Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Янковський О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Вакуленко І. О. 
Дослідження впливу структурних параметрів на властивості тонколистової сталі / І. О. Вакуленко, Г. В. Левченко, О. В. Янковський, О. В. Симененко // Металознавство та оброб. металів. - 2003. - № 3. - С. 3-8. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто тенденції до зменшення товщини гарячекатаного листа і, тим самим, заміни холоднокатаного тонколистового прокату гарячекатаним. Повноцінна заміна можлива у разі повної відповідності споживчих властивостей гарячекатаного прокату холоднокатаному. Зазначено, що гарячекатаний тонколистовий прокат має більш високу міцність і меншу пластичність, ніж холоднокатаний, після відпалу. Досліджено причини, що призводять до досягнення різного рівня характеристик міцності прокату залежно технології його виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.073 + К621.5-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Янковський О. В. 
Особливості формування структури тонких гарячекатаних штаб і розробка технологічних режимів, що запобігають утворенню різнозернистості : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.01 / О. В. Янковський; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. - Д., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено природу утворення різнозернистості та розроблено технологічні параметри виробництва гарячекатаного тонкоштабового прокату, що дозволяють одержати структурний стан і рівень механічних властивостей сталі, близькі до холоднокатаного стану. Встановлено закономірності впливу температурно-деформаційних режимів гарячої прокатки та наступного охолодження на структуро- та текстуроутворення низьковуглецевої сталі у поверхневих і серединних шарах тонких гарячекатаних штаб. Проведено порівняльний аналіз структури та текстури тонких гаряче- і холоднокатаних штаб з низьковуглецевої сталі, виробленої за діючою технологією. Встановлено причини підвищеного рівня міцнісних і зниженого - пластичних властивостей у гарячекатаному прокаті у порівнянні з холоднокатаним. Досліджено вплив хімічного складу сталі, ступеня гарячої деформації прокату та швидкості його охолодження на положення фазових областей за умов безперервного охолодження. Проаналізовано вплив температури та ступеня деформації низьковуглецевого гарячекатаного тонкоштабового прокату, а також умов наступного охолодження на процеси рекристалізації та текстуроутворення. Встановлено, що виникнення різнозернистості є наслідком різниці в текстурі та пружно-напруженому стані поверхні та центра штаби. Для умов промислового виробництва тонкої гарячекатаної штаби розроблено рекомендації, що дозволяють запобігти утворенню грубозернистої структури у поверхневих шарах штаб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К621.530.03-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Янковський О. А. 
Микроконтроллерная система для исследования сенсо-моторных реакций / О. А. Янковський, Д. О. Янковська, Д. І. Маракушин // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 2. - С. 101-104. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Рассмотрена микроконтроллерная система для контроля координации движения рук пациента при различных заболеваниях нервной системы, приводящих к нарушениям моторики рук. Данная система может использоваться как при диагностике, так и на различных этапах лечения таких болезней, как апраксия, болезнь Паркинсона и т.п. Предложена система имеет невысокую сложность и возможности для расширения ее функциональных возможностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973.4 + Р62-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Янковський О. А. 
Автоматизована система для моделювання термічних опіків шкіри у експериментальних тварин / О. А. Янковський, Д. О. Янковська, Г. В. Полікарпова // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 1. - С. 102-105. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто автоматичну систему для моделювання термічних опіків шкіри у експериментальних тварин. Запропонована система складається з нагрівального елементу з підключеним до нього датчиком температури, комп'ютеру (або ноутбук), до якого через інтерфейс USB підключається зовнішній виконавчий пристрій, реалізований на мікроконтролері, який регулює температуру нагрівального елемента за допомогою широтно-імпульсної модуляції. Програмне забезпечення дозволяє задавати необхідні параметри термічного впливу (температуру, час, кратність) та передбачає можливість його розширення використанням автоматичного підбору температури та часу впливу в залежності від виду експериментальної тварини, ділянки тіла, що підлягає впливу та бажаного ступеня опіку. Наявність комп'ютера дає змогу вносити та зберігати дані щодо умов експерименту, тварин та результати досліджень з автоматичним формування карток експериментальних тварин та можливістю переносити дані до інших програм, наприклад для статистичної обробки результатів. Система може бути застосована для досліджень в області біології та медицини, зокрема у доклінічних випробуваннях препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Хорошко В. 
Вимоги до засобів діагностування обчислювальних систем / В. Хорошко, В. Кузавков, О. Янковський, Ю. Болотюк // Безпека інформації. - 2022. - 28, № 3. - С. 127-132. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтування вимог до безвідмовності, контролепридатності і ремонтопридатності, а також визначення ймовірностей виникнення помилок першого і другого роду при роботі комплексних засобів діагностики систем з вбудованим програмним забезпеченням є однією із основних задач, які виникають на попередньому етапі розробки і проектування подібного типу засобів діагностики. Готовність об'єкта діагностики може бути охарактеризована показником готовності - ймовірністю зберігання працездатності об'єкта у довільний момент часу його використання за призначенням. Особливо це важливо для комплексних технічних систем захисту інформації на об'єктах, які складаються з багатьох підсистем різноманітного призначення і складності. Запропонована в роботі формалізована процедура дозволяє формулювати вимоги до комплексних засобів діагностики обчислювальних систем й систем з вбудованим програмним забезпеченням у випадку відсутності інформації про важливість показників, що характеризують безпеку об'єкта на попередньому етапі проектування технічних засобів, та обгрунтовувати їх при наявності мінімальної кількості інформації на етапі проектування останніх.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.2-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Кузавков В. 
Технічна діагностика складних технічних об'єктів / В. Кузавков, В. Хорошко, О. Янковський // Захист інформації. - 2022. - 24, № 3. - С. 115-120. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наявність ефективної системи діагностування є необхідною умовою безвідмовного функціонування будь якої технічної системи. Однак, слід зауважити, що вартість розробки та обслуговування таких систем не дозволяє створювати їх в масовій кількості. Запропоновано варіант побудови та алгоритм функціонування автоматизованої системи розв'язання задач технічного діагностування складних технічних об'єктів. Запропонована в роботі структура системи контролю здатна забезпечити виконання всіх задач технічного діагностування - контроля технічного стану, локалізації несправності, прогнозування технічного стану об'єкту контролю. Використання в складі системи контролю обчислювальних засобів надає змогу отримати уніфікований пристрій зі змінною структурою як апаратної так і програмної складової. Досягнута, таким чином універсальність та гнучкість автоматизованої системи діагностування як приладу з програмним керуванням, забезпечує йому широке використання у системах технічної діагностики та контролю складних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.98 + Ж820.5 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Янковський О. А. 
Застосування комп'ютерних методів обробки зображень в експериментальній та клінічній медицині / О. А. Янковський, С. О. Партика, В. В. Філіппов // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2023. - Вип. 1. - С. 155-158. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В наш час в світі широко застосовуються в харчовій промисловості біологічні домішки, зокрема карагенани (Е407а). Відомо, що карагенани використовуються як емульгатори та желеутвоювачі. В експериментальних дослідженнях визначено вплив карагенанів на організм людей та тварин. З наукової літератури відомо вплив цієї біодомішки на розвиток запалення кишківника. Мета роботи - вибір алгоритмів цифрової обробки зображень для об'єктивного аналізу результатів експериментальних досліджень. Об'єктом дослідження є біологічні об'єкти, а саме суспензія лейкоцитів та еритроцити крові щурів. Предметом дослідження є методи та алгоритми обробки зображень методами бінаризації. Розглянути методи комп'ютерної обробки зображень біологічних об'єктів, які дозволяють покращити якість аналізу результатів експериментальних досліджень. Визначені рішення стають особливо ефективними при великому обсязі отриманих результатів досліджень, які необхідно опрацювати за короткий час. Висновок: цей підхід зменшує кількість помилок, зумовлених людським фактором. Використані алгоритми можна застосувати і до інших зображень, отриманих методами, які застосовують в експериментальній та клінічній медицині. Також можна розширити функціональні можливості аналізу.



Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського