Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Kutsevol N$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Naumenko A. 
Synthesis and characterization of CdS nanoparticles obtained in star-like dextran-graft-polyacrylamide matrices = Синтез та характеризація золів CdS, отриманих в розгалужених матрицях декстранполіакриламід / A. Naumenko, N. Kutsevol, V. Chumachenko, V. Pashchenko, S. Kutovyy, M. Rawiso // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 10. - С. 902-906. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Наночастинки (НЧ) сульфіду кадмію (CdS) було синтезовано в розгалуженій полімерній матриці декстранполіакриламід. Одержаний стабільний золь було охарактеризовано за методами спектрофотометрії, флюоресценцїі, трансмісійної електронної мікроскопії та динамічного розсіювання світла. Полімер впливав на процес формування наночастинок, а саме - контролював їх розмір, морфологію та забезпечував їх стабільність під час зберігання, запобігаючи агрегації наночастинок. Було показано, що одержані в розгалуженій полімерній матриці CdS НЧ були монодисперсними з розміром 4 - 6 нм та утворювали кластери (50 - 200 нм), локалізовані в обмеженому об'ємі макромолекули. CdS-наночастинки показали покращену емісію, вони є перспективним матеріалом для світловипромінюючих пристроїв, особливо для синьої ділянки спектра. Також вони можуть знайти застосування як біологічні маркери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-18 + В371,21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Kutsevol N. 
Aggregation processes in hybrid nanosystem polymer/nanosilver/cisplatin = Агрегатоутворення у потрійних наносистемах полімер/срібні наночастинки/цисплатин / N. Kutsevol, A. Naumenko, V. Chumachenko, O. Yeshchenko, Yu. Harahuts, V. Pavlenko // Укр. фіз. журн.. - 2018. - 63, № 6. - С. 512-519. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

Гібридні наносистеми, що складаються із зіркоподібного сополімеру декстран-графт-поліакриламід у аніонній формі (D-g-PAA(PE)), наночастинок (AgНЧ) срібла та цисплатину (cis-Pt), синтезовано у воді та охарактеризовано з використанням методів трансмісійної електронної мікроскопії (ТЕМ), динамічного розсіяння світла, інфрачервоної Фур'є спектроскопії та спектрофотометрії. Показано, що cis-Pt утворює комплекс з карбоксилатними групами полімеру. Для потрійної системи полімер/AgНЧ/cis-Pt виявлено зміну гідрофільно-гідрофобного балансу молекули полімеру (через комплексоутворення з cis-Pt), агрегацію макромолекул, а також деяких агломераційних AgНЧ. Обговорено зменшення протипухлинної ефективності гібридної потрійної наносистеми полімер/срібні наночастинки/цисплатин у порівнянні з системою полімер/цисплатин.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Losytskyy M. Yu. 
Different effect of polymer-incorporated nanoparticles of Au and Ag on hematoporphyrin interaction with graft polymers = Протилежний вплив наночастинок Au та Ag, інкорпорованих у полімери, на взаємодію гематопорфірину з розгалуженими полімерами / M. Yu. Losytskyy, R. A. Kharchenko, Yu. I. Harahuts, E. A. Shirinyan, Yu. V. Malinovska, N. V. Kutsevol, V. M. Yashchuk // Functional Materials. - 2019. - 26, № 1. - С. 107-113. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г56-52 + Л719.96:Р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Harahuts Yu. I. 
The study of Au sol synthesized in uncharged and charged star-like copolymers under light irradiation = Дослідження золів золота, отриманих у незарядженому і в зарядженому зіркоподібному полімері в умовах опромінення світлом / Yu. I. Harahuts, V. A. Pavlov, E. V. Mokrinskaya, N. G. Chuprina, N. A. Davidenko, A. P. Naumenko, T. M. Bezugla, N. V. Kutsevol // Functional Materials. - 2019. - 26, № 4. - С. 723-728. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Вивчено фототермічний і фотохімічний процеси композитних нанорозмірних систем, що складаються з наночастинок золота у полімерному наноносію у неіонній і аніонній формі, що відбуваються під дією лазерного опромінення. Ультрафіолетова спектроскопія показала, що інтенсивність смуги поверхневого плазмонного резонансу вище для наносистем, синтезованих в аніонному полімері, що вказує на більшу кількість наночастинок, що утворилися. Голографічна інтерферометрія в реальному часі не показала різких відмінностей у поведінці золів Au, синтезованих в неіонній і анионній полімерній матриці. Однак, процес локального нагріву відбувався за опромінення обох золів Au.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Losytskyy M. Yu. 
Effect of chlorin eVB6D molecular form on the induced singlet oxygen luminescence = Вплив молекулярної форми хлорину eV6D на індуковану люмінесценцію синглетного кисню / M. Yu. Losytskyy, R. A. Kharchenko, Yu. I. Harahuts, P. A. Virych, N. V. Kutsevol, V. M. Yashchuk // Functional Materials. - 2020. - 27, № 1. - С. 12-17. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5 + Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Yeshchenko O. A. 
Laser-driven aggregation in dextran-graft-PNIPAM/silver nanoparticles hybrid nanosystem: plasmonic effects = Лазерно-індукована агрегація в гібридній наносистемі "декстран-графт-PNIPAM/наночастинки срібла": плазмонні ефекти / O. A. Yeshchenko, A. O. Bartenev, A. P. Naumenko, N. V. Kutsevol, Iu. I. Harahuts, A. I. Marinin // Укр. фіз. журн. - 2020. - 65, № 3. - С. 252-265. - Бібліогр.: 57 назв. - англ.

Виявлено процеси лазерно-індукованої агрегації в термочутливій гібридній наносистемі "декстран-графт-полі(N-ізопропілакриламід)/наночастинки Ag" (D-g-PNIPAM/НЧ Ag) у воді. Лазерно-індуковане плазмонне нагрівання НЧ Ag спричиняє конформаційний LCST-перехід у макромолекулах D-g-PNIPAM/НЧ Ag, які стискаються під час переходу. Стиснення макромолекул приводить до різкого зменшення відстані між наночастинками срібла, що спричиняє початок процесів агрегації наночастинок Ag та виникнення плазмонних оптичних сил притягання між НЧ. Показано, що наближення довжини хвилі лазера до поверхневого плазмонного резонансу в наночастинках Ag приводить до значного посилення процесів агрегації, що підтверджує її плазмонну природу. Лазерно-індуковані перетворення в наносистемі D-g-PNIPAM/НЧ Ag виявилися суттєво незворотними, що принципово відрізняє їх від термоіндукованих перетворень. Така принципова відмінність доводить вирішальну роль оптичних ефектів, що виникають у досліджуваній гібридній наносистемі внаслідок збудження поверхневих плазмонів в наночастинках Ag.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.212 + Л719.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Nadtoka O. 
Hydrogel-silver nanoparticle composites for biomedical applications = Гідрогелеві композити з наночастинками срібла для біомедичного застосування / O. Nadtoka, N. Kutsevol, T. Bezugla, P. Virych, A. Naumenko // Укр. фіз. журн. - 2020. - 65, № 5. - С. 443-449. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Kutsevol N. 
Evaluation of a dextran-poly(N-isopropylacrylamide) copolymer as a potential temperature-dependent nanocarrier for photosensitizers with different properties = Дослідження кополімеру декстран-полі(N-ізопропілакриламіду) як потенційного температурозалежного наноносія для фотосенсибілізаторів з різними властивостями / N. Kutsevol, Yu. Kuziv, V. Zorin, I. Kravchenko, T. Zorіna, A. Marynin, L. Bulavin // Укр. фіз. журн. - 2020. - 65, № 7. - С. 632-640. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Останніми роками термочутливий полімер Декстран-полі(N-ізопропілакриламід) (ПNIПАМ), конформаційний перехід якого знаходиться в інтервалі фізіологічних температур, обговорено як новітню систему доставки ліків. Фотосенсибілізатор Хлорин е6 (Се6) використовується для фотодинамічної протиракової терапії. Проведено порівняльне дослідження інкапсуляції Се6 та його похідного Диметилового ефіру Хлорину е6 (ДМЕ Се6) у водорозчинний зіркоподібний кополімер на основі ПNIПАМу для запобігання процесу агрегації фотосенсибілізатора у водному середовищі. Досліджено та обговорено фотофізичні властивості комплексів кополімер/фотосенсибілізатор в залежності від температури в області конформаційного переходу полімерної матриці. Показано, що Ce6 при низьких температурах слабо взаємодіє з полімерною фазою. В результаті властивості поглинання та флуоресценції Ce6 у водних та полімерних розчинах практично однакові. Характеристики флуоресценції Ce6 в кополімерному розчині при нагріванні залишаються незмінними, що свідчить про відсутність у цього сенсибілізатора можливості зв'язуватися в основній масі полімерної фази. На підставі даних флуоресценції при температурі, вищій за нижню критичну температуру розчинення (НКТР) полімеру всі молекули ДМЕ Ce6 зв'язані з полімерною матрицею. Утворені комплекси досить стійкі. За наявності сироваткових білків молекули фотосенсибілізатора тривалий час залишаються зв'язаними з полімером. При температурі нижче НКТР ДМЕ Ce6 не зв'язується полімером. Крім того, охолодження розчину комплексів ДМЕ Ce6/полімер призводить до швидкої дисоціації молекул фотосенсибілізатора з подальшою агрегацією або зв'язуванням з біологічними структурами у водному середовищі. Отримані результати показали, що можливість використання полімеру ПNIПAM в якості термочутливого наноносія дуже залежить від властивостей завантаженого препарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22 + Л719.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Kaleinikova O. M. 
Morphological changes of liver and spleen under the impact of dextran-polyacrylamide polymers and their effects as carriers of silver and gold nanoparticles = Морфологічні зміни печінки та селезінки під впливом декстран-поліакриламідних полімерів та їх ефект як носіїв наночастинок срібла та золота / O. M. Kaleinikova, V. О. Kurovska, I. V. Byelinska, N. V. Kutsevol, T. V. Blashkiv // Мед. перспективи. - 2023. - 28, № 1. - С. 28-36. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Можливість використання полімерних нанокомпозитів з метою їх практичного застосування в медицині, особливо в онкології, сьогодні інтенсивно вивчається. На етапі експерименту є важливим встановити механізми впливу таких сполук на організм та їх можливі небажані ефекти. Мета роботи - дослідити ефекти введення максимальних доз декстран-поліакриламідних полімерів та їх ефекти, як носіїв наночастинок срібла та золота, на селезінку та печінку. Проведено гістологічне дослідження мікропрепаратів селезінки та печінки, виготовлених стандартним методом із фарбуванням гематоксилеозином. У результаті введення неіонних (D-g-PAA) та іонних (D-g-PAA (PE)) полімерних матриць у селезінці зафіксовано зміни, які вказують на збільшення продукування всіх типів клітин крові. Ці явища відсутні, коли в матриці було включено наночастинки срібла та золота. У печінці введення D-g-PAA та D-g-PAA (PE) зумовило погіршення печінкового кровотоку, фокальну інфільтрацію нейтрофілами та загибель гепатоцитів шляхом некрозу. Додавання наночастинок зумовило інші механізми пошкодження, які проявились у надлишковому акумулюванні глікогену, жировій інфільтрації гепатоцитів та їх загибелі, переважно шляхом апоптозу. Однак поруч із цим наявні ознаки неповної регенераторної відповіді печінки. Морфологічні зміни, які викликані введенням максимальних доз досліджуваних речовин, вказують на їх токсичний ефект, особливо на печінку. З метою встановлення оптимальних доз та частоти їх введення, які можуть бути використані з терапевтичною метою, необхідні подальші дослідження, зокрема ті, що включають взаємодію досліджуваних полімерів з клітинами крові.



Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського