Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Heger W$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Heger W.  
Mobiles fahrbahnerfassungs-system "MOFA-S" innovation fur die strasse = Мобільна система фіксації стану дорожнього полотна "МОФА-С" / W. Heger, S. Krannich, I. Trevoho, R. Vanchura // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2011. - Вип. 1. - С. 53-58. - нім.

Детально розглянуто мобільну систему фіксації стану полотна автомобільної дороги.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Muller E. 
Calibration of levelling devices and lathes in Neubrandenburg University of Applied Sciences = Калібрування нівелірних приладів та рейок у Вищій школі Нойбранденбург / E. Muller, W. Heger // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2015. - Вип. 1. - С. 57-62. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Розглянуто калібрування геодезичних вимірювальних засобів, зокрема, вимірювання висот за допомогою геометричного нівелювання. Застосування горизонтальної візирної лінії та двох вертикальних масштабів надає можливість визначити вертикальну різницю висот dH'.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Trevoho I. 
Aerial data application for construction of large-scale plans = Застосування аерофотознімків для створення великомасштабних планів / I. Trevoho, W. Heger, Ch. Losmann, O. Lisnyk // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2018. - Вип. 1. - С. 158-163. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Охарактеризовано методи застосування аерофотознімків і знімків із мультикоптера для створення великомасштабних планів (1:500, 1:1000). Запропоновано методи покращання якості 3D моделі місцевості за допомогою використання перспективних знімків із мультикоптера та наземних, створених камерою високої роздільної здатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Heger W. 
Investigations to digitizing of the gyro oscillation swing by a line camera = Дослідження оцифрування коливань гіроскопа за допомогою лінійної камери / W. Heger, I. Trevoho, Ya. Lopatin // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 2. - С. 45-53. - Бібліогр.: 52 назв. - англ.

Мета роботи - розроблення технології автоматизованого процесу вимірювання гіроскопом "Gyromax AK-2M" для визначення азимута. Точність визначення основних величин має бути вищою, ніж за механічної процедури вимірювання. Описано метод оцифрування коливань гіроскопа з використанням камери з лінійним сенсором. Досліджено можливість роботи з лінійною камерою фірми Coptonix та можливість її підключення до одноплатного комп'ютера Raspberry Pi 3B для передавання даних та їх оброблення. Перевірено можливість використання програмної мови Python 3.0 для реалізації проекту. Для реалізації цього проекту застосовано комплексний підхід із використанням таких пристроїв, як камера із лінійним сенсором, одноплатний комп'ютер і пристрій, що імітує коливання гіроскопа. Досліджено оцифрування даних вимірювання, обчислення значення азимута й автома. Для автоматизованого обчислення даних використано ті самі 2 методи, що використовують у звичайних вимірюваннях - метод поворотної точки та метод проходження. Результат роботи - автоматизовано систему вимірювання коливань, яку можна застосовувати в гіроскопах. У систему входить розроблене програмне забезпечення, яке з'єднує користувача з лінійною камерою і комп'ютером, який обробляє вимірювання, записує необхідні дані, передає їх на комп'ютер-клієнт і обчислює необхідні значення. Щоб забезпечити зручність використання програми для інших користувачів, програма оснащена графічним інтерфейсом. Результатом роботи програми є файл із розширенням XML, який містить дані про вимірювання. Запропоновано новий метод оцифрування коливань гіроскопа. Застосування камери з лінійним сенсором та одноплатного комп'ютера для цього завдання відкриває багато можливостей для вдосконалення процесів автоматизації геодезичних приладів, що може підвищити точність вимірювань та зменшити їх тривалість. Розробляючи цей метод оцифрування вимірювань, можна розпочати виробництво вдосконаленої версії гіроскопічної насадки GYROMAX AK-2M.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Lopatin Ya. 
Automation of the measurement procedure in the mechanical north-seeking gyroscope = Автоматизація вимірювань у механічному гірокомпасі / Ya. Lopatin, W. Heger // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб. - 2021. - Вип. 93. - С. 5-12. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Мета роботи полягає у розробці автоматизованої вимірювальної системи в механічному гірокомпасі за допомогою спеціально розробленого апаратного та програмного забезпечення (ПЗ) для того, щоб полегшити експлуатацію приладу та мінімізувати похибки спостерігача. Розроблений комплекс передбачає автоматизацію лише для часового методу, оскільки для методу поворотної точки необхідно постійно контактувати з навідним гвинтом тахеометра. В основі проєкту - інтегрована система, апаратна частина якої містить одноплатний комп'ютер, камеру та об'єктив, а в основі ПЗ - розроблений алгоритм розпізнавання руху з застосуванням технологій обробки зображення. Цей алгоритм створено за допомогою мови програмування Python і Computer Vision бібліотеки з відкритим початковим кодом OpenCV. За допомогою апаратної частини отримується відеозображення відлікової шкали гіроскопа, а за допомогою ПЗ - на цьому зображенні ідентифікується рухомий світловий індикатор і його позиція відносно шкали. Результатом дослідження є функціонувальна автоматична система вимірювання, яка визначає значення азимута напрямку з такою ж точністю, що й мануальні вимірювання. Система керується дистанційно за допомогою комп'ютера через wi-fi мережу. Для перевірки системи проведено серію автоматичних і мануальних вимірювань, які виконувались одночасно в одному й тому самому пункті для одного й того самого напрямку. На підставі отриманих результатів можна стверджувати, що точність системи є в межах, зазначених виробником приладу для мануальних вимірювань. Застосування технології комп'ютерного зору, а саме відстеження рухомого об'єкта на зображенні для гіроскопічних вимірювань може дати відчутний поштовх для питання розробки систем автоматизації вимірювань для широкого спектра вимірювальних приладів, що своєю чергою, може призвести до покращання точності результатів вимірювання. Розроблена система може застосовуватись разом із гірокомпасом Gyromax AK-2M фірми GeoMessTechnik для проведення автоматизованих вимірювань, навчання нових операторів. За допомогою розробленої моделі можна уникнути грубих похибок спостерігача, полегшити процес вимірювання, який не вимагатиме постійної присутності оператора біля приладу. В деяких небезпечних умовах це є суттєвою перевагою.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського