Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Яценко К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Яценко К. І. 
Організація протоколів прикладного рівня для використання мобільних пристроїв в гетерогенному середовищі / К. І. Яценко // Пробл. програмув. - 2007. - № 1. - С. 85-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано підхід до створення нового класу протоколів XDEP (XML Data Exchange Protocol) міжплатформної комунікації, мета якого полягає в стандартизації формату та методів обміну даними між серверними програмами та програмами, що працюють на переносних пристроях. Завдяки XML формату XDEP можна легко використовувати для комунікації між пристроями з різною архітектурою і він має властивість гнучкого стандарту. Представлено огляд найбільш популярних з існуючих методів обміну даними та наведено практичні приклади застосування нового класу протоколів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яценко К. І. 
Протоколи для інтеграції мобільних пристроїв із станціями надання послуг через бездротовий зв'язок / К. І. Яценко // Пробл. програмув. - 2008. - N 2/3 (спец. вип.). - С. 166-172. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано новий метод в області інформаційних технологій із надання локальних послуг через безшовну інтеграцію мобільних пристроїв. Підхід базується на класі протоколів XDEP (XML data exchange protocol). Основним завданням цього підходу є заміна існуючих методів надання інформації, які функціонують завдяки спеціалізованим пристроям. Запропоновано перенести цю функціональність на пристрої масового використання - персональні електронні записники, мобільні телефони, МР3 плеєри та інші.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Яценко К. В. 
Вплив переривчастої нормобаричної гіпоксії на стан центральної нервової системи та мозкового кровообігу у дітей з паталогією центральної нервової системи : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / К. В. Яценко; Нац. акад. наук України, Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. - К., 2010. - 24 c. - укp.

Досліджено питання застосування переривчастої нормобаричної гіпоксії (ПНГ) для прискорення відновлення фізіологічних функцій центральної нервової системи та мозкового кровообігу у дітей, хворих на церебральний параліч. Проаналізовано динаміку змін показників електроенцефалограми у дітей після курсу ПНГ. На підставі проведених інструментально-нейрофізіологічних, клініко-неврологічних досліджень встановлено, що комплексна реабілітація з використанням ПНГ дозволяє досягти вірогідно більш вираженого позитивного ефекту у порівнянні з загальноприйнятою технологію лікування ДЦП. Вперше впроваджено в практику українських закладів дитячої неврології використання ПНГ з метою стимуляції процесів регенерації ЦНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 + Р733.627.709.3-5 + Р733.627.703-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Березовський В. Я. 
Інструментальна оротерапія у дітей з церебральним паралічем / В. Я. Березовський, К. В. Яценко // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 1. - С. 79-86. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Досліджено можливість використання методу оротерапії у комплексній реабілітації дітей із різними формами церебрального паралічу. Інстументальна оротерапія (переривчаста нормобарична гіпокситерапія) - це новітня біофізична технологія моделювання високогірних умов за парціальним тиском кисню у повітрі при нормальному атмосферному тиску. В основі її лікувального ефекту лежить активація захисних механізмів і фізіологічних резервів організму пацієнта. Обстежено та комплексно проліковано 87 хворих віком від 8,5 міс до 12 років з різними формами дитячого церебрального паралічу (ДЦП). Діти були розподілені на дві групи, рандомізовані за віком, статтю, клінічною формою ДЦП. Першу (порівняльну) групу складали 34 особи, яким проводили традиційну комплексну терапію. Основна група (53 пацієнти) на тлі загальноприйнятої комплексної терапії додатково отримувала курс інструментальної оротерапії у переривчастому режимі. Після проведеного лікування з використанням методу інструментальної оротерапії та традиційного комплексу терапевтичних заходів у стані рухового статусу більшості хворих основної (50; 94,3 %) та порівняльної (25; 73,5 %) груп відзначали позитивні зміни. Зіставлення клінічних результатів, одержаних у пацієнтів обох груп, виявило, що у дітей, яким проводили інструментальну оротерапію, клінічний ефект був вірогідно вищим. Позитивні зміни біоелектричної активності мозку відзначали у (37; 70 %) пацієнтів основної і (19, 56 %) осіб порівняльної групи. У дітей, яким проводили інструментальну оротерапію, позитивні зміни спектральних складових ЕЕГ були вірогідно вищими. Таким чином, застосування у комплексному лікуванні хворих на ДЦП методу і

нструментальної оротерапії збільшує ефективність терапії і сприятливо впливає на клінічний перебіг захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Волик Н. Г. 
Ресурсна база комерційних банків України: сучасний стан і перспективи розвитку / Н. Г. Волик, К. Г. Яценко // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2010. - Вип. 6. - С. 270-274. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розкрито сучасний стан ресурсної бази банківської системи України, шляхи вдосконалення та покращання ресурсної політики банку, підходи до управління ресурсною базою комерційних банків за умов кризи. Акцентовано увагу на масштабах ризиків, викликаних змінами відсоткових ставок та складністю їх прогнозування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Яценко К. А. 
Мультикультуралізм як соціокультурний феномен сучасності: соціально-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / К. А. Яценко; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир, 2014. - 17 c. - укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз мультикультуралізму як соціокультурного феномену сучасності, охарактеризовано його засадничі принципи та особливості функціонування. Вивчено міжнародний досвід упровадження моделей мультикультуралізму в різних сферах суспільного життя. Виявлено закономірності функціонування й розвитку, загальні та особливі умови, позитивні й негативні наслідки реалізації мультикультурних практик у полікультурному суспільстві. Досліджено характеристики вітчизняного мультикультурного суспільства та основні напрями реалізації мультикультурних програм в Україні. Визначено українську етнокультурну ідентичність та проаналізовано специфіку її складових. Набуло додаткового обгрунтування положення про інтегративну функцію культури титульного етносу та мультикультурної освіти у контексті формування національної ідентичності та організації міжнаціонального спілкування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Яценко К. Г. 
Аналіз властивостей маневреності засобів рухомості зенітних ракетних комплексів та вибір критеріїв їх оцінки / К. Г. Яценко, О. А. Бобошко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2013. - № 4. - С. 40-43. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано дослідження щодо маневреності засобів рухомості зенітних ракетних комплексів. Запропоновано структуру властивостей маневреності, що враховує особливості їх експлуатації та надає змогу перейти до вибору оціночних адаптивних критеріїв за складних умов руху. Як вказані критерії запропоновано використовувати частоту власних коливань засобів рухомості зенітних ракетних комплексів у площині дороги та коефіцієнт динамічності коливань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц501.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Яценко К. О. 
Комплексне лікування хворих з одонтогенним гайморитом із застосуванням про- і пребіотиків : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / К. О. Яценко; ДУ"Ін-т стоматології НАМН України". - О., 2012. - 20 с. - укp.

З використанням клінічних, рентгенологічних, ендоскопічних, мікробіологічних, лабораторних й патоморфологічних методів дослідження, обстежено підлягали 80 пацієнтів із загостренням хронічного гаймориту й 40 пацієнтів із хронічним одонтогенним гайморитом. Обидві групи були поділені на рівнозначні основні й контрольні підгрупи. У контрольних підгрупах пацієнти одержували традиційну схему лікування, відповідно до протоколів надання стоматологічної допомоги. В основних підгрупах до традиційної схеми лікування були додані пробіотик системної дії лактовіт- форте" та пребіотичний препарат лізодент місцево в пазуху в до- і післяопераційному періоді. Встановлено, що в основній підгрупі пацієнтів із загостренням хронічного одонтогенного гаймориту проведення хірургічного втручання стало можливим у середньому на дві доби раніше, ніж у контрольній. Під час динамічного бактеріологічного дослідження титр мікроорганізмів швидше зменшувався в пацієнтів, що приймали про- та пребіотичні препарати, і після лікування в них було висіяно в середньому в 2,5 раза менше патогенних мікроорганізмів, ніж у контрольних підгрупах. Виявлено, що пацієнти з одонтогенним гайморитом, які лікувалися за запропонованою методикою, були виписані зі стаціонару на два ліжко-дні раніше, ніж пацієнти, які лікувалися за традиційною схемою, що підтверджує високу терапевтичну ефективність проведених лікувальних заходів у пацієнтів з одонтогенним гайморитом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Яценко К. Г. 
Експериментальне визначення параметрів маневреності існуючих засобів рухомості зенітних ракетних комплексів середньої дальності Повітряних сил Збройних сил України / К. Г. Яценко, М. А. Подригало, О. Б. Куренко, І. В. Рогозін, Д. М. Клец // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2014. - № 3. - С. 63-69. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено вплив тиску повітря в шинах на параметри маневреності існуючих засобів рухомості зенітних ракетних (ЗР) комплексів (ЗРК) середньої дальності. Визначено частоти власних коливань ЗР ЗРК середньої дальності Повітряних сил Збройних сил України під час руху за складних дорожніх умов під час виконання завдань за призначенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц54(4УКР)22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Яценко К. В. 
Сомономер-красители. Способ получения для реакции полимеризации виниловых мономеров / К. В. Яценко, В. З. Маслош, О. В. Маслош, Н. Е. Шолух // Хім. пром-сть України. - 2014. - № 6. - С. 15-17. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрен способ получения сомономер-красителей для реакции полимеризации виниловых мономеров путем введения виниловой группы в структуру исходного красителя. Реакция протекает в результате взаимодействия амино- и гидроксигрупп с хлорангидридом метакриловой кислоты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.13/14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Яценко К. В. 
Дитячий церебральний параліч: етіопатогенез, клініко-нейрофізіологічні аспекти та можливості неврологічної реабілітації : (огляд) / К. В. Яценко // Укр. неврол. журн.. - 2015. - № 2. - С. 19-24. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Висвітлено сучасні уявлення про етіологію та патогенез дитячого церебрального паралічу (ДЦП). Проаналізовано дані літератури щодо впливу найбільш агресивних чинників зовнішнього та внутрішнього середовища, який призводить до формування ЦП в різні періоди пери-, інтра- і постнатального розвитку дитини. Розглянуто ефективні методи терапевтичного лікування і реабілітації пацієнтів із зазначеною патологією. Наведено власні результати клініко-нейрофізіологічного дослідження використання переривчастої нормобаричної гіпокситерапії у комплексній реабілітації дітей з ЦП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Качанов П. А. 
Анализ восприятия пространства в проекции Панини и ее применение в компьютерной графике / П. А. Качанов, А. А. Зуев, К. Н. Яценко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 4/2. - С. 36-43. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Проанализированы данные, описывающие особенности зрительного восприятия человеком виртуального пространства. Приведено описание проекционной модели Панини и дана трактовка используемых преобразований с точки зрения психологии зрительного восприятия человека. Приведен пример использования данной модели в компьютерной графике. Модель позволяет получить более информативные изображения трехмерного пространства на плоскости.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Подригало М. А. 
Определение коэффициента динамичности средств подвижности зенитных ракетных комплексов Воздушных сил Вооруженных сил Украины / М. А. Подригало, К. Г. Яценко, И. В. Рогозин // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2015. - № 2. - С. 48-50. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Приведены результаты теоретического исследования динамических свойств автомобилей и автопоездов, используемых в качестве средств подвижности зенитных ракетных комплексов. Предложен метод выбора рационального значения коэффициента динамичности средств подвижности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц54(4УКР)22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Яценко К. Г. 
Вероятностный метод оценки устойчивости движения многоосных автомобилей / К. Г. Яценко, М. А. Подригало, Д. М. Клец // Системи озброєння і військ. техніка. - 2015. - № 3. - С. 155-158. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Предложен вероятностный метод определения показателей устойчивости многоосных автомобилей, построенный на модели нормального распределения коэффициента устойчивости. На примере МАЗ-543 определены усеченные нормальные законы распределения значений коэффициента устойчивости при различных скоростях движения и величинах коэффициента сцепления.


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.42-014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Яценко К. В. 
Перинатальна гіпоксично-ішемічна енцефалопатія та експериментальні підходи до її корекції : (огляд) / К. В. Яценко // Укр. неврол. журн.. - 2016. - № 1. - С. 7-11. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Перинатальна гіпоксично-ішемічна енцефалопатія (ГІЕ) - поширена патологія нервової системи як серед доношених, так і серед недоношених новонароджених. Лікування ГІЕ у новонароджених є складним і дискутабельним. Для розробки ефективних методів лікування та реабілітації пацієнтів з ГІЕ важливо дослідити патофізіологічні аспекти цієї патології. Висвітлено сучасні погляди на проблему перинатальної ГІЕ. Проаналізовано експериментальні підходи до нейропротекції за ГІЕ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-5 + Р733.302.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Качанов П. А. 
Системы визуализации тренажерных комплексов бронетанковой техники : монография / П. А. Качанов, А. А. Зуев, К. Н. Яценко. - Харьков : Тип. Мадрид, 2015. - 200 c. - рус.

Освещены различные аспекты разработки систем визуализации для тренажерных комплексов наземной спецтехники. Приведены примеры практической реализации методов подготовки исходных данных для моделирования, а также примеры синтеза изображений в реальном масштабе времени с использованием различных спецэффектов. Рассмотрены математические модели хранения протяженных динамических ландшафтов и физической симуляции. Уделено внимание методам расчета освещенности, формированию дымо-пылевых облаков и взрывов, методу расчета позиции и ориентации наблюдателя при использовании динамической платформы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц531.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сидорчук О. І. 
Метод дренування ран після радикальних моделюючих операцій у хворих на рак молочної залози / О. І. Сидорчук, І. М. Мотузюк, В. В. Зайчук, О. Є. Лобанова, А. О. Ляшенко, С. О. Молід, К. Ю. Яценко, Р. І. Верещако // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2016. - 18, № 1. - С. 55-58. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Яценко К. В. 
Вплив комплексної терапії з використанням мікрополяризації на електроенцефалографічні показники у дітей, хворих на симптоматичну епілепсію / К. В. Яценко // Укр. неврол. журн.. - 2017. - № 3. - С. 38-42. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати можливість застосування методу транскраніальної мікрополяризації для поліпшення електроенцефалографічних показників у дітей, хворих на симптоматичну епілепсію. Обстежено та комплексно проліковано 29 хворих віком від 2 до 12 років з різними формами епілепсії. До групи порівняння, в якій було застосовано базисні лікувально-реабілітаційні заходи, було залучено 14 дітей, до основної групи, в якій додатково проводили курс транскраніальної мікрополяризації, - 15. Транскраніальну мікрополяризацію виконували згідно з розробленими індивідуальними схемами лікування. За допомогою електроенцефалографії оцінювали показники біоелектричної активності головного мозку до початку лікування та через 3 міс після закінчення терапевтичного курсу. Аналіз електроенцефалограм хворих дітей обох груп до лікування свідчив про наявність змін епілептичного типу (повільні множинні спайки, гострі хвилі, піки та епілептиформні комплекси). Після закінчення курсу транскраніальної мікрополяризації відзначено виражене поліпшення електроенцефалографічної картини (зменшення вираженості епілептиформних змін, збільшення частоти та амплітуди alpha- і beta-ритмів, зменшення амплітуди та частоти delta- і theta-ритмів). Висновки: одержані дані свідчать про те, що використання методу мікрополяризації додатково до комплексного лікування хворих на епілепсію сприяє поліпшенню електроенцефалографічної картини і, відповідно, позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Цупиков О. М. 
Ефективність використання зеленого флуоресцентного білка як маркера для ідентифікації трансплантованих нейральних прогеніторних клітин у нервовій тканині мишей / О. М. Цупиков, В. М. Кирик, К. В. Яценко, Г. М. Бутенко, Г. Г. Скибо // Укр. неврол. журн.. - 2017. - № 3. - С. 51-57. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність використання зеленого флуоресцентного білка (GFP) як маркера донорських клітин у тканинах реципієнта у віддалені строки після трансплантації. Експериментальним тваринам трансплантували нейральні прогеніторні клітини, виділені з гіпокампів мишей лінії FVB-Cg-Tg(GFPU)5Nagy/J, трансгенних за геном GFP. Через 90 днів після трансплантації GFP-позитивних нейральних прогеніторних клітин проведено імуногістохімічний аналіз зрізів мозку із використанням антитіл проти GFP за допомогою конфокального та електронного мікроскопа. Імуногістохімічне дослідження з використанням антитіл проти GFP показало, що на 90-ту добу після стереотаксичної трансплантації у гіпокамп GFP-позитивні клітини диференціювалися в клітини з нейронною та гліальною морфологією. Ультраструктурний аналіз виявив, що трансплантовані GFP-позитивні клітини утворювали синоптичні контакти між донорськими клітинами та нейронами реципієнта на 90-ту добу після трансплантації. Висновки: результати дослідження свідчать про те, що GFP - це надійний нетоксичний маркер, який надає змогу ідентифікувати донорські клітини навіть у віддалені (до 90 діб) строки після трансплантації. Імуногістохімічне фарбування зрізів мозку із використанням антитіл проти GFP надає змогу візуалізувати донорські GFP-позитивні клітини за допомогою як конфокального, так і електронного мікроскопа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*336.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Яценко К. В. 
Вплив комплексної терапії з використанням мікрополяризації на електроенцефалографічні показники у дітей, хворих на симптоматичну епілепсію / К. В. Яценко // Укр. неврол. журн.. - 2017. - № 3. - С. 38-42. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати можливість застосування методу транскраніальної мікрополяризації для поліпшення електроенцефалографічних показників у дітей, хворих на симптоматичну епілепсію. Обстежено та комплексно проліковано 29 хворих віком від 2 до 12 років з різними формами епілепсії. До групи порівняння, в якій було застосовано базисні лікувально-реабілітаційні заходи, було залучено 14 дітей, до основної групи, в якій додатково проводили курс транскраніальної мікрополяризації, - 15. Транскраніальну мікрополяризацію виконували згідно з розробленими індивідуальними схемами лікування. За допомогою електроенцефалографії оцінювали показники біоелектричної активності головного мозку до початку лікування та через 3 міс після закінчення терапевтичного курсу. Аналіз електроенцефалограм хворих дітей обох груп до лікування свідчив про наявність змін епілептичного типу (повільні множинні спайки, гострі хвилі, піки та епілептиформні комплекси). Після закінчення курсу транскраніальної мікрополяризації відзначено виражене поліпшення електроенцефалографічної картини (зменшення вираженості епілептиформних змін, збільшення частоти та амплітуди alpha- і beta-ритмів, зменшення амплітуди та частоти delta- і theta-ритмів). Висновки: одержані дані свідчать про те, що використання методу мікрополяризації додатково до комплексного лікування хворих на епілепсію сприяє поліпшенню електроенцефалографічної картини і, відповідно, позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського