захворювання, збільшує вміст білків, цукрів, вітамінів, стимулює цвітіння рослин. Біостимулятор здатний збільшувати енергію проростання та польову схожість насіннєвого матеріалу, сприяє прискореному розвитку міцної кореневої системи (вузол кущення залягає на 1,5 - 2 см глибше), листкової поверхні, підвищує витривалість рослин до хвороби і стресових факторів (високих і низьких температур, посухи, фітотоксичної дії пестицидів). Обробку насіння біологічним стимулятором росту "Екостим" виконували одночасно з обробкою протруйниками. Обприскування зернових культур проводили у фазі кінець кущення - початок виходу в трубку, а кукурудзу, соняшник, сою - перед бутонізацією. Обприскування здійснювали за допомогою штангових обприскувачів. Він сумісний з усіма гербіцидами, інсектицидами і фунгіцидами, що надає змогу застосовувати його разом з іншими препаратами, не порушуючи технологічного циклу і не потребує додаткових затрат. Препарат пройшов виробниче випробування і зареєстрований в Міністерстві екології і природних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-468.5 + П213-468.5 + П146.85"Екостим"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Швиденко І. К. 
Особливості накопичення sup137/supCs картоплею за різних умов вирощування : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / І. К. Швиденко; Нац. акад. аграр. наук України, Ін-т агроекології і природокористування. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4 + П032.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Швиденко І. К. 
Деякі аспекти отримання радіологічно безпечної продукції овочівництва в умовах Українського Полісся / І. К. Швиденко, Г. П. Паньковська, Г. М. Якименко, Л. А. Райчук // Агроекол. журн. - 2020. - № 4. - С. 59-66. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П24-271.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
8.

Чоботько Г. М. 
Російсько-українська війна як чинник світової продовольчої кризи / Г. М. Чоботько, Л. А. Райчук, І. К. Швиденко, М. Д. Кучма, М. Я. Височанська // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 1. - С. 12-20. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано публікації провідних українських та закордонних спеціалізованих видань, а також тези, озвучені представниками міжнародних організацій стосовно економічних наслідків російсько-української війни. Висвітлено основні передумови виникнення світової продовольчої кризи внаслідок повномасштабної російської агресії проти України. Проаналізовано прогнози продовольчої стабільності нашої держави на наступні кілька років. Висвітлено динаміку світових цін на зерно та олію як реакцію світового ринку харчових продуктів та енергоносіїв на перебіг воєнних дій в Україні. Наголошено на вкрай важливій ролі нашої держави на світовому ринку харчових продуктів та прогнозовано ситуацію з постачанням продуктів харчування українського походження в різні держави Євросоюзу, Азії та Африки. Окреслено регіони і країни, для яких загострення російсько-української війни буде найбільш згубним. Наведено результати моделювання різних сценаріїв виробництва продуктів харчування українськими аграріями внаслідок різного відсотку доступності посівних площ держави. Доведено, що не лише світовий ринок продовольства, але і енергоносіїв прямо залежать від тривалості, інтенсивності та результатів війни в Україні. Наголошено на необхідності переформатування світової енергетичної політики з метою укріплення енергетичної незалежності держав та мінімізації посилення екологічної кризи. Запропоновано активізувати зусилля світової громадськості в напрямку розвитку відновлювальної економіки та чистої енергетики з метою мінімізації використання викопних енергоносіїв та забезпечення стабільності функціонування енергосистем держав.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-820-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського