Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Яцків Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Яцків Н. Г. 
Дослідження базисних функцій стиснення даних в теоретико-числових перетвореннях Радемахера та Галуа / Н. Г. Яцків // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2002. - № 1. - С. 80-84. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано методи стиснення даних на основі базисних функцій Галуа нульового та першого порядку, досліджено ефективність кодування з використанням указаних методів.


Ключ. слова: базисні функції, стиснення даних, кодування
Індекс рубрикатора НБУВ: З811.344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яцків Н.  
Новелістика Василя Стефаника у франкомовній критиці XX століття / Н. Яцків // Вісн. Прикарпат. ун-ту. Сер. Філологія. - 2005. - Вип. 9-10. - С. 272-280. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено рецепцію творчості В. Стефаника у франкомовній критиці, проаналізовано історико-літературні функції критичних рецензій та перекладів, які свідчили про входження новеліста у світовий художній простір.


Ключ. слова: рецепція, інтерпретація, зіставлення, типологія, поетика, контекст
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68932/Філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Яцків Н. Г. 
Методи та засоби стиснення даних в розподілених комп'ютерних системах на основі кодів поля Галуа : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.13 / Н. Г. Яцків; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2003. - 20 c. - укp.

Вдосконалено логіко-статистичні інформаційні моделі шляхом заміни унітарного коду послідовностями Галуа, що надало змогу кодувати мітки часу без введення надлишковості. Запропоновано базисні функції Галуа нульового та першого порядку, на підставі яких розроблено нові методи стиснення цифрових даних, які забезпечують зменшення обсягів даних у 3 - 8 разів у випадку кодування процесів, для яких класичні методи практично непрацездатні (це створює умови їх ефективного використання у стандартних системах передавання, архівації та зберігання даних). Запропоновано метод стиснення даних, поданих гармонічними сигналами, що базується на реєстрації 1/8 періоду сигналу та кодуванні повторів бітами Галуа, коефіцієнт стиснення дорівнює 7,6. Розроблено модифікований метод адаптивного кодування даних в базисі Галуа, що забезпечує стиснення даних у 1,6 - 2 рази за умов 50 % активних відліків і не вводить надлишковості на відміну від існуючих у випадку 90 % активних відліків. Наведено новий метод кодування багатовимірних джерел інформації на базі перетворення Крестенсона - Галуа, який дає змогу перейти від багатовимірного до одновимірного представлення даних, забезпечує зменшення службових даних під час передавання інформації, криптографічне кодування та захист від помилок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яцків Н. Я. 
Творчість Василя Стефаника у контексті українсько-французьких літературних взаємин кінця XIX - початку XX століття (проблема відтворення стилю новеліста) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н. Я. Яцків; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено переосмисленню оцінки літературно-естетичного методу В.Стефаника у контексті сучасної йому доби та його місця у загальноєвропейському духовному просторі. Здійснено аналіз рецепції українським новелістом західноєвропейської літератури в цілому та французької зокрема. Типологічні зіставлення його прози з надбанням представників французької літератури виявляють спільні та відмінні риси його поетики на рівні стилю і жанру. Вперше простежено процес франкомовної критичної інтерпретації творчості В.Стефаника та досліджено різночасові переклади творів новеліста французькою мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш5(4УКР)5-4 СТЕФАНИК В.418.3 + Ш5(4ФРА)-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яцків Н. Я. 
Творчість братів Гонкурів у франкомовній критиці / Н. Я. Яцків // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2015. - № 2. - С. 343-354. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Простежено еволюцію рецепції творчості братів Гонкурів у франкомовній критиці. Хронологічний принцип надав можливість виділити 3 етапи, перший з яких розпочався ще наприкінці XIX ст. через посередництво Е. Золя у контексті натуралізму. На початку XX ст. французькі дослідники прагнуть визначити новаторство письменники у тематичному та проблематичному діапазоні, а з середини століття розпочинається комплексне вивчення стильової палітри, естетики митців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сучасні дослідження з лінгвістики, літературознавства і міжкультурної комунікації = Exploring linguistics, literature and intercultural communication (ELLIC 2021) : матеріали VI Всеукр. наук.-практ. конф. / ред.: О. А. Бігун, Я. Т. Билиця, Я. В. Бистров, Ю. В. Ковальчук, Н. О. Корольова, С. І. Липка, Н. О. Ткачук, Р. В. Угринюк, Н. Я. Яцків; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : Кушнір Г. М., 2021. - 261 c. - укp.

Розглянуто фразеологічні одиниці сучасної німецької мови біблійного походження. Описано особливості текстової актуалізації. Наведено типи прецедентних текстів як джерел походження ідіом. Акцентовано на вербалізації імперативу в сучасних англомовних релігійних проповідях та його особливостях. Розглянуто дієслівні фразеологізми на позначення зовнішності та фізичних властивостей людини. Описано лексико-семантичні особливості комунікативної поведінки зооморфних персонажів англомовних казок. Розглянуто синонімію як вияв парадигматичних відношень у системі англійської релігійної лексики. Досліджено фразеологічні одиниці з релігійним компонентом у сучасній англійській мові. Описано семантико-стилістичні особливості власних назв у заголовках сучасних англійськомовних газет. Наведено характеристику функціонування засобів вираження ввічливості у сучасному англомовному дискурсі. Розкрито сутність морально-етичних рис та їх репрезентацію компаративними фразеологічними одиницями в англомовній картині світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я431(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852888 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського