Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Matiychyk M$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Prusov D. 
Comparative analysis of avionics samples and components due to developing a methodology of the UAV integrated avionics synthesis = Порівняльний аналіз зразків авіоніки і їх компонентів стосовно до створення методології синтезу інтегрованої авіоніки БПЛА / D. Prusov, M. Matiychyk, O. Mykhatskyi // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - 70, № 1. - С. 73-89. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Мета роботи - аналіз зразків авіоніки та їхніх компонентів з огляду на створення методології синтезу інтегрованої авіоніки дистанційно-пілотованих та безпілотних аерокосмічних динамічних об'єктів (АДО), яка забезпечує комплексне розв'язання завдань навігації та синергетичного управління АДО в аеронавігаційному просторі. Аналіз та постановка завдань є основою для розробки сучасних методів комплексування та обробки первинної інформації, методів розв'язання навігаційних задач, методів розв'язання задач керування в комплексах інтегрованої авіоніки АДО. Зокрема це неінваріантний компенсаційний метод комплексування первинних джерел інформації, комплексні методи кореляційно-екстремальної навігації, метод синергетичного управління АДО. Використання цих методів дозволить підвищити ефективність вирішення задач навігації і управління як цивільних так і військових АДО, за умов дії випадкових і навмисних завад, при відмовах елементів авіоніки. Виходячи з наведеного аналізу, можна встановити вимоги до прототипів інтегрованої авіоніки, що розробляється для навігації і управління AДO.


Індекс рубрикатора НБУВ: О561.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Matiychyk M. 
Influence of icing on aircraft performance of unmanned aerial vehicle М-10-2 "Око" = Вплив зледеніння на льотно-технічні характеристики безпілотного повітряного судна М-10-2 "Око" / M. Matiychyk, N. Suvorova, D. Tereshchenko, I. Plakhotniuk, K. Trachuk // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - 73, № 4. - С. 52-59. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Проаналізовано зледеніння несучих поверхонь безпілотного повітряного судна. Зледеніння відбулося при випробувальних польотах безпілотного повітряного судна. Аналіз результатів польоту за умов зледеніння проводився із використанням проектних льотно-технічних характеристик безпілотного повітряного судна, а також даних, отриманих із бортового самописця. Найбільші льодові формування було зафіксовано на поверхні передньої кромки крила практично по всій її довжині; відкладення накрили також всю передню кромку вінглетів. Встановлено, що за відповідних метеоумов на частинах малорозмірних безпілотних повітряних суднах утворюються відкладення льоду, за схемою подібною, як вони утворюються на великорозмірних повітряний суднах. Спотворення від утвореного льоду відбулось по передній кромці крила та передній частині нижньої та верхньої дужок крила; аналогічним чином обмерзло хвостове оперення. Крім того обмерзанню піддались фронтальні поверхні телеметричної та відеоантен, а також передня частина трубки приймача повітряного тиску. Зледеніння несучих поверхонь повітряного судна під час польоту може мати небажані наслідки як для великої авіації, так і для малих безпілотних повітряних суден. Практичні випробувальні польоти безпілотних повітряних суден НВЦБА "Віраж" Національного авіаційного університету в зимовий період показали, що ігнорування розгляду проблеми може знижувати рівень безпеки польотів аж до виникнення передумов до авіаційних подій. Факт зледеніння був виявлений після посадки безпілотного повітряного судна.


Індекс рубрикатора НБУВ: О538-082.022.92 + О563.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Druzhynin V. 
Structure and requirements for a universal training device for unmanned aircraft complexes = Структура та вимоги до універсального навчального тренажера для безпілотних авіаційних комплексів / V. Druzhynin, M. Matiychyk, N. Rogozhyna, M. Fuzik, O. Rybalchenko // Proc. of the Nat. Aviation Univ. - 2021. - № 3. - С. 6-14. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Актуалізовано проблеми підготовки персоналу для експлуатації безпілотних авіаційних комплексів. Виокремлено відмінності між вміннями та навичками персоналу для пілотованих та безпілотних повітряних суден. Розглянуто розповсюджені типи авіаційних тренажерів, подано їх особливості. Обгрунтовані основні схеми застосування лінійних та нелінійних математичних моделей формування (формалізації) знань, вмінь та навичок персоналу з врахуванням відсутності/присутності поновлення інформації у процесі навчання. Вказані головні режими роботи УНТ - універсального начального тренажера. Акцентована увага на тому, що УНТ є частковим випадком навчальної автоматизованої системи управління (АСУ) та подана блок-схема підготовки фахівців за її допомогою. Розглянуто завдання, що можуть вирішуватися на універсальному тренажері та вимоги щодо програмно-апаратних засобів, автоматизованих робочих місць, цифрового звуку, загального програмного забезпечення, периферійних пристроїв, обміну даними, цифрового відео, інтерфейсу користувача та веб орієнтованих автоматизованих інструкцій. Подано функції та структуру універсального начального тренажера для безпілотних авіаційних комплексів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О5р-48

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського