Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Щербина М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шепетько Е. Н. 
Новые технологии операций на выходном отделе желудка при органосберегающих операциях по поводу осложненной язвенной болезни / Е. Н. Шепетько, С. Н. Козлов, Б. Б. Леськив, П. В. Иванчов, М. В. Щербина // Клініч. хірургія. - 2002. - № 5-6. - С. 29-30. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26828 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Фомин П. Д. 
Эффективность энтерального зондового питания с применением смесей компании Nestle у больных после операции по поводу кровоточащей язвы и рака желудка : [Тези наук.-практ. конф. "Актуал. пробл. клініч. хірургії та трансплантології", Київ, 2005] / П. Д. Фомин, Е. Н. Шепетько, А. В. Маркулин, М. В. Щербина, Д. А. Гармаш // Клініч. хірургія. - 2005. - № 4-5. - С. 39-40. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Фомін П. Д. 
Виразкова гастродуоденальна кровотеча у хворих на цукровий діабет: особливості діагностики та лікування / П. Д. Фомін, В. Д. Братусь, Є. М. Шепетько, В. М. Сидоренко, Г. В. Гула, М. В. Щербина // Клініч. хірургія. - 2007. - № 2-3. - С. 135-136. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Фомін П. Д. 
Збільшення актуальності антрумектомії з ваготомією при оперативному лікуванні виразки, ускладненої гострою кровотечею / П. Д. Фомін, Є. М. Шепетько, М. В. Щербина, Г. В. Гула // Клініч. хірургія. - 2006. - № 4-5. - С. 28. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Фомін П. Д. 
Особливості тактики хірургічного лікування хворих з обтураційною жовтяницею / П. Д. Фомін, О. Б. Біляков-Бельський, В. М. Сидоренко, Г. В. Гула, М. В. Щербина // Клініч. хірургія. - 2006. - № 4-5. - С. 56. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Шепетько Є. М. 
Тактика та результати хірургічного лікування ускладнених постбульбарних та юкстапапілярних виразок / Є. М. Шепетько, П. Д. Фомін, О. В. Заплавський, О. Є. Шепетько, М. В. Щербина, Г. В. Смерека // Хірургія України. - 2006. - № 2. - С. 14-25. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - створення алгоритму хірургічного лікування хворих із ускладненими постбульбарними (ПБВ) і юкстапапілярними (ЮПВ) дуоденальними виразками (ДВ). Матеріали та методи. Досліджено 243-х пацієнтів, з яких 199 прооперовано з приводу ускладнених ПБВ і 44 - ЮПВ дуоденальних виразок. Дослідження розділено на два етапи: 1-й (1983 - 1992 рр.) - до розробки нових методик оперативних втручань, 2-й (1993 - 2002 рр.) - застосування розроблених методик оперативних втручань, що передбачали систему адекватного дренування холедоха і панкреатичної протоки та реімплантацію (за показаннями) зони великого дуоденального сосочка (ВДС) у дванадцятипалу (ДПК) або порожню (ПК) кишку. Відзначено, що ЮПВ у 70,5 % випадків ускладнюються стенозом та у 81,8 % випадків - пенетрацією, тоді як ПБВ - відповідно у 42,7 % і 61,3 % випадків. У 72,7 % випадків ЮПВ відзначено пенетрацію у підшлункову залозу. Для ЮПВ є характерним важчий ступінь тяжкості кровотечі у порівнянні з ПБВ. У 51,6 % випадків ЮПВ зафіксовано кровотечу тяжкого ступеня, що ускладнилася геморагічним шоком у 16,1 % пацієнтів. 189 (77,8 %) оперативних втручань виконано із застосуванням однієї з методик ваготомії (ВТ). Серед операцій без ВТ застосовано: у восьми випадках - пілоропластику, в одному - дуоденопластику, у 3-ох - антрумектомію з реімплантацією ВДС у ДПК або ПК та у 42-ох - резекцію шлунка. У порівнянні з першим етапом у другому значно збільшилась частка оперативних втручань (ОВ) на базі селективної ВТ із антрумектомією (32,5 %). Післяопераційна летальність у хворих з ускладненими ПБВ знизилася з 10,3 до 8,4 %, а в

пацієнтів із ускладненими ЮПВ - з 33,3 до 14,3 %. Після резекції шлунка одержано 55,5 % добрих віддалених результатів і 44,5 % - задовільних і незадовільних. Після ОВ на основі ВТ і дренуючої операції одержано тільки відмінні та добрі результати у рівній кількості. Після селективної ВТ із антрумектомією у 33,3 % пацієнтів відмічено відмінні та у 66,7 % - хороші результати. Віддалені результати лікування за розробленими на другому етапі оперативними методиками показали, що 53,3 % респондентів почувають себе відмінно, 26,7 % - добре і тільки 20 % - задовільно. ЮПВ становлять 18,1 % усіх ускладнених ПБВ і 0,84 % усіх ускладнених ДВ. ЮПВ ускладнюються стенозом значно частіше (70,5 %), ніж ПБВ (42,7 %). Тактика хірургічного лікування у випадку ПБВ є активно-індивідуалізованою, а у випадку ЮПВ - активно-очікуваною та раціональною. У разі ускладнених ЮПВ доцільною є дуоденопластика з трансдуоденальним транспапілярним дренуванням холедоха, а за значного ураження в зоні ВДС та у випадку гігантських папілярних виразок - реімплантація ВДС у ДПК або ПК за розробленими методиками, які дозволили знизити кількість післяопераційних ускладнень і післяопераційну летальність до 14,3 %, або в 2,3 рази.


Ключ. слова: постбульбарна виразка, юкстапапілярна виразка, реімплантація, великий дуоденальний сосочок
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Куличенко С. А. 
Фазообразование в растворах додецилсульфата натрия в присутствии алифатических и ароматических спиртов / С. А. Куличенко, В. С. Старова, М. Г. Щербина, В. А. Дорощук // Укр. хим. журн. - 2009. - 75, № 5/6. - С. 39-44. - Библиогр.: 35 назв. - рус.

Исследовано влияние модифицирующих добавок алифатических, ароматических спиртов и электролитов на формирование фаз из растворов додецилсульфата натрия для концентрирования микрокомпонентов. Показано, что, в противоположность действию электролитов, добавки спиртов уменьшают температуру фазообразования и объем формирующейся мицеллярной фазы. Установлено, что совместное присутствие спиртов и электролитов в растворах додецилсульфата натрия способствует образованию технологически удобной компактной гелеобразной фазы. Найдены оптимальные концентрационные и температурные условия получения пригодных для целей концентрирования анионно-активных фаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г473

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Щербина М. В. 
Антрумектомія з ваготомією в лікуванні гострокровоточивих гастродуоденальних виразок : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. В. Щербина; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено проблему покращання результатів хірургічного лікування гострокровоточивих гастродуоденальних виразок (ГКГДВ) шляхом оптимізації виконання антрумектомії з ваготомією (АЕ + ВТ). Виявлено, що на тлі зниження з 40,9 % до 3,6 % загальної оперативної активності збільшується з 18,4 % до 30,8 % внаслідок поширеної виразкової деструкції частка АЕ + ВТ у разі ГКГДВ. Проведено порівняльний аналіз частоти та структури ранніх післяопераційних ускладнень (РПУ). За результатами патоморфологічних досліджень доведено, що у слизовій оболонці антрального відділу спостережено гіперпластичні (73,7 %) або субатрофічні (26,3 %) зміни, а м'язовий шар зазнає гіпертрофії, склерозу та різноспрямованої орієнтації волокон, що негативно впливає на моторику шлунка. Розроблено та впроваджено раціональну тактику й алгоритм виконання АЕ + ВТ у разі ГКГДВ, завдяки яким зменшилась кількість РПУ з 28,9 % до 13,2 %, деструктивного панкреатиту з 5,1 % і летальність з 2,1 % до 0. У віддаленому (до 10-ти років) періоді досягнуто зменшення з 42,3 % до 21,2 %. кількості постваготомних і пострезекційних синдромів. За даними анкетування (SF-36) досягнуто покращання якості фізичного, психічного та загального статусів життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Щербина М. М. 
Міфологічні елементи в культурних формах повсякденності (філософсько-культурологічний аналіз) : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / М. М. Щербина; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 16 c. - укp.

Досліджено проблему функціонування міфа у культурних формах повсякдення. Знайдено та проаналізовано кореляцію концептів "повсякдення" і "міф", яка виявляється у переосмисленні предметів побуту відповідно до їх призначення - безпосередньо практичного, а також особистісного й соціального. Запропоновано дефініцію поняття "культурна форма повсякдення". Це підмножина значень "перетвореної форми" (М.Мамардашвілі) у просторі повсякдення, синкретне злиття повсякденних дій з їх інтерпретаціями групами людей, яких поєднують спільні уявлення про необхідне. Виділено міфологічні елементи, а саме: стереотипи, норми, культурні форми оповсякденювання міфом, а також речові символи, втіленнями яких є предмети побуту. Зазначено, що логіку повсякденного мислення можна зіставити з міфологікою, яка існує у царині повсякдення як особистісно-емоційна чуттєвість і надає життєвому світу циклічного характеру шляхом утворення стереотипів і норм. Показано істотну подібність і відміність міфа й екранної культури. Установлено, що за умов Інтернету створюється нова міфологія форм спілкування, яка базується на самоміфотворчості. Проаналізовано функції стереотипів у повсякденні та з'ясовано відмінність їх функціонування у Всесвітній мережі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.5 + Ю216.21 + Ч111.156

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Акушерство і гінекологія : підручник: у 2 кн. Кн. 1. Акушерство / ред.: В. І. Грищенко, М. О. Щербина. - К. : Медицина, 2011. - 422 c. - Бібліогр.: с. 414 - укp.

Висвітлено сучасні досягнення вітчизняної та світової акушерської науки. Розкрито фізіологічні аспекти вагітності та пологів. Розглянуто основні чинники етіології, патогенезу, клініки, діагностики, лікування та профілактики захворювань під час вагітності, пологів і післяродового періоду. Охарактеризовано зміни в організмі жінки в період вагітності. Описано методи дослідження в акушерстві та перинатології. Наведено класифікацію тазових передлежань плода. Увагу приділено гігієні та харчуванню вагітних, особливостям ведення багатоплідної вагітності, оцінюванню біологічної готовності організму вагітної до пологів, пологовим травмам плода, акушерським операціям. Подано інформацію про перинальні інфекції, аномалії пологової діяльності, причини невиношування та переношування вагітності, маткові кровотечі в послідовий період, післяпологові гнійно-септичні захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353624/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Акушерство і гінекологія : підручник: у 2 кн. Кн. 2. Гінекологія / ред.: В. І. Грищенко, М. О. Щербина. - К. : Медицина, 2011. - 375 c. - Бібліогр.: с. 358 - укp.

Розкрито основи організації амбулаторної та стаціонарної гінекологічної допомоги в Україні. Розглянуто анатомію та фізіологію жіночих статевих органів (ЖСО), основну симптоматику гінекологічних захворювань, класифікацію запальних захворювань ЖСО, етіологію порушень менструальної функції. Подано інформацію про генітальний ендометріоз, доброякісні пухлини, передракові та фонові захворювання, злоякісні новоутворення ЖСО, а також анамалії розвитку ЖСО та порушення статевого дозрівання. Розглянуто питання діагностики та лікування таких захворювань, як доброякісні утворення яєчників, рак шийки матки, гіперпластичні процеси ендометрія, цистит, сечостатеві нориці. Висвітлено проблеми жіночої та чоловічої безплідності, охарактеризовано сучасні репродуктивниі технології. Увагу приділено гінекологічним захворюванням у дітей і підлітків, невідкладним станам в гінекології, ендоскопічним гінекологічним операціям, захворюванням органів сечової системи у жінок, питанням жіночої сексопатології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353624/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Степанківська О. В. 
Гінекологія : підручник / О. В. Степанківська, М. О. Щербина. - К. : Медицина, 2010. - 432 c. - Бібліогр.: с. 432 - укp.

Висвітлено історію розвитку гінекології в Україні, питання медичної деонтології, організації гінекологічної допомоги, анатомії та фізіології жінок, основи законодавства України про охорону здоров'я жінок. Особливу увагу приділено питанням діагностики, лікування та профілактики гінекологічних захворювань, догляду за пацієнтами, а також планування сім'ї, наведено сучасні репродуктивні технології і методи контрацепції. Описано консервативні та хірургічні методи лікування гінекологічних хворих, технологію виконання місцевих процедур, особливості підготовки хворих до оперативних втручань, їх догляду у післяопераційний період, алгоритм виконання практичних навичок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Щербина М. А. 
Своєрідність пасторальності в поемі "Пастуший календар" Едмунда Спенсера : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / М. А. Щербина; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві проаналізовано неперекладену українською мовою поему Е. Спенсера "Пастуший календар". Виявлено імпліцитні смисли, розкодовано семантику пасторальних мотивів, культурні імплікації художніх образів. Виявлено специфіку аксіологічного інтонування ключових пасторальних топосів і запропоновано авторський переклад досліджуваної поеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)4-4 Спенсер Е. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Старова В. С. 
Мицеллярно-экстракционное концентрирование катионных форм лекарственных веществ модифицированной фазой додецилсульфата натрия / В. С. Старова, М. Г. Щербина, Я. В. Базилюк, С. А. Куличенко // Укр. хим. журн. - 2010. - 76, № 11/12. - С. 106-113. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Изучено влияние гидрофобности, строения и протолитических свойств лекарственных веществ - солей органических оснований на распределение в мицеллярно-экстракционной системе на основе додецилсульфата натрия (ДДСН). Установлено, что на эффективность извлечения модифицированной фазой ДДСН лекарственных веществ наибольшее влияние оказывает их гидрофобность и протолитические свойства. Найдены оптимальные условия извлечения и концентрирования лекарственных веществ формирующейся в системе ДДСН - салициловая кислота - NaCl жидкой анионно-активной мицеллярной фазой. Показана возможность спектрофотометрического определения в физиологических жидкостях лекарственных веществ с предварительным их концентрированием в модифицированную мицеллярную фазу ДДСН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Куличенко С. А. 
Фазообразование в растворах цетилпиридиний хлорида в присутствии модифицирующих добавок / С. А. Куличенко, М. Г. Щербина // Укр. хим. журн. - 2011. - 77, № 5/6. - С. 52-56. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Изучено влияние электролитов, минеральных и органических кислот на параметры фазообразования в водных растворах катионного поверхностно-активного вещества цетилпиридиний хлорида. Показано, что изменение кислотности влияет на температуру фазообразования, объем и агрегатное состояние формирующихся фаз. Найдены оптимальные условия формирования компактных жидких катионно-активных фаз для концентрирования органических субстратов анионной природы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г642.1-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Грищенко В. І. 
Гінекологія : підруч. для студ. мед. ВНЗ III - IV рівнів акредитації / В. І. Грищенко, М. О. Щербина, Б. М. Венцківський, Л. В. Потапова, В. В. Лазуренко; ред.: В. І. Грищенко. - К. : Медицина, 2007. - 359 c. - Бібліогр.: с. 355-356 - укp.

Розкрито основи організації гінекологічної допомоги. Досліджено анатомію та фізіологію жіночих статевих органів. Висвітлено загальну симптоматологію та діагностику гінекологічних захворювань. Розглянуто проблему доброякісних пухлин і пухлиноподібних захворювань жіночих статевих органів. Увагу приділено аномалії розвитку жіночих статевих органів і порушення статевого дозрівання. Визначено неправильні положення та травматичні пошкодження жіночих статевих органів. Наведено типові хірургічні втручання й ендоскопічну хірургію в гінекології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС53276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Щербина М. Г. 
Концентрирование органических веществ мицеллярными фазами ионных и неионного ПАВ / М. Г. Щербина, Я. В. Базилюк, С. А. Куличенко // Укр. хим. журн. - 2012. - 78, № 5/6. - С. 59-64. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Установлены закономерности межфазового распределения алифатических карбоновых кислот и органических аналитических реагентов в мицеллярно-экстракционных системах на основе поверхностно-активных веществ (ПАВ) разных типов. Изучено влияние гидрофобности, заряда и строения субстратов на степень извлечения в мицеллярные фазы ПАВ. Рассчитана свободная энергия пересольватации карбоновых кислот при их мицеллярной экстракции в модифицированные катионные фазы. Показана целесообразность применения катионных мицеллярных фаз для концентрирования анионных гидрофобных органических микрокомпонентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г472

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Щербина М. О. 
Особливості вмісту лептину у крові хворих на пубертатні маткові кровотечі / М. О. Щербина, О. О. Диннік // Здоровье женщины. - 2012. - № 6. - С. 154-156. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено дані обстеження 93 пацієнток із пубертатними матковими кровотечами. Визначено частоту порушень секреції лептину, яка залежала від ІМТ. Встановлено, що для хворих із надлишковою масою тіла характерною є гіперлептинемія. Не виявлено вікової динаміки підвищення лептину. У пацієнток з високим рівнем лептину частіше спостерігаються зміни з боку вуглеводного та ліпідного спектрів крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.032-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Щербина М. О. 
Сучасні підходи до профілактики ускладнень вагітності після екстракорпорального запліднення / М. О. Щербина, М. І. Антонян, В. В. Лазуренко, О. В. Мерцалова, М. Г. Грищенко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2013. - 77, № 2. - С. 76-78. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Изучены некоторые клинико-патогенетические механизмы развития осложнений беременности после экстракорпорального оплодотворения, определена роль озонотерапии в комплексе с иммунокорректорами в их профилактике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с + Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Щербина М. М. 
Козаччина в топоніміці рідного краю / М. М. Щербина // Пед. вісн.. - 2010. - № 4. - С. 62-63. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто топоніми - власні географічні назви Черкаської області, що мають козацьке походження. Описано походження назв ряду поселень Черкаської області, в основі яких - назви козацьких укріплень, поселень, козацькі військові звання. Відзначено, що в географічних назвах знайшли своє відображення перемоги українського війська над поляками, адміністративно-територіальні одиниці Запоріжжя, історичні персоналії. Констатовано, що козацьке населення області перебувало біля джерел творення військово-політичної організації українського козацтва - Запорізької Січі, а також реєстрового козацтва, про що і свідчать топоніми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100396 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського