Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Moradi M$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Ghassemi F.  
Effects of correct and wrong answers on ERPs recorded under conditions of the continuous performance test in ADHD/normal participants = Вплив правильності й помилковості відповідей на пов'язані з подією потенціали, відведені в умовах тесту безперервного виконання у тестованих з відсутністю/наявністю синдрому дефіциту уваги й гіперактивності / F. Ghassemi, M. H. Moradi, M. Tehrani-Doost, V. Аbootalebi // Нейрофизиология. - 2010. - 42, № 3. - С. 255-262. - Библиогр.: 30 назв. - англ.

Параметри пов'язаних з подією ЕЕГ-потенціалів (ППП) виміряно у 50 дорослих тестованих з відсутністю (норма) та наявністю синдрому дефіциту уваги й гіперактивності (ADHD), котрі демонстрували різні градації рівня підтримуваної уваги. Враховано правильність і помилковість відповідей за умов тесту безперервного виконання (continuous performance test, CPT). Щоб описати ППП, розраховували середні значення для кожної групи сигналів, "прив'язаних" до моменту пред'явлення стимулу. Виділено дві окремі групи ППП, відповідно до вірних та помилкових відповідей. Хвиля Р300 була чітко представлена в обох групах ППП. Часова динаміка компонентів ППП була досліджена в межах шести ізольованих часових блоків. Пік Р300 віддзеркалював чітко виражений компонент церебральної активності. У складі ППП виділено низку морфологічних особливостей (усього 704 риси). Виявилося, що 11 з таких рис вірогідно корелювали з рівнем постійної уваги. Під час порівняння ППП, пов'язаних з вірними та хибними відповідями, істотні відмінності демонстрували 10 рис у групі норми та 3 риси в групі ADHD. Це свідчить про те, що характер відповіді тестованого певним чином віддзеркалюється в патерні ЕЕГ-сигналу. Одержані дані вказують на наявність зв'язку між результатами СРТ і деякими параметрами ЕЕГ-сигналів. Це може бути використано для об'єктивної оцінки рівня підтримуваної уваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3 в73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ghassemi F.  
Effects of the ADHD syndrome on the frequency composition of ERPs revealed by independent component analysis = Впливи синдрому дифіциту уваги та гіперактивності на частотну композицію ППП, виявлені за допомогою аналізу незалежних компонентів / F. Ghassemi, M. H. Moradi, M. Tehrani-Doost, V. Abootalebi // Нейрофизиология. - 2010. - 42, № 6. - С. 510-515. - Библиогр.: 25 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Moradi M.  
Optimum concentration of InSb photodiode for minimum low reverse bias leakage current = Оптимальна концентрація домішки в InSb фотодіодах з мінімальним струмом витоку при низькій зворотній напрузі зміщення / M. Moradi, M. Daraee, M. Hajian, M. A. Forghani, M. Rastgoo, A. O. Alipour // Укр. фіз. журн. - 2010. - 55, № 4. - С. 424-427. - Библиогр.: 14 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222 + З852.2

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Davoodi R. 
Dissociation between attention and consciousness during a novel task: an ERP study = Диференціація ефектів уваги та усвідомлення в новому тесті: дослідження з використанням потенціалів, пов'язаних з подією / R. Davoodi, M. H. Moradi, A. Yoonessi // Нейрофизиология. - 2015. - 47, № 2. - С. 169-180. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Як вважають, увага та усвідомлення тісно поєднані, проте результати недавніх досліджень надають підстави думати, що один із цих процесів може реалізуватися за відсутності другого. У новітніх експериментах виявилося, що спостерігачі можуть приділяти увагу невидимому (неусвідомлюваному) стимулу і що стимул може чітко розпізнаватися (диференціюватися) за відсутності уваги. Запропоновано нове психофізіологічне завдання для дослідження нервових корелятів змін рівнів уваги й усвідомлення. Цільові ЕЕГ-потенціали, пов'язані з подією (ППП), відводили за умов пред'явлення замаскованих та незамаскованих візуальних патернів. Часові характеристики компонентів P100, N150 та P300 визначалися роздільно для відведень по кожному ЕЕГ-каналу. З урахуванням цих характеристик було використано певні загальні класифікатори для параметрів, спостережуваних у всіх 4-х стимуляційних станах. У нашому тесті ефекти уваги та усвідомлення могли бути успішно розподілені відповідно до їх нервових ЕЕГ-корелятів. Згідно з одержаними результатами, згадані вище компоненти ППП змінюються залежно від того, як проявляється увага або усвідомлення. Роздільне порівняння відмінностей між хвилями ППП для кожної з умов надало змогу виявити нові кореляти уваги й усвідомлення, що відбиваються в ППП. Показано також, що тім'яно-потиличні кортикальні зони є структурами, найбільшою мірою пов'язаними з дисоціацією ефектів уваги й усвідомлення. Ці кореляти вперше представлені з використанням методики, котра надає змогу їх розрізнити, і наведено дані щодо точності такої диференціації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.15-221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського