Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Kaniuk G$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Kaniuk G. I. 
Unified basic software and hardware complex for precision energy-saving systems of automatic regulation and control = Уніфікований базовий програмно-технічний комплекс для прецизійних енергозберігаючих систем автоматичного регулювання та управління / G. I. Kaniuk, A. Yu. Mezeria, V. N. Knіazіeva, D. M. Кhoroshun, T. N. Fursova // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2019. - № 2. - С. 202-209. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Запропоновано методи синтезу прецизійних електрогідравлічних систем управління з використанням принципу мультиплікації. Використання принципу мультиплікації дозволяє створювати компактні системи управління технологічними об'єктами, мають високі показники точності і швидкодії. Розглянуто задачу створення уніфікованого базового програмно-технічного комплексу для прецизійних систем автоматичного регулювання та керування довільним технологічним об'єктом. На основі ефективних методів сучасної теорії оптимального управління розроблені алгоритми управління, що забезпечують максимальну компенсацію всіх видів статистичних і динамічних помилок управління. Об'єкт дослідження: система автоматичного регулювання довільним технологічним об'єктом підвищеної точності. Предмет дослідження - процеси забезпечення точності і швидкодії систем регулювання. Мета роботи - створення програмно-технічного комплексу, для прецизійних систем регулювання і управління, що забезпечує високі показники точності і швидкодії, на основі параметричного синтезу і використання методів мультиплікації. Актуальність роботи обумовлена необхідністю підвищення точності систем керування технологічними об'єктами і розробки програмно-технічного комплексу для цих систем. Використано методи оптимального управління, методи структурного синтезу. Для підтвердження достовірності розроблених моделей і принципів, використовувався метод експериментальних досліджень на базі діючого обладнання випробувальних стендів. Для налагодження експериментального зразка базового програмно-технічного комплексу для випробувань підшипників ковзання двигунів внутрішнього згоряння використовувалося математичне імітаційне моделювання електрогідравлічного приводу. Для синтезу прецизійного регулятора використовувався метод мультиплікації. Розроблено ряд типорозмірів швидкодіючих прецизійних ЕГСС на базі неполноповоротние гідродвигунів з діапазоном крутних моментів до 40 кНм, що забезпечують відтворення в стежить режимі заданих вхідних впливів з пропускною здатністю до 20 Гц, точністю позиціонування до однієї кутової хвилини і діапазоном регулювання до 104. На базі розроблених ЕГСС створені і доведені до практичного використання автоматизовані імітаційні динамічні стенди для випробування систем наведення мобільних об'єктів (замовник - ЦНііХМ, м. Москва) і для випробування піввісь трансмісій (замовник - АТ "КамАЗ", м. Набережні Челни). На основі результатів виконаних досліджень створено базовий програмно-технічний комплекс для випробувального обладнання підприємств сільськогосподарської, автомобільної та інших галузей промисловості. Синтезований швидкодіючий прецизійний регулятор контуру управління становищем регулюючих клапанів парової турбіни, що забезпечує компенсацію всіх основних видів статичних і динамічних помилок і більш ніж дворазове підвищення швидкодії в порівнянні з базовим варіантом при збереженні допустимих запасів стійкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Kaniuk G. 
Development of neural-network and fuzzy models of multimass electromechanical systems / G. Kaniuk, T. Vasylets, O. Varfolomiyev, A. Mezerya, N. Antonenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/2. - С. 51-63. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.

Мета роботи - побудова моделей багатомасових електромеханічних систем із застосуванням нейронних мереж (НМ), систем нечіткого висновку та гібридних мереж інструментальними засобами MATLAB. Модель системи у вигляді НМ або системи нейро-нечіткого висновку (СННВ) будується на базі відомих вхідних сигналів і виміряних сигналів на виході системи. У ході досліджень використано методи теорії штучних НМ і методи технології нечіткого моделювання. Виконано синтез НМ для вирішення завдання ідентифікації електромеханічної системи зі складними кінематичними зв'язками з застосуванням пакету прикладних програм Neural-network Toolbox системи MATLAB. Розглянуто можливість вирішення задачі ідентифікації за допомогою нечіткої апроксимуючої системи з використанням пакету Fuzzy Logic Toolbox. Проведено синтез гібридні мережі, реалізованої у формі адаптивної СННВ із застосуванням редактора ANFIS. Надано рекомендації з вибору параметрів, що найбільш суттєво впливають на точності ідентифікації у разі застосування розглянутих методів. Показано, що використання НМ і адаптивних СННВ надає можливість виконувати ідентифікацію систем з точністю 2 - 4 %. У результаті проведених досліджень показано ефективність застосування НМ, систем нечіткого висновку і гібридних мереж для ідентифікації систем із складними кінематичними зв'язками за наявності інформації "вхід-вихід". Виконано синтез нейромережевої, нечіткої і нейро-нечіткої моделей двомасової електромеханічної системи з використанням сучасних програмних засобів. Розглянутий підхід використання технологій штучного інтелекту - НМ і нечіткої логіки - є перспективним напрямом для побудови відповідних нейромережевих і нейро-нечітких моделей технологічних об'єктів і систем. Результати досліджень можуть бути використані у процесі синтезу регуляторів систем із складними кінематичними зв'язками для забезпечення високих показників якості функціонування систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З291

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського