Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Шорікова Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Шоріков Є. І. 
Особливості змін судинно-тромбоцитарного гемостазу у пацієнтів із гіпертонічною хворобою ІІ стадії за застосування раміприлу та лозартану / Є. І. Шоріков, М. Ю. Коломоєць, Д. В. Шорікова // Кровообіг та гемостаз. - 2009. - № 1/2. - С. 68-71. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено вплив раміприлу та лозартану на стан судинно-тромбоцитарного гемостазу після 12-тижневої антигіпертензивної терапії у пацієнтів з гіпертонічною хворобою ІІ стадії. Досліджено зміни рівня спонтанної, АДФ-індукованої агрегації тромбоцитів, часу та швидкості тромбоцитарної агрегації. Виявлено виражений абсолютний клінічний ефект відносно спонтанної, АДФ-індукованої агрегації тромбоцитів і швидкості тромбоцитарної агрегації у разі застосування як раміприлу, так і лозартану. За призначення раміприлу на відміну від лозартану встановлено більш виражене зменшення середнього показника спонтанної тромбоцитарної агрегації та збільшення середнього показника часу агрегації.

The paper studies the influence of ramipril and losartan on the changes of indeces of platelet-vessel hemostasis - spontaneous, ADF-inductive aggregation of thrombocytes, time and rate of the platelet aggregation after 12 weeks of therapy in patientswith essential hypertension of stage II. It has been established the absolute clinical effect in relation to spontaneous, ADF-inductive aggregation of thrombocytes and speed of the platelet aggregation at setting both ramipril and losartan. Application of ramipril forwards more considerable diminishing of index of the spontaneous aggregation and increase of index of aggregation time.


Ключ. слова: гіпертонічна хвороба, агрегація тромбоцитів, раміприл, лозартан
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шорікова Д. В. 
Вплив лерканідипіну і бісопрололу на функції ендотелію у хворих на гіпертонічну хворобу, поєднану з ішемічною хворобою серця : автореф. дис... канд. мед. наук / Д. В. Шорікова; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. - Івано-Франківськ, 2008. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шорікова Д. В. 
Ремоделювання сонних артерій за даними кольорового дуплексного сканування та проліферативна функція ендотелію у хворих на гіпертонічну хворобу при поєднаному перебігу з ішемічною хворобою серця / Д. В. Шорікова // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 2. - С. 94-98. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено кількісні показники фактора росту судинного ендотелію (СЕ) та структурних змін сонних артерій (СА) (коефіцієнта інтима-медіа, діаметра судин) за певних стадій гіпертонічної хвороби (ГХ) та у разі стенокардії різних функціональних класів (ФК). Зміни кількісного показника фактора росту СЕ у хворих на ГХ залежать від стенокардії та її ФК. Структурні зміни СА залежать від стадії ГХ, а зміни діаметра судин можуть бути предиктором найбільш ранніх проявів судинного ремоделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шоріков Є. І. 
Вплив інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту на ехокардіографічні показники у хворих на артеріальну гіпертензію та цукровий діабет 2-го типу: терапевтична та фармакоекономічна ефективність / Є. І. Шоріков, Д. В. Шорікова, О. В. Андрусяк // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 3. - С. 209-212. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - встановлення впливу еналаприлу, лізиноприлу, квінаприлу та раміприлу на індекс маси міокарда та відносну товщину стінок лівого шлуночка, а також вивчення фармакоекономічного ефекту кардіопротекції. Для реалізації даної мети обстежено 293 хворих на гіпертонічну хворобу та цукровий діабет 2-го типу, використано загальноклінічні методи та методи фармакоекономічного аналізу. Встановлено, що зазначені інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту впливають на параметри ремоделювання лівого шлуночка, але мають різну клінічну ефективність. Відносно індексу маси міокарда найбільш вираженим виявлено вплив квінаприлу та раміприлу. Найоптимальнішим препаратом із позиції вартість/ефективність у разі тривалого лікування виявився раміприл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тащук В. К. 
Швидкісні показники кровотоку та показники периферичного опору сонних артерій у хворих на гіпертонічну хворобу в поєднанні з ішемічною хворобою серця / В. К. Тащук, Д. В. Шорікова, М. О. Гінгуляк // Галиц. лікар. вісн.. - 2007. - 14, № 1. - С. 79-81. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані показників лінійного кровотоку (усередненої за часом середньої та максимальної швидкості кровотоку, пікової систолічної та діастолічної швидкості кровотоку), периферичного опору (ПО) по загальних (ЗагСА), внутрішніх (ВСА) та зовнішніх (ЗовСА) сонних артеріях (СА) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) в поєднаному перебігу з ішемічною хворобою серця (ІХС) у разі дуплексного сканування у доплерівському режимі. Встановлено, що на тлі ГХ в поєднанні з ІХС мають місце як зміни показників лінійного кровотоку, так і ПО. Виявлені зміни були різноспрямованими, з переважним зниженням кровотоку у ВСА та підвищенням - у ЗовСА та ЗагСА. Спостережено, що разом з підвищенням об'ємних показників ПО у ЗовСА кровотік знижувався. У ВСА зниження об'ємного кровотоку практично не супроводжувалось зміною ПО. Також встановлено наявність асиметрії кровотоку у СА. Одержані результати зумовлюють необхідність урахування цих змін в перебігу даної патології, а також адекватної медикаментозної корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шорікова Д. В. 
Стан коронарного резерву та толерантність до фізичного навантаження за даними стрес-тесту при гіпертонічній хворобі зі стабільною стенокардією / Д. В. Шорікова, Є. І. Шоріков, Є. П. Ткач // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 1. - С. 61-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто особливості показників велоергометричної проби у хворих на неускладнену гіпертонічну хворобу та за поєднаного перебігу гіпертонічної хвороби зі стабільною стенокардією. Встановлено, що у хворих із поєднаним перебігом артеріальної гіпертензії та стабільної стенокардії відбувається зниження толерантності до фізичного навантаження залежно від функціонального класу стабільної стенокардії. Гемодинамічне забезпечення стрес-тесту у пацієнтів з неускладненою гіпертонічною хворобою переважає за рахунок збільшення частоти серцевих скорочень, а у хворих з поєднаним перебігом - за рахунок збільшення артеріального тиску, що обумовлює зниження хронотропного резерву серця без вірогідних змін інотропного резерву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р410.140.67-3

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шорікова Д. В. 
Динаміка показників мозкового кровотоку у хворих з поєднаним перебігом гіпертонічної хвороби та стабільної стенокардії на тлі тривалої терапії лерканідипіном та бісопрололом / Д. В. Шорікова // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 4. - С. 83-86. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано показники церебральної гемодинаміки за тривалої терапії лерканідипіном та бісопрололом у хворих з поєднаним перебігом гіпертонічної хвороби та стабільної стенокардії. Встановлено, що на тлі достатнього антигіпертензивного ефекту бісопролол та лерканідипін не порушують церебральний кровотік. Натомість, відмічено перерозподіл церебральної гемодинаміки, зі зменшенням максимальної швидкості кровотоку в загальних сонних артеріях, підвищенням пікової систолічної та кінцево-діастолічної швидкості кровотоку у внутрішніх сонних артеріях на тлі лерканідипіну, підвищенням середньої швидкості кровотоку у внутрішніх сонних артеріях під час застосування бісопрололу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.140.67 + Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шоріков Є. І. 
Антигіпертензивна активність інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та показники фармакоекономічної ефективності / Є. І. Шоріков, Д. В. Шорікова, О. В. Гарвасюк // Архів клініч. медицини. - 2009. - № 2. - С. 78-80. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Встановлено вплив еналаприлу, раміприлу та лізиноприлу на рівень систолічного, діастолічного артеріального тиску та зміни деяких параметрів гемодинаміки (пульсовий, середньогемодинамічний тиск, загальний периферичний опір судин), а також проведення фармакоекономічного аналізу щодо антигіпертензивної активності препаратів. Для реалізації цієї мети було обстежено 173 хворих на гіпертонічну хворобу II стадії, використано загальноклінічні методи та методи фармакоекономічного аналізу. Встановлено, що зазначені інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту є ефективними антигіпертензивними засобами, але мають відмінності у гемодинамічних властивостях, особливо різноспрямовано впливаючи на загальний периферичний опір судин. Вплив раміприлу виявився найбільш вираженим відносно змін показників систолічного та діастолічного артеріального тиску, вплив еналаприлу - щодо розрахункових параметрів гемодинаміки. Найкращим препаратом з позиції вартість/ефективність у випадку стаціонарного лікування виявився еналаприл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р281.73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шорікова Д. В. 
Вплив донатора оксиду азоту на стан коагуляційного гемостазу та фібринолізу у хворих на гіпертонічну хворобу з цукровим діабетом типу 2 / Д. В. Шорікова, Є. І. Шоріков // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 1. - С. 186-190. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Шоріков Є. І. 
Резистентність до інсуліну, її зв'язок з діастолічною дисфункцією лівого шлуночка та еластичністю аорти у хворих з артеріальною гіпертензією / Є. І. Шоріков, Д. В. Шорікова // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2017. - 13, № 3. - С. 202-207. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.653 + Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Шоріков Є. І. 
Резистентність до інсуліну, її зв'язок з діастолічною дисфункцією лівого шлуночка та еластичністю аорти у хворих з артеріальною гіпертензією / Є. І. Шоріков, Д. В. Шорікова // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2017. - 13, № 3. - С. 202-207. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.653 + Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Шорікова Д. В. 
Освітні інновації в медицині: семінари-дебати та лекції-дебати / Д. В. Шорікова, В. М. Ходоровський, Є. І. Шоріков, О. С. Хухліна, К. І. Яковець // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 4. - С. 176-180. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - розглянути методологію проведення семінарів-дебатів та лекцій-дебатів у медичних закладах вищої освіти. Використано методи семантичного оцінювання наукової літератури, порівняння, системного та структурно-логічного аналізу. На основі аналізу порівняння, системного та структурно-логічного аналізу напрямків педагогічної освіти у XXI ст. встановлено, що форма подання матеріалу у вигляді дебатів є високоефективною. Розглянуто методологію проведення семінарів-дебатів та лекцій-дебатів у медичному закладі вищої освіти. Виявлено, що дана технологія є високоефективною для медичної освіти. Доведено, що ця педагогічна методика змушує студентів розвиватися, вчитися виступати та переконувати, підвищувати ерудицію. Зазначено, що дебати, як освітня технологія, базуються на педагогічних принципах цілісності, універсальності, варіативності, демократизації навчального процесу, особистісної орієнтованості навчання, розвитку самоосвіти. Студенти вчаться аналізувати одержану інформацію, розвивають свій творчий потенціал. Встановлено, що впровадження даної технології в медичних закладах вищої освіти є доцільним і зумовлено вимогами сучасної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шорікова Д. В. 
Особливості системи медичної освіти у вищій медичній школі Ганновера / Д. В. Шорікова, Є. І. Шоріков, І. В. Геруш, О. С. Хухліна, І. Б. Горбатюк // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 4. - С. 174-178. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - розглянути особливості системи медичної освіти у вищій медичній школі Ганновера. Використовувались методи семантичного оцінювання наукової літератури, порівняння, системного та структурно-логічного аналізу. У медичних університетах Німеччини впроваджуються проекти медичної освіти, засновані на американській моделі. Ці проекти грунтуються на ідеї рівноправної участі теорії та практики. Ключовими моментами є проблемно-орієнтоване навчання, пов'язане з розв'язанням конкретних задач, робота в малих групах, нові форми контролю. Встановлено, що основною концепцією всіх модулів є навчання в клініці. Мета концепції - відмова від стереотипу: "спочатку теорія, потім практика".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4НІМ)р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Хухліна О. С. 
Артеріальна гіпертонія та цукровий діабет 2 типу: морфофункціональні та біохімічні аспекти ремоделювання судин та серця : монографія / О. С. Хухліна, Д. В. Шорікова, Є. І. Шоріков; ВДНЗ України "Буковин. держ. мед. ун-т". - Чернівці, 2019. - 179 c. - Бібліогр.: с. 165-179 - укp.

Наведено узагальнення даних літератури та результатів досліджень механізмів розвитку судинного та серцевого ремоделювання (із визначенням його варіантів і діастолічної дисфункції лівого шлуночка) за коморбідного перебігу артеріальної гіпертонії та цукрового діабету типу 2. Досліджено діаметри сонних артерій (СА) та стан комплексу інтима-медіа, параметри лінійної швидкості та судинного опору в СА, стан локальної жорсткості плечових і феморальних СА, стан розтягу аорти й аортальний комплайнс, а також стан ендотеліальної функції. Висвітлено сучасні погляди на лікування шляхом корекції стану судинного ремоделювання, функції судинного ендотелію та метаболічних змін за коморбідного перебігу гіпертонії та діабету типу 2. Вивчено ефективність застосування інгібітору ангіотензинперетворюючого ферменту та блокатору рецепторів ангіотензину II щодо впливу на ремоделювання органів-мішеней і функції ендотелію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Клінічна фармакологія : навч. посіб. / Є. І. Шоріков, Г. І. Шумко, О. С. Хухліна, Т. В. Рева, В. О. Шупер, В. С. Смандич, Є. П. Ткач, І. В. Трефаненко, Т. Я. Чурсіна, Н. Д. Павлюкович, Д. В. Шорікова, О. В. Павлюкович; ДВНЗ України "Буков. держ. мед. ун-т". - Вінниця : Нова Кн., 2019. - 510 c. - Бібліогр.: с. 506-510 - укp.

Висвітлено предмет і завдання клінічної фармакології. Розкрито фармакокінетичні та фармакодинамічні особливості груп лікарських засобів, які знайшли своє використання у лікуванні певного переліку захворювань. Викладено клініко-фармакологічні підходи до вибору й оцінювання ефективності та безпеки дії препаратів для лікування хворих. Висвітлено клініко-фармакологічні аспекти застосування лікарських засобів. Увагу приділено питанням фармакокінетики та фармакодинаміки, небажаним медикаментозним реакціям, взаємодії ліків, клінічній фармакології протизапальних засобів, протиінфекційних препаратів, засобів, які застосовуються для лікування артеріальної гіпертензії та хронічної серцевої недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВC66679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шорікова Д. В. 
Особливості системи медичної освіти у вищій медичній школі Ганновера / Д. В. Шорікова, Є. І. Шоріков, І. В. Геруш, О. С. Хухліна, І. Б. Горбатюк // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 4. - С. 174-178. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - розглянути особливості системи медичної освіти у вищій медичній школі Ганновера. Використовувались методи семантичного оцінювання наукової літератури, порівняння, системного та структурно-логічного аналізу. У медичних університетах Німеччини впроваджуються проекти медичної освіти, засновані на американській моделі. Ці проекти грунтуються на ідеї рівноправної участі теорії та практики. Ключовими моментами є проблемно-орієнтоване навчання, пов'язане з розв'язанням конкретних задач, робота в малих групах, нові форми контролю. Встановлено, що основною концепцією всіх модулів є навчання в клініці. Мета концепції - відмова від стереотипу: "спочатку теорія, потім практика".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4НІМ)р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського