Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Штойко П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Рудницький С.  
Політична географія України / С. Рудницький; ред.: П. Штойко; Пер.: П. Штойко. - Б.м., 1998. - 279 c. - Бібліогр.: с. 273-277. - укp.

Розглядається географічне положення України, основні гори, ріки й моря, рослинний і тваринний світ, а також землі, міста й села України. Аналізується політично-географічне значення положення кордонів держави. Особливу увагу приділено висвітленню відносин з західними, східними й північними сусідами, а також з великими державами Середньої і Західної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087(4УКР) + Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Штойко П.  
Степан Рудницький. 1877-1937 : Життєписно-бібліогр. нарис / П. Штойко; Наук. т-во ім. Шевченка у Львові. - Л., 1997. - 184 c. - (Визнач. діячі НТШ; 2). - Бібліогр.: с. 149-181. - рус.

Представлено основні відомості з життєпису С.Рудницького. Характеризуються його громадська і наукова діяльність як географа-природодослідника (геолога і геоломорфолога), географа-картографа, антропо- і політико-географа, історика, а також величезні досягнення вченого в цих галузях. Аналізується роль Рудницького у формуванні української наукової географії в НТШ. Розповідається про його наукову діяльність в еміграції. Досліджується внесок науковця в організацію Українського науково-дослідного інституту географії та картографії. Наведено бібліографію праць Рудницького 1896-1932 рр., матеріалів, що зберігаються в архівах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8д(4УКР)Рудницький

Шифр НБУВ: ВА587600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Штойко П. І. 
Українсько-німецька співпраця в географії: наукові контакти С. Рудницького й А. Пенка / П. І. Штойко // Наука та наукознавство. - 2000. - № 1-2(27-28). - С. 137-142. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено українсько-німецькі взаємозв'язки в галузі географії наприкінці XIX - на початку 30-х років XX ст. Головну увагу приділено науковим контактам видатних географів - німецького Альбрехта Пенка й українського Степана Рудницького - як реальному прикладу міжнародної співпраці на шляху до інтеграції української науки зі світовим науковим співтовариством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0ж(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Штойко П. І. 
Концепції природознавства : навч. посіб. / П. І. Штойко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л. : ЛНУ ім. І. Франка, 2011. - 454 c. - укp.

Висвітлено актуальні погляди на світ і природу. Досліджено питання історії природознавства, сучасний стан, місце в сучасній культурі та цивілізації. Розглянуто ідеї та перспективи розвитку природознавчих наук, які аналізують з позиції єдиних методів, у тому числі й основних положень філософії. Науку та її історію розглянуто у взаємозв'язку з іншими формами духовної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА756933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Штойко П. І. 
Теоретичні концепти становлення новітньої української географії : автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.11 / П. І. Штойко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2013. - 36 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади конструктивно-гносеологічного аналізу розвитку географічної науки, обгрунтовано теоретичні концепти в українській географії на етапі її становлення, проведено методологічний аналіз концепту новітньої української географії як окремої науки. Розглянуто особливості становлення, з використанням філософського принципу єдності, логічного й історичного та методів і методу історизму географічної науки в Україні як цілісної системи знань. Висвітлено зародження конструктивного напряму в географії, зокрема конструкту географічної єдності, концепту цілісності (у ландшафтознавстві, географічному краєзнавстві та країнознавстві), культурного ландшафту, національної географічної термінології. Запропоновано періодизацію етапу становлення української географії. Розкрито концепт України як географічної, національної та державної території. Здійснено ретроспективний аналіз розвитку географії в наукових товариствах та інституціях. З'ясовано конструктивні результати міжнародної співпраці в українській географії на етапі її становлення, визначено суспільно-історичні умови їх формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Штойко П. 
Григорій Величко, 1863 - 1932 : життєпис.-бібліогр. нарис / П. Штойко; Наук. т-во ім. Шевченка, Львів. держ. ун-т фіз. культури. - Львів, 2018. - 319, [32] c. - (Визнач. діячі НТШ; число 12). - укp. - фр. - англ.

На основі архівної спадщини та дослідницької літератури розглянуто життєвий шлях, наукову, освітню та суспільно-культурну діяльність відомого географа, картографа, історика, знавця сільськогосподарської справи та громадсько-культурного діяча Г. Величка. Проаналізовано в контексті творчості вченого концептуальні питання зародження географічної освіти в Галичині, з'ясовано передумови формування національної географії та картографії наприкінці XIX - на початку XX ст. Увагу приділено питанням морфологічного районування українських земель - орографічним формам ландшафту, формуванню річкових долин, пов'язаних із морфологічними особливостями територій, зокрема Карпат, і їх фізико-географічних характеристик. Детально висвітлено умови появи та створення першої "Народописної карти українсько-руського народу" (1896) і незавершеної "Географії України-Руси" (1902), видавничу діяльність у "Сільському господарі", питання географії українських земель у науково-довідкових та енциклопедичних різномовних виданнях кінця XIX - середини XX ст. Наведено перелік друкованих і рукописних праць Г. Величка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 г/д(4УКР) Величко Г. + Ч213(4УКР)-8 Величко Г.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА836103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Штойко П. 
Традиціоналізм та інноваційність у географії / П. Штойко // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2014. - Вип. 1. - С. 4-8. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Традиції та інновації утворюють складний процес розвитку науки. Нинішнє формулювання синергетичної парадигми викликає зміну самої методології. У вивченні теоретичних основ науки необхідно використовувати різні підходи та моделі розвитку наукового знання. У цьому контексті простежується обмеженість лінійних моделей розвитку знання. В усіх нелінійних моделях міждисциплінарність викриває нові галузі досліджень і є функцією комплексного характеру науки. Методологічною базою сучасної науки є системний міждисциплінарний підхід. Він включає теоретичні положення філософії і конкретної науки, що надає підставу в наукових дослідженнях формувати комплексний системний підхід, притаманний насамперед географії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 е

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського