Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Poliakov M$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Poliakov M. V. 
Classical University: from Ideas of Antiquity to Ideas of the Bologna Process = Класичний університет: від ідей античності до ідей Болонського процесу : monograph / M. V. Poliakov, V. S. Savchuk. - D. : DNU Publ. House, 2010. - 408 p. c. - англ.

Проаналізовано розвиток ідей вищої освіти від античності до сучасності в класичному традиційному університеті. Описано основні моделі університетської освіти, які розкривають поступальний розвиток "ідеї університету". Викладено моделі реакції суспільства на процеси глобалізації, інтернаціоналізації та соціально-економічні умови. Особливу увагу приділено проблемам Болонського процесу та реалізації його ідей в Україні та Росії.

Проанализировано развитие идей высшего образования от античности до современности в классическом традиционном университете. Описаны основные модели университетского образования, раскрывающие поступательное развитие "идеи университета". Изложены модели реакции общества на процессы глобализации, интернационализации и социально-экономические условия. Особое внимание уделено проблемам Болонского процесса и реализации его идей в Украине и России.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(0) + Ч483(4Укр) + Ч484(0) + Ч484(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ213030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Poliakov M. A. 
Control system control unit FSM semantic models = Семантичні моделі автоматів управляючих устроїв систем управління / M. A. Poliakov, S. A. Subbotin, I. A. Andrias // Систем. технології. - 2019. - № 5. - С. 49-60. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Розглянуто семантичні моделі для подання керуючих автоматів в базах знань керуючих пристроїв систем управління. Описано принципи завдання назв елементів множин станів, входів і виходів автомата, а також способи опису та аналізу функцій автоматів в термінах цих назв. Наведено приклади семантичних моделей керуючих автоматів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-048.5 + Ш111.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Vasilevskij V. V. 
Reproducing of the humidity curve of power transformers oil using adaptive neuro-fuzzy systems / V. V. Vasilevskij, M. O. Poliakov // Електротехніка і електромеханіка. - 2021. - № 1. - С. 10-14. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Одним із параметрів, що визначають стан ізоляції силових трансформаторів, є ступінь вологості целюлозної ізоляції та трансформаторного масла (ТМ). Сучасні системи неперервного контролю трансформаторного обладнання мають можливість накопичувати дані, які можуть бути використані для відтворювання динаміки вологості ізоляції при зміненні теплового режиму трансформатора. Мета роботи - відтворення кривої вологості ТМ за результатами вимірювання температури верхніх і нижніх шарів масла без необхідності прямого вимірювання вологовмісту спеціальними пристроями. Побудова нечіткої нейронної мережі здійснюється з використанням адаптивних нейро-нечітких систем виводу ANFIS. Генерування моделі виконано за методами Grid Partition та Subtractive Clustering. Наведено порівняльний аналіз моделей ANFIS різної архітектури з точки зору підвищення точності відтворення кривої вологовмісту ТМ за результатами контролю температури його верхніх і нижніх шарів. При навчанні та тестуванні моделей ANFIS використано результати неперервного контролю ТМ протягом двох місяців експлуатації. Розглянуто 24 варіанти архітектури моделей ANFIS, які відрізняються функціями приналежності, кількістю термів кожної вхідної величини та кількістю циклів навчання. Наведено результати використання побудованих моделей ANFIS для відтворення кривої динаміки вологості масла протягом місяця експлуатації трансформатора. Точність відтворення кривої вологості масла оцінювалась шляхом розрахунку кореневої середньоквадратичної помилки та коефіцієнта детермінації. Результати тестувань свідчать про достатню адекватність запропонованих моделей. Значення кореневої середньоквадратичної помилки для моделі, побудованої з використанням методу Grid Partition, становило 0,49, а для моделі, побудованої з використанням методу Subtractive Clustering - 0,40509.


Індекс рубрикатора НБУВ: З234.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Poliakov M. O. 
Behavior classification of control unit of systems = Класифікація поведінки пристроїв керування систем / M. O. Poliakov // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2022. - № 3. - С. 183-195. - Бібліогр.: 44 назв. - англ.

Поведінка системи входить у основні поняття, що характеризують її функціонування. У подієво-керованій системі поведінка моделюється за допомогою кінцевого автомата. Відомі класифікації поведінки враховують рід і тип автомата. Разом з тим, у сучасних системах керуючі автомати інтегровані в ієрархії та мають низку нових властивостей, які не відображені у їх класифікаціях. Мета роботи - систематизація форм завдання поведінки інтегрованих систем та методів зміни поведінки у процесі їх використання. Новизна запропонованої класифікації полягає в обліку поведінок нових типів небінарних, семантичних, керованих та змінюваних окремих автоматів та структур цих автоматів. Сутність поведінки представлена як неоднозначність реакцій на вхідні сигнали керуючого автомата, яка проявляється у певній закономірності зміни його станів та виходів. При класифікації поведінок визначено доцільність дослідницької поведінки. Відзначено такі способи досягнення мети як адаптація, зміна або поглинання довкілля, зміна цілей поведінки. За рівнем складності поведінки виділені системи з визначеною, регульованою, організуючою, прогнозованою та автономною поведінкою. Поруч із автоматною моделлю поведінки відзначено важливість моделювання поведінки як комбінації висловлювань. Відзначено важливість опису можливої та аварійної поведінки системи. Запропоновано класифікацію поведінки системи в категоріях сталості та мінливості. Описано структуру та принципи реалізації мінливої поведінки в рамках процесів зовнішнього управління автоматом та його самоврядування. Спираючись на поняття арності поведінки, виділено функціональну та технологічну поведінку кінцевого автомата. У рамках класифікації поведінки за рівнем формування описані комутаційна, комбінаційна та автоматна поведінка станів, а також поведінка автомата в контурах діяльності та типова поведінка автомата в ієрархії. Експерименти. Із застосуванням запропонованих класифікаційних ознак проаналізовано поведінку пристроїв керування систем моніторингу параметрів силового трансформатора, керування температурою об'єкта та інтегрованих ієрархічних систем. Запропонована класифікація визначає напрями завдання поведінки у складних інтегрованих системах за 13 основними та 84 ознаками що деталізують, що полегшує процес проектування поведінки, виділяє нові можливості систем. Висновки: вирішено актуальне завдання систематизації поведінки пристроїв управління систем. Класифікаційні ознаки дають напрями використання типових рішень опису поведінки системи, що спрощує процес, зменшує трудомісткість проектування її функціональної структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: З815.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Poliakov M. O. 
Method for assessing unevenness of cellulose insulation layers aging of power transformers winding / M. O. Poliakov, V. V. Vasylevskyi // Електротехніка і електромеханіка. - 2022. - № 5. - С. 47-54. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Вдосконалення методик оцінки старіння целюлозної ізоляції обмоток силового маслонаповненого трансформатора є актуальним завданням для систем моніторингу стану трансформаторів. Наукова новизна роботи полягає в урахуванні нерівномірності розподілів температури та вологості вздовж вертикальної осі обмотки при моделюванні процесів старіння ізоляції та у розробці методики визначення умов, за яких швидкість зносу ізоляції у проміжному шарі буде максимально перевищувати швидкість у найбільш нагрітому шарі обмотки. Мета роботи - оцінка нерівномірності зносу целюлозної ізоляції на основі моделювання розподілу температури та вологості вздовж вертикальної осі обмотки силових трансформаторів. Обмотка трансформатора подумки розділена на горизонтальні шари рівної висоти, підрахунок скорочення строку служби виконується паралельно за усіма горизонтальними шарами, а шар, що має максимальний ступінь старіння за весь період експлуатації та зберігання трансформатору визнається найбільш ресурс витратним шаром, який визначає скорочення строку служби ізоляції трансформатора в цілому. Розроблена модель взаємодії шарів обмотки, з визначенням температур, вологості, відносної швидкості старіння кожного шару внаслідок дії температури та вологи як функції традиційних розрахункових параметрів, таких як навантаження, температура охолодного середовища, теплоємність та тепловий опір трансформатора. Запропонований показник перевищення швидкості скорочення строку служби пошаровим методом у порівнянні з цієї швидкістю для найбільш нагрітого шару. Методом генетичних алгоритмів визначені умови для отримання максимального значення цього показника. Розроблена комп'ютерна модель для прогнозування старіння целюлозної ізоляції обмоток. За запропонованою методикою визначено найбільш ресурс витратний шар зі значно меншим часом старіння ізоляції (у прикладі час зменшено на 39,18 %), ніж для верхнього шару, що підтверджує доцільність пошарового моніторингу та моделювання процесів старіння ізоляції обмоток силового маслонаповненого трансформатора.



Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського